Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Kavkazské republiky stále nabírají na turistické oblibě a není divu. Úchvatné horské scenerie, stovky klášterů rozesetých po kopcích, skvělé jídlo a punc exotiky zkrátka nejednoho cestovatele nenechají klidným. Levných letenek však ani po zavedení přímé linky Wizz Airu do Kutaisi není nazbyt a kdo se nechce spoléhat na akce Ukraine International Airlines, které se dají pořídit jen s 10měsíčním předstihem, musí platit... 

V síti nám však uvízla zajímavá kombinace letenek z Prahy do arménského Jerevanu za 2.779 Kč, přičemž cestu zpět zvolíme právě s Wizz Airem z gruzínského Kutaisi zpět do Prahy za 675 Kč, resp. 435 Kč při členství ve WDC, které se však tentokrát jen kvůli tomuto jedinému letu zakoupit nevyplatí, pokud neplánujete další cesty s Wizzem. Šestihodinový přejezd mezi Jervanem a gruzínským hlavním městem Tbilisi řeší denní maršrutky odjíždějící dopoledne každou chvíli, nebo noční vlak. Cena u obojího se pohybuje kolem 300 Kč. 

Dlouhý přestup v Athénách na cestě tam nebude vůbec na škodu, během odpoledne si skočíte do města nebo na blízkou pláž ve městě Artemida – více o dopravě z letiště Athény.

Termíny Praha – Jerevan přes Athény:

  • 15.6., 20.6.: 2.779 Kč

Termíny Kutaisi – Praha přímým letem:

  • 26.6., 30.6., 2.7.: 75 GEL / 675 Kč (při členství ve WDC 43 GEL)

Letenky se snažte kupovat zároveň, abyste předešli situaci, kdy u jedné aerolinky bude nejlevnější tarif vyprodán. Míst je omezené množství (cca 4-6 na každém letu)!

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
EVN Jerevan
Arménie
Jerevan
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Kutaisi
Kutaisi KUT
Gruzie
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červen

Jsou během letu přestupy?

Při cestě tam v Athény Eleftherios Venizelos, zpět přímý let z letiště Kutaisi.

S kým poletím?

Tam s Aegean Airlines, zpět s Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo 55 x 40 x 23 cm. Odbavené zavazadlo cca + 60 €

Co podniknu v destinaci?

Arménie, Gruzie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Enna
ušetříš až 71%
Jedem!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Všude dobře, co doma!
Skaftafell
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Mykonos
ušetříš až 50%
Tam chceš!
5283 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Jerevan
Arménie Přílet na letiště Jerevan Zvartnots

Do města se nejsnadněji dostanete autobusovou linkou číslo 201, končí poblíž Národní opery v centru Jerevanu. Autobusy jezdí od 7:00 do 20:00 každých 20–30 minut, cena jízdenky činí 300 AMD a cesta zabere 20 minut.

Alternativním způsobem jsou minibusové linky 107 (Metro Baregamutyun) a 108 (hlavní nádraží). První spoje jedou v 7:30, poslední okolo 22:30 h. Za jízdenku zaplatíte 200 AMD / 12 Kč.

Cena taxi je po celém městě 2 až 3.000 AMD.

Průvodce pro Arménie
Průvodce pro letiště Jerevan Zvartnots

Zavřít boční panel
Kutaisi
Gruzie Přílet na letiště Kutaisi

Z letiště do Kutaisi na autobusové nádraží jezdí maršrutky za 2 až 5 lari. Je nutné dojít k silnici a mávnout na projíždějící maršrutku (směr doprava), řidiči ochotně zastaví. Platí se až u výstupu.

Do Tbilisi či dalších míst v Gruzii se dopravíte právě s přesednutím na další maršrutku v Kutaisi, případně využijte přímé spoje nabízené z letiště za 20 lari do Tbilisi.

Maršrutky provozuje společnost Georgian Bus a kromě Kutaisi a Tbilisi se přímo z letiště dostanete i do Batumi a Gudauri. Jízdní řády i přesné ceny jízdenek naleznete na webu georgianbus.com.

Průvodce pro Gruzie
Průvodce pro letiště Kutaisi