Průvodce letištěm

Letiště Amsterdam Schiphol

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Amsterdam Schiphol

Amsterdamské letiště Schiphol je páté největší letiště v Evropě a slouží jako brána do celého Nizozemska, ale také jako jeden z nejvýznamnějších přestupních bodů na kontinentu. V Amsterdamu sídlí společnosti KLM a Transavia.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
705 km
od Prahy
6.0 °C
aktuální počasí
12:55
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létají do Amsterdamu ČSA, KLM a easyJet, dohromady je k dispozici až 8 denních spojení. Zpáteční letenky s easyJet se dají sehnat už od 1.500 Kč. Z Vídně bývají ceny ještě o pár korun nižší.

Doba letu z Prahy do Amsterdamu činí asi 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Amsterdamu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Přestože je letiště rozlehlé, má jediný velký terminál, který je uvnitř rozdělen do tří odbavovacích hal. Díky tomu je orientace poměrně snadná a i když náhodou napoprvé netrefíte správný směr, nemusíte složitě přejíždět do jiných terminálů.

Na přestup v rámci jedné rezervace je nutné si vyhradit alespoň 45 minut. V případě dvou různých letenek si raději nechte alespoň 150 minut.

Při delších přestupech (5 hodin a více) se vydejte na otočku do centra Amsterdamu. Vlakem tu jste za 15 minut, viz níže.

Doprava z/na letiště

Do Amsterdamu

Nejrychleji se do centra na hlavní nádraží Amsterdam Centraal dostanete vlakem, který můžete využít i pro cestu na stanici Sloterdijk. Nádraží je umístěno přímo pod terminálem a spojení je velmi frekventované. Vlaky jezdí 24 hodin a z letiště se na hlavní nádraží dostanete za 15 minut při ceně 4,20 €. Jízdenku zakoupíte v automatech a před vchodem na perón ji bezkontaktně označte u turniketů. Pozor ale, za každou papírovou jízdenku se připlácí 1 € navíc, levněji tak vyjde cesta autobusem. 

Nejlevnějším způsobem dopravy je autobusová linka číslo 69 na nádraží Sloterdijk, kde můžete přestoupit na tramvaj směr centrum. Jízdenka na tento autobus stojí 2,90 € a na rozdíl od vlaku či autobusu číslo 197 lze využít i 24hodinový lístek za 7,50 €. 

Dalším způsobem cesty do jižní části centra je autobus linky 197, který jede podél Van Goghova muzea, Rijksmuseum a nápisu I Amsterdam. Jednosměrná jízdenka stojí 5 €, zpáteční 10 € a lze ji zakoupit online nebo u řidiče.

Pro dopravu do různých částí Amsterdamu vám můžou posloužit i městské autobusy 186, 187, 194, 300 a 310, které zastavují na více místech. Linka 185 jezdí pouze k justičnímu komplexu v blízkosti letiště, ostatní autobusy pak zajíždějí do okolních obcí mimo Amsterdam.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Rotterdamu a Haagu

Na letišti se nachází jedno z nejrušnějších nádraží v Nizozemí, odkud jezdí vlaky do všech koutů země i okolních států. Například vlak do Rotterdamu jede necelou půlhodinu a stojí 12,20 €, do Den Haagu se dostanete za 40 minut a cena činí 8,30 €. Jízdní řády naleznete na webu nizozemských železnic ns.nl.

Do Keukenhofu

Z letiště jezdí přímá autobusová linka číslo 858 do květinového parku Keukenhof. Využít můžete koupě kombinované zpáteční jízdenky na autobus, která obsahuje i vstup do parku za 24€. Cesta zabere asi 20 minut. 

Služby na letišti

Wi-fi je neomezená a bezplatná.

Skříňky pro úschovu zavazadel jsou rozmístěny po celém letišti v odletových i příletových halách. Zavazadlo si zde můžete odložit až na 7 dní a podle velikosti zaplatíte za 24 hodin od 6 € do 11,50 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den

pokud se koupi letenka komplet jako jedna rezervace s prestupem (napr pres amsterodam), tak pri prestupu neni potreba se znovu odbavovat? kde se dozvim sedadlo a gate?

dekuji verka

před 8 měs
David Eiselt

Sedadlo z letenky, gate z letištní tabule. Je to úplně stejné, jako kdekoliv na světě na jiném letišti.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, mnohokrát děkuji...průvodce jsem četla...,ale Vaše odpověď, je pro mě směrodatná daleko víc.

Bála jsem se, že jsem udělala chybu při koupi letenky(pro mě skutečně krátký čas a letiště neznám).

Díky moc.

před 9 měs
David Eiselt

Moje odpověď je úplně stejná, jako je napsáno výše. Letiště je kompaktní, přehledné a na rychlé přestupy ideální.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, máme hodinu času na přestup,je to reálné.Letiště neznáme.Let je z Bangkoku do Prahy.

Děkuji za jakoukoliv odpověď ,která by nám pomohla kolem orientace na letišti.

před 9 měs
David Eiselt

Dobrý den Heleno, stačí číst co je napsáno v průvodci...

„Na přestup v rámci jedné rezervace je nutné si vyhradit alespoň 45 minut. “

Takže ano, hodina je zbytečný nadstandard.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu