Průvodce státem

Tchaj-wan

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

Země s vůní zeleného čaje a nevšedních kulinářských zážitků

Již první pohled na tvar ostrova Tchaj-wan na mapě prozradí jeho obrovské lákadlo – lístek čaje. Tento ostrov mající rozlohu cca poloviny naší republiky leží asi 150 km na východ od Číny a 500 km severně od Filipín na spojnici Jihočínského a Východočínského moře. 

Tchaj-wan leží neprávem na okraji turistického zájmu. Málokdo by tušil, že v jeho střední a východní části se tyčí hory až do výšek přesahující 3.950 m n. m. Kromě krásné přírody, jedné z nejlepších kuchyní na světě a spousty historických chrámů se ostrov může chlubit tím nejpřátelštějším obyvatelstvem, s jakým se můžete na svých cestách setkat. Ostrov velmi rychle nechá zapomenout na všední starosti a strasti života při popíjení vynikajícího ručně sklízeného oolong čaje na místních horských plantážích – je to opravdový požitek.

Průvodce pro tebe napsal Tomáš Chara
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Léto je naopak ideální pro milovníky horka, vlhkost po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 24 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Taiwan

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

První osídlení ostrova proběhlo již před více než 40.000 lety. Předkové dnešních domorodých kmenů byli převážně obyvatelé Tichého a Indického oceánu.

Po prohrané válce s Japonskem musela Čína r. 1895 postoupit Tchaj-wan Japonsku i přes pokusy místních obyvatel o založení vlastního státu – tzv. Tchajwanského demokratického státu. Japonská nadvláda trvala až do roku 1943, kdy byl ostrov opět přičleněn zpět k Číně (v tuto dobu byla země hospodářsky podstatně vyspělejší než většina pevninské Číny). Od r. 1949 je stát Tchaj-wan mezinárodně označován jako Čínská republika (Republic of China).

Lidé

Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní, pohostinní, a pokud vás někdo z nich pozve na Tchaj-wan, můžete si být jistí, že se o vás budou starat jako o člena rodiny. Pro místní je starost o druhé na prvním místě a rádi vás vezmou do místních rodinných stravovacích zařízení, projdou Taipei a upozorní, na co si dát pozor a co si naopak nenechat ujít.

Nepočítejte ovšem s ochotou chodit větší vzdálenosti pěšky, přece jen jsou místní zvyklí se dopravit autem až na místo určení. Při zmínce o absolvování víkendové procházky o vzdálenosti 15–20 km se jim ježí vlasy hrůzou. Neuvěřitelnou slušnost a starost místních si uvědomíte například při přecházení silnice, kdy vás často automaticky chytají za paži a upozorňují na vyvýšený obrubník, ať nezakopnete.

Svátky

Tchaj-wan má naprosto odlišné svátky od našich končin. Jedním ze svátků, které rozhodně stojí za pozornost, je Čínský Nový rok, známý jako svátek jara. Milovníkům vody a lodí jistě nesmí uniknout Festival dračích lodí začátkem května, který patří do trojice nejvýznamnějších svátků Tchaj-wanu. Závody jsou pořádány především ve městech s vodními kanály, jako je například Taipei, Lugang nebo Keelung. Je ovšem nutné počítat s velkou pravděpodobností dešťů, které zrovna v tomto období panují nad celým územím.

Obchody mívají velmi dlouho otevírací dobu, například řetězce 7eleven fungují nepřetržitě 24 hodin. Otevírací doba je často od 10:00.

Čínský drak

Kultura

Mezi místní kulturu můžeme jistě zařadit přípravu čaje. Je to opravdový rituál, který vřele doporučujeme absolvovat každému cestovateli. Je vhodné mít s sebou místního obyvatele, který je schopen „přednášku“ v obchodě s čajem přeložit. Dozvíte se něco o historii čaje, lokalitě sběru čajových lístků, době a procesu fermentace a před samotnou ochutnávkou následují nezbytné instrukce, kolik času si jaký výluh zaslouží. Místní obyvatelé vás rádi na tato místa zavedou a rádi se chlubí čajem vypěstovaným na Tchaj-wanu.

Je až neuvěřitelné, s jakou radostí vám čaj připraví zdarma na ochutnávku, usadí vás do pohodlného křesla ke stolu a rádi pomohou i s výběrem čaje. Pořídit lze od obyčejných vakuových balíčků čaje za cca 300–400 Kč po letité čaje v ručně vyráběných keramických dózách obalené saténem ve „zlaté“ krabici v hodnotě až desítek tisíc Kč.

Milovníky keramiky jistě potěší návštěva výrobny a prodejny porcelánu. Dají se zde pořídit opravdu nádherné čajové sady i jiné dárkové předměty. Ceny se často pohybují v závratných výšinách, ale i zde platí, že co si člověk neusmlouvá, to nemá. Pěkná základní čajová sada vhodná jako dárek (6 ks malých šálků, čajová konvička) vás přijde v přepočtu na cca 1.500 – 2.000 Kč.

Jazyk

Místním oficiálním jazykem je standardní čínština neboli mandarínština. Setkáte se s ní naprosto všude a výjimečně narazíte na anglický ekvivalent přeložený pod ním.

Díky faktu, že není Tchaj-wan tolik vyhledávanou turistickou destinací, ale jen jakousi přestupní stanicí do dalších destinací, je zde docela problém s angličtinou. Po příletu se běžně setkáte s problémem místních taxikářů přečíst adresu hotelu v latince. Je tedy více než vhodné si nechat od někoho na malý kousek papíru přepsat adresu hotelu nebo důležitých míst do místní symboliky a tento opravdu nikde neztratit! Často i recepční v hotelu (mimo prestižní hotely v centru Taipei) mají problém porozumět anglickým výrazům, zejména v těch menších či odlehlejších místech.

Turismus

Turistickým lákadlem jsou zejména rozmanité krásy přírody a historické chrámy. Každý si je zde schopen nalézt to své. Milovníky hor potěší kopcovitý terén ve středu a na východě území. Klidné duše si jistě rádi najdou místo na úžasných plážích jižního cípu ostrova, kde se dá vykoupat i ochutnat čerstvě připravený pokrm z místního moře.

Do historických chrámů je vstup zdarma a často možná překvapí svou lokací – přímo uprostřed zastavěné obytné čtvrti typu panelové sídliště. Snad ještě více překvapí automat na kávu situovaný ihned za vstupem do takového historického skvostu. Kromě estetiky to ničím nenaruší neopakovatelnou atmosféru uvnitř takové stavby. Člověk je naprosto pohlcen atmosférou a vůní linoucí se ze zapálených vonných tyčinek. Tyto jedinečné chvíle si můžete zdokumentovat v podobě fotografie.

Geografie

Tchaj-wan nabízí velmi rozmanité prostředí – od horských procházek přes termální oblasti až po uvolněný odpočinek na pláži. Každý si tu najde opravdu to své. Díky své kompaktní rozloze se toho dá stihnout opravdu hodně.

I přes velmi odlehlé a klidné části se najde několik míst, kterým se rozhodně vyplatí vyhnout (alespoň v ten opravdu nevhodný čas) – mezi taková místa patří například večerní promenáda v okolí řeky Danshui v Taipei, která se nachází přímo výstupní stanicí metra, národní park Yangmingshan o slunném víkendu a v neposlední řadě snaha o využití vlakového spojení na východním pobřeží v pátek po pracovní době – jízdenky se začínají prodávat 14 dní předem a jsou velmi rychle vyprodány.

Kladný časový posun oproti ČR činí 6 hodin (letní čas) a 7 hodin (zimní čas). Celý ostrov je zhruba o polovinu menší než ČR.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Tchajwanský dolar

Oficiální měnou na ostrově je tchajwanský dolar (TWD). Setkáte se s bankovkami a mincemi přibližně stejné hodnoty jako u nás a vejdou se do běžně peněženky.

Taiwanský dolar

Směnárny a platba kartou

První směnárny naleznete již po příletu na letiště ještě před imigrační zónou. Kurz v těchto směnárnách je často akceptovatelný a vyplatí se měnit již zde. Je zde možnost výměny EUR/USD. Peníze je dále možnost vyměnit v některé z bank, kde je kurz o trochu lepší než na letišti, ale je nutné počítat s možnou neakceptací eura.

Platba kartou je na veřejných místech stále preferovanější variantou než platba hotově, není ovšem problém kdekoli zaplatit i hotovostí.

