Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti, při přechodu hranic platí 15 dní.
Hlavní sezóna
listopad - únor
Období bezchybného počasí. Nebojte se však vyrazit celoročně.
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x za měsíc a ušetříš cca 27 %. Akční letenky do Thajska
Průvodce pro tebe napsal Markéta Trginová

Praktické tipy před cestou do Thajska

Phraya Nakhon Cave
Co vidět v Thajsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Thajsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Thajsku

Thajská masáž
Co dělat v Thajsku

Co dělat v Thajsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Thajsko.

Počasí v Thajsku

Přehledně o počasí v Thajsku a teploty během roku. Kdy jet do Thajska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Thajska

Jak levně do Thajska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Thajska, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Thajský vlak
Doprava v Thajsku

Jak se dopravovat a cestovat v Thajsku? Cestování v Thajsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Thajský baht
Peníze a ceny v Thajsku

Čím platit v Thajsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Thajský baht. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Thajsku?
Aktuální kurz 1 Kč = 1.54 ฿

Thajská kuchyně
Jídlo v Thajsku

Co ochutnat v Thajsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Thajsku a kde se stravovat.

Thajská babička
Kultura a lidé v Thajsku

Jak se mluví v Thajsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Thajsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Thajsku

Je Thajsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Thajsku + očkování a pojištění.

Víza do Thajska
Víza do Thajska

Je potřeba vízum a pas do Thajska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Thajska?

Další průvodce v Thajsku a okolí

Wat Phra That Doi Suthep
Hi!
Ahoj!
Chiang Mai
Průvodce městem
Koh Samui
เรากำลังรอคุณอยู่!
Už na tebe čekáme!
Ko Samui
Průvodce ostrovem
Koh Lanta
ยินดีต้อนรับเพื่อนของฉัน!
Vítej, příteli!
Ko Lanta
Průvodce ostrovem
Koh Tao
ที่นี่คุณจะสนุกกับมัน!
Tady se ti bude líbit!
Ko Tao
Průvodce ostrovem
Myanmar

Těšíme se na tebe!
Myanmar
Průvodce zemí

Cestopisy z Thajska od cestovatelů jako ty

🙏 Praktické
Čtení na 47 minut
Thajsko od severu na jih - 28 dní
Jakub 2020-06-23T10:45:27+02:00 9 komentářů
Asie 2019

Od ruchu velkoměsta, přes čajové plantáže a Štědrý den se slony až po krásné pláže.. S partnerkou jsme už dlouho snili, že si sbalíme batohy a odletíme někam za pořádnou exotikou. Práce nám však nedovolí dlouhou absenci a byla by škoda odletět někam jen na pár dní. Proto když jsme v…

Čtení na 20 minut
Poprvé bez cestovky - kousky z Thajska PART 3
Avatar uživatele r.cos
r.cos 2020-03-22T22:15:35+01:00 0 komentářů
Thajsko 2020

Nikdy jste to nezkusili? Tak to zkuste! Thajsko je ideální na první pořádnou dovolenou na vlastní pěst. Díl třetí - Ukážu ti cestu ráááááááááájem.... 3.3. - úterý - Vstáváme a v 8:00 je plánovaný odjezd na Chang. V 8:30 volám do dopravní firmy a zjišťuju, že auto je na místě už od půl osmé. A teď si prosím vzpomeňte na to, co se stalo 29. ledna t…

❤️ Oblíbené
Čtení na 20 minut
Poprvé bez cestovky - kousky z Thajska PART 2
Avatar uživatele r.cos
r.cos 2020-03-22T13:00:17+01:00 1 komentář
Thajsko 2020

Nikdy jste to nezkusili? Tak to zkuste! Thajsko je ideální na první pořádnou dovolenou na vlastní pěst. Díl druhý - cesta a Bangkok.... 27.2. - Přestup v Dubaji s malou svačinkou probíhá hladce. Letiště je obrovské, ale všechno je velmi dobře značeno a stačí u jednoho z kiosků naskenovat QR kód ze své palubní vstupenky a najít gate…

Čtení na 12 minut
Poprvé bez cestovky - Kousky z Thajska PART 1
Avatar uživatele r.cos
r.cos 2020-03-21T11:26:03+01:00 3 komentáře
Thajsko 2020

Nikdy jste to nezkusili? Tak to zkuste! Thajsko je ideální na první pořádnou dovolenou na vlastní pěst. Díl první - přípravy.... Jsme typickým produktem novodobého cestovatelství. Myslím tím postup určení cíle, výběr zájezdu s all inclusive, odjezd s delegátem do resortu, organizovaný výlet, návrat domů. Tak tomu…

23 dalších cestopisů
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu