Průvodce státem
Turks a Caicos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Turks a Caicos

Jak do Turks a Caicos

Nejjednodušší, nejrychlejší a nejpohodlnější cestou, jak se dostat na Turks a Caicos, je zvolit leteckou dopravu. Letiště je situované na Grand Turk a využívá ho několik leteckých společností. Nejběžnější z nich je Delta Air Lines, Inc., British Airways, Air Canada a další.

Doba letu trvá v závislosti na počtu přestupů v průměru 15 hodin. Cena letenek se pohybuje okolo 20.000 Kč. Levnější letenky můžete dosáhnout její koupí v akci nebo zakoupením letenky s předstihem. Pohodlně se na ostrovy dostanete z mezinárodního letiště Václava Havla v Praze.

Alternativou jsou zaoceánské plavby z Karibiku.

Zaoceánské lodě na Turks a Caicos

Jak se nejlépe dopravovat

Nejsnadnější dopravou na ostrovech jsou taxíky, půjčit si můžete i auto nebo motocykl či kolo. Dávejte však pozor! Jezdí se vlevo. Nejednou se zde setkáte s nabídkou taxikářů, že vám budou dělat průvodce po ostrovech. Taxislužby naleznete na všech letištích I v přístavech. Hromadná doprava zde neexistuje.

Lodní dopravu lze použít při přesunu mezi ostrovy, spousta lodí pořádá I výlety. Rezervovat místo na lodi si můžete přímo zde: http://tciferry.tciferry.com/.

Setkáte se tu také s Jitneys neboli společnými minibusy s lacinými jízdními tarify jsou mnohem levnější než taxi, ale řidiči sem tam vybírají vyšší jízdné od turistů od než od místních. Nedejte se odradit a smlouvejte.

Turks a Caicos jsou ostrovy v Karibském moři políbené sluncem, obklopené tyrkysově průzračnou vodou a pestrými mořskými živočichy. Země milých a přátelských lidí. Pojďte je s námi objevovat.

Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Tropická pohoda, slunce a teplo. Od srpna do října možnost hurikánů.
Více o počasí
Letenky od
22 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 1x za rok.
Akční nabídky