Turks a Caicos
Turks a Caicos

Doprava na Turks a Caicos

Jak do Turks a Caicos

Nejjednodušší, nejrychlejší a nejpohodlnější cestou, jak se dostat na Turks a Caicos, je zvolit leteckou dopravu. Letiště je situované na Grand Turk a využívá ho několik leteckých společností. Nejběžnější z nich je Delta Air Lines, Inc., British Airways, Air Canada a další.

Doba letu trvá v závislosti na počtu přestupů v průměru 15 hodin. Cena letenek se pohybuje okolo 20.000 Kč. Levnější letenky můžete dosáhnout její koupí v akci nebo zakoupením letenky s předstihem. Pohodlně se na ostrovy dostanete z mezinárodního letiště Václava Havla v Praze.

Alternativou jsou zaoceánské plavby z Karibiku.

Jak se nejlépe dopravovat

Nejsnadnější dopravou na ostrovech jsou taxíky, půjčit si můžete i auto nebo motocykl či kolo. Dávejte však pozor! Jezdí se vlevo. Nejednou se zde setkáte s nabídkou taxikářů, že vám budou dělat průvodce po ostrovech. Taxislužby naleznete na všech letištích I v přístavech. Hromadná doprava zde neexistuje.

Lodní dopravu lze použít při přesunu mezi ostrovy, spousta lodí pořádá I výlety. Rezervovat místo na lodi si můžete přímo zde: http://tciferry.tciferry.com/.

Setkáte se tu také s Jitneys neboli společnými minibusy s lacinými jízdními tarify jsou mnohem levnější než taxi, ale řidiči sem tam vybírají vyšší jízdné od turistů od než od místních. Nedejte se odradit a smlouvejte.

Chystáš se na Turks a Caicos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.