Průvodce letištěm

Letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Porto Francisco de Sa Carneiro

Zhruba 13 km severně od druhého největšího portugalského města se nachází letiště „Francisco Sá Carnerio“, které je významným uzlem pro Ryanair, ale i easyJet a TAP. Z Porta se dá přímo doletět do většiny měst západní Evropy, ale i do vzdálenějších destinací v Americe nebo Africe.

Terminál letiště je moderní a poměrně velký, ale orientace není složitá a pro případný přestup vám bude stačit 40 minut.

Letiště můžete využít celých 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2024 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:38 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Stabilně nejlevnější letenky se dají pořídit z Berlína nebo Norimberka již od 1.500 Kč, ale v akcích i méně. Z Prahy nebo Vídně je pak standardní cena od 4.500 Kč výše. Přímé linky do Porta provozuje Ryanair z Berlína, Krakova a Norimberka.

Doba letu do Porta trvá asi 3,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Porta, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z Porta jezdí na letiště přímá linka metra „E“ či spíše rychlodrážní tramvaje. Letiště spojuje s centrem, vlakovým i autobusovým nádražím, stejně tak jako s hlavním fotbalovým stadionem. Metro jezdí každých 20 minut a do centra vás zaveze za půl hodiny.

Jízdenka na jednu hodinu stojí 2 €, případně 20 € za 11 jízd, pokud plánujete hodně jezdit metrem. Kupte si jízdenku "Z4", ještě před tím je však nutné si v automatu koupit kartu Andante za 0,60 €, na níž můžete libovolně dokupovat další jízdenky. 

Celodenní jízdné pak stojí 7 €, na 72 hodin 15 €.

  • Informace o jízdních řádech a cenách u linek metra

Na letišti zastavují i autobusy jedoucí do centra (601 a 602), cesta ale trvá přes 45 minut, cena jízdenky zakoupené u řidiče činí 1,95 €. Linka číslo 604 jezdí jen do severní části Porta a není využitelná pro cestu do centra.

V noci jezdí z centra (Av. Aliados) autobus číslo 3M každých 60 minut. Odjezdy z centra jsou vždy v celou hodinu od 1:00 do 5:00, cesta na letiště podle jízdního řádu zabere 28 minut, jízdné shodné jako na denních autobusových linkách, tedy 1,95 € od řidiče.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Alternativu představuje nová linka autobusů Flibco, která jede se zastávkami Boavista, Renex, Aliados a Ribeira do centra Porta. Je však ze všech variant nejdražší (9 € jednosměrně), časová úspora není prakticky žádná a ani frekvence spojení (cca jednou za 40 až 60 minut od 4:00 do 23:30) není oproti ostatním druhům dopravy žádnou výhrou.

Služby na letišti

Wi-fi zdarma a bez omezení je dostupná po celém letišti. Na letišti najdete i erární počítače s přístupem na internet bez poplatku.

Úschovna zavazadel je umístěna u informační přepážky v odletové části letiště (3. patro). Otevírací doba trvá od 4:00–23:00. Cena za jeden den činí okolo 2 € dle hmotnosti zavazadla.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj. Může mi prosím někdo poradit kdo má zkušenosti s přepravou kola v letadle ? Není nakonec si kolo v cílové destinace půjčit nebo i koupit než platit za kolo v letadle ?

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu