Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vypravte se na turisticky zatím trochu opomíjený ostrov Tchaj-wan, který však nabídne vše, co cestovatel od cesty do Asie očekává. Hornaté vnitrozemí s čajovými políčky, národní parky s desítkami kilometrů turistických stezek, pláže i ruch tolik typický pro asijská velkoměsta... To vše na Tchaj-wanu najdete, navíc na relativně malém území s velmi dobře organizovanou dopravou. Hlavní sezona s příjemnými teplotami a menším úhrnem srážek probíhá během naší zimy.

A přesně na toto období jsou dostupné zpáteční letenky z Mnichova do Tchaj-peje za 8.678 Kč se společností Air China. Zvolit si můžete navíc i 24 hodinový nebo delší stopover v Šanghaji, čínské vízum není potřeba až do 144 hodin pobytu v Šanghaji.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
TPE Tchaj-pej
Tchaj-wan
Tchaj-pej
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
PVG Šanghaj
Čína
Šanghaj
Šanghaj
Šanghaj PVG
Čína
TPE Tchaj-pej
Tchaj-wan
Tchaj-pej
Tchaj-pej
Tchaj-pej TPE
Tchaj-wan
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
3x 18 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 10 500 Kč . Ušetříš přibližně 17 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad až březen (přes Vánoce pouze termín 13. - 2.1.)

Jsou během letu přestupy?

Šanghaj Pudong

S kým poletím?

Air China

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Super :) koupeno v termínu 13.12. - 2.1. :) kdyby náhodou někdo letěl podobný termín, nebráním se nějakým společným plánům :)

Odpovědět
před 3 lety
padrino11

Škoda, že se z toho Tchaj-wanu nedá dostat levně lowcostem dále na jih.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Zase se z něj dá dostat levně lowcostem dále na severovýchod.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, na jih je to z Taiwanu zabité.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
mono

Super, diky moc! Koupeno za 8933 ale pres Peking.

Odpovědět
před 3 lety

4x s Air China a jediné co mi vadilo byl asi 10 lety nevychovaný Francouz a jeho ignoransti rodiče. Číňané se trochu mačkaj, rádi predbihaj ale celkově ok.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Mě akorát při cestě přes HK znervózňovaly historky o Číňanech vykrádajících přes noc příruční zavazadla, naštěstí jsem to osobně nezažil.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Cena je super, zlášť s ohledem na to, že z Prahy akce na Taiwan nebývají nikdy. Já čekám na nějakou slušnou cenu v C, konkrétně s CA se loni daly koupit letenky z Německa za 1.1k EUR., letos zatím nic...

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Na Vánoce jsem letěl z Vídně za 9700 oficiální cena, předtím Praha-Okinawa-Budapešť s BA/JL/AY za 11L + za 2L s Peach Okinawa - Taiwan, ale to bylo trošku náročné. :) Za tuhle cenu bych se i do Mnichova obtěžoval, ale když to není přes Vánoce... :(

Přidat odpověď
před 3 lety
padrino11
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 457 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-07-11T15:28:51+02:00)

Má tenhle routing smysl pro návštěvu JV Asie? Chtěl bych po cestě vidět Šanghaj i Tchaj-wan, ale vhodností pro JV Asii si nejsem jistý.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
mono

Ahoj, mate nekdo nejakou aktualni zkusenost s Air China? Nikdy jsem s nimi neletela :O Diky!

před 3 lety

Už jsem s nimi letěl 5x do Číny. Spíš raději nic neočekávej. :-D Jednou se stalo, že to bylo v pohodě, ale zbytek docela děs. Ale dá se přežít.

před 3 lety
Avatar uživatele
mono

:D co znamena des - nepodavali jidlo a pristali jinam? :)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

No, každý druhý chrápe, smrká, tahá hleny až z paty a tedy dost neomalení. Za polovic se to dalo tolerovat, jinak bych raději připlatil.

před 3 lety
Avatar uživatele
honza _1

Žádná pecka to není, ale když nic, tak MUC-PVG je alespoň operováno na půl roku starejch A350

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak to jsem měl asi na všech svých letech s Číňany štěstí, když jediný, kdo mě vysíral, byl opilý cestující z Horních Uher? 😂 A pak ještě nesmím zapomenout na jedno jídlo, které nemělo žádnou chuť...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Tam chceš!
Jambiani
ušetříš až 39%
To budou fotky!
Enna
ušetříš až 71%
Tam jsi ještě nebyl!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
To musíš vidět!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,50 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin. 

