Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S rychlou slevovou akcí přichází dnes večer Ryanair na několika trasách. Nejvíce zaujmou let na prodloužené víkendy od pátku či soboty do pondělí z Prahy na belgické letiště Charleroikteré je ideálním výchozím bodem pro cesty do celé Belgie i okolí (Lucemburk, Lille). Autobusy společnosti Flibco rozváží cestující na přímých spojích do Bruselu, Brugg, Gentu nebo třeba Namuru. Jednosměrné jízdenky startují vždy na 5 €, nicméně před nákupem letenky si ještě zkontrolujte na webu společnosti, zda na vaše zamýšlené datum už nejsou ceny vyšší.

Nejlevnější zpáteční letenky za 518 Kč seženete v průběhu ledna; v únoru a březnu pak poletíte za 615 Kč.

Ubytování v Belgii patří k těm dražším, proto rezervujte s větším předstihem. Během února a března počítejte s cenami kolem 1.500 Kč na noc za dvě osoby, v Bruselu o něco nižší.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CRL Brusel
Belgie
Brusel
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji v lednu, o 100 Kč dráž pak v únoru i na začátku března.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Brusel Jih - Charleroi.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1180 komentářů
 • Poslat zprávu

Kdyby někdo měl zájem na jednodenní akcičku, letěl bych OW s Ryanem tam, něco nakoupil, zašel na mušle a zpět se zrumbovanou letenkou ČSA v 19:50 za ca. 30,- EUR. Před odletem lehce zapařit v Diamond Lounge, tedy pár Leffe, Krieků a něco růžového Hoegaardenu. Ne jako minule, kdy jsem na Zličíně zapomněl vystoupit z autobusu 100:-)

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

To zní jako plán. Ale jestli jsi ty zapomněl vystoupit, tak já jako těžký nepražák bych dopadl úplně stejně, neli hůř. No snad by mě na konečné řidič vyhodil :)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1180 komentářů
 • Poslat zprávu

Odvezl mě zpátky na letiště...

Pokud bys jel, dej vědět:-) Do konce února, než mně skončí status, který u Skyteamu asi neobhájím.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak popit s dobrým, zkušeným člověkem je vždy velký zážitek :). Mám pocit že 7. února jsem služebně v Praze, takže třeba 6 by jsme mohli zapařit v Belgii. Jsem pro každou špatnost. No snad by jsme začali už na letišti v Praze. Nerad létám střízlivý. Každopádně by jsi mě musel pomoci zrumbovat tu letenku, páč ja na to moc nejsem :) Status nemám , ale Priority pas to snad pokryje.

A ten řidič byl na tebe moc hodný. U nás v Brně by tě vyhodil a i několik něpěkných slov by k tomu přidal :)))

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Jiří Vlach

Předem se omlouvám, nevím, jestli je vhodné na těchto stránkách dělat takovouhle inzerci, ale kdyžtak to smažu, jestli to jde... Každopádně z Charleroie se dobře dostanete do Brusselu i třeba Brugg vlakem a mě z minulé cesty zbylo pár lístků za velmi zvýhodněnou cenu, tak kdyby měl někdo zájem, stačí se ozvat.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jestli máš na mysli balík 10 lístků, tak ty jsou platné jen na 1 konkrétní trasu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jiří Vlach

Ano, jedná se o dva balíky deteti lístků, konkrétně jde o "RAIL PASS" - pro kohokoliv a "GO PASS 10" a ten je pouze pro osoby do 26 let. Zbývá mi 4 a 5 jízd a není to vázané na konkrétní trasy, jsou to volné jízdenky odkudkoliv kamkoliv a v Belgii jsme zjistili, že je možné na jednu cestu i přestupovat (ozkoušeno na cestě: Bruggy - Brussel - Charleroi)

viz:

https://www.belgiantrain.be/en/t...s/gopass10

https://www.belgiantrain.be/en/t...s/railpass

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Manchester
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
To musíš vidět!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Honem, dokud jsou místa!
Mallorca z dronu
ušetříš až 47%
A už tam budem?
5448 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Brusel
Belgie Přílet na letiště Brusel Jih - Charleroi

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Flibco cca každých 30 minut a spoje pokrývají všechny odlety i přílety. Jízdenka stojí 15,50 EUR za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete. Zpáteční jízdenka nemá žádnou slevu.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží Sud jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 EUR za jízdu. V případě, že si v automatu na zastávce rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně. Autobus jede jednou za 30 minut a cesta na nádraží mu zabere 20 minut. První spoj jede po páté ranní, poslední z letiště ve 22:25.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Levné jízdenky za 5 € při koupit v předstihu již nejsou dostupné a vy tak zaplatíte standardní ceny, do Brugg například 18,20 EUR jednosměrně.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 22,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jih - Charleroi