Letiště Ponta Delgada Joao Paulo II

Ponta Delgada Joao Paulo II Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Hlavní azorské letiště se nachází na ostrově Sao Miguel nedaleko ostrovního hlavního města Ponta Delgada (5 km). Většina linek směřuje na ostatní azorské ostrovy, do pevninského Portugalska, ale i do mnoha měst západní Evropy a dokonce i do Kanady a USA.

Terminál je otevřený od 5:00 do 0:00.

 


Letenky

Ze střední Evropy se na Azory obvykle dostanete asi za 8.500–10.000 Kč, díky nízkonákladovým aerolinkám se často můžete kombinací různých letů dostat i na cenu okolo 3.000 Kč, nejlépe se kombinují odlety z Berlína přes Lisabon nebo Porto.

Doba letu se i s přestupy pohybuje mezi 8 a 15 hodinami, přímé lety z Evropy trvají asi 5 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

V Ponta Delgadě je jediný malý terminál poskytující základní funkce. Často letiště využijete pro přestup na linky po okolních ostrovech, na nějž vám bude stačit 25 minut.

Díky politice základní dopravní obslužnosti musí letecká společnost Azores Airlines umožnit komukoli, kdo přiletí z jiného letiště v Portugalsku, jeden zpáteční let zdarma na kterýkoli azorský ostrov z Ponta Delgady. Této incentivy nemůžete využít, pokud máte na jedné letence let ze zahraniční destinaci, i kdyby měl přestup v Lisabonu nebo Portu. Let zdarma rezervujte na sata.pt/en.

V takovém případě musí být mezi příletem a odletem alespoň 90 minut.


Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu žádná klasická MHD nezajíždí. Pro cesty do centra města můžete využít kyvadlové minibusy společnosti UTC, které objíždí významné hotely. Jedna cesta stojí 6 € a je nutná rezervace předem na webu společnosti.

Vzhledem k tomu, že taxi do centra města stojí jen 7 €, kyvadlové autobusy UTC se spíše nevyplatí.

Autobusová doprava po ostrově Sao Miguel není příliš frekventovaná a nejlepší způsob, jak procestovat celý ostrov, je určitě půjčení auta.


Služby na letišti

Wifi je zdarma a neomezená.

Úschovna zavazadel je umístěna v příletové hale, otevřeno má od 6:00 do 0:00 a za službu zaplatíte 4 € denně.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Portugalska? Nastav si hlídače