Země s vůní zeleného čaje a nevšedních kulinářských zážitků

Již první pohled na tvar ostrova Tchaj-wan na mapě prozradí jeho obrovské lákadlo – lístek čaje. Tento ostrov mající rozlohu cca poloviny naší republiky leží asi 150 km na východ od Číny a 500 km severně od Filipín na spojnici Jihočínského a Východočínského moře. 

Tchaj-wan leží neprávem na okraji turistického zájmu. Málokdo by tušil, že v jeho střední a východní části se tyčí hory až do výšek přesahující 3.950 m n. m. Kromě krásné přírody, jedné z nejlepších kuchyní na světě a spousty historických chrámů se ostrov může chlubit tím nejpřátelštějším obyvatelstvem, s jakým se můžete na svých cestách setkat. Ostrov velmi rychle nechá zapomenout na všední starosti a strasti života při popíjení vynikajícího ručně sklízeného oolong čaje na místních horských plantážích – je to opravdový požitek.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léto je ideální pro milovníky horka, v zimě je příjemně.
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 24 %. Akční letenky na Taiwan
Průvodce pro tebe napsal Tomáš Chara

Praktické tipy před cestou na Taiwan

Taipei
Co vidět na Taiwanu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Taiwanu

Mapa s místy co vidět a navštívit na Taiwanu

Potápění na Taiwanu
Co dělat na Taiwanu

Co dělat na Taiwanu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Tchaj-wan.

Počasí na Taiwanu

Přehledně o počasí na Taiwanu a teploty během roku. Kdy jet na Taiwan na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Rychlovlak na Tchaj-wanu
Doprava na Taiwanu

Jak se dopravovat a cestovat na Taiwanu? Cestování na Taiwanu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Taiwanský dolar
Peníze a ceny na Taiwanu

Čím platit na Taiwanu a jaké jsou ceny? Místní měna je Tchajwanský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Taiwanu?
Aktuální kurz 1 Kč = 1.23 NT$

Taiwanská kuchyně
Jídlo na Taiwanu

Co ochutnat na Taiwanu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Taiwanu a kde se stravovat.

Čínský drak
Kultura a lidé na Taiwanu

Jak se mluví na Taiwanu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Tchaj-wan a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost na Taiwanu

Je Tchaj-wan bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Taiwanu + očkování a pojištění.

Víza na Tchajwan
Víza na Taiwan

Je potřeba vízum a pas na Taiwan? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Taiwan?

Další průvodce na Taiwanu a okolí

Taipei

Ahoj!
Taipei
Průvodce městem

Cestopisy z Taiwanu od cestovatelů jako ty

Čtení na 9 minut
TAIWAN LETEM SVĚTEM
Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart 2020-04-01T02:30:30+02:00 12 komentářů
Tchaj-wan 2020

Pár střípků z Taipei, Tainanu a Alischanu s přidanou hodnotou Covid 19 v lednu 2020...... Přistál jsem na Taiwanu. Mám dojem že ale spíš na Marsu. Ten baggage claim - to jsem ještě neviděl. Odlety ve stylu Starwars. A letiště vůbec. Chceš kafe? Vyber si z 50 druhů. Atd. Skočím do metra,…

Čtení na 30 minut
Zas po roce Vánoce a opět - Tchajwan
Eva _19 2020-01-13T17:29:31+01:00 4 komentáře
Asie 2019

Po dlouhém hledání možností na Vánoce 2019/2020 nám podruhé při porovnání cena/výkon vyšel relativně nejlépe Tchajwan a Jox cca v měsíčním předstihu nakoupil letenky (sice s nadávkami na web Air…

Čtení na 7 minut
Taiwan očima backpackera
Avatar uživatele
Tomáš Kleňha 2019-04-15T23:43:04+02:00 4 komentáře
Tchaj-wan 2017

aneb za měsíc okolo ostrova... V říjnu a listopadu 2017 mě cesty zavedly na Taiwan, neboli Čínskou republiku. Ostrov ležící ve Filipínském moři východně od Číny. Zemi jsme projeli po pobřeží dokola ve směru hodinových ručiček,…

Avatar uživatele Tomáš Chara
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu