Air China

Air China

O aerolince

Společnost Air China je oficiální národní dopravce Číny a jedna z největších tamních aerolinek. Svoji hlavní základnu má na letišti v Pekingu, mezinárodní linky provozuje Air China i ze Šanghaje nebo Čcheng-tu. Často cestující zaměňují tuto aerolinku s tchajwanskou China Airlines.

Air China je jednou ze dvou zahraničních aerolinek, které létají do Severní Koreje.

Logo Air China
IATA Kód
CA
Letecká aliance
Star Alliance
Země původu
Čína
Datum vzniku
01. 07. 1988

Letenky

Air China má velmi rozsáhlou síť destinací po celé Číně a okolních zemích, pravidelně létá do několika míst v USA, Evropě i Austrálii.

Cestovatelé z Česka a Slovenska nejvíce ocení občasné akční letenky při odletu z Budapešti a Varšavy, kdy ceny letenek do destinací v Číně a východní Asii můžou klesnout až k 10.000 Kč, obvyklé ceny se pohybují od 15.000 Kč. Nejvýhodnějších cen dosáhnete při rezervaci alespoň 2 měsíce dopředu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Všichni cestující si zdarma mohou vzít na palubu jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti do 5 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, notebook).

Pro odbavená zavazadla platí obecně pravidlo, že na čistě vnitrostátních linkách si můžete vzít jeden kus do 20 kg, na trasách, které zahrnují alespoň jeden mezinárodní úsek pak jeden kus do 23 kg. Podmínky se můžou lišit, pokud máte letenku s více aerolinkami.

Sportovní potřeby nebo zvířata se přepravují pouze za poplatek a po předchozí rezervaci.

Odbavení

Letištní check-in je zdarma pro všechny cestující, většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem.

Časy online odbavení se velmi liší podle destinací, někde je možné 12 hodin, jinde až 36 hodin před odletem. Detailní seznam destinací naleznete na webuMobilní odbavení zatím společnost neumožňuje.

Služby během letu

Teplé jídlo v ceně letenky dostanete na všech linkách zdarma.

Na dálkových linkách využijete osobní obrazovky v každé sedačce, na nichž můžete sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu.

Hotel zdarma při přestupu

Pokud máte při přestupu na linkách Air China více než 8 a méně 24 hodin, uplatníte nárok na hotel zdarma. Tato služba platí při přestupu na letištích v Pekingu, Pudong v Šanghaji, Chengdu, Dalian a Hangzhou. Rezervujte si hotel skrze prodejce letenek ještě před odletem.

naposledy aktualizováno 27. 06. 2019
Navrhni úpravu

105 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele filip.kalous
filip.kalous
před 3 lety

Tak už mám refund za Covid-19 nepříjemnosti na účtu. S aktuálním kurzem jsem na tom vlastně vydělal :D

fridgy
před 3 lety

UDPATE CORONAVIRUS

Air China ruší linky z Itálie, Vietnamu a Austrálie. Většina je do konce zimního řádu (28.3).

Rerouting na *A aerolinky podle všeho není možný, ALE dá se změnit datum cesty. Do konce června zcela ZDARMA. Od července pak za rozdíl v ceně. Což je dobrá zpráva, pokud někdo koupil dobrej deal :)

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Rád bych se mýlil, ale velmi pochybuji, že do konce června bude situace v normálu. V ideálním případě se v té době pomalu bude počet nakažených / obětí snižovat.

Avatar uživatele
Tomáš Petřík
před 3 lety

Dobrý den,

máte už někdo nějaké pozitivní zkušenosti se zrušením letenek z důvodu 2019-nCoV ? Já jsem je zrušil v pondělí a stále čekám na nějaké potvrzení. (Mělo by to trvat 6 pracovních dní akorát netuším, jestli evropských nebo asijských-mají v Číně snad prodloužené svátky). Na moje e-mailové dotazy evropská AirChina nereaguje :( Měli jsme letět přes Peking do Sydney. Chtěl bych už koupit nové letenky přes Emiráty nebo Katar, ale dokud to nebude potvrzené mám strach koupit nové. (Odletět bychom měli za 14 dní a mám strach, abych 4 letenky za dobré peníze sehnal). Na webu AirChina mám stále, že moje žádost se zpracovává. Jak dlouho jste třeba čekali vy? Díky moc.

Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek
před 3 lety

Australie a taky uz i N.Zealand nepoustej do krajiny lidi, co prileti z Ciny. Teda cez Cinu se tedka do Australie nedostanete. Jestli nutne potrebujete za 14dni letet do Australie, tak to bude na novou letenku.

Avatar uživatele
Tomáš Petřík
před 3 lety

Tuto informaci jsem včera zaregistroval (nebo strávit 14 dní v karanténě). Máme v Austrálii už zaplacené ubytko, které již nejde stornovat :( Takže nové letenky asi koupíme :) jen nám jde o to abychom dostali peníze od AirChina :)

Avatar uživatele
Jiří Vlasák
před 3 lety

Letíme do Yangonu s přestupem v Pekingu (7hod) 12. února a fakt to dost řešíme. Teď fakt nevím, jestli jo nebo ne.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

A čekáš co, že se tu dozvíš ??

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Kdo má obavy z letů do a přes Čínu, tak CA nabízí free refund without refund fee. Dokonce to vypadá, že se dá vyřešit přesměrování mimo Čínu, aspoň tedy u C letenek... Palec nahoru!

Avatar uživatele
filip_2
před 3 lety

Kde jsi řešil přesměrování? S nějakou pobočkou v Evropě nebo jsi psal přímo do Číny?

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

Na webu jsem viděl info jen o free refundu. Zajímalo by mě to přesměrování u erroru v C z OSL do BKK. Nikde jsem ale žádné info nenašel.

Avatar uživatele
filip_2
před 3 lety

Přesně tohle mě taky zajímá :D

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Z naší 6-ti členné partičky už jeden člověk vzdal a další 2 to zvažují - slabší kusy odpadávají.

To ostatním, kteří imunitu pravidelně posilují na různých společenských akcích nemůže nějaký pseudovirus uškodit.

Zakázané město a Velká čínská zeď v okolí Pekingu jsou uzavřené, tak při přestupu ani nemá smysl někam chodit.

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Psal jsem vypadá to... Psal to nějaký Němec na netu, zkusím to dohledat, ale psal i nákup na jejich webu a gold*A. Ale třeba to je chiméra, vyzkouším...

fridgy
před 3 lety

Air China se dá super kontaktovat skrz EU email: ca_europe@airchina.com odpovídají do 2 dnů.

dneska se jim chystám napsat mail na rebooking. Psal už někdo?

Avatar uživatele
filip_2
před 3 lety

já to jdu prubnout :)

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

Tak pak dejte vědět. Letím až na konci května, tak to zatím moc neřeším, ale bez přestupu v Pekingu by to bylo lepší :D

Avatar uživatele
filip_2
před 3 lety

já v červenci. a bez toho Pekingu by to bylo určo lepší :)

voughne
před 3 lety

My letime o mesiac, zatial to berieme sportovo resp. ako povedal kolega, snad nam Air China uleje nieco na posilnenie imunity :D

Ale nieco z historie:

V roku 2002 k tomu došlo v prípade koronavírusu závažného akútneho respiračného syndrómu SARS-Cov, ktorý patril do podčeľade Betacoronavirus a dovedna zabil 774 ľudí.

V roku 2012 sa tak stalo v prípade koronavírusu respiračného syndrómu na Strednom východe, známeho aj pod označením MERS-CoV. Ten do roku 2015 zabil celosvetovo 450 ludí

... uz nech sa kazdy rozhodne, ci podlahne aktualnej "panike" alebo da na zdravy rozum

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Nevěřte tomu, že by by Air China reroutovala každého pasažéra v C , který o to požádá. Jedná se o obrovské množství lidí.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Bavime se tady o letech s CA s prestupem v Cine. Zmenou routingu bychom se Cine vyhli.