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17 EUR a můžete ji zakoupit online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,30 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,30 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky zatím jezdí jen jednou za hodinu.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Tchaj-pej
Tchaj-wan Přílet na letiště Tchaj-pej Tchao-jüan

Tchaj-pej

Nejrychlejším a nejlepším způsobem cesty do centra je linka metra „Airport Line“ zprovozněná teprve v roce 2017. Stanice metra se nachází jak u terminálu 1, tak u terminálu 2 a ve městě končí u hlavního nádraží, kde jednoduše přestoupíte na další linky metra. Jízdné stojí 150 NT$, vlaky jezdí jednou za 15 minut a cestu do centra zvládnou za 38 minut (expresní spoje), resp. 50 minut (zastávkové spoje). První spoj vyjíždí v 6:00, poslední ve 23:30.

Plánujete-li cestovat na Tchaj-wanu často městskou dopravou, rozhodně si pořiďte kartičku EasyCard (oficiální web), která lze využívat ve většině systémů MHD po celém ostrově bez nutnosti dokupovat speciální jízdenky. Prodává se ve všech stanicích metra i v některých obchodech (například 7-11). Prázdná kartička stojí 100 NT$, dobít si na ni můžete libovolný násobek stovky. Nevyužitý kredit pak lze v automatu po zaplacení administrativního poplatku 20 NT$ vrátit.

Levnější jsou autobusy, které rozvážejí cestující do všech koutů okolí. Autobusová stanoviště se nacházejí v suterénu obou terminálů (sledujte přehledné značení). Jízdenky se na každou linku kupují u separátní přepážky, každá trasa má také svoje odjezdové stanoviště. Informace, včetně detailně rozepsaných jízdních řádů, jsou přehledné a srozumitelné a personál hovoří alespoň základní angličtinou. 

Do centra města využijte nejrychlejší spoj číslo 1819 za 140 NT$, který jezdí 24 hodin denně a doveze vás k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží. Alternativně můžete po téměř stejné trase využít levnější (90 NT$) linku 1961, jejíž jízdní doba je asi o 15 minut delší (zastavuje i ve čtvrtích okolo letiště). 

Do východní části centra a k věži "Taipei 101" se dostanete přímým autobusem číslo 1960 za 145 NT$.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1M62gy1wDsKaWjH3EwBzsbeNSHtM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Songshan

Přesun na menší regionální letiště Songshan poblíž centra města zajistí autobusové linky 1840 a 1841. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 3,5 hodiny. 

Do ostatních míst Tchaj-wanu

Rychlé a časté (zhruba každých 10 minut) spojení s nejbližší stanicí rychlovlaku, který spojuje Tchaj-pej s nejjižnějším cípem ostrova podél západního pobřeží, zajišťuje autobusová linka číslo 705 za 30 NT$, cesta zabere asi 20 minut. Vlaky jezdí velmi často s nepravidelným intervalem 5 až 40 minut. Zkontrolovat jízdní řády a ceny můžete na webové adrese thsr.tw.

Průvodce pro Tchaj-wan
Průvodce pro letiště Tchaj-pej Tchao-jüan

Zavřít boční panel
Šanghaj
Čína Přílet na letiště Šanghaj Pudong

Šanghajské letiště je známé nejrychlejší dopravou do města díky magnetické železnici Maglev, která dosahuje rychlosti až 430 km/h. Cesta na konečnou stanici „Longyang“ trvá 10 minut. Spoj jezdí jednou za 15 až 20 minut od 6:45 do 22:15. Jízdenka stojí 50 CNY (80 CNY zpáteční) a cesta na konečnou zabere 10 minut.

Letiště dále obsluhuje zelená linka metra číslo 2, která je nejlepším poměrem cena/výkon při cestě do centra. Cesta trvá 40 minut, vlaky jezdí jednou za 3 až 8 minut a jízdenka stojí 7 CNY.

Do různých míst Šanghaje jezdí i několik oficiálních letištních autobusových linek. První spoje obvykle vyjíždějí mezi 5 a 6 hodinou ranní, poslední pak ve 23:00. Jízdní doba závisí na dopravních zácpách a pohybuje se od 60 do 120 minut.

Na letiště Hongqiao

V případě přestupu na letiště Hongqiao bude nejrychlejší dopravou metro linky 2. Cesta zabere přes hodinu, zaplatíte 8 ¥ a určitě je tento způsob jistější než přímá autobusová linka číslo 1, která se může výrazně zdržet v kolonách.

V noci využijete noční linku autobusu. Poslední odjezd z letiště je 45 minut po příletu posledního letadla.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1RkY1o3GwNl0vgDAwV1e3q-AdgVI]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Šanghaj Pudong