Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po delší době přicházíme se zajímavou skládačkou do netradiční a neokoukané destinace. Využijte levných akčních letů z irského Dublinu do městečka St. John's, hlavního města provincie Newfoundland ležící na stejnojmenném ostrově. Užijte si krásný a liduprázdný kanadský venkov, milá přístavní městečka a pohledy na dramatické útesy Atlantského oceánu. 

Protože doprava z Prahy do Dublinu i zpět z Londýna se může pekelně prodražit, níže jsme si pro vás připravili tři ukázkové itineráře s celkovou cenou za všechny letenky kolem 6.500 Kč tak, aby na sebe lety navazovaly. Počítejte s tím, že na cestě tam se noci v Dublinu nikdy nevyhneme, to však nemusí být na škodu, večer si můžete skočit na pravého guinesse. A to už stojí za zvážení, ne?

Rezervujte nejdříve letenky s Westjetem, kde je míst nejméně, ihned po té dokupte přískoky.

1. Celkem za 6.380 Kč

2. Celkem za 6.668 Kč

3. Celkem za 6.563 Kč

Za ubytování na jednu noc v Dublinu počítejte s cenou kolem 2.500 Kč za dvoulůžkový pokoj, Airbnb pak vyjde výrazně levněji. Náklady na ubytování v Kanadě pak budou mírně nižší.

Letenky se vyplatí skutečným low-cost cestovatelům, neboť v ceně jsou vždy jen příruční zavazadla, celkem do 10 kg. Dokoupení odbavených by se už nevyplatilo a cenu vyšponovalo na částku kolem 10.000 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Punta Cana
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
Západ slunce nad Seljalandsfoss
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Severská krajina na kraji Osla
ušetříš až 56%
Hurá za zážitky!
Noční Champs Elysees
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
5502 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Noční most v Dublinu
Irsko Přílet na letiště Dublin

Zastávky hromadné dopravy najdete ve společném prostranství před terminály 1 a 2, přehledně značené.

Nejlevněji se do centra Dublinu dostanete autobusy linek 16 a 41. Cestu do centra zvládnou zhruba za 45 minut při ceně 3,30 EUR (bližší zastávky na severu Dublinu jen 3 €). Jezdí každých 10 až 20 minut od 5:00 do 23:30, v neděli pak cca od 6:40. 

Budete-li cestovat po Dublinu častěji, určitě se vyplatí koupě kartičky Leap CardNa letišti je k mání v supermarketu Spar v terminálu 2 nebo v trafice WHSmith na terminálu 1. Samotná karta stojí 5 EUR, dobijete si na ní libovolnou částku, ze které se následně strhává jízdné po přiložení ke čtečce v autobusu.

V případě pozdního příletu, kdy jsou supermarket i trafika zavřené, není možnost zakoupení Leap Card a je nutné cestovat na jednotlivé jízdné. To zakoupíte v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou.

Například jízdné do centra Dublinu autobusy 16 a 41 vyjde s Leap Card na 2,50 EUR.

Pohodlnější alternativou ke klasické Leap Card je turistická kartička Leap Visitor Cardkterá platí i na expresní letištní autobusy 747 a 757. Leap Visitor Card můžete použít v následujících hodnotách:

  • na 24 hodin za 10 EUR
  • na 72 hodin za 19,50 EUR
  • na 168 hodin za 40 EUR

Nejrychlejším prostředkem pro cesty do centra je autobusová linka Dublin Express, která jezdí od 4:45 do 23:30 každých zhruba 30 minut. Cesta do centra zabere necelou půlhodinu. Lístek koupíte on–line na Terravision.eu. Jednosměrná jízdenky vyjde na 8 EUR, zpáteční je s výraznou slevou za 10 EUR. Při nestihnutí spoje můžete využít každý další.

Z letiště odjíždí mnoho autobusových spojů do Dublinu i celého Irska.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1FhmE0sxuMpf6CMZ3M-GUTqDJLDc]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Irsko
Průvodce pro letiště Dublin

Zavřít boční panel
St. John's
Kanada Přílet na letiště St. John's

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro Kanada
Průvodce pro letiště St. John's

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království Přílet na letiště Londýn Gatwick

Vlak do Londýna (rychlé, pohodlné)

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do Londýna, ale i na jih Anglie, je vlak. Stanice se nachází u jižního terminálu a jízdenky můžeme zakoupit online přes web thetrainline.com, je nutné si je však vyzvednout z automatu před vstupem na nástupiště, nepřijdou na e-mail. Nádraží je přímo spojené s terminálem jih (South), pro cestu k terminálu sever (North) musíte využít automatický vláček zdarma, jehož stanice je jen pár metrů od nádraží. 

Zrychlené spoje vás na stanici Victoria dovezou už za půl hodiny. Vlaky jezdí velmi často (intervaly 3 až 20 minut) po celou 24 hodin denně.

  • Směr Victoria: cesta trvá 33 minut, jízdenky stojí kolem 18,50 GBP, v případě nákupu 2 a více měsíců dopředu můžou být i za 12,50 GBP
  • směr St. Pancras/Kings Cross, severní Londýn: cesta zabere asi 50 až 75 minut, jízdenky od 12,90 GBP
  • směr London Bridge: jízdní doba je 40 až 60 minut a za lístek zaplatíte od 12,50 GBP

Vlaky by měly být vždy vaší první volbou, pokud nejde čistě jen o cenu.

Autobusy do Londýna (levné)

Pro nejlevnější cestu do Londýna využijte autobusy National Expresscesta je však výrazně delší (kolem 90 minut, ale ve špičce může být i delší). Autobusy v Londýně zastavují na hlavním autobusovém nádraží Vicotria a na stanici Earl's Court. Spoje do žádných jiných destinací v Londýně aktuálně nejezdí.

Autobusy jezdí cca jednou za +-2x do hodiny a za jízdenku zaplatíte od 4 GBP do 8 GBP v předprodeji online. Lístek zakoupený na místě pak od 11 GBP výš. Autobusy mají kromě ceny oproti vlakům ještě jednu výhodu: zastavují před oběma terminály (North i South).

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1xPznzMEsSd2vM-RclpQfv39ok-Y&ehbc=2E312F]

Na letiště Heathrow, Stansted a Luton

Heathrow

  • přímé spojení jezdí cca 1x za hodinu, jízdní doba trvá 90–120 minut. Autobusy odjíždí od všech terminálů a zajišťují jej společnosti National Express a Megabus. Levnější Megabus nabízí jízdenky od 16,50, National Express pak jezdí za ceny kolem 25 GBP.
  • nejlevnější variantou je využití autobusu National Express (od 4 GBP do 8 GBP při koupi s předstihem) na konečnou Earl's Court/West Brompton, odkud se metrem Piccadily Line dostanete za 1,90 GBP mimo špičku, resp. 3,30 GBP ve špičce přímo na letiště Heathrow.

Stansted

Přímé spoje mezi Gatwickem a Stanstedem aktuálně nejezdí. Nejrychlejší spojení povede vlakem z Gatwicku na stanici Blackfriars v centru Londýna (od 12,50 GBP), odkud se přesunete metrem District nebo Circle Line na stanici Liverpool Street (2,50 GBP).

Odtud jezdí přímé vlaky Stansted Express za ceny od 9,70 GBP. Celkem cesta zabere kolem 2 hodin.

Luton

Nejrychlejším spojením je vlak do stanice Luton Parkway, odkud jezdí kyvadlový bus k letišti zdarma. Celkem zabere cesta vlakem zhruba 120 minut a stojí od 27,90 GBP.

Do jižní Anglie

Cesta na jih Anglie do měst jako Brighton, Portsmouth, Southampton, Worthing, Eastbourne, Hastings a dalších, je z Gatwicku velmi rychlá a jednoduchá, v mnohých případech kratší než do samotného Londýna. U jižního terminálu se nachází železniční stanice, vlaky jezdí často (intervaly od 5 do 30 minut) a pro nejlevnější jízdenku rezervujte online, například na webu thetrainline.com.

Levnější, ale pomalejší dopravu do destinací jako je Brighton, Southampton nebo Borunemouth nabízí také autobusy National Express.

Letištní hotely a okolní obce

Pokud se rozhodnete nocovat v některém z letištních hotelů, do vybraných jezdí oficiální letištní autobusy označené jako G1 až G7. Na všech linkách platí plošné jednosměrné jízdné ve výši 3 libry.

Po širokém okolí pak jezdí několik běžných meziměstských linek – mapa lokálních spojení.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Londýn Gatwick