Letiště Brno Tuřany

Brno Turany Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BRQ (IATA)
LKTB (ICAO)
Česká republika

Druhé největší letiště v České republice leží v brněnské části Tuřany slouží zatím především charterovým a nízkonákladovým letům. Je oblíbené pro nižší ceny letenek do Londýna, než bývají obvykle z Prahy.

Letiště má jediný malý terminál, rozdělený na odletovou a příletovou část. Není problém dorazit 40 minut před odletem. Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Z Brna zatím nelétá mnoho pravidelných linek, aktuálně pouze do Londýna a Mnichova. Ceny do Londýna se běžně pohybují v relacích od 700 Kč za zpáteční letenku, ale je možné sehnat i levnější. Do Mnichova se pak běžně létá okolo 6.000 Kč.

Od jara 2018 by měla mít na letišti jednu ze svých základen rumunská nízkonáladovka Blue Air, aktuální info sledujeme a doplníme.

Letiště je oblíbené pro své početné letní charterové lety, které především lidem z jižní Moravy a okolí při podobné ceně ušetří peníze za dopravu do Vídně nebo Prahy.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo 76, cesta trvá 17 minut a stojí 25 Kč. V noci využijeme autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.


Kde parkovat

Můžete zaparkovat přímo před letištěm za ceny od 750 Kč nebo na soukromých parkovištích okolo letiště, kde jsou ceny zhruba o 100 až 150 Kč na týden nižší. Nejbližším takovým parkovištěm je to v ulici Řípská, při cestách ve směru od Prahy můžete využít parkoviště poblíž D1 a nejlevnější variantou při ceně od 500 Kč za týden je parkoviště v Židenicích. Všechna z nich nabízejí odvoz na letiště zdarma.


Služby na letišti

Připojit k internetu se můžete pomocí wi-fi zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do České republiky? Nastav si hlídače