2v1: Azory a Porto z Norimberku v říjnu. Letenky od 2 585 Kč

Zpáteční
Před 5 měs

Jak akci využít?

Využijte říjnových zlevněných letenek Ryanairu na dvou ideálně navazujících trasách, z Norimberku do Porta a z Porta do Ponta Delgady, největšího města na Azorských ostrovech. Při cestě tam na sebe lety nenavazují přímo ten den, což uvítáme jako parádní příležitost k prohlídce Porta, které hodnotím jako jedno z nejhezčích měst v Evropě. Na cestě zpět je pak mezi lety tříhodinový přestup, což je v Portu dostatečná rezerva. Dvojici zpátečních letenek pořídíte na tři termíny v rozmezí od 99 do 107 €, tedy 2.585 až 2.800 Kč.

Říjnového počasí se neobávejte, na Azory se dá jezdit úplně po celý rok. Atlantik je studený i v létě a naopak příjemné podzimní teploty jsou jako stvořené na výlety po turistických stezkách napříč vždy zelenými ostrovy.

Mimosezónní ceny ubytování v Portu, ani na na Azorách, nedávají příčinu ke znervóznění, pokoj v jednodušším hotelu v klidu seženete pod 1.000 Kč na noc. Azory nejsou Madeira, a tak ani na největším ostrově Sao Miguel, na který z Porta přiletíte, není úplně skvěle rozvinutá autobusová doprava. Půjčení auta v Ponta Delgadě tak bude takřka nutností.

Nejlevnější termíny

 • Norimberk – Porto: 10.10. (25 €), 17.10. (25 €), 21.10. (25 €)
 • Porto – Ponta Delgada: 11.10. (30 €), 18.10. (22 €), 22.10. (30 €)
 • Ponta Delgada – Porto: 17.10. (22 €), 24.10. (22 €), 27.10, (22 €)
 • Porto – Norimberk: 17.10. (25 €), 24.10. (30 €), 28.10, (30 €)

Letenky

Běžná cena: 6 300 Kč
 • Norimberk - Porto
 • Zpáteční letenka
 • Na Říjen
 • 1 přestup
 • 8 hodin letu

Cena od 1 435 Kč 

Vyhledej letenky od 1 435 Kč

ryanair.com

 • Porto - Ponta Delgada
 • Zpáteční letenka
 • Na Říjen
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 1 150 Kč 

Vyhledej letenky od 1 150 Kč

ryanair.com

Ukázka letenek z 03. 07. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 6 300 Kč. Ušetříš přibližně 59 %.

Platnost

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Vybraná data v průběhu října, viz výše v článku.

Přestup

Přestupovat budete na letišti Porto Francisco de Sa Carneiro – přečtěte si naše tipy k dopravě do města.

Dopravce

Všechny lety zajistí největší evropský low-cost Ryanair.

Zavazadla

V ceně jsou zahrnuta dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Hezký den, mám jeden dotaz. nahoře v článku je, že při cestě zpět je na přestup tři hodiny, ale at hledám jak hledám, tak vidím jen přílet z Ponta Delgady v 15:30 a odlet do Norimberku v 16:10. Dívám se blbě nebo je to tak a je to reálné stihnout? Přes web nejde koupit letenka Azory - Norimberk, musí se to koupit zvlášť, tak nebudeme muset v Portu znovu na odbavení? díky moc!

Avatar uživatele

..tak uz vim proc, divam se na letenky v listopadu, kdy je to uz v jine casy. Presto, je tech 40 minut reálných přestup stihnout?

Azory lákaly už dlouho.

Této nabídce s možností "zdržet" se opětovně i v oblíbeném a krásném Portu a vychutnat si krom města i portské, jsme prostě neodolali :-)

Rád bych se ještě zeptal, jak je to přesně s podmínkami možnosti využití jedné nulové ceny letenky, když přiletime z Porta, tedy vnitrostátní linkou? A bude pro ně zádrhel, že nejsme místní a den předtím jsme do Porta přiletěli z Norimberka? Vztahuje se i takto na nás ona nabídka letenky za nulu? Rádi bychom se podívali i na další ostrov Terceira.

Díky za tipa případně upřesnění :-)

Avatar uživatele

Taky mě to zajímalo a podle toho co jsem našel tak se vždy jedná pouze o přípoj do nebo z cílové destinace, který musí být realizován do 24 hodin po příletu nebo 24 hodin před odletem zpět do Portugalska (pevninská část přičemž nezáleží na městě, nebo Madeira). Pokud máš koupené letenky zvlášť Norimberk - Porto a Porto - Ponta delgada, tak můžeš akci využít, pokud máš oba lety na jeden booking, tak nikoliv. Při objednání letenek na sata.pt zadáváš kód rezervace a pokud na něm bude, že si přiletěl z Německa, tak ti letenky nedají. Pokud plánujete přiletět den předem, tak předpokládám, že spíš máte dvě letenky, takže by akce šla využít, ale za výše uvedených omezení. Tzn. museli byste do 24h zdarma odletět na Terceiru, strávit tam celou dovolenou a 24 hodit před odletem do Porta byste měli nárok na letenku zdarma do PDL. Pokud tedy chcete strávit nějaký čas na ostrově San Miguel, budete muset minimálně jednu letenku zaplatit nebo si vzít trajekt. Snad tě nějak nemystifikuji, ale tohle je výtah z dříve pročtených článků a diskusí.

Detailně jsem to popisoval zde https://www.cestujlevne.com/akcn...darma-0-kc :) Musíš mít prostě samostatnou letenku z Portugalska na Azory, což v tomto případě máš.

Avatar uživatele

Dobrý den. Je to dotaz trošku mimo nabízenou akci. Sháním letenky na Azory na srpen 2017. Poradíte, odkud a přes jakou společnost hledat, aby byla nějaká příznivější cena, prosím? Moc díky. A.

Dobrý den, stačí nakombinovat stejnou cestu na měsíc srpen. S prázdninami půjdou ceny samozřejmě nahoru. Počítejte s cenami okolo 6-7 tisíc.

Na Azory se létá především přes Lisabon.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejlevnější lety z Prahy do Izraele
-70 %

To budou fotky!

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

To bude jízda!

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Německo Přílet na letiště Norimberk

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Norimberk

Zavřít
Ikona pinu
Portugalsko Přílet na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro , Ponta Delgada Joao Paulo II

Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Porto Francisco de Sa Carneiro
Průvodce pro letiště Ponta Delgada Joao Paulo II