Avatar uživatele
filip_2
před 3 lety

AF vystoupila ze Skyteamu? Nebo tam vstoupila Air China? :)

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

To letadlo je ten nejmenší problém - tam jsou velmi účinné filtry. Problémy mohou být při přestupu v PEK, kde mohou být v platnosti různá nepředvídatelná hygienická a administrativní nařízení a opatření, problémy s opuštěním tranzitu, transferem do hotelu, ad. a pak také v cílové destinaci (u mě HAN), kde mohou také provádět nějaký screening cestujících z Číny. Své také dělají sdělovací prostředky, kdy spousta lidí nevěří čínským informacím.

Avatar uživatele
filip_2
před 3 lety

O stejný alianci si psal ty. Ale holt už tam o tom není ani zmíňka, asi magic nebo magické tlačítko upravit

Avatar uživatele
filip_2
před 3 lety

Asi sem měl opravdu veliký hlad...... A tímto obrázkem bych tuto část diskuze s lhářem ukončil

http://imgWorld.cz/kOGRIY5zNk.PNG

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Twe DimikUK, že tě to baví... Místo aby jsi napsal, sorry spletl jsem si aliance, tak tu hraješ betla. A je to PowerPoint, když už;-)

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

Filtry jsou víceméně k ničemu, pokud se infekce přenáší kapénkovou cestou a v takovém nyní už spíše netypickém 777-300 s 9 sedačkami napříč sedí na ploše menší zasedačky (6x6 metrů) 54 lidí.

Další věc je nakolik Číňani fabulují nebo rovnou lžou (což mají komouši ve zvyku), tj. kolik nul se musí přidat za jejich oficiálně prezentované statistiky, aby to odpovídalo realitě. Pokud jste příznivci konspiračních teorií, tak si můžete položit otázku, zda se virus opravdu šíří z uváděného tržiště respektive proto že místní baští netopejry, nebo jestli Číňanům spíš něco "neuteklo" z nové laboratoře, kde si vědci hrají s těmi nejnebezpečnějšími víry a jejíž bezpečnostní standardy byly předmětem kritiky už v roce 2017: https://www.nature.com/news/insi...ns-1.21487

V neposlední řadě... co když se to rozleze po celé dálněvychodní Asii?

voughne
před 3 lety

Zatial by som z toho nejaku dramu nerobil (aj ked ani ja neverim ich cislam), ale fakty su nasledovne:

- there are about 88,100 influenza-related deaths every year in China, with a mortality rate of between 1.6% and 2.6%. The majority of those who died as a result of the flu were aged over 60

- SARS has a mortality rate of about 10%

- MERS killed 34% of those infected

- Coronavirus 1,317 cases confirmed globally as of noon Saturday in China, there had been 41 deaths, a mortality rate of 3.1%.

Z mojej strany nevidim dovod rusit letenky, skomplikovat to mozu jedine opatrenia na letisku v PEK, popripade ak mi v Myanmare pozatvaraju atrakcie (ako sa to uz deje v HK, Macau a dalsich kde sa tento virus stihol objavit), alebo dokonca zakazu lety cinskym spolocnostiam .. uvidime co bude o mesiac, ale dufam ,ze len menej cinskych turistov na cestach.

Avatar uživatele
Tomáš Petřík
před 3 lety

Dobrý den,

letíme z Mnichova přes Peking s AirChina do Melbourne v ekonomické třídě a máme na osobu 2x kufr do 23 kg :) Nikde, ale nemůžu najít jestli jde váha slučovat :( např. že bych do jednoho kufru dal 30 kg a nevyužil už druhé zavazadlo :)

(Tohle třeba umožňoval Smartwings :D

Moc díky za odpověď.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Air China mají na mezinárodních letech piece koncept, každé zavazadlo v economy může mít max. 23 kg, pooling nelze!

Avatar uživatele
Pavalon
před 3 lety

Ví někdo jak je to s výběrem sedadel? Děkuji za info.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Kupoval jsem přímo na jejich webu a pár dní před letem mi šly vybrat na 1 ze 4 letů, ostatní hodily nesmyslnou hlášku. Příště bych to řešil po nákupu mailem s prodejcem nebo jejich kanceláří třeba v Německu.

Avatar uživatele
Jan Paděra
před 3 lety

Nebo napsat prodejci. Kupoval jsem přes Student Agency a stačilo napsat email.

