Letiště Amsterdam Schiphol

Amsterdam Schiphol Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

AMS (IATA)
EHAM (ICAO)
Nizozemí

Amsterdamské letiště Schiphol je páté největší letiště v Evropě a slouží jako brána do celého Nizozemska, ale také jako jeden z nejvýznamnějších přestupních bodů na kontinentu. V Amsterdamu sídlí společnosti KLM a Transavia.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Z Prahy létají do Amsterdamu ČSA, KLM a easyJet, dohromady je k dispozici až 8 denních spojení. Zpáteční letenky s easyJet se dají sehnat už od 1.500 Kč. Z Vídně bývají ceny ještě o pár korun nižší.

Doba letu z Prahy do Amsterdamu činí asi 80 minut.

Vyhledat letenky


Přestup

Přestože je letiště rozlehlé, má jediný velký terminál, který je uvnitř rozdělen do tří odbavovacích hal. Díky tomu je orientace poměrně snadná a i když náhodou napoprvé netrefíte správný směr, nemusíte složitě přejíždět do jiných terminálů.

Na přestup v rámci jedné rezervace je nutné si vyhradit alespoň 45 minut. V případě dvou různých letenek si raději nechte alespoň 150 minut.

Při delších přestupech (5 hodin a více) se vydejte na otočku do centra Amsterdamu. Vlakem tu jste za 15 minut, viz níže.


Doprava z/na letiště

Do Amsterdamu

Nejrychleji se do centra na hlavní nádraží Amsterdam Centraal dostanete vlakem, který můžete využít i pro cestu na stanici Sloterdijk. Nádraží je umístěno přímo pod terminálem a spojení je velmi frekventované. Vlaky jezdí 24 hodin a z letiště se na hlavní nádraží dostanete za 15 minut při ceně 4,20 €. Jízdenku zakoupíte v automatech a před vchodem na perón ji bezkontaktně označte u turniketů. Pozor ale, za každou papírovou jízdenku se připlácí 1 € navíc, levněji tak vyjde cesta autobusem.

Plánujete-li však využívat MHD a vlaky často, vyplatí se koupě čipové karty OV-Chipkaart za 7,50 €, na kterou se poplatek 1 € nevztahuje a MHD v různých městech je o něco levnější. Více informací na ov-chipkaart.nl.

Dalším způsobem cesty do jižní části centra je autobus linky 197, který jede podél Van Goghova muzea, Rijksmuseum a nápisu I Amsterdam. Jednosměrná jízdenka stojí 5 €, zpáteční 10 € a lze ji zakoupit online nebo u řidiče.

Pro dopravu do různých částí Amsterdamu vám můžou posloužit i městské autobusy 69, 186, 187, 194, 300 a 310, které zastavují na více místech. Linka 185 jezdí pouze k justičnímu komplexu v blízkosti letiště, ostatní autobusy pak zajíždějí do okolních obcí mimo Amsterdam.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Rotterdamu a Haagu

Na letišti se nachází jedno z nejrušnějších nádraží v Nizozemí, odkud jezdí vlaky do všech koutů země i okolních států. Například vlak do Rotterdamu jede necelou půlhodinu a stojí 12,20 €, do Den Haagu se dostanete za 40 minut a cena činí 8,30 €. Jízdní řády naleznete na webu nizozemských železnic ns.nl.

Do Keukenhofu

Z letiště jezdí přímá autobusová linka číslo 858 do květinového parku Keukenhof. Využít můžete koupě kombinované zpáteční jízdenky na autobus, která obsahuje i vstup do parku za 24€. Cesta zabere asi 20 minut.


Služby na letišti

Wi-fi je neomezená a bezplatná.

Skříňky pro úschovu zavazadel jsou rozmístěny po celém letišti v odletových i příletových halách. Zavazadlo si zde můžete odložit až na 7 dní a podle velikosti zaplatíte za 24 hodin od 6 € do 11,50 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Nizozemí? Nastav si hlídače