Velká čínská zeď
Čína

Co vidět a navštívit v Číně

12 míst co vidět v Číně

Velká zeď
Velká čínská zeď

Velká čínská zeď se táhne téměř přes celý sever země od západu k východu. V okolí Pekingu a v provincii Hebei jsou zrekonstruované části zdi nejznámější. Na řadu vrcholů zdi vedou lanovky. Pokud si ji však chcete užít bez davů turistů, tak se vydejte na některý neopravený úsek či na úseky dál od Pekingu. V poslední době se však u neopravených úseků zpřísnily kontroly, které zabraňují vstupu. Neopravené úseky jsou často velmi těžko schůdné.

Zobrazit místo
Chengde
Chengde

Malá Potala (Chengde, Hebei) a další tzv. „vnější chrámy“ v Chengde – Chengde je místo, kde si císař Kangxi vybudoval své letní sídlo a je tam vybudováno velké množství svatyní – jednou z nejslavnějších je tzv. Malá Potala, která svým vzhledem připomínám palác Potala v Lhase.

Zobrazit místo
Xian
Xi’an

Xi’an a Terakotová armáda (Shaanxi) – Xi’an je jedním z historických hlavních měst, kde se ještě nyní nalézají zachovalé městské hradby, po nichž se můžete projet na kole, navštívit nejstarší mešitu na čínském území, podívat se na hrobku prvního čínského císaře, kterou hlídá slavná Terakotová armáda či ochutnat místní speciality muslimské menšiny.

Zobrazit místo
Lešanský Buddha
Sichuan

V provincii Sichuan navštivte: Leshanský Buddha (Sichuan) – největší sedící kamenný Buddha na světě se nachází nedaleko hlavního města provincie Sichuan. Monumentální Leshanský Buddha (71 m) je vytesaný ve skále na břehu řeky. V rozsáhlém areálu se nachází mnoho dalších svatyní a soch. Rozhodně doporučujeme jít k Buddhovi pěšky a nikoli lodí. Sice z lodi můžete mít lepší fotografii celého Buddhy, ale nepocítíte tam tu ohromnost té sochy, jako…

Zobrazit místo
Datong
Peking

Peking (Beijing) – historické památky, staré čtvrti hutong, muzea, mauzoleum Mao Zedonga, Zakázané město, pekingská kachna, tradiční pekingská opera, moderní kluby a mnohé další. Asi 200 km západně od Pekingu navštivte Datong. [imageFill 1918] Datong (Shanxi) – poblíž města Datong se nachází množství soch s buddhistickou tématikou vytesaných do skal, kdy nejstarší jsou z 5. století př. n. l. Nedaleko se nachází svatyně Xuankong, která vypadá,…

Zobrazit místo
Šanghaj
Šanghaj

Šanghaj (Shanghai) je ekonomickým centrem Číny, vysoké mrakodrapy, moderní nákupní centra, luxusní restaurace, kluby, vlak maglev, ale i historické památky, tradiční kulturu – to vše Šanghaj nabízí.

Zobrazit místo
Dazu
Dazu

Jeskyně Dazu (Chongqing) – nedaleko města Chongqing se nachází velké množství soch vytesaných do skal, které jsou na seznamu UNESCO. Nejstarší sochy jsou ze 7. století z období dynastie Tang. Celkově je tato oblast Chongqingu a východního Sichuanu bohatá na tyto památky, mnohé z nich jsou však v podstatě neobjevené, takže se k nim musíte prodírat lesem. Toto však neplatí o oblasti Dazu, které je dobře dostupné nejen z Chongqingu. 

Zobrazit místo
Yunnan

V provincii Yunnan navštvite: Dali (Yunnan) – na břehu jezera Erhai se nachází historické městečko Dali, které samo o sobě stojí za návštěvu, a to nejen kvůli historickým památkám, ale i tradičnímu jídlu menšiny Bai. Město je navíc považováno za nejvíc hippie místo v Číně. Nádherné Tři pagody, které pochází někdy z počátku 9. století. Do areálu Tří pagod je nejlepší vydat se brzy po ránu, hned po otevření. Vyhnete se tak davům a v klidu se…

Zobrazit místo
Yangshuo
Yangshuo

Yangshuo (Guangxi) – pro tuto oblast jsou typické kupolovité hory, mezi nimiž protékají řeky. Tamní krajina je tak nádherná, že se dostala i na 20yuanovou bankovku. V této oblasti je i řada krasových jeskyní. Můžete se po okolí projíždět na kole, plavit se po řece na bambusovém voru či vylézt na některý z homolovitých kopců.

Zobrazit místo
Huangshan

Huangshan (Anhui) – neboli Žluté hory, byly (a stále jsou) inspirací pro mnohé čínské malíře a jsou jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Číně. Věří se, že právě ze Žlutých hor vystoupil legendární Žlutý císař na nebesa. 

Zobrazit místo
Hunan

V provincii Hunan navštivte: Zhangjiajie (Hunan) – homolovitými útvary z tohoto národního parku se prý inspirovali tvůrci filmu Avatar. Některé z homolovitých útvarů jsou více jak 1.000 m vysoké. Na konci srpna 2016 byl v parku otevřen největší skleněný most na světě. Vodní městečka – na mnoha místech Číny najdete nejrůznější historická vodní městečka, kde se snoubí tradiční architektura s vodními kanály a jinými vodními plochami, obchody s…

Zobrazit místo
Taklamakan

Poušť Taklamakan (Ujgurká autonomní oblast Xinjiang) – je druhá největší pohyblivá poušť na světě. Jednou z oáz u pouště je Kašgar (Kashgar), který také stojí za návštěvu.

Zobrazit místo

Chystáš se do Číny?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2022