Avatar uživatele
Romana
před 3 lety

Dobrý den, máte Prosím zkušenosti se stornem letenek u air China?

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Pokud jsi je koupila v tarifu umožňujícím storno, tak by to teoreticky neměl být problém, pokud ne, tak bude. Četla jsi podmínky tarifu?

Avatar uživatele
Romana Hánová
před 3 lety

Letenky kupoval kamarád, takže netusim.. snažil se je koupit co nejlevněji, takže se bojim, že to nepůjde..

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Tak to si bude muset kamarád přečíst, co přesně koupil, pak budete mít jasno oba. :)

Avatar uživatele
Lucie
před 3 lety

Ahoj, měla bych dotaz, tranzitní hotel zdarma budu mít i pokud koupím letenky přes gotogate? Nemění nákup přes portál číslo palubního lístku? Protože podle webovek:

● Passengers holding tickets with cabin codes X/N may not use Transit Hotel service.

● Both inbound and outbound flights must bear the airline code CA.

Díky moc za info:)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Divala ses, jestli nemá Air China letenky za podobnou cenu přímo na svém webu? (Někdy se tam v kalendáři objevují vyšší ceny, než se objeví po rozkliknutí!) Přes Gotogate jsem jednou nakupoval, ale naštěstí nebyla žádná změna, tak jsem nemusel nic řešit, ale tento web je plný horor story s nimi. 😁 Ty kódy nejsou čísla z palubního lístku, jsou to tarify, takže nejde o to, kde letenku koupíš, ale v jakém tarifu.

Avatar uživatele
Lucie
před 3 lety

Děkuji, jak poznám při nákupu, který tarif budou akceptovat?

Avatar uživatele
Lucie
před 3 lety

A ještě jsem dohledala tohle- ● Passengers must hold a connecting flight ticket with number started by “999.”. To mi taky, když bych se pro tou variantu rozhodla, gotogate nezmění? Děkuji moc za pomoc:)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Tarif najdeš u nás, viz foto v části Jak sbírat míle ... https://www.cestujlevne.com/blog...polecnosti Přes Gotogate nekupuj :) a když už, tak si zkontroluj konečnou částku po zadání karty a počítej s případnými přeplatky, když dojde ke změně letenky atd., viz https://www.cestujlevne.com/blog...si-letenky

Avatar uživatele superweb .
superweb .
před 3 lety

Ma zkusenost je, ze k pridani tranzitniho hotelu musi byt v jejich rezervacnim systemu zadane cislo pasu a jeho expirace, mozna i datum vydani. Vetsina rezervacnich systemu se na to nepta, takze bud rezervovat primo pres jejich web, nebo pres prodejce s funkcni podporou (ne gotogate), ktery Vam to pak do systemu na pozadani prida.

Celkem blbe se hleda ten portal na objednani hotelu, tady link

http://www.airchina.com.cn/vaser...anguage=en

I tak je to trochu loterie. Na nasich letenkach to objednat slo, na letenkach na stejne lety co objednal znamy o par hodin pozdeji pres stejneho prodejce nebyl narok.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Při nákupu přes slušného prodejce uvidíš, kterou tarifní třídu kupuješ a když to nebude jedna z těch vyjmenovaných na webu Air China, tak nárok máš. Číslo znamená, že je to letenka vystavená Air China na let operovaný Air China. To, co si na Gotogate koupíš, budeš mít, žádná čísla letenek nemění.

Avatar uživatele
Jajda
před 3 lety

Ahoj,

Letím a Air China do Ósaky, při zpátećni cestě mám 15:30 h v Pekingu. Jak je to prosím s těmi vizama?Pořád platí to, že na přestup pod 24 h mi vízum nemusí dát? Volím tomu airlolinku jenom z důvodu toho přestupu, že bych si rád udělal výlet ke zdi.

Díky moc.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, snažíme se stále sledovat fóra a zkušenosti ostatních a vypadá to, že stále platí. Resp. ve valné většině případů do města pustí, ale občas se objeví někdo, koho z důvodu krátkého přestupu z tranzitu nepustili.

Jak už tu psali jiní (J0x tuším), po příletu je dobré ignorovat pracovníky/pracovnice, kteří nahánějí přestupující lidi do tranzitu a rovnou zamířit k příslušným přepážkám "144-hours free transit", tam zažádat o povolení a až po té jít na pasovku.

fridgy
před 3 lety

když si přes Air China zařídíš hotel zdarma, tak máš z poloviny vyhráno :) hotely dávají skoro všem :)

Avatar uživatele
Klára
před 3 lety

Mě to třeba doma z PC nejde booknout ten hotel...za Boha ta stránka nejde načíst :(

fridgy
před 3 lety

napsat na email: ca_europe@airchina.com potrebuji tusim jmena vsech pasazeru, cisla pasu, cislo rezervace a leteneky (eticket number). Muzete skrz email taky zazadat o vyber sedadla zdarma :)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Fridgy: někdo tu psal, že mu vstup nezaručil ani hotel zdarma od Air China.

Jinak přímo na webu jsem rezervoval, letíme 2, ale chtělo to jenom moje údaje a byla tam hláška, že se rezervuje pro všechny se stejným číslem letenky (divné), tak snad to dobře dopadne.

Iveta _D
před 3 lety

Zkušenost z konce listopadu: na přestup jsme měli 8 hodin, pustili nás oba bez problému. Všichni, kdo si z našeho letadla žádali o jednorázové vízum před náma, ho dostali - samozřejmě nevím, jak dlouhé měli přestupy. Ale měla jsem z nich pocit, že záleží na tom, jaký soudruh zrovna sedí za přepážkou...

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Čerstvá zkušenost - pustili nás po výslechu na téma 3 roky staré razítko z Istanbulu... rezervací hotelu přes Air China jsem se nakonec ani nemusel ohánět.

Avatar uživatele
Jary
před 3 lety

Zdravím, prosím jak je to když chci stornovat 4ks letenek do Hongkongu přez Peking v únoru diky

Avatar uživatele
Jary
před 3 lety

Nerozumím: V C to určitě není že?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

V C jako business class...

Avatar uživatele
Jary
před 3 lety

Ne, to mi opravdu nedají nic?

fridgy
před 3 lety

mozna byste mohl dostat administrativni poplatky, coz je cca 1000kc na osobu... ale zkuste to, treba jste to booknul v nejakem lepsim tarifu a dostanete vic :) zkontaktujte prodejce, ktery vam letenky prodal

Avatar uživatele
Jary
před 3 lety

Ok dík, snad to možná půjde prodat.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Zmena jmena neni vetsinou mozna, nebo stoji balik. Spise zvazte, jestli radeji letenky neproletet.

Avatar uživatele
Jary
před 3 lety

Už to tak vypadá. Nevíte o někom kdo mi poradí kam s rodinou mimo Hongkong? Na nějaký ostrov.

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Pokud by byl doložitelný jasný důvod ze zdravotních důvodů nebo úmrtí blízkých, troufám si tvrdit, že speciálně u CA jsou šance poměrně vysoké, ty by výrazně zvýšil nákup přímo přes jejich web. Na webu je o tom několik postů od přímých aktérů, viz třeba https://forum.chinaseite.de/view...hp?t=22282

fridgy
před 3 lety

@Jary: chápu správně, že chcete zrušit letenky kvůli aktuální situaci v Hong Kongu? pokud ano, tak doporučuju koupit nějaký levný letenky třeba na Filipíny, do Taipei a podobně, byla by škoda prodělat tolik peněz na letenkách :)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Taiwan by sel treba :)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

Otázka je, jestli sežene dostatečně levné letenky, když má jasně daný termín. Co jsem se zběžně díval, let do Taipei nebo na Filipíny stojí min. 4200 Kč, ale možná jsou nějaké další levnější možnosti. Hong Kong byl za normální situace příjemný a zajímavý stopover s výlety po zelených kopcích, výhledy na les mrakodrapů a s poznáním jiné kultury, ale moc nechápu důvod pro rodinnou dovolenou čistě tam. Na doporučení jiného místa by bylo třeba vědět, co si od Hong Kongu slibovali a na jak dlouho jedou. Pokud jen na pár dní (jak se obvykle lidi v Hong Kongu zdrží), nemá smysl letět na Filipíny, protože než se dostanou z Manily nebo raději z Cebu na místo, zabere to ještě dost času (i když nějaké pláže jsou i poblíž letiště Cebu).

Avatar uživatele
Pavel
před 3 lety

Dobrý den,

máte někdo informace o tom, jaké jsou max rozměry krosny jako odbaveného zavazadla? Nebo stačí splnit váhu? (Praha-Peking-Hanoj).

Dále bych se chtěl zeptat, zda máte zkušenost s transferovým hotelem v Pekingu - mohu se ubytovat, dát sprchu, vyrazit Peking a vrátit se do něj? Plus nějaké bližší info o jejich salonku?

Díky

Avatar uživatele
Tereza
před 4 lety

Dobrý den, ráda bych si zakoupila letenky přes AirChina s termínem odletu za 3 měsíce, nicméně mám prošlý pas a nový budu mít za měsíc. Je nějaká šance letenky koupit, bez toho aniž bych musela zadávat číslo pasu? ( starý expiroval a nový ještě nemám, do odletu však bude) Díky za radu.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, číslo pasu nikdy nemusíte zadávat při koupi letenky a pokud ano, můžete napsat jakékoliv. Důležité je jen aby sedělo jméno a aby měl pas požadovanou platnost.

Avatar uživatele
Erik Morong
před 4 lety

Ahoj,

Máte někdo zkušenost s tím 5kg příručním zavazadlem? Beru sebou jen batoh 40litrový, který splňuje rozměry příručního zavazadla, ale nechci jej odbavovat. Pochybuju že se vlezu do těxh 5kg. Máte někdo zkušenost s tím jestli je váží nebo kolik by to stálo kdybych to přepískl?

Avatar uživatele Mauny
Mauny
před 4 lety

V prosinci nikdo nic nehlídal ani nevážil, měl jsem též tak 40l batoh...

Avatar uživatele superweb .
superweb .
před 4 lety

Ma zkusenost s hotelem: prodejce si ode me vyzadal cisla pasu, ktera bylop treba doplnit, abych se mophl prihlasit a pak odkazal na web AirChina, kde jsem bez problemu udelal rezervaci hotelu v obou smerech. Vzdy mame prestup kolem 20hod. Nicmene v mailu co pak prisel, me uprozornuji, ze si mame vyridit nalezitosti aby nas pustili do Ciny. Myslel jsem, ze s potvrzenym tranzit hotelem by melo byt i automaticke tranzit vizum. Nejaka zkusenost? Mam dlouhodobe vizum, ale nerad bych se toulal po Pekingu sam bez spolucestujicich :)

Avatar uživatele
Ina
před 4 lety

Zdravím, nevíte někdo jak je to s odbaveným zavazadlem u CA? Letíme Mnichov - Hanoj, přestup v Pekingu (20h 35min a 15h 20min). Musíme si ho v Pekingu vyzvednout nebo jde přímo do Hanoje? Díky.

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Jsem si jistý, že nepůjde, ale poletí... Tedy bez starostí:)

Avatar uživatele
Dagmar Malinová
před 4 lety

Ino, máme s přítelem stejný spoj. Řešila jste nějak již sezení v letadle, správu letenky nebo check in? Na AirChina se nemohu vyznat a přihlásit ani registrovat se mi nejde. Děkuji!

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Skoro vše máš popsané v tomto vlákně, případně dalších, co tu o CA jsou...

Avatar uživatele
Ina
před 4 lety

Super, díky za info :)

@Dagmar Malinová: Místa v letadle, ani nic jiného řešit dopředu nebudeme. Stejně budeme mít odbavená zavazadla, tak to vyřešíme najednou až na letišti :)

Kdy letíte?

Avatar uživatele Martin _21
Martin _21
před 4 lety

Ahoj, omlouvám se, ale někdo tady psal v příspěvku přímý mail do Air China Německo, kam se posílají žádosti na tranzitní hotel zdarma a teď to nemůžu najít. Neví ho prosím někdo? Ještě tam bylo, že číslo letenky musí začínat 999xxx. Díky moc.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, přímý mail by měl být tento: mucsales@mail.airchina.com

Avatar uživatele Martin _21
Martin _21
před 4 lety

Díky moc :-)

Avatar uživatele Com Truise
Com Truise
před 4 lety

Zdravím. Letím s Austrian Airlines do Pekingu a tento let operuje AirChina. Zde budu mít na přestup na navazující let 21 hodin a 35 minut. Přílet 4:50, odlet 2:25.

1) Pokud mám nárok na hotel a budu ho chtít uplatnit, mám to oznámit na letišti při check-inu Austrian Airlines, nebo pár dní předem e-mailem?

2) Tranzitní víza zdarma jsou až na 144 hodin, ale nově platí, že se musím zdržet minimálně 24 hodin. Toto se však bije s hotelovým pravidlem 8-24 hodin. Jaká je šance získat toto "vízum", podle jakého klíče ho udělují? Četl jsem, že několik lidí s 18h a 20h přestupem ho dostalo, někdo zase musel zůstat na letišti.

3) Pokud o hotel předem nezažádám a budu se chtít podívat do centra... mám s 21:35h šanci projít?

Předem děkuju za odpověd.

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

1) V textu máš jasně napsáno, aby jsi si ho rezervoval předem přes prodejce letenek... Na checkinu na tebe budou koukat jako tele na vrata. Případně zkus e-mailem třeba přes mnichovskou pobočku.

2) a 3) V poslední době tady i na FB cestovatelé postovali, že neměli problém se dostat do Pekingu se stopoverem do 24h, záruku ti ale nikdo nedá.

Avatar uživatele sc0rpio
sc0rpio
před 4 lety

S hotelem od Airchina muzes z letiste, vyplnis priletovou karticku a postavis se do fronty na FREE 24/144h viza (zkusenost z brezna).

Měl jsem přilet v 11:00am a letěl jsem nějak po 2:00am a hotel jsem dostal, odvoz v cene,

Avatar uživatele
Libor Kuboš
před 4 lety

Mohu si u Vaší společnosti vzít do letadla (transfer přes Peking) do kufru nebo do příručního zavazadla lithiovou baterii o kapacitě 89 Wh?

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Ahoj, dobíjecí baterky patří do příručního zavazadla, nikdy do odbaveného. S powerbankou o podobné kapacitě jsem nikdy neměl problémy.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Jen budou na security chtít všechny podobné věci vytáhnout ze zavazadla a prohlédnout si je (u nás zkoumali i štítek na powerbance). V poslední době jsou strašně důkladní...

Avatar uživatele
Sabina
před 4 lety

Dobrý den, letíme s Air China do Hanoje s přestupem v Pekingu, kde máme cca 20 hodin. O hotel si požádáme u Air China, ale chtěla bych se zeptat na vízum do Číny. Zprostředkuje nám ho také Air China nebo je to na nás?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

Tranzitni vizum vyresite na miste, a je dokonce na 72 h, je na to i cely clanek tady na CL

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Co je to asi 20 hodin??? Pokud to je pod 20, nic vám nedají. Pokud nad 20, měl by být... A samozřejmě žádné vízum vám CA zařizovat nebude, to je otázka jak do rubriky cestujdementne... Sorry jako:-) Ad vízum, pokud vám jde jen o to mezipřistání, tak kvůli pár hodinám dáte za vízum 2700,-Kč. Zkuste to bez, měli by vás pustit v rámci bezplatného tranzitního víza, ale řešilo se tu, že ho s layovery do 24h neudělují automaticky všem. Je tu o tom spoustu informací, stačí jen číst...

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

Kdo by se v tom prohraboval :))

Avatar uživatele
Sabina
před 4 lety

@cali: Tak na zpáteční cestě Hanoi - Peking - Mnichov máme v Pekingu 15,5 hodiny a dostali jsme hotel od AC i tak :)

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Tak to je dobře a užijte si ho. V 5/2018 nám ho nabídli jen nad 20 h, mám to i od nich v e-mailu, bylo to přes den, třeba na noční layover je jiná hranice. Stejně jsme raději vyrazili do města.

Načíst všechny komentáře