Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Přemýšlíte s nadcházejícím létem, kam si zaletět na víkend z Prahy k moři co nejlevněji? Aktuální nabídka společnost Ryanair napoví, že nejlevnější letenky z Prahy k moři vás zavedou do italského regionu Abruzzo, přesněji do přímořského města Pescara. Ta je ideální destinací pro krátké víkendovky u moře – pochlubit se může přes 10 km dlouhou širokou pláží s jemným pískem lemovanou množstvím restaurací a barů.

Zpáteční letenky na několik prázdninových termínů pořídíte přes víkendy kolem 1 420 Kč, což je cena z Prahy bezkonkurenční a nižší pravděpodobně nebude.

Kde se ubytovat?

Pescara nabízí nepřeberné množství hotelů, apartmánů a penzionů. Ceny jsou v letošní sezoně relativně příznivé i o prázdninách, kdy ubytování pro 2 na tři víkendové noci pořídíte cca od 5 500 Kč v 3* hotelech. Penziony a apartmány pak pořídíte ještě levněji.

Podívejte se například na tyto konkrétní hotely poblíž pláže: Hotel AntagosB&B San Francesco, Hotel Regent

Podmínky pro cesty

Momentálně platí povinnost předložení negativního antigenního nebo PCR testu při cestě do Itálie, dále pak antigenní test před odletem z Itálie zpět do ČR.

Očkovaní a osoby pro prodělání nemoci v uplynulých 180 dnech při návratu do ČR nemusí absolvovat žádný test - ani v Itálii, ani v ČR. Při cestě do Itálie zatím tito cestovatelé zvýhodněni nejsou, ale očekává se, že nejpozději s plošným zavedením Covid Passu v červenci budou mít volný vstup i do Itálie.

Sledujte aktuality na na naší stránce Koronavirus v Itálii.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PSR Pescara
Itálie
Pescara
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 53 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec a srpen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Pescara Abruzzo

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40x25x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Opravdu platí, že nemusím podstoupit test v Itálii před nástupem do letadla po prodělání covid ve lhůtě 180 dní? Uznává to i letecká společnost? Slyšela jsem, že podmínky leteckých společností můžou být odlišné od podmínek daného státu.

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele Štěpán _1
Štěpán _1

Máte někdo prosím nějaké info/zkušenosti, co očekávat od té povinnosti ASL?

test - PLF formulář - ASL

Po příjezdu do Itálie se mají cestující nahlásit na místní zdravotnické zařízení ASL (ZÚ Řím dne 1.6. tuto povinnost prověřoval). Stačí se na ASL nahlásit, že jste přijeli, dokumenty k testu či PLF se jim nezasílají.

Co můžou chtít, připravit nějaké dokumenty.. nevíte? :)

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele
Vlk76

Pochopil jsem dobře že když mám první dávku vakcíny před 22 dny, nemusím již postupovat test před nástupem do letadla při návratu do ČR .

před 12 měs
Avatar uživatele cestik
cestik

Důležité je, že jsi 22 dní po první dávce https://denikn.cz/637022/tri-tyd...-internetu

Přidat odpověď
před 12 měs
Iveta _K

Itálie je od 31. 5. podle českých pravidel oranžová, povinnost PCR testu po návratu tudíž odpadá a stačí jen antigenní test před nástupem do letadla, viz https://koronavirus.mzcr.cz/sezn...ka-nakazy/ (pokud nemá Abruzzo nějakou speciální kategorii samo pro sebe, ale nemyslím si)

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Tam jsi vždycky chtěl!
Dominikánská republika
ušetříš až 35%
To musíš vidět!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
To bude jízda!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
Tam chceš!
5460 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Pescara
Itálie Přílet na letiště Pescara Abruzzo

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Pescara Abruzzo