Kolik co stojí

Potraviny, resp. stravování v restauracích, jsou obecně dražší než u nás. V běžných restauracích vyjde například rizoto s mořskými plody na cca 400 Kč, za steak se dá zaplatit okolo 550 Kč. V menších rodinných restauracích či fast foodech jsou ceny o poznání nižší. Pro příklad: snídaňové menu 68 Kč, obědové menu pro několik osob 700 Kč, hamburger v Subway 50 Kč, káva Latte 65 Kč. Milovník mořských plodů nechá za lososa se zeleninou okolo 330 Kč a oliheň cca 250 Kč.

Při nákupech v obchodě vyjde balení 1 l pitné vody na 18 Kč 0,5 l piva Heineken na 47 Kč a kus kiwi na 16 Kč. Velmi drahé je hroznové víno, za které zaplatíte okolo 150 Kč za kilo.

Spropitné a smlouvání

Smlouvání je základním prostředkem, jak ušetřit peníze. Toto platí pouze při nákupech v obchodech, nikoli v restauracích či při využívání služeb. Spousta obchodníků vydělává právě na turistech akceptujících cenu na štítku. Výše usmlouvané částky záleží na jazykové vybavenosti obchodníka a na vaší ochotě danou věc koupit, ale přibližně 10 % se dá ušetřit vždy.

Spropitné se na Tchaj-wanu běžně pohybuje okolo 10–15 %. V hotelových restauracích je spropitné často již zahrnuto v ceně. V případě využití taxi není potřeba nechávat spropitné a často je to pro řidiče i matoucí. Pokud si nejste jisti výší spropitného, je běžné se zeptat.

Jak ušetřit

Nejvíc peněz se dá bezesporu ušetřit na stravování využíváním malých lokálních rodinných restaurací a jídlo je zde vždy výtečné. Milovníky nákupů potěší možnost smlouvání v menších obchůdcích s upomínkovými předměty.

Denní rozpočet

Nízkorozpočtový cestovatel by měl při své cestě počítat s cenou hostelu bez snídaně okolo 500 Kč a stravování (3x denně) ho vyjde na celý den na cca 260 Kč. Nejekonomičtějším dopravním prostředkem je veřejná doprava. Zde za celodenní jízdenku v metru zaplatí cca 130 Kč. Minimální celodenní výdaj v nejlevnější variantě pobytu, kdy ochutnáme místní kuchyni, přespíme v hostelu a ještě se podíváme metrem po libovolných místech, činí cca 900 Kč na osobu/den.

Zlatá střední cesta zahrnuje komfort v hotelu se snídaní (1.400 Kč za noc), jedno denní jídlo si dopřejeme v restauraci a dopravovat se po Tchaj-wanu budeme taxi, kde nás 1 km vyjde zhruba na 15 Kč. Abychom něco viděli, počítejme zhruba s 200 km cesty. Tato zlatá střední cesta vyjde na cca 2.100 Kč na osobu/den.

Pokud si dovolenou opravdu chceme užít a dopřát si trochu luxusu, ubytujeme se v některém z nádherných resortů, pronajmeme si auto s řidičem (kapacita max. 4 osoby) a budeme si užívat plnými doušky místní gastronomické kouzlo, vyjde nás to na 10.000 Kč na osobu/den.

Pro všechny volby platí jistá finanční rezerva v případě nečekaných výdajů, přilákání vůně místní kuchyně či nákupu suvenýrů ve výši cca 15–20 %.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak na Tchaj-wan

Cesta na Tchaj-wan znamená odlet v Praze a mezipřistání v Šanghaji. Cena nejlevnějších letenek se pohybuje okolo 15.000 Kč. Celková doba cesty včetně mezipřistání se pohybuje mezi 15–20 hodinami dle zvoleného letu. Je možné odletět i ze sousední Vídně, často i o trochu levněji a rychleji, ale je nutné připočítat i přepravu z/na letiště zpět do ČR.

Jak se nejlépe dopravovat

Po Tchaj-wanu je nejlepší využít dostupné a levné služby městské dopravy, případně vozidla taxislužby a v žádném případě nezkoušet hrdinství v podobě zapůjčení vozidla. Řídí se vpravo, ale hustý provoz a neustále kličkující skútry/mopedy mohou cizincům připravit opravdu pekelné chvíle, zvláště když nejsou vozidla nikterak pojištěna a i díky jistě jazykové bariéře je velmi obtížné cokoli případně řešit. Silnice, zejména po skončení pracovní doby, se stávají opravdovou džunglí.

