Kanada

Letenky do Kanady

Na jaká letiště se létá?

V Kanadě najdete 111 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Kanadě

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Kanady?

Ceny letenek do Kanady se výrazně liší podle cílové destinace. Nejlevněji se dá dostat do Toronta a Montrealu s průměrem kolem 11 500 Kč, nejvyšší ceny panují u destinací na západě (Vancouver, Calgary a další), kde jsou běžné ceny kolem 18 500 Kč.

Konkrétnější informace se dočtete na podstránkách: letenky do Toronta, letenky do Montrealu, letenky do Calgary, letenky do Vancouveru, letenky do Edmontonu, letenky do Halifaxu.

Kde koupit nejlevnější letenky do Kanady?

Do Kanady míří velký počet různých aerolinek, proto se vyplatí všechny nabídky srovnat v našem vyhledávači letenek, který je srovná od nejlevnější nebo nejrychlejší.

Kdy jsou letenky do Kanady nejlevnější?

Nejvíce akčních cen se objevuje na dobu od listopadu do dubna, kdy je nejmenší poptávka. Nejdražší letenky pak vždy očekávejte o letních prázdninách, kdy především do destinací na západě často atakují hranici 25 000 Kč.

Letenky do Kanady kupujte ideálně 3-4 měsíce před odletem, v případě akčních cen pod 10 000 Kč neprohloupíte ani s koupí 6 a více měsíců před cestou.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Kanady?

Přímé lety do Kanady míří na těchto trasách:

  • z Prahy: Toronto (Air Canada) a Montreal (Air Transat) – obojí pouze od května do října,
  • z Vídně: Toronto (Air Canada) a Montreal (Austrian Airlines),
  • z Mnichova: Toronto (Air Canada, Lufthansa), Montreal a Vancouver (obojí jen Lufthansa),

Mnohem větší flexibilitu a většinou i nižší cenu nabídnou početná spojení s přestupem, které nabízejí všechny velké evropské i americké aerolinky. S jedním přestupem se dostanete do všech významných kanadských měst.

Jak dlouho se letí do Kanady?

Přímý let z Prahy do Toronta trvá necelých 9 hodin, na zpáteční cestě díky proudění větru něco málo přes 8 hodin.

Většina spojů s přestupy trvá mezi 13 a 16 hodinami do destinací na východě Kanady, resp. mezi 15 a 22 hodinami do měst na západě.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců