Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Čas cestování k moři pomalu končí a blíží se podzimní období ideální k městským víkendovým eurotripům. Ideální příležitost přináší Ryanair na své lince do belgického Charleroi. Zpáteční letenky za 878 Kč sice nejsou na této trase ničím tak výjimečným, nicméně většinou se objevují na termíny přes týden. Tentokrát si vyrazíte na čistokrevné víkendy od pátku do neděle během celého listopadu. Dostupné jsou i krátké 24hodinové termíny sobota-neděle a dokonce i pondělní či páteční lety na otočku – ráno tam, večer zpět.

Z letiště Charleroi vás pak po celém okolí rozvezou autobusy Flibco. Nejlevnější jednosměrné jízdenky přitom startují na 5 €, zatím na listopad nejsou v prodeji, nicméně denně kontrolujte web Flibco, během následujících dní se lístky objeví, za nejnižší cenu jsou přitom dostupná obvykle 2-3 místa. 

Z letiště Charleroi se přímo dostanete do Bruselu, Brugg, Gentu, Namuru, Arlonu, Lucemburku nebo Lille. Především v případě turisticky oblíbených měst Bruggy a Gent zavčasu rezervujte ubytování - ceny budou jen stoupat!

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CRL Brusel
Belgie
Brusel
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad 2018

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Brusel Jih - Charleroi.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky 2 příruční zavazadla: 55x40x20 cm a 35x20x20 cm, větší z nich bude u gatu zdarma posláno do podpalubí.

Co podniknu v destinaci?

Belgie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, nevíte, kdy a kde je letos festival ledových soch? Většinou to bylo v Bruggách, ale v loni to myslím bylo už jinde.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, loni byl na třech různých místech, včetně Brugg. Na letošek zatím termíny vypsány nejsou, ale sledujeme :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Super! Moc díky! Už je máme doma, výlet do Brugg se rýsuje :-)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Díky, koupena páteční noc a sobota večer zpět.

Odpovědět
před 4 lety

Dobry den. Chtel jsem se zeptat zda jsou ty dve prirucni zavazadla v cene pri koupi letenky za zakladni cenu tedy 878 kc. Na oficialnich strankach uvadi ze na to maji narok jenom ti kteri si zakoupili prednostni nastup do letadla. dekuji za odpoved.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to tak, jak píšeme výše. Na oficiálních stránkách to uvádí proto, aby lidi donutili větší zavazadlo přikoupit. Stačí si přečíst oficiální podmínky: https://www.ryanair.com/cz/cs/na...zavazadla, viz věta "Na odletové bráně bude ZDARMA umístěn do zavazadlového prostoru. "

před 4 lety

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak koupit více letenek najednou? V aplikaci Ryanair mi to jde pouze individuálně pro jednoho.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Co třeba zkusit jejich www stránky???

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, nahoře klikněte na "Pozměnit cestu", tam lze přidat více pasažérů.

Přidat odpověď
před 4 lety

Zakoupeno :-) Děkuji moc za tip. S Ryanair poletím poprvé, nákup letenky OK, četl jsem o té vychytávce z kurzem, ale nikde se nic nezobrazoval kurz abych to pak dle návodu odškrtl. Zkoušel jsem dle jiné rady měnit typ platební karty, ale nevšiml jsem si žádné změny ve finální částce. Mohu se Vás zkušených zeptat pro případný příští nákup, jestli se to tedy nedá udělat levněji: Ještě jednou děkuji.Libor

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To se týká jen u letů mimo ČR, tedy těch, kde finální částka není v korunách :)

před 4 lety

Áha :-) děkuji

před 4 lety

Zrovna koukám, že částka, kterou mám strženou z účtu je cca o 200 Kč dražší než co mi Ryanair zobrazil jako zaplacenou částku. Čím to může být?

před 4 lety
Avatar uživatele Daniela _2
Daniela _2

Že by poplatkem za platbu kartou :-)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Hurá za zážitky!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam jsi vždycky chtěl!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Brusel
Belgie Přílet na letiště Brusel Jih - Charleroi

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Flibco cca každých 30 minut a spoje pokrývají všechny odlety i přílety. Jízdenka stojí 15,50 EUR za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete. Zpáteční jízdenka nemá žádnou slevu.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží Sud jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 EUR za jízdu. V případě, že si v automatu na zastávce rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně. Autobus jede jednou za 30 minut a cesta na nádraží mu zabere 20 minut. První spoj jede po páté ranní, poslední z letiště ve 22:25.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Levné jízdenky za 5 € při koupit v předstihu již nejsou dostupné a vy tak zaplatíte standardní ceny, do Brugg například 18,20 EUR jednosměrně.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 22,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jih - Charleroi