Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Brněnské letiště po letech získává opět (staro)novou linku, a to prostřednictvím letecké společnosti Ryanair. Od začátku zimního letového řádu, tj. 28.10.2018, se začne létat na letiště Bergamo u Milána. To skvěle poslouží nejen jako letiště pro cesty do samotné metropole severní Itálie, ale i do Verony, jezerům Garda či Como i dalších míst Itálie. Časy letů jsou navíc v některé dny vhodně nastaveny i pro případné přestupy dál po Evropě.

Ryanair již dříve na trase Brno – Bergamo létal, nicméně v roce 2012 linku ukončil. Uvidíme, jak dlouho vydrží druhý pokus. Nejlevnější zpáteční letenky jsou aktuálně v prodeji od 1.124 Kč, dá se však očekávat, že v průběhu času se ceny budou snižovat.

Letový řád:

 • Brno – Bergamo: středa 8:50-10:15, neděle 16:15-17:40
 • Bergamo – Brno: středa 7:00-8:25, neděle 14:25-15:50

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brno
Brno BRQ
Česká republika
BGY Bergamo
Itálie
Bergamo
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Už jsou zpáteční za 878,- :-)

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Super, věřím ale, že ještě klesnou. Aspoň na to pětikilo.

Přidat odpověď
před 4 lety

Mozna se zeptam hloupe,ale chci si letenku fo Bergama.z Brna koupit jako priskok.musim si vyzvednout pri priletu do Bergama kufry a znovu se jit odbavit na trn druhy let?

před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Ano, pokud to nebudou navazující lety na jedné rezervaci, což asi nebudou.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
mikir

Brno i Ostrava jsou pohodova letiste a je jen dobre jestli ma Ryanair zajem z nich litat ,Bergamo je pro Ryan hlavni uzel , samozrejme ze za tim neco bude , srovnavat Bergamo ze STN nejde , z Moravy do UK lita plno lidi za praci

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Audit

Bergamo je pro Ryanair největší letecký uzel.

Zde má největší evropskou základnu - přestupiště.

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, letíme v září do Bergama Ryanairem z Bratislavy - jak dlouho (průměrně a ideálně) asi trvá dostat se od letadla k autobusu směřujícím do centra Bergama v případě, že nebudeme čekat na kufry?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4318 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-13T13:35:47+02:00)

Dobrý den, v ideálním případě kolem 10-15 minut.

před 4 lety

Dobrý den, letiště v Bergamu patří k těm menším, čili kolem čtvrt hodiny. Soňa

před 4 lety
Avatar uživatele xmas
xmas

Pod mensim letistem si predstavuju neco trochu jinyho nez 12 mil. prepravenych rocne :D

Přidat odpověď
před 4 lety
Mıchal
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 290 komentářů
 • Poslat zprávu

Už jen čekám, kdy přidají tu samou linku taky do Pardubic. Jaký smysl má létat do Bergama z Prahy (Wizz i Ryna) , Brna i Ostravy?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Proč by to nemělo smysl? Praha, Brno i Ostrava jsou jiná města. Severní Itálie je zkrátka oblíbená, navíc s dobrou dostupností "návazných" letů.

před 4 lety
Avatar uživatele Karel
Karel
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 316 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-13T16:22:37+02:00)

Tak samozřejmě do plánu Ryanu nevidíme, ale taky se divím. Ostrava a Brno zas tak daleko od sebe nejsou, oba dva mají neděli jako letový den... Osobně bych uvítal radši někam jinam. Ale třeba se Ryan stěhuje do Brna a Ostravu plánuje zaříznout úplně :)

A tady to komentují, jako by otvírali nějakou exotickou destinaci za pakatel... http://www.brno-airport.cz/letis...n-Bergamo/

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ryanair bude létat kamkoli, kam mu papaláši ve své nesoudnosti zaplatí dotace.

před 4 lety
Avatar uživatele
Mailand

A že se ze všech zmíněných letišť létá na STN ti divný nepříjde?

před 4 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

To je fakt. Tak to bude nějaký chemtrails projekt lstivých reptiliánů.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, máte také levné letenky do Burgasu?? Děkuji Daniela

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi ještě nebyl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To budou fotky!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Gambie
ušetříš až 36%
Jedem!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Brno
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo E76, cesta trvá 17 minut (ve špičkách se může protáhnout i na více než půl hodiny) a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Bergamo
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka. Vlak na letiště nejezdí a žádné nádraží není ani v pěší docházkové vzdálenosti.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, Autostradale, nebo Orio Shuttle, kteří nabízí zpáteční jízdné zakoupené online do Milána za 16 EUR, jednosměrně za 8 EUR. Doba jízdy zabere 60 minut.

Pokud nekoupíte jízdenky online, lístek si kupte až u řidiče. Vyhněte se koupi ve stánku v příletové hale, budete vázáni na jednu konkrétní společnost a přijdete o případnou rychlejší cestu dřívějším autobusem jiné společnosti. Jízdenky jsou u všech tří firem stejně drahé. Při cestě na letiště pak lze lístky lze u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Jízdenky lze zakoupit i přes mobilní aplikaci App ATB Mobile. Cena jízdného je následující:

 • 90 minut za 2,40 EUR,
 • 24 hodin za 5 EUR,
 • 72 hodin za 7 EUR.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde od 149 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 3x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 20 EUR v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 3.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 8 EUR za autobus z Bergama do centra Milána a 13 EUR za vlak z Milána na Malpensu. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupit také na levnější velmi frekventované autobusy (10 EUR), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio