Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air China

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air China

Společnost Air China je oficiální národní dopravce Číny a jedna z největších tamních aerolinek. Svoji hlavní základnu má na letišti v Pekingu, mezinárodní linky provozuje Air China i ze Šanghaje nebo Čcheng-tu. Často cestující zaměňují tuto aerolinku s tchajwanskou China Airlines.

Air China je jednou ze dvou zahraničních aerolinek, které létají do Severní Koreje.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air China má velmi rozsáhlou síť destinací po celé Číně a okolních zemích, pravidelně létá do několika míst v USA, Evropě i Austrálii.

Cestovatelé z Česka a Slovenska nejvíce ocení občasné akční letenky při odletu z Budapešti a Varšavy, kdy ceny letenek do destinací v Číně a východní Asii můžou klesnout až k 10.000 Kč, obvyklé ceny se pohybují od 15.000 Kč. Nejvýhodnějších cen dosáhnete při rezervaci alespoň 2 měsíce dopředu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Všichni cestující si zdarma mohou vzít na palubu jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti do 8 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, notebook).

Pro odbavená zavazadla platí obecně pravidlo, že na čistě vnitrostátních linkách si můžete vzít jeden kus do 20 kg, na trasách, které zahrnují alespoň jeden mezinárodní úsek pak jeden kus do 23 kg. Podmínky se můžou lišit, pokud máte letenku s více aerolinkami.

Sportovní potřeby nebo zvířata se přepravují pouze za poplatek a po předchozí rezervaci.

Odbavení

Letištní check-in je zdarma pro všechny cestující, většinou začíná 3 hodiny a končí hodinu před odletem.

Časy online odbavení se velmi liší podle destinací, někde je možné 12 hodin, jinde až 36 hodin před odletem. Detailní seznam destinací naleznete na webu. Mobilní odbavení zatím společnost neumožňuje.

Služby během letu

Teplé jídlo v ceně letenky dostanete na všech linkách zdarma.

Na dálkových linkách využijete osobní obrazovky v každé sedačce, na nichž můžete sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu.

Hotel zdarma při přestupu

Pokud máte při přestupu na linkách Air China více než 8 a méně 24 hodin, uplatníte nárok na hotel zdarma. Tato služba platí při přestupu na letištích v Pekingu, Pudong v Šanghaji, Chengdu, Dalian a Hangzhou. Rezervujte si hotel skrze prodejce letenek ještě před odletem.

Pro splnění podmínek musí být přestup v nočních hodinách. V případě 8 a více hodin přes den nárok na hotel zdarma nemáte.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, nikdy jsem neletel. Kdy a jak zjistím/zatezervuji sedadlo? Až na letišti? Při odbavení?

před měs
cali
  • Právě online
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 502 komentářů
  • Poslat zprávu

Nejlépe e-mailem nebo telefonicky přes místní zastoupení CA, odkud poletíš (H,PL,D, CH). Pokud jsi to kupoval přes nějakou OTA, můžeš i tam. Pak samozřejmě OLCI, ale to už přes jejich stránky je docela opruz a samo na letišti...

před měs
David Eiselt

OLCI - online check in :) Jinak si ideálně k místům něco načti https://www.cestujlevne.com/blog...-v-letadle

Mate nekdo zkusenost s narokem na hotel a AirChina? Jde mi o to jestli musi byt letenka koupena primo u AirChina nebo nuze byt pro uznani naroku i u jineho prodejce.

před 7 měs
David Eiselt

V podmínkách to není specifikováno. Doporučuji spíše skrze nás, kdy komunikaci s aerolinkou za vás převezme letenkář. Sám bych s Číňany komunikovat nechtěl :) Určitě ale rezervujte předem.

Ofiko info http://www.airchina.com.cn/vaser...hotels.jsp

před 7 měs

Znamena to tedy, ze kdyz koupim letenku pres vas, hotel mne zaridite?

před 7 měs
David Eiselt

Proběhne komunikace s aerolinkou, kterou letenkář podstoupí snadněji než vy sám jako cestující. Pokud splňujete podmínky k transitnímu hotelu zdarma, nevidím žádnou překážku.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu