Letiště Norimberk

Nuremberg Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

NUE (IATA)
EDDN (ICAO)
Německo

Norimberské letiště je vzdálené necelých 8 km od centra města a pro svoji blízkost českým hranicím je oblíbené i pro mnoho obyvatel západních Čech, ale i Prahy.

Letiště je spíše menší s převažujícím provozem do dovolenkových destinací okolo Středozemního moře a omezený počet letů do významných evropských měst.

Terminál je i přes svoji nevelkou rozlohu poměrně nepřehledný a není nutné se v něm zdržovat po dobu delší, než je nutné, tedy zhruba 60–90 minut před odletem.

Letiště je dostupné 24 hodin.

 


Letenky

Výhodné letenky jsou z Norimberka především prostřednictvím Ryanairu do jižní Evropy a Wizzairu do Rumunska. Letenky do těchto destinací lze sehnat již za ceny od 800 Kč.

Nejčastěji se z tohoto západoněmeckého města objevují levné letenky na Maltu, do Říma, Londýna, Porta nebo Rumunska.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu jezdí z centra a od hlavního nádraží metro linky U2. Cesta zabere 12 minut při intervalu 10 minut a ceně 3 €. Provozní doba metra je od 4:40 do 0:40. Pozor, při cestě na letiště končí každý druhý spoj ve stanici Ziegelstein.

Alternativně využijete autobus číslo 30 do stanice Nordostbahnhof nebo do Erlangenu a číslo 33 do města Fürth. Oba spoje mají interval 20–30 minut.

Všechny linky jezdí od 4:30 do 0:00 a platí jednotné jízdné 3 € za jednotlivou jízdu a 7,70 € za celodenní lístek. V noci můžete využít od hlavního nádraží autobusové linky číslo N12.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Jak se sem dostat

Z Prahy nebo Plzně jezdí do Norimberka spoje RegioJet nebo Flixbus. Ceny za jednu jízdu začínají na 379 Kč. Levné spojení nabízejí taky České dráhy (jednosměrné jízdenky za 293 Kč na první ranní spoje, zbytek za 573 Kč), které vás do Norimberka dovezou z Prahy, Berouna, Hořovic, Plzně, Stříbra, Mariánských Lázní nebo Chebu.

Stabilně nejlevnější spojení za 290 Kč jedním směrem však nabídne společnost Eurolines, bohužel má však ze všech nejmenší počet spojů (1 až 2 denně).

Přímo na letiště zatím z Česka žádné spojení nejezdí.


Kde parkovat

Oficiální parkování je nejlevnější na parkovišti P31, kde zaplatíte za týden 54 €. Rezervace je možná online na parken.airport-nuernberg.de.

Parkovat na soukromých parkovištích se v případě Norimberka příliš nevyplatí. Nepotřebujete-li hlídané parkoviště, můžete zdarma odstavit svoje auto v okolních čtvrtích, například Ziegelstein, který je od letiště vzdálen jednu stanici metrem.

Vzdálenosti do Norimberka:

  • Praha: 295 km,
  • Plzeň: 201 km,
  • Karlovy Vary: 229 km.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma bez omezení.

V parkovacích domech P1 a P2 jsou umístěny skříňky pro úschovu zavazadel. Nehledě na čas zaplatíte za každé zavazadlo 2 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Německa? Nastav si hlídače