Průvodce státem

Tchaj-wan

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Země s vůní zeleného čaje a nevšedních kulinářských zážitků

Již první pohled na tvar ostrova Tchaj-wan na mapě prozradí jeho obrovské lákadlo – lístek čaje. Tento ostrov mající rozlohu cca poloviny naší republiky leží asi 150 km na východ od Číny a 500 km severně od Filipín na spojnici Jihočínského a Východočínského moře. 

Tchaj-wan leží neprávem na okraji turistického zájmu. Málokdo by tušil, že v jeho střední a východní části se tyčí hory až do výšek přesahující 3.950 m n. m. Kromě krásné přírody, jedné z nejlepších kuchyní na světě a spousty historických chrámů se ostrov může chlubit tím nejpřátelštějším obyvatelstvem, s jakým se můžete na svých cestách setkat. Ostrov velmi rychle nechá zapomenout na všední starosti a strasti života při popíjení vynikajícího ručně sklízeného oolong čaje na místních horských plantážích – je to opravdový požitek.

Průvodce pro tebe napsal Tomáš Chara
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léto je ideální pro milovníky horka, v zimě je příjemně.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 24 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Taiwan

Co vidět a navštívit na Taiwanu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Taiwanu

Zavřít boční panel

Taipei

V hlavním městě můžeme vypíchnout 3 následující místa:

Chrám Longshan – přímo v zastavěném centru Taipeie se nachází historický chrám Longshan. Je stejně úchvatný zevnitř i zvenčí, navodí fantastickou atmosféru čínské kultury a je i modlitebním místem. Nejhezčí je ve večerních hodinách osvětlený zapálenými vonnými svícemi uvnitř.

Longshan

Národní palácové muzeum – muzeum se nachází v hlavním městě Taipei a je to opravdu povinnost pro každého milovníka historie a čínské kultury. Nachází se zde výstava archeologických vykopávek i ukázka čínské architektury.

Taipei 101 – toto místo rozhodně stojí a pozornost, v době dostavění, tedy v roce 2011, se stále jednalo o nejvyšší budovu světa – překonanou až Burj Khalifa. Z věže je famózní výhled na celou Taipei a ve spodních patrech se nachází obchodní centrum s vyhlášenou restaurací známou pro servírování místních „knedlíčků“.

Taipei 101

Zavřít boční panel

Ching Shui

Útes nabízí úchvatný pohled na vlny rozbíjející se o pevná skaliska masivu i výhled na širé moře. Dá se sem dostat autem i autobusem.

Zavřít boční panel

Taroko

Národní park Taroko je úžasné odpočinkové místo uprostřed fantastické přírody s možnostmi hikingu, procházek, úchvatných pohledů do údolí řeky a výhled na skaliska.

Zavřít boční panel

Yeht Liu Geopark

Toto místo si vychutnají vyznavači geologických výtvorů. Pro absolvování důkladnější prohlídky si rezervujte alespoň 2 hodiny.

Zavřít boční panel

Sun Moon

Jezero nabízí romantický pohled na okolní hornatou krajinu i přírodní zelený porost od vodní hladiny i z výšin. Je zde možnost si zabookovat hotel s nádherným výhledem na jezero pod vámi.

Počasí a sezóny na Taiwanu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Tchaj-wan
Počasí stejné pro celý ostrov

19 °C

19 °C

22 °C

25 °C

29 °C

32 °C

34 °C

34 °C

31 °C

28 °C

24 °C

20 °C

Počasí

Zdejší počasí je po roky velmi stabilní a dá se řídit velmi přesnými předpověďmi pro dané období. Letní období (typicky květen–září) je opravdu tropické s vysokou vlhkostí vzduchu a teplotami atakujícími hranici 40 ºC. Naopak příjemné teploty panují na jaře a na podzim. Zima pro místní znamená teplota okolo 10 ºC a spousta místních obyvatel vytahuje zimní péřové bundy.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejlepším obdobím pro pobyt na Tchaj-wanu je listopad–duben. V tomto období panují příjemné teploty a není nutné používat klimatizaci. Na Tchaj-wanu se objevují každoroční tajfuny kdykoli mezi červnem–září.

Skvělé akce na Taiwan

ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 29%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 17%
Akce starší 2 týdnů
15 starších akcí
Avatar uživatele Tomáš Chara
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu