Sao Miguel, Azory

2v1: Azory a Porto z Norimberku v říjnu. Letenky od 2 585 Kč

7 komentářů
2017-07-04T11:52:28+02:00

O akci

Využijte říjnových zlevněných letenek Ryanairu na dvou ideálně navazujících trasách, z Norimberku do Porta a z Porta do Ponta Delgady, největšího města na Azorských ostrovech. Při cestě tam na sebe lety nenavazují přímo ten den, což uvítáme jako parádní příležitost k prohlídce Porta, které hodnotím jako jedno z nejhezčích měst v Evropě. Na cestě zpět je pak mezi lety tříhodinový přestup, což je v Portu dostatečná rezerva. Dvojici zpátečních letenek pořídíte na tři termíny v rozmezí od 99 do 107 €, tedy 2.585 až 2.800 Kč.

Říjnového počasí se neobávejte, na Azory se dá jezdit úplně po celý rok. Atlantik je studený i v létě a naopak příjemné podzimní teploty jsou jako stvořené na výlety po turistických stezkách napříč vždy zelenými ostrovy. 

Mimosezónní ceny ubytování v Portu, ani na na Azorách, nedávají příčinu ke znervóznění, pokoj v jednodušším hotelu v klidu seženete pod 1.000 Kč na noc. Azory nejsou Madeira, a tak ani na největším ostrově Sao Miguel, na který z Porta přiletíte, není úplně skvěle rozvinutá autobusová doprava. Půjčení auta v Ponta Delgadě tak bude takřka nutností.

Nejlevnější termíny

  • Norimberk – Porto: 10.10. (25 €), 17.10. (25 €), 21.10. (25 €)
  • Porto – Ponta Delgada: 11.10. (30 €), 18.10. (22 €), 22.10. (30 €)
  • Ponta Delgada – Porto: 17.10. (22 €), 24.10. (22 €), 27.10, (22 €)
  • Porto – Norimberk: 17.10. (25 €), 24.10. (30 €), 28.10, (30 €)
  • Ušetříš až 59 % oproti obvyklé ceně 6 300 Kč
  • Hledej v období Vybraná data v průběhu října, viz výše v článku.
  • Čeká tě přestup na letišti Přestupovat budete na letišti Porto – přečtěte si naše tipy k dopravě do města.
  • Poletíš s aeroliniemi Všechny lety zajistí největší evropský low-cost Ryanair.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně jsou zahrnuta dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.
NUE/Norimberk
OPO/Porto
Zpáteční letenky
8 hodin letu (1 přestup)
1 435 Kč
OPO/Porto
PDL/Ponta Delgada
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
1 150 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Norimberk, letiště Porto, letiště Ponta Delgada.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-07-03T08:31:24+02:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Tomáš
před 6 lety

Hezký den, mám jeden dotaz. nahoře v článku je, že při cestě zpět je na přestup tři hodiny, ale at hledám jak hledám, tak vidím jen přílet z Ponta Delgady v 15:30 a odlet do Norimberku v 16:10. Dívám se blbě nebo je to tak a je to reálné stihnout? Přes web nejde koupit letenka Azory - Norimberk, musí se to koupit zvlášť, tak nebudeme muset v Portu znovu na odbavení? díky moc!

Avatar uživatele
Tomas
před 6 lety

..tak uz vim proc, divam se na letenky v listopadu, kdy je to uz v jine casy. Presto, je tech 40 minut reálných přestup stihnout?

Avatar uživatele
Marian _1
před 6 lety

Azory lákaly už dlouho.

Této nabídce s možností "zdržet" se opětovně i v oblíbeném a krásném Portu a vychutnat si krom města i portské, jsme prostě neodolali :-)

Rád bych se ještě zeptal, jak je to přesně s podmínkami možnosti využití jedné nulové ceny letenky, když přiletime z Porta, tedy vnitrostátní linkou? A bude pro ně zádrhel, že nejsme místní a den předtím jsme do Porta přiletěli z Norimberka? Vztahuje se i takto na nás ona nabídka letenky za nulu? Rádi bychom se podívali i na další ostrov Terceira.

Díky za tipa případně upřesnění :-)

Avatar uživatele
Fox
před 6 lety

Taky mě to zajímalo a podle toho co jsem našel tak se vždy jedná pouze o přípoj do nebo z cílové destinace, který musí být realizován do 24 hodin po příletu nebo 24 hodin před odletem zpět do Portugalska (pevninská část přičemž nezáleží na městě, nebo Madeira). Pokud máš koupené letenky zvlášť Norimberk - Porto a Porto - Ponta delgada, tak můžeš akci využít, pokud máš oba lety na jeden booking, tak nikoliv. Při objednání letenek na sata.pt zadáváš kód rezervace a pokud na něm bude, že si přiletěl z Německa, tak ti letenky nedají. Pokud plánujete přiletět den předem, tak předpokládám, že spíš máte dvě letenky, takže by akce šla využít, ale za výše uvedených omezení. Tzn. museli byste do 24h zdarma odletět na Terceiru, strávit tam celou dovolenou a 24 hodit před odletem do Porta byste měli nárok na letenku zdarma do PDL. Pokud tedy chcete strávit nějaký čas na ostrově San Miguel, budete muset minimálně jednu letenku zaplatit nebo si vzít trajekt. Snad tě nějak nemystifikuji, ale tohle je výtah z dříve pročtených článků a diskusí.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Detailně jsem to popisoval zde https://www.cestujlevne.com/akcn...darma-0-kc :) Musíš mít prostě samostatnou letenku z Portugalska na Azory, což v tomto případě máš.

Avatar uživatele
Alice Reková
před 6 lety

Dobrý den. Je to dotaz trošku mimo nabízenou akci. Sháním letenky na Azory na srpen 2017. Poradíte, odkud a přes jakou společnost hledat, aby byla nějaká příznivější cena, prosím? Moc díky. A.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Dobrý den, stačí nakombinovat stejnou cestu na měsíc srpen. S prázdninami půjdou ceny samozřejmě nahoru. Počítejte s cenami okolo 6-7 tisíc.

Na Azory se létá především přes Lisabon.

Další akce