Vatikán
Vatikán

Jídlo ve Vatikánu

Vatikánská kuchyně

Typická vatikánská kuchyně neexistuje, jedná se tedy vždy o italské pokrmy. Setkáte se nejčastěji s telecím masem, kuřaty, zvěřinou nebo plody moře. Italové jsou známí chutnými jídly z ústřic, mušlí, raků, krabů, humrů, langust, sépií a mnoha druhů ryb. V italské kuchyni jsou velmi oblíbené také polévky. Tou nejznámější je minestrone, což je hustá polévka s velkou dávkou zeleniny, s rýží nebo těstovinami, k níž se podává ještě čerstvě nastrouhaný parmazán. Denním pokrmem jsou zde těstoviny, které se připravují na tisíce způsobů. Celosvětově známým a vyhledávaným jídlem se stala italská pizza a také zmrzlina často podávaná s čerstvým ovocem.

Obvyklé ceny v restauracích

V okolí Vatikánu se vyplatí zastavit na jídlo v některé z restaurací v ulici Via Borgo Pio, která se nachází naproti služebnímu vchodu do Vatikánu. Naleznete tu zařízení různých typů, pizzerie, trattorie i rychlá občerstvení, kde seženete pizzu i panini do ruky.

V klasické restauraci, například Borgo Nuovo, pořídíte noky s pestem (gnocchi al pesto) za 12 €, pikantní těstoviny s rajčatovou omáčkou (penne all'arrabbiata) za 10 €, těstoviny s lososem a chřestem (fettuccine al salmone e asparagi) za 14 €.

Po jídle doporučujeme zajít na výbornou kávu v ulici Via Vespasiano. Kavárna se jmenuje Caffè dei Papi. Za espresso u baru zaplatíte vždy okolo 1 €. Pokud byste dali přednost jednoduššímu občerstvení, neváhejte využít zdejší venkovní posezení. Těstoviny nebo pizzu nabízejí od 7 € – spaghetti alla carbonara, pivo značky Peroni lahev 0,33 l za 10 €.

Chystáš se do Vatikánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.