IATA (ICAO) kód letiště
NUE (EDDN)
Aktuální počasí
13.4 °C
Aktuální čas
00:03
Vzdálenost od Prahy
238 km

O letišti Norimberk

Norimberské letiště je vzdálené necelých 8 km od centra města a pro svoji blízkost českým hranicím je oblíbené i pro mnoho obyvatel západních Čech, ale i Prahy.

Letiště je střední velikosti s převažujícím provozem do dovolenkových destinací okolo Středozemního moře a do významných evropských měst.

Terminál je i přes svoji nevelkou rozlohu poměrně nepřehledný a není nutné se v něm zdržovat po dobu delší, než je nutné, tedy zhruba 90 minut před odletem.

Letiště je dostupné 24 hodin.

Letenky

Výhodné letenky jsou z Norimberka především prostřednictvím Ryanairu, ale zajímavé lety nabízí i ostatní aerolinky. Z Norimberka se navíc často objevují akční letenky mimo Evropu s přestupem na větším evropském letišti.

Nejlevnější letenky obvykle nabízí Ryanair, v akcích i kolem 500 Kč, nejnižší ceny letenek z Norimberku mimo Evropu očekávejte do USA, zhruba 1-2x ročně i pod 10 000 Kč. Podívejte se na seznam nejzajímavějších spojů z norimberského letiště:

 • Ryanair: Alicante, Banja Luka, Bari, Benátky, Boloňa, Budapešť, Cagliari, Faro, Girona, Chania, Ibiza, Korfu, Krakow, Londýn Stansted, Lvov, Madeira, Malaga, Neapol, Palermo, Palma de Mallorca, Porto, Sofie, Soluň, Tallinn, Valencia, Zadar
 • Wizz Air: Bukurešť, Cluj-Napoca, Kyjev Žuljany, Sibiu, Skopje, Tuzla, Varna
 • Corendon Airlines: Antalya, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife
 • British Airways: Londýn Heathrow a dál s přestupem do světa
 • KLM: Amsterdam a dál s přestupem do světa
 • Lufthansa: Frankfurt a dál s přestupem do světa
 • Vueling: Barcelona, Paříž Orly

Inspirujte se akcemi na letenky do Norimberku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Jak se sem dostat z ČR

Autem

Norimberské letiště je velmi snadno dostupné autem z Česka. Z Prahy či Plzně se vypravíte po dálnici D5 na hraniční přechod Rozvadov, kde plynule navazuje německá dálnice A6. Po ní pojedete až na dálniční křižovatku "Kreuz Altdorf", kde přejedete na dálnici A3 směr Frankfurt. Na třetím výjezdu "Nürnberg-Nord" sjedete z dálnice směrem do města, odkud už stačí sledovat směrovky na letiště, tedy "Flughafen".

Dálniční poplatky se v Německu neplatí.

 • z Prahy: 295 km / 2,5 až 3 hodiny (mapa trasy)
 • z Plzně: 200 km / 1,5 až 2 hodiny (mapa trasy)
 • z Karlových Varů: 229 km / cca 2,5 hodiny (mapa trasy)

Vlakem

Ačkoliv přímé vlaky do Norimberka jezdí jen z Chebu, je cesta vlakem z ČR nejfrekventovanější díky pravidelnému 2hodinovému taktu. Pojedete-li vlakem odkudkoliv z ČR, vždy musíte minimálně jednou přestupovat právě v Chebu. Spojení zajišťují České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn, jízdenky kupujte pro nejnižší cenu vždy online na webu cd.cz, občas se ale může objevit akční a nižší cena na webu německých drah bahn.de. Ceny níže uvádíme za jednosměrnou jízdenku

 • z Prahy: 4 a tři čtvrtě hodiny, cena od 350 Kč
 • z Plzně: 3 a čtvrt hodiny, cena od 300 Kč
 • z Karlových Varů: 2,5 hodiny, cena od 300 Kč

Autobusem

Přímo na letiště žádné autobusy z Česka nejezdí a musíte tak vždy dojet do centra Norimberku a následně MHD, viz níže. Autobusové spojení není od zrušení přímých busů, které provozovaly Deutsche Bahn, příliš frekventované, může být však výhodné pro cestu v nočních hodinách, kdy nejezdí vlaky. Z ČR do Norimberka jezdí tyto společnosti:

 • Regiojet – 1x denně z Prahy a Plzně (z obou měst od 379 Kč)
 • Flixbus – až 3x denně z Prahy (od 379 Kč), v Plzni autobusy nestaví

Parkování na letišti

Nejpohodlnější je oficiální letištní parkování s pěší docházkovou vzdáleností k terminálu od 1 do 5 minut. Všechna parkování jsou kryté garáže. Místo rezervujte ideálně zhruba s měsíčním předstihem online na webu parking.airport-nuernberg.de pro co nejnižší cenu. Příklady cen:

 • 4-7 dní: od 49 EUR v garážích P4
 • 2-3 dny: od 23 EUR v garážích P3 i P4

Parkovat na soukromých parkovištích se v případě Norimberka příliš nevyplatí, ceny jsou obvykle vyšší než u oficiálních letištních garáží.

Parkování zdarma

V blízké čtvrti Ziegelstein lze na ulicích stále legálně parkovat zdarma a bez omezení, oblíbená je zejména ulice Otto-Lilienthal-Strasse u stanice metra, které jede na letiště.

Doprava z/na letiště

Metro do centra a k nádraží

Přímo k terminálu jezdí z centra a od hlavního nádraží (Hauptbahnhof) metro linky U2. Cesta zabere 13 minut při intervalu 10 minut a ceně 3,20 EUR. Provozní doba metra je od 4:40 do 0:40. Pozor, při cestě na letiště končí každý druhý spoj ve stanici Ziegelstein.

Jízdenky zakoupíte v automatu na stanici (lze platit i kartou), případně přes mobilní aplikaci dopravního podniku VGN. Lístek za 3,20 EUR platí 90 minut, v rámci kterých můžete libovolně přestupovat i na tramvaje či autobusy. K dispozici je i celodenní (pouze v kalendářní den) jízdenka za 8,30 EUR, o víkendu platí pro oba dny (sobota + neděle).

 • doba jízdy nádraží-letiště: 13 minut
 • cena jízdenky: 3,20 EUR/90 minut, resp. 8,30 EUR/celodenní
 • interval na letiště: 10 minut
 • první metro od nádraží na letiště: 4:46
 • poslední metro z letiště: 0:44

Podívejte se na jízdní řády a mapy MHD v Norimberku.

Autobusy do okolí

Alternativně využijete autobus číslo 30 do stanice Nordostbahnhof nebo do Erlangenu a číslo 33 do města Fürth. Oba spoje mají interval 20–30 minut.

Všechny linky jezdí od 4:30 do 0:00 a platí jednotné jízdné 3,20 EUR za jednotlivou jízdu a 8,30 EUR za celodenní lístek.

Noční doprava

V noci můžete využít od hlavního nádraží autobusové linky číslo N12, jezdí však jen v noci před nepracovním dnem. Interval je 60 minut na detailní jízdní řád se můžete podívat zde.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Hotely u letiště

Pokud necestujete autem a přilétáte nebo odlétáte v nočních hodinách, pohodlným řešením může být strávit v noc v letištním hotelu Mövenpick Hotel Nürnberg Airport ****, který se nachází v areálu letiště asi 2 minut pěšky od příletového terminálu.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma bez omezení.

Terminál je vybaven množstvím kaváren i restaurací včetně fast-foodů typu McDonald's. V odletovém terminálu také najdete supermarket REWE.

V parkovacím domě P1 jsou umístěny skříňky pro úschovu zavazadel. Ceny se liší dle velikosti zavazadla, za 12 hodin zaplatíte od 3 do 7 €, za celý den pak od 4 do 10 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, jak to vypadá aktuálně s parkováním na ulicích v blízkosti stanice metra? Je to stále možné bezplatně i ve všední dny?

před 3 měs

Dobrý den, podařilo se Vám zjistit akutální info ohledně parkování ?

před 3 měs
Avatar uživatele Ondis
Ondis

Nepodařilo, ale zjišťuji ještě zde na fóru.

před měs
Avatar uživatele
Patrik Č

Okolí Ziegelsteinu, já tam parkoval tedy 2 roky zpět, ale shodou okolností, tam dnes známý bude parkovat, tak dám vědět

před měs

Jo prosím dej vědět, taky mě to čeká.

před měs
Avatar uživatele
Patrik Č

Prý stojí trochu dále, ale jinak v pohodě

před měs
Avatar uživatele Eva E.
Eva E.

Taky bych potřebovala nějaké aktuální informace o parkování u letiště v Norimberku.

před měs
Avatar uživatele
Patrik Č

Však jsem je sem dal, normálně parkování v okolí Ziegelsteinu je možné, zkušenost stará 6 dní

zdravim, jak se nejlepe dostat z letiste na busove nadrazi? dik

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Metro?

Přidat odpověď
před 3 lety

před lety prodávali nějaký parkovací vouchery a člověk to ml pak levnější, předpokládám, že to už asi zrušili. Já už to několikrát nechalmezi barákama a šel jsem čvrt hodiny pěšky na terminál kolem těch zahrad a výběhu pro koně.

Jenže teď máme přílet kolem půlnoci a nechce se mi tam nikam lézt, žádný alternativní parkování jako v Praze jsem nenašel takže mě čeká P31 za 59EUR :-/

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Můžu se zeptat, jak funguje odvoz z/na letiště? V pravidelných intervalech? Nonstop? Děkuji!

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele paja1980
paja1980

Asi bych v informacích o letišti upřesnil, že noční bus N12 jezdí jen o víkendu, přesněji v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Už jsem se na bus chtěl teď ve čtvrtek spoléhat.

před 3 lety

Je nějaká možnost jak se dostat v noci z letiště ve všední dny? Díky moc za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Jenom taxi. Já jsem takhle v Norimberku na letišti párkrát spal, do pěti hodin, kdy jede první metro. V noci je tam klid.

před 3 lety

Díky moc za odpověď. :-) Také tam přespím.

Přidat odpověď
před 3 lety

letos v listopadu jsme parkovali 4 dny v ulici Hellmuth-Hirth-Weg, asi 200m od metra Ziegelstein, a zcela bez problémů. Lze tam parkovat v podstatě kdekoliv, jen je třeba chvíli jezdit než najdete volné místo. Rozhodně lepší než platit za 4 dny asi 60 eur...

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Jirka _14
Jirka _14

Parkoval jsem 10/2018 v ulici Otto-Lilienthal-Str. Chytil jsem flek 50 metrů od vchodu do metra trasa U2 u stanice Ziegelstein. Na letiště je to jednu zastávku a stálo to pro dospělého 1,60€ (automat přijímá peníze i platební karty). Zpět z letiště k autu jsme jeli taxíkem za 12 € (metrobohužel jelo až od 4:40 ve všední den). Za sklem jsem měl jenom od místních něco napsáno. Asi jako abych tam neparkoval. Bylo to tak rozmačený, že to nešlo ani odlepit od skla a přečíst. Ale žádný zákaz parkování v této ulici není.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
martin.meluzin

Ahoj,

mohu dotaz k parkovani v okoli letiste Norimberk? Doporucujete ctvrt Ziegelstein, tip na vyzkousenou konkretni adresu ? Nekde na ulici, bez zon, v klidu, do 1 km od metra? Prekvapilo me ze jsem na parkvia.com nenasel soukrome parkovani za rozumnou cenu, v Kolnu jsem parkovan za 29E/10 dni, pohoda, v Norimberku to zrejme nejde...

Diky

Martin

před 4 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ahoj, v Norimberku se obvykle zdarma parkuje na Andernacher Str., kde jsou parkovací místa podél silnice, na letiště je to pěšky cca 20 min, anebo na parkovišti u stanice Ziegelstein, 1 zastávka vlakem. Další info lze nalézt zde ve fóru.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu