Průvodce letištěm

Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Ponta Delgada Joao Paulo II

Hlavní azorské letiště se nachází na ostrově Sao Miguel nedaleko ostrovního hlavního města Ponta Delgada (5 km). Většina linek směřuje na ostatní azorské ostrovy, do pevninského Portugalska, ale i do mnoha měst západní Evropy a dokonce i do Kanady a USA.

Terminál je otevřený od 5:00 do 0:00.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
3432 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
12:18 (-2 )
aktuální čas

Letenky

Ze střední Evropy se na Azory obvykle dostanete asi za 8.500–10.000 Kč, díky nízkonákladovým aerolinkám se často můžete kombinací různých letů dostat i na cenu okolo 3.000 Kč, nejlépe se kombinují odlety z Berlína přes Lisabon nebo Porto.

Doba letu se i s přestupy pohybuje mezi 8 a 15 hodinami, přímé lety z Evropy trvají asi 5 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ponto Delgada, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Ponta Delgadě je jediný malý terminál poskytující základní funkce. Často letiště využijete pro přestup na linky po okolních ostrovech, na nějž vám bude stačit 25 minut.

Díky politice základní dopravní obslužnosti musí letecká společnost Azores Airlines umožnit komukoli, kdo přiletí z jiného letiště v Portugalsku, jeden zpáteční let zdarma na kterýkoli azorský ostrov z Ponta Delgady. Této incentivy nemůžete využít, pokud máte na jedné letence let ze zahraniční destinace, i kdyby měl přestup v Lisabonu nebo Portu. Let zdarma rezervujte na sata.pt/en.

V takovém případě musí být mezi příletem a odletem alespoň 90 minut.

Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu žádná klasická MHD nezajíždí. Pro cesty do centra města můžete využít kyvadlové minibusy společnosti UTC, které objíždí významné hotely. Jedna cesta stojí 6 € a je nutná rezervace předem na webu společnosti.

Vzhledem k tomu, že taxi do centra města stojí jen 7 €, kyvadlové autobusy UTC se spíše nevyplatí.

Autobusová doprava po ostrově Sao Miguel není příliš frekventovaná a nejlepší způsob, jak procestovat celý ostrov, je určitě půjčení auta.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a neomezená.

Úschovna zavazadel je umístěna v příletové hale, otevřeno má od 6:00 do 0:00 a za službu zaplatíte 4 € denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na taxi z letiště. Uvádíte cenu 7 €, je možné sehnat taxi za takovou cenu i v nočních hodinách? Mám přílet do ponta delgada o půlnoci (konec července) a hotel mi nabízí transfer za 16 € . Je podle Vás lepší si tedy najít transfer až na letišti? Děkuji

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den. Zaujala mě ta pasáž, kde uvádíte možnost jedné zpáteční letenky zdarma z Ponta Delgada na kterýkoliv ostrov na Azorech. Pokud bychom letěli tou klasikou z Prahy - Lisabon - Ponta Delgada, máme i v tomto případě nárok na tuto letenku ? Moc tomu nerozumím. Děkuji za radu.

před 6 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

zalezi, jestli budes mit na jedne rezervaci cestu az na pontu delgadu. Pokud bys mel 2 separatni letenky (Praha-Lisabon napr. s TAP a pak dalsi letenku Lisabon-Ponta Delgada napr. s Ryanair) tak mas narok na letenku zdarma na jakykoliv dalsi ostrov po azorech. Ma to ale jista pravidla (musis doletet na ten ostrov do 24h od pristani na ponta delgada a odletet z ponty delgady do 24h pri letu zpet).

před 6 měs
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 1907 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den, viz pasáž "Této incentivy nemůžete využít, pokud máte na jedné letence let ze zahraniční destinaci"... Takže ne, budete-li mít letenku z Prahy, využít nelze. Museli byste mít dvě oddělené letenky z Prahy do Lisabonu a z Lisabonu do Ponta Delgady koupené zvlášť.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu