Pescara

Nejlevnější lety z Prahy k moři do italské Pescary. Letenky od 1 418 Kč

5 komentářů
2021-06-03T11:33:00+02:00

O akci

Přemýšlíte s nadcházejícím létem, kam si zaletět na víkend z Prahy k moři co nejlevněji? Aktuální nabídka společnost Ryanair napoví, že nejlevnější letenky z Prahy k moři vás zavedou do italského regionu Abruzzo, přesněji do přímořského města Pescara. Ta je ideální destinací pro krátké víkendovky u moře – pochlubit se může přes 10 km dlouhou širokou pláží s jemným pískem lemovanou množstvím restaurací a barů.

Zpáteční letenky na několik prázdninových termínů pořídíte přes víkendy kolem 1 420 Kč, což je cena z Prahy bezkonkurenční a nižší pravděpodobně nebude.

Kde se ubytovat?

Pescara nabízí nepřeberné množství hotelů, apartmánů a penzionů. Ceny jsou v letošní sezoně relativně příznivé i o prázdninách, kdy ubytování pro 2 na tři víkendové noci pořídíte cca od 5 500 Kč v 3* hotelech. Penziony a apartmány pak pořídíte ještě levněji.

Podívejte se například na tyto konkrétní hotely poblíž pláže: Hotel AntagosB&B San Francesco, Hotel Regent

Podmínky pro cesty

Momentálně platí povinnost předložení negativního antigenního nebo PCR testu při cestě do Itálie, dále pak antigenní test před odletem z Itálie zpět do ČR.

Očkovaní a osoby pro prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech při návratu do ČR nemusí absolvovat žádný test - ani v Itálii, ani v ČR. Při cestě do Itálie zatím tito cestovatelé zvýhodněni nejsou, ale očekává se, že nejpozději s plošným zavedením Covid Passu v červenci budou mít volný vstup i do Itálie.

Sledujte aktuality na na naší stránce Koronavirus v Itálii.

  • Ušetříš až 53 % oproti obvyklé ceně 3 000 Kč
  • Hledej v období Červenec a srpen
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Prahy na letiště Pescara
  • Poletíš s aeroliniemi Ryanair
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40x25x20 cm
PRG/Praha
PSR/Pescara
Zpáteční letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
1 418 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Pescara.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2021-06-03T10:06:15+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Tereza
před 2 lety

Opravdu platí, že nemusím podstoupit test v Itálii před nástupem do letadla po prodělání covid ve lhůtě 180 dní? Uznává to i letecká společnost? Slyšela jsem, že podmínky leteckých společností můžou být odlišné od podmínek daného státu.

Avatar uživatele Štěpán R.
Štěpán R.
před 2 lety

Máte někdo prosím nějaké info/zkušenosti, co očekávat od té povinnosti ASL?

test - PLF formulář - ASL

Po příjezdu do Itálie se mají cestující nahlásit na místní zdravotnické zařízení ASL (ZÚ Řím dne 1.6. tuto povinnost prověřoval). Stačí se na ASL nahlásit, že jste přijeli, dokumenty k testu či PLF se jim nezasílají.

Co můžou chtít, připravit nějaké dokumenty.. nevíte? :)

Avatar uživatele
Vlk76
před 2 lety

Pochopil jsem dobře že když mám první dávku vakcíny před 22 dny, nemusím již postupovat test před nástupem do letadla při návratu do ČR .

Avatar uživatele cestik
cestik
před 2 lety

Důležité je, že jsi 22 dní po první dávce https://denikn.cz/637022/tri-tyd...-internetu

Iveta _D
před 2 lety

Itálie je od 31. 5. podle českých pravidel oranžová, povinnost PCR testu po návratu tudíž odpadá a stačí jen antigenní test před nástupem do letadla, viz https://koronavirus.mzcr.cz/sezn...ka-nakazy/ (pokud nemá Abruzzo nějakou speciální kategorii samo pro sebe, ale nemyslím si)

Další akce