Nizozemsko

Letenky do Amsterdamu

Na jaká letiště se létá?

Do Amsterdamu se létá na 1 mezinárodní letiště. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Amsterdam Schiphol.

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Amsterdamu?

Mezi Amsterdamem a Prahou či Vídní nejčastěji narazíte na ceny od 2 700 Kč do 3 500 Kč. Levnější lety pořídíte z Krakova (mezi 1 500 a 2 000 Kč). Akční letenky do Amsterdamu se příliš často nevyskytují a jen výjimečně se dostanete pod cenu 1 200 Kč za zpáteční let.

Kde koupit nejlevnější letenky do Amsterdamu?

Na nejlevnější ceny narazíte na webových stránkách konkrétních aerolinek, především však easyJet, Level a KLM. Pokud letíte z Prahy nebo Vídně, kde na trase do Amsterdamu panuje větší konkurence, srovnejte si ceny všech aerolinek v našem vyhledávači letenek.

Kdy jsou letenky do Amsterdamu nejlevnější?

Letenky do Amsterdamu se drží na podobné cenové úrovni po celý rok. Vyhněte se jen cestám okolo významných svátků, mírně dražší jsou i letenky o letních prázdninách.

Z měst, ze kterých létá easyJet, seženete právě u této společnosti nejlevnější lety s velkým časovým předstihem (5 až 8 měsíců). U ostatních aerolinek ideálně kupujte 2-3 měsíce před odletem.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Amsterdamu?

Do Amsterdamu nelétají ultra-lowcosty typu Ryanair nebo Wizz Air, proto je výběr přímých letů chudší než u jiných velkých letišť v Evropě.

  • z Prahy: ČSA, KLM a easyJet,
  • z Vídně: Austrian Airlines, KLM, easyJet a Level,
  • z Krakova: KLM
  • z Wroclawi: KLM
  • z Drážďan: KLM
  • z Norimberka: KLM

Jak dlouho se letí do Amsterdamu?

Z Prahy necelou hodinu a půl, z Vídně a Katovic asi hodinu a tři čtvrtě.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců