Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nová linka se dnes objevila v letovém řádu Ryanairu. Od 5. června začne aerolinka létat z Prahy do 4. největšího italského města Turína, které dosud patřilo k největším městům v Evropě bez přímého spojení s Prahou.

Turín přitom ideálně poslouží k výletům do blízkých Alp. Létat se bude 2x týdně v úterý a neděli. Nejnižší ceny zpátečních letenek aktuálně začínají na 822 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TRN Turín
Itálie
Turin
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
Hurá za zážitky!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
A už tam budem?
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
A už tam budem?
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Turin
Itálie Přílet na letiště Turín Caselle

Nejpohodlněji se do centra dostanete speciálním letištním autobusem společnosti Sadem. Autobusy jezdí co půl hodiny od 4:45 do 0:30. V centru Turína zastaví u obou nejvýznamnějších nádraží: Porta Nuova a Porta Susa. Jízdenku koupíte v automatu v příletové haly nebo u řidiče za 6,50 €. Cesta trvá asi 40 až 50 minut. Kompletní informace.

Rychlejší a levnější způsob přepravy je vlak. Nádraží najdete za parkovacím domem, vede k němu přehledně označená cesta. Vlaky však v Turíně nekončí přímo v centru, nýbrž na nádraží Torino Dora. Jízdenku zakoupíte v automatu na nádraží za 3 €, vlaky jezdí jednou za 30 minut (pozor, o víkendu jen jednou za dvě hodiny) od 5:40 do 23:00 a cesta na nádraží Dora trvá 19 minut. Informace o MHD v Turíně najdete na gtt.to.it.

 

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Turín Caselle