Železnice

Mimo dopravu vozidlem místní taxislužby je možnost cesty rychlovlakem ze severu na jih ostrova za cenu přibližně 900 Kč. Při zakoupení lístku je zaručeno, že vaše místo bude čisté a jízdu si doslova užijete. Je nutné mít na paměti, že jednotlivé stanice se mohou nacházet mimo centrum dané lokality a proto případně počítat s dalšími náklady spojené s cestou do centra. Meziměstské spoje zajišťují lokální vlakové linky, za něž zaplatíte okolo 75 Kč dle rychlosti vlaku.

 • Jízdní řády a další informace ohledně rychlovlaků naleznete na webu thsr.com.tw,
 • Jízdní řády běžných vlaků pak hledejte na webu railway.gov.tw.

Rychlovlak na Tchaj-wanu

Autobusy

Naopak je potřeba zvýšené pozornosti při volbě autobusové dopravy. Názvy autobusů včetně jednotlivých zastávek jsou v místním jazyce, a pokud si opravdu nejste 100% jisti, kterou stanici chcete vystoupit, je vlaková doprava lepší volbou. Zároveň je nutné mít na paměti, že je potřeba mít připravenu přesnou částku, zbytek se nevrací.

Půjčení auta

Byť tato volba není doporučena ani místními, palivo je velmi levné – litr benzinu vyjde na zhruba 15 Kč. Pokud ovšem cestovatel trvá na vozidle, je zde možnost pronájem vozidla i s řidičem.

Cestování autem je ve městech značně nepřehledné, mimo je situace lepší, pozor si však musíte dát úzké a klikaté silničky. Směrové nápisy bývají napsány i v latince.

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Tchajwanská kuchyně

Místní kuchyni symbolizují čerstvé ingredience, vynikající rýže, zelenina a mořské plody. Najdeme zde čínské, japonské i místní pokrmy. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří „knedlíčky“ plněné zeleninou, masem či mořskými plody, které se doslova rozplývají na jazyku, ústřicová omeleta, čerstvé tofu, nudle či smažený kuřecí kotlet. Je velmi těžké najít pokrm, který by se nepovedl či nevábně vypadal. Ať už si dáte cokoliv, místní jídlo si doslova zamilujete. Opravdu skvělé je, že všechna jídla jsou velmi lehká a snadno stravitelná. Cítíte se méně unaveni a velice rychle si na to zvyknete – o to těžší je návrat domů.

Taiwanská kuchyně

Jak se stravovat jako místní

Pokud budete chtít zapomenout na všechny zvyklosti našich krajin a na chvilku se vžít do místního života, je dobré navštívit nějakou rodinnou restauraci, kde vás nejen přivítají milým úsměvem ale i skvěle a ochotně obslouží. Místní velmi ocení, pokud uvidí, že vám chutná.

Je zdejší tradicí objednat více menších porcí a ty sdílet s ostatními, než jen mít jednu pro sebe a nerozdělit se – toto u cizince akceptují, ale potěší je, když myslíte i na druhé. Rodinné restaurace nabízí opravdu nepřeberné množství pokrmů z nejrůznějších čerstvých surovin – opravdu záleží jen na vaší chuti. Běžně se jí čínskými hůlkami, ale není prohřeškem požádat o příbor. V případě konzumace rýže je potřeba dbát místních tradic a vyvarovat se odložení hůlek ve stylu „zapíchnutí do rýže“, to je znakem neslušnosti.

Cestou z restaurace si ještě můžete dopřát nějakou dobrotu ve stánku na ulici. I přes první dojem nepořádku na ulici, změti kabelů na elektrických vedeních a neutichajících zvuků motorů skútrů je v restauracích dokonale čisto a místní o hygienu velice dbají.

Při procházení místními uličkami s jídlem můžete jako turista narazit na různá podivuhodná lákadla, například na hadí krev. Toto opravdu nedoporučujeme konzumovat a je dobré se těmto lokalitám vyhýbat.

Obvyklé ceny v restauracích

Oproti rodinným pouličním restauracím je často potřeba si místo v klasické restauraci zamluvit dopředu (například vyhlášená restaurace ve spodním patře věže 101). Tyto restaurace již ztrácí autentičnost a rodinnou atmosféru, nicméně ji vynahrazují často i přípravou pokrmů přímo před vámi.

