Turks a Caicos
Turks a Caicos

Co dělat na Turks a Caicos

Potápění

Pine Cay – Je malý ostrov v soukromém vlastnictví. Autem se sem nedostanete, ale tato potápěčská lokalita je známá svou dobrou viditelností za jakýchkoli okolností. Lodí se sem připlavíte cca za 35 min.

Grace Bay – Zátoka, která je ohraničena bariérovým útesem. Ten je přes 22 km dlouhý a pozorovat tu můžete barakudy, mořské želvy, delfíny, žraloky.

Northwest Point – Oblast velká téměř 5 km s těmi nejkrásnějšími ponory. Zvláště zkušení potápěči, mohou absolvovat víceúrovňové ponory se skvělou podívanou na korálový útes. 

Sandbore Channel – Je situován mezi Providenciales a Západním Caicosem. Zde lze obdivovat panenský podmořský svět. Setkáte se s rejnoky, žraloky, delfíny i velkým množstvím mořských hub. 

West Caicos – Leží asi 16 km od Providenciales. Kdysi byl ostrov nazýván Yankee Town, v dnešní době je ale neobydlený. Oblast nabízí neopakovatelné ponory.

Providenciales – Neboli „Provo“ vám bude připomínat Floridu. Díky korálovým ostrovům zde naleznete ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Řadí se k nejlepším plážovým destinacím na světě. 

Grace bay – Je asi 20 km dlouhá bílá písčitá pláž s palmami a další možností potápění. 

Šnorchlování

2 skvělé útesy na šnorchlování se nachází u pláží v Providenciales. Naleznete tu množství různorodých barevných ryb a malých mořských živočichů.

Plavba kajakem kolem Chalk Sound 

Obdivujte překrásnou kulisu na zdejších jasně tyrkysových vodách.

Chystáš se na Turks a Caicos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.