Jarní Taiwan z Vídně s možností protažení do letních prázdnin. Letenky od 9 867 Kč

Jak akci využít?

Letenky směrem na ostrovní stát Tchaj–wan zakoupíte s odletem z Vídně za přívětivých 9 867 Kč. V ceně je zapsané zavazadlo do 23 kg a odlety je možné plánovat od května do poloviny června s tím, že cestu zpět musíte zvolit 20.5., 27.5., 3.6. nebo v průběhu července (3, 8, 10, 12, 15, 26. a 29.7.)

Hrubou představu o zemi najdete v našem průvodci Taiwanem, který nám případně můžete pomoci po návratu aktualizovat a rozšířit o nové informace.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Tchaj-pej
Tchaj-wan

od 9 867 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 17. 01. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 34 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst v tarifu L

Na jaké termíny jsou letenky?

V průběhu května, června a července 2019

Jsou během letu přestupy?

Peking Capital

S kým poletím?

Air China

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jajda
Jajda

Tady trośka inspirace, je cca hoďka busem z Taipei. https://youtu.be/MsGZ-114k1w

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Na Yehliu Geopark pozor, pokud tam nepřijdete v hnusném počasí, tak uvidíte doslova hordy turistů, lezoucích po všem, co jde i nejde. Naštěstí aspoň na vyhlídku na konci trasy skoro nikdo nedojde, tam ale zase nejsou ty útvary. Když už, tak jeďte ráno akorát na začátek otevírací doby, to tam ještě moc čínských kobylek nebude.

BTW tahle atrakce je jen pár zastávek od geoparku: https://youtu.be/-DDScZhUw2k

před 30 dny
Avatar uživatele Jajda
Jajda

Byl jsem tam loni v březnu, 2 hodiny před zavíračkou, lidí tam bylo dost, ale Alishan byl mnohem horší.

Přidat odpověď
před 29 dny

Byli jsme pouze v Taipei,ale příště chceme poznat víc.I těch pár hodin při přestupu bylo super a doporučijeme🌸👍

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Tchajwan mohu jen doporučit. Skvělé jídlo, hory, pobřeží, fungující a relativně levná veřejná dopravy. Vyspělá země, milí lidé.

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Přesně tak. Nejlepší ze všech Čín. 😂

Ideální je koupit už na letišti SIMku a Easycard a člověku odpadne spousta starostí.

před měs
Avatar uživatele Jajda
Jajda

Pod to se podepíši, vřele doporučuji, vše funguje perfektně, super lidi, naprosto dokonalá doprava, skvělé jídlo a ceny v pohodě.

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Železnice THSR i TRA mají vlastní mobilní aplikace, které jdou přepnout do angličtiny, i když to tak někdy nevypadá. Na autobusy jsem používal BusTracker Taiwan, ale připadl mi poněkud matoucí.... kdyby se tak Tchajwancům chtělo vytvořit nějakou pořádnou aplikaci, radikálně by to usnadnilo turistům cestování autobusy, které jinak vůbec nejsou špatné. Do té doby bych slovo "dokonalá" úplně nepoužil. 😉 Ale jestli někdo víte o lepší appce nebo webovém vyhledávači autobusů, rád se nechám vyvést z omylu. BTW přidat do průvodců mobilní aplikace by myslím bylo dost užitečné, ale už to tady navrhuju po x-té a nedostal jsem zatím nejen kladnou, ale ani zápornou odpověď. Prostě ticho po ranveji... 😢

před měs
Avatar uživatele Jajda
Jajda
před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Je to v podstatě japonský Shinkansen, jen upravený podle evropských bezpečnostních norem. https://en.wikipedia.org/wiki/THSR_700T Ani ty pomalejší vlaky, které jezdí po východním pobřeží, nejsou k zahození. https://www.youtube.com/watch?v=CZTXCgGzuDA

před měs
Avatar uživatele Jajda
Jajda

Jj do Taroka jezdí něco jako naše Pendolino.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 25%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 37%
Jedem!
ušetříš až 35%
Jedem!
4126 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Tchaj-wan Přílet na letiště Tchaj-pej Tchao-jüan

Tchaj-pej

Nejrychlejším, ale zároveň nejdražším způsobem cesty do centra je linka metra "Airport Line" zprovozněná teprve v roce 2017. Stanice metra se nachází jak u terminálu 1, tak u terminálu 2 a ve městě končí u hlavního nádraží, kde jednoduše přestoupíte na další linky metra. Jízdné stojí 160 NT$, vlaky jezdí jednou za 15 minut a cestu do centra zvládnou za 38 minut (expresní spoje), resp. 50 minut (zastávkové spoje). První spoj vyjíždí v 6:00, poslední ve 23:30.

Plánujete-li cestovat na Tchaj-wanu často městskou dopravou, rozhodně si pořiďte kartičku EasyCard (oficiální web), která lze využívat ve většině systémů MHD po celém ostrově bez nutnosti dokupovat speciální jízdenky. Prodává se ve všech stanicích metra i v některých obchodech (například 7-11). Prázdná kartička stojí 100 NT$, dobít si na ni můžete libovolný násobek stovky. Nevyužitý kredit pak lze v automatu po zaplacení administrativního poplatku 20 NT$ vrátit.

Levnější jsou autobusy, které rozvážejí cestující do všech koutů okolí. Autobusová stanoviště se nacházejí v suterénu obou terminálů (sledujte přehledné značení). Jízdenky se na každou linku kupují u separátní přepážky, každá trasa má také svoje odjezdové stanoviště. Informace, včetně detailně rozepsaných jízdních řádů, jsou přehledné a srozumitelné a personál hovoří alespoň základní angličtinou. 

Do centra města využijte nejrychlejší spoj číslo 1819 za 125 NT$, který jezdí 24 hodin denně a doveze vás k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží. Alternativně můžete po téměř stejné trase využít levnější (90 NT$) linku 1961, jejíž jízdní doba je asi o 15 minut delší (zastavuje i ve čtvrtích okolo letiště). 

Do východní části centra a k věži "Taipei 101" se dostanete přímým autobusem číslo 1960 za 145 NT$.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1M62gy1wDsKaWjH3EwBzsbeNSHtM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Songshan

Přesun na menší regionální letiště Songshan poblíž centra města zajistí autobusové linky 1840 a 1841. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 3,5 hodiny. 

Do ostatních míst Tchaj-wanu

Rychlé a časté (zhruba každých 10 minut) spojení s nejbližší stanicí rychlovlaku, který spojuje Tchaj-pej s nejjižnějším cípem ostrova podél západního pobřeží, zajišťuje autobusová linka číslo 705 za 30 NT$, cesta zabere asi 20 minut. Vlaky jezdí velmi často s nepravidelným intervalem 5 až 40 minut. Zkontrolovat jízdní řády a ceny můžete na webové adrese thsr.tw.

Průvodce pro Tchaj-wan
Průvodce pro letiště Tchaj-pej Tchao-jüan