V menších rodinných restauracích počítejte s útratou okolo 200–300 Kč za osobu (dle množství a počtu ochutnaných jídel). Ve větších restauracích to může být i o několik set více. Pokud si ovšem budete chtít dopřát a ochutnat vše, co vaše oči zaujme (a že toho opravdu je hodně), připravte se na útratu okolo 800–900 Kč.

Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Treky

Milovník treků si jistě nenechá ujít národní park Taroko, který nabízí nespočet možností od mírně náročných až po náročnější pasáže.

Surfování

Vyhlášené oblasti pro surfaře nalezneme především v jižní a východní části ostrova. Mezi nejoblíbenější patří Donghe, Zhunan a ostrov Orchid. Je zde možnost i zaplatit si kurz surfování.

Potápění, šnorchlování

Potápěčské centrum Scuba je vyhledávanou lokalitou všem příznivců potápění. Nejen, že je zde úchvatné místo pro potápění, nalezneme zde ještě velmi mladý, zkušený ochotný personál. Potápění a šnorchlováni zde je opravdovou lahůdkou.

Potápění na Taiwanu

Pláže

Nádherné bílé písčité pláže nalezneme na nejjižnějším cípu samotného ostrova poblíž národního parku Kenting. Pláže jsou veřejné a volně přístupné. O víkendech a prázdninách čelí náporům návštěvníků. Další doporučená plážová oblast je Baisha nedaleko Kentingu.

Noční život

Ne nadarmo se říká Tchaj-wanu „město, které nikdy nespí“. Po setmění se město promění v záři světel, barevných poutačů a nekonečnou vůni čerstvých pokrmů. Po setmění se též otevírá řada nočních obchodů, například Yeshi. Užijete si i noční Karaoke, kde dostanete příležitost v privátní místnosti ukázat, co ve vás je.

Nakupování

Tchaj-wan nepatří mezi země, do nichž byste jezdili za nákupy. I přesto se zde dá pořídit keramika, čaj i levná elektronika. Pro nákupy je doporučeno navštívit některé z obchodních center v Taipei.

Parky a rezervace

Místní příroda přímo vybízí k navštívení některého z národních parků. Mezi ty nejkrásnější patří Shei-Pa, Taijian, Qimei, Kenting či Alishan. Všechny parky nabízí možnost procházek, naučné stezky, jeskyně a Alishan i horké prameny.

Shei Pa

Zimní sporty a střediska

Tchaj-wan díky své lokalitě nenabízí žádné dostupné zimní vyžití, některé z nich (především v oblasti nejvyšších vrcholů jako např. Ho Huan Shan) bývají občas otevřené a upravené, ale i přesto musí člověk zimní sporty oželet.

Pro děti

S dětmi je možné vyrazit do zoologické zahrady přímo v hlavním městě, dětského centra plné her zvané Baby Boss či si užít den s rodinou ve vláčku z Wulai, který vás zaveze přímo k vodopádu.

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

Na Tchaj-wan není potřeba žádné speciální očkování. Je doporučena konzumace balené vody namísto kohoutkové a také časté mytí rukou, zejména před i po jídle.

Kriminalita

Zločin a kriminalita na Tchaj-wanu je téměř nulová. Všude po městech jsou rozmístěny skryté kamery pro případ trestného činu, jejich záznam může být použit jako důkaz. I přesto je dobré dbát alespoň základní opatrnosti.

Riziko katastrof

Tchaj-wan postihují každoročně tajfuny v letním období mezi červnem–září. Výskyt tajfunu se dá celkem přesně předpovědět dopředu a lidé jsou informováni včas. Naproti tomu zemětřesení je naprosto nepředvídatelné a velmi často nastane bez upozornění.

Aktuální situaci včetně varování je možné sledovat online.

Případně je možné si stáhnout mobilní aplikaci „Taiwan Weather“.

Internet a elektřina

Na Tchaj-wanu se setkáte se stejnými zásuvkami jako v USA s napětím 110 V (60 Hz). Evropské konektory do nich nepasují a je nutné zakoupit redukci (adaptér).

Vzhledem k faktu, že Tchaj-wan je jednou z nejrozvinutějších zemí z pohledu internetového připojení, nemusíte mít strach, že by někde nebylo pokrytí (snad jen kromě nejhlubších lesů). Wifi připojení je zde opravdu spousta. Cestovatel může zdarma získat účet pro přístup k internetu v případě, že ukáže platný cestovní pas v turistických centrech, na letišti, na vlakové či metro stanici. Rychlost „turistického“ internetu je omezena na 1mbit/s.

Důležité kontakty

Místní telefonní čísla začínají předvolbou +886.

Přehled důležitých telefonních čísel v případě nouze:

 • 119 – společné číslo pro hasiče a ambulanci
 • 110 – policie
 • 118 – pobřežní hlídka
 • 02-2717-3737 – hotline turistická infolinka
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Historie, lidé, jazyk a svátky

Vízum

Na Tchaj-wan není potřeba vízum, stačí cestovní doklad (cestovní pas) s platností alespoň 6 měsíců od předpokládaného návratu. Nejdelší možný pobyt je 90 dní a nedá se prodloužit.

Další dokumenty

Při vstupu do země je kromě platnosti cestovního dokladu ještě zkontrolováno datum zpátečního letu (pobyt nesmí přesáhnout 90 dní).

Očkování

Očkování není povinné pro vstup, ale doporučuje se alespoň základní očkování – žloutenka typu A i B, břišní tyfus, tetanus.

Celní předpisy

Osoba starší 20 let může na území Tchaj-wanu přivézt maximálně:

 • 200 ks cigaret,
 • 25 ks doutníků,
 • 1 libra (cca 0,5 kg) tabáku,
 • 1 l alkoholu,
 • maximálně 6 druhů léků pro osobní použití.

Co vidět a navštívit na Taiwanu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Taiwanu

Zavřít boční panel

Taipei

V hlavním městě můžeme vypíchnout 3 následující místa:

Chrám Longshan – přímo v zastavěném centru Taipeie se nachází historický chrám Longshan. Je stejně úchvatný zevnitř i zvenčí, navodí fantastickou atmosféru čínské kultury a je i modlitebním místem. Nejhezčí je ve večerních hodinách osvětlený zapálenými vonnými svícemi uvnitř.

Longshan

Národní chrámové muzeum – muzeum se nachází v hlavním městě Taipei a je to opravdu povinnost pro každého milovníka historie a čínské kultury. Nachází se zde výstava archeologických vykopávek i ukázka čínské architektury.

Taipei 101 – toto místo rozhodně stojí a pozornost, v době dostavění, tedy v roce 2011, se stále jednalo o nejvyšší budovu světa – překonanou až Burj Khalifa. Z věže je famózní výhled na celou Taipei a ve spodních patrech se nachází obchodní centrum s vyhlášenou restaurací známou pro servírování místních „knedlíčků“.

Taipei 101

Zavřít boční panel

Ching Shui

Útes nabízí úchvatný pohled na vlny rozbíjející se o pevná skaliska masivu i výhled na širé moře. Dá se sem dostat autem i autobusem.

Zavřít boční panel

Taroko

Národní park Taroko je úžasné odpočinkové místo uprostřed fantastické přírody s možnostmi hikingu, procházek, úchvatných pohledů do údolí řeky a výhled na skaliska.

Zavřít boční panel

Yeht Liu Geopark

Toto místo si vychutnají vyznavači geologických výtvorů. Pro absolvování důkladnější prohlídky si rezervujte alespoň 2 hodiny.

Zavřít boční panel

Sun Moon

Jezero nabízí romantický pohled na okolní hornatou krajinu i přírodní zelený porost od vodní hladiny i z výšin. Je zde možnost si zabookovat hotel s nádherným výhledem na jezero pod vámi.

Počasí a sezóny na Taiwanu

Počasí

Zdejší počasí je po roky velmi stabilní a dá se řídit velmi přesnými předpověďmi pro dané období. Letní období (typicky květen–září) je opravdu tropické s vysokou vlhkostí vzduchu a teplotami atakujícími hranici 40 ºC. Naopak příjemné teploty panují na jaře a na podzim. Zima pro místní znamená teplota okolo 10 ºC a spousta místních obyvatel vytahuje zimní péřové bundy.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejlepším obdobím pro pobyt na Tchaj-wanu je listopad–duben. V tomto období panují příjemné teploty a není nutné používat klimatizaci. Na Tchaj-wanu se objevují každoroční tajfuny kdykoli mezi červnem–září.

Avatar uživatele Tomáš Chara
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu