Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air China

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air China

Společnost Air China je oficiální národní dopravce Číny a jedna z největších tamních aerolinek. Svoji hlavní základnu má na letišti v Pekingu, mezinárodní linky provozuje Air China i ze Šanghaje nebo Čcheng-tu. Často cestující zaměňují tuto aerolinku s tchajwanskou China Airlines.

Air China je jednou ze dvou zahraničních aerolinek, které létají do Severní Koreje.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air China má velmi rozsáhlou síť destinací po celé Číně a okolních zemích, pravidelně létá do několika míst v USA, Evropě i Austrálii.

Cestovatelé z Česka a Slovenska nejvíce ocení občasné akční letenky při odletu z Budapešti a Varšavy, kdy ceny letenek do destinací v Číně a východní Asii můžou klesnout až k 10.000 Kč, obvyklé ceny se pohybují od 15.000 Kč. Nejvýhodnějších cen dosáhnete při rezervaci alespoň 2 měsíce dopředu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Všichni cestující si zdarma mohou vzít na palubu jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti do 8 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, notebook).

Pro odbavená zavazadla platí obecně pravidlo, že na čistě vnitrostátních linkách si můžete vzít jeden kus do 20 kg, na trasách, které zahrnují alespoň jeden mezinárodní úsek pak jeden kus do 23 kg. Podmínky se můžou lišit, pokud máte letenku s více aerolinkami.

Sportovní potřeby nebo zvířata se přepravují pouze za poplatek a po předchozí rezervaci.

Odbavení

Letištní check-in je zdarma pro všechny cestující, většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem.

Časy online odbavení se velmi liší podle destinací, někde je možné 12 hodin, jinde až 36 hodin před odletem. Detailní seznam destinací naleznete na webuMobilní odbavení zatím společnost neumožňuje.

Služby během letu

Teplé jídlo v ceně letenky dostanete na všech linkách zdarma.

Na dálkových linkách využijete osobní obrazovky v každé sedačce, na nichž můžete sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu.

Hotel zdarma při přestupu

Pokud máte při přestupu na linkách Air China více než 8 a méně 24 hodin, uplatníte nárok na hotel zdarma. Tato služba platí při přestupu na letištích v Pekingu, Pudong v Šanghaji, Chengdu, Dalian a Hangzhou. Rezervujte si hotel skrze prodejce letenek ještě před odletem.

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

mám otázku ke stravě a pití během letu u AIR China. Z Mnichova do Pekingu by to bylo ca. 9 hodin. Bude v ceně nárok na jídlo a pití zdarma? Standardně to aerolinky na takovéto vzdálenosti mívají, avšak tu to aerolinku neznám a nemohu to ani nikde vyčíst, také by mne zajímalo, zda je možné při těch akčních letenkách zakoupit třeba bussiness class? Nebo se akce vztahuje pouze na Ekonomickou třidu? A poslední dotaz, jsou nápisy na letišti v Pekingu také uvedené v angličtině? Jejich znakům bychom totiž asi vůbec nerozuměli.

Předem děkuji za info ;)

před 10 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, jídlo a pití je během letu zdarma, ostatně máte to napsané o pár řádků výše...Akční letenky se téměř vždy vztahují buď na ekonomickou nebo na business class, ne na obojí najednou. Takže business zakoupit můžete, ale za cenu kolem 42 tisíc. A nápisy jsou samozřejmě v angličtině, na světě neznám ani jedno letiště, kde by anglické nápisy nebyly.

před 10 dny
Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 225 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-11-05T18:56:04+01:00)

Troufám si tvrdit, že když aerolinka (nikoli nízkonákladová) výslovně nezmiňuje, že je jídlo za poplatek, tak je obvykle v ceně.

Mimochodem, při kliknutí na číslo letu je vidět, jaké občerstvení je v ceně.

Přidat odpověď
před 10 dny

Nevíte prosím kdy se zakupuje zavazadlo na odbavení (20kg) u Air China? Jde o to,že při nákupu letenky Londýn - Bangkok nám to výběr zavazadla a jeho zaplacení nenabidlo. Děkuji za odpověď.

před 13 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

A nemáte náhodou na letence napsané, že je zavazadlo v ceně? :)

před 13 dny
Kryštof Hájek

Určitě by to tak mělo být, Air China odbavené zavazadlo (zatím) nezpoplatňuje. A smíte mít 23 kg.

před 13 dny
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Je v cene letenky.

Přidat odpověď
před 13 dny

Zdravím, nikdy jsem neletel. Kdy a jak zjistím/zatezervuji sedadlo? Až na letišti? Při odbavení?

před 3 měs
cali

Nejlépe e-mailem nebo telefonicky přes místní zastoupení CA, odkud poletíš (H,PL,D, CH). Pokud jsi to kupoval přes nějakou OTA, můžeš i tam. Pak samozřejmě OLCI, ale to už přes jejich stránky je docela opruz a samo na letišti...

před 3 měs
David Eiselt

OLCI - online check in :) Jinak si ideálně k místům něco načti https://www.cestujlevne.com/blog...-v-letadle

Přidat odpověď
před 3 měs

Mate nekdo zkusenost s narokem na hotel a AirChina? Jde mi o to jestli musi byt letenka koupena primo u AirChina nebo nuze byt pro uznani naroku i u jineho prodejce.

před 9 měs
David Eiselt

V podmínkách to není specifikováno. Doporučuji spíše skrze nás, kdy komunikaci s aerolinkou za vás převezme letenkář. Sám bych s Číňany komunikovat nechtěl :) Určitě ale rezervujte předem.

Ofiko info http://www.airchina.com.cn/vaser...hotels.jsp

před 9 měs

Znamena to tedy, ze kdyz koupim letenku pres vas, hotel mne zaridite?

před 9 měs
David Eiselt

Proběhne komunikace s aerolinkou, kterou letenkář podstoupí snadněji než vy sám jako cestující. Pokud splňujete podmínky k transitnímu hotelu zdarma, nevidím žádnou překážku.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu