Kde se ubytovat v Amsterdamu 

Amsterdam není velké město, nemá ani žádné nebezpečné lokality, bude tak záležet především na ceně, kterou budete ochotni akceptovat. Dbejte však na dostupnost do centra metrem nebo tramvajemi dopravního podniku GVB, na něž platí levné celodenní jízdenky. Lokality mimo centrum s dobrou dostupností: 

  • Sloterdijk: Do centra se dostanete do 20 minut tramvají číslo 19,
  • Lelylaan: Cesta zabere 15 minut tramvajemi číslo 1 a 17,
  • Amstrelveen: Cesta do centra trvá asi 25–30 minut tramvají číslo 5, 
  • Duivendrecht a Dimen: K cestě využijete linky metra 50, 53 nebo 54 a do centra dojedete do 15 minut. 

Za relativně dostupnou cenu seženete i kvalitní hotely v blízkosti letiště, avšak počítejte buď s delším dojížděním autobusem číslo 69 (celkově cca 35–40 minut do centra), nebo s rychlou, avšak drahou cestou vlakem (celkem 10 euro za zpáteční lístek z letiště do centra). 

Ceny 

V Evropě je jen málo dražších měst než Amsterdam. Ceny hotelů, ale i hostelů směle konkurují skandinávským státům a platí, že vyloženě levné ubytování tu neseženete ani v nepěkných společných ubytovnách. 

Ceny hostelů se společnými pokoji začínají na částkách, za něž jinde můžete bydlet ve 3* hotelu: zhruba od 1.500 Kč na noc. Běžné hotely v rámci širšího centra nabízí dvoulůžkové pokoje od 2.500–3.000 Kč na noc, na předměstích Amsterdamu zaplatíte zhruba od 2.000 Kč výše.  

Při hledání ubytování doporučujeme nespoléhat se pouze na portál booking.com, ale prohledat i nabídky airbnb, které může ušetřit minimálně třetinu z ceny hotelů.  

Ceny rostou vždy v období významných svátků, především Velikonoc, Silvestra, Vánoc, 1. května a dalších. Rozdíly mezi letní a zimní sezonou nejsou nijak výrazné. 

Vyhledej si svůj hotel v Amsterdamu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu