Low-cosťácké lety z Prahy přes Irsko do kanadského Newfoundlandu. Letenky od 6 380 Kč

Jak akci využít?

Po delší době přicházíme se zajímavou skládačkou do netradiční a neokoukané destinace. Využijte levných akčních letů z irského Dublinu do městečka St. John's, hlavního města provincie Newfoundland ležící na stejnojmenném ostrově. Užijte si krásný a liduprázdný kanadský venkov, milá přístavní městečka a pohledy na dramatické útesy Atlantského oceánu. 

Protože doprava z Prahy do Dublinu i zpět z Londýna se může pekelně prodražit, níže jsme si pro vás připravili tři ukázkové itineráře s celkovou cenou za všechny letenky kolem 6.500 Kč tak, aby na sebe lety navazovaly. Počítejte s tím, že na cestě tam se noci v Dublinu nikdy nevyhneme, to však nemusí být na škodu, večer si můžete skočit na pravého guinesse. A to už stojí za zvážení, ne?

Rezervujte nejdříve letenky s Westjetem, kde je míst nejméně, ihned po té dokupte přískoky.

1. Celkem za 6.380 Kč

2. Celkem za 6.668 Kč

3. Celkem za 6.563 Kč

Za ubytování na jednu noc v Dublinu počítejte s cenou kolem 2.500 Kč za dvoulůžkový pokoj, Airbnb pak vyjde výrazně levněji. Náklady na ubytování v Kanadě pak budou mírně nižší.

Letenky se vyplatí skutečným low-cost cestovatelům, neboť v ceně jsou vždy jen příruční zavazadla, celkem do 10 kg. Dokoupení odbavených by se už nevyplatilo a cenu vyšponovalo na částku kolem 10.000 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Dublin
Irsko
St. John's
Kanada
St. John's
Kanada
Londýn
Spojené Království

od 3 445 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 1 přestup 7 hod letu Rezervace na cestujlevne.com/letenky/vysledky?u=%2F%2Fletenky.cestujlevne.com%2Fbooking%2Fapi%2Fsearch%2Fv3%3Fdeparture_destination_1%3DDUB%26arrival_destination_1%3DYYT%26id_dealer%3D4504%26lang%3Dcs%26departure_date_1%3D2018-06-19%26search_interval%3D0%26passengers_adt%3D1%26departure_destination_2%3DYYT%26arrival_destination_2%3DLGW%26departure_date_2%3D2018-07-03%26airline=

  Ukázka letenek z 30. 05. 2018.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 44%
To musíš vidět!
ušetříš až 44%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 86%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
4228 starších akcí
Zavřít boční panel
Irsko Přílet na letiště Dublin

Nejlevněji se do centra Dublinu dostanete autobusy linek 16 a 41. Cestu zvládnou zhruba za 45 minut při ceně 3,30 €. Jezdí každých 10 až 20 minut od 5:00 do 23:30, v neděli pak cca od 6:40.

Nejrychlejším prostředkem pro cesty do centra je autobusová linka 747 „Airlink“, která jezdí od 4:45 do 23:30 každých 10–15 minut, jednosměrná jízdenka stojí 7 €. Alternativou je linka 757, která jede rovněž do centra města s intervalem 20 minut. Cesta do centra zabere necelou půlhodinu. Lístek koupíte on–line na Terravision.eu. Jednosměrná jízdenky vyjde na 7 €, zpáteční je za 11 €. Při nestihnutí spoje můžete využít každý další. Lístek je nutné vytisknout.

Z letiště odjíždí mnoho autobusových spojů do Dublinu i celého Irska.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1FhmE0sxuMpf6CMZ3M-GUTqDJLDc]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Irsko
Průvodce pro letiště Dublin

Zavřít boční panel
Kanada Přílet na letiště St. John's

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro Kanada
Průvodce pro letiště St. John's

Zavřít boční panel
Spojené Království Přílet na letiště Londýn Gatwick

Do Londýna

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do Londýna, ale i na jih Anglie, je vlak. Stanice se nachází u jižního terminálu a jízdenky můžeme zakoupit online, je nutné si je však vyzvednout z automatu, nepřijdou na e-mail. Zrychlené spoje vás na stanici Victoria dovezou už za půl hodiny. Vlaky jezdí velmi často (intervaly 3 až 20 minut) po celou noc.

  • Směr Victoria: cesta trvá 30 minut, jízdenky stojí 15,40 až 19,90 £,
  • směr St. Pancras/Kings Cross, severní Londýn: cesta zabere asi 50 až 75 minut, jízdenky od 12,30 £,
  • směr London Bridge: jízdní doba je 40 až 60 minut a za lístek zaplatíte 9,40 až 10,30 £.

Pro nejlevnější cestu do Londýna využijte autobusy easyBus, případně National Express (směr Victoria nebo West Brompton), cesta je však výrazně delší (kolem 90 minut, ale ve špičce může být i delší), spojení jede cca jednou za 15 minut a za jízdenku na West Brompton zaplatíte od 1,95 £ v předprodeji online (alespoň měsíc dopředu), na Victorii pak 5 až 9 £.

Do Londýna a celé Anglie jezdí z letiště i autobusy, které zastavují u obou terminálů.

Pokud vám nejde na prvním místě vyloženě o cenu, rozhodně doporučujeme využít vlak, jedná se o nejjistější dopravu. Autobusy často trpí ve vleklých dopravních zácpách.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1xPznzMEsSd2vM-RclpQfv39ok-Y]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Heathrow a Stansted

Z Gatwicku zajišťují na tato letiště přímé spojení autobusy společnosti National Express a easyBus (pro které jezdí autobusy National Express)

Heathrow

  • přímé spojení je velmi frekventované s intervaly mezi 5 a 20 minutami, jízdní doba trvá 90–120 minut. Autobusy odjíždí od všech terminálů a ceny začínají na £ 8 při včasné rezervaci na webu easyBus, častější spojení se samotným National Express začíná na £ 25.
  • nejlevnější variantou je využití easyBusu (od £ 1,95 při koupi s předstihem) na konečnou Earl's Court/West Brompton, odkud se metrem Piccadily Line dostanete za £ 3,10 mimo špičku, resp. £ 5,10 ve špičce přímo na letiště Heathrow.

Stansted

  • interval přímých spojů National Express se pohybuje okolo 120 minut, cesta trvá 180–210 minut a zaplatíte za ní £ 26 až 33.
  • levněji se dá dopravit kombinací easyBusu s přestupem na autobusovém nádraží Victoria, odkud jezdí jiná linka easyBus až na Stansted. Při koupi s předstihem zaplatíte 2x £ 1,95.

Na letiště Luton

Nejrychlejším spojením je vlak do stanice Luton Parkway, odkud jezdí kyvadlový bus k letišti zdarma. Celkem zabere cesta vlakem zhruba 120 minut a stojí od 27,90 GBP.

Další možností je přímý spoj National Expess, který jezdí v intervalu zhruba 90 minut s jízdní dobou 150 minut a při ceně od 20 GBP.

Nejlevnější způsob je podobně jako při dopravě na Stansted s easyBusem s přestupem na autobusovém nádraží Victoria (2 x £1,95).

Do jižní Anglie

Cesta na jih Anglie do měst jako Brighton, Portsmouth, Southampton, Worthing, Eastbourne, Hastings a dalších, je z Gatwicku velmi rychlá a jednoduchá, v mnohých případech kratší než do samotného Londýna. U jižního terminálu se nachází železniční stanice, vlaky jezdí často (intervaly od 5 do 30 minut) a pro nejlevnější jízdenku rezervujte online, například na webu trainline.com.

Letištní hotely a okolní obce

Pokud se rozhodnete nocovat v některém z letištních hotelů, do vybraných jezdí oficiální letištní autobusy označené jako G1 až G7. Na všech linkách platí plošné jednosměrné jízdné ve výši 3 libry.

Po širokém okolí pak jezdí několik běžných meziměstských linek – mapa lokálních spojení.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Londýn Gatwick