IATA (ICAO) kód letiště
TRN (LIMF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:27
Vzdálenost od Prahy
735 km

O letišti Turín Caselle

Regionálně významné letiště Caselle najdeme poblíž stejnojmenné obce asi 16 km severně do centra Turína. Na letišti má jednu ze svých základen rumunská nízkonákladovka Blue Air. Většina pravidelných linek vede po Itálii nebo západní či jižní Evropě, do Prahy ani blízkého okolí zatím žádná přímá trasa nefunguje. 

Moderní terminál je poměrně prostorný, přehledný a řešený tak, aby cestující nemuseli pochodovat kilometry útrobami letiště. Během noci se zavírá, a to i veřejná část letiště.

Letenky

Z Turína se dostaneme levně především na vnitrostátních trasách po Itálii nebo třeba s aerolinkou Blue Air do Berlína (zpáteční letenky kolem 1.200 Kč). Pro cesty z Česka a Slovenska však vyjde mnohem levněji a rychleji dopravit se letecky do Milána a odtud cca hodinku a půl vlakem či autobusem rovnou do centra Turína. Z letiště Malpensa jezdí do centra Turína (nikoliv na letiště) přímé autobusy každou hodinu za 22,50 €, vlakem z centra Milána se pak dostanete cca od 15 €. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Turína, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejpohodlněji se do centra dostanete speciálním letištním autobusem společnosti Sadem. Autobusy jezdí co půl hodiny od 4:45 do 0:30. V centru Turína zastaví u obou nejvýznamnějších nádraží: Porta Nuova a Porta Susa. Jízdenku koupíte v automatu v příletové haly nebo u řidiče za 6,50 €. Cesta trvá asi 40 až 50 minut. Kompletní informace.

Rychlejší a levnější způsob přepravy je vlak. Nádraží najdete za parkovacím domem, vede k němu přehledně označená cesta. Vlaky však v Turíně nekončí přímo v centru, nýbrž na nádraží Torino Dora. Jízdenku zakoupíte v automatu na nádraží za 3 €, vlaky jezdí jednou za 30 minut (pozor, o víkendu jen jednou za dvě hodiny) od 5:40 do 23:00 a cesta na nádraží Dora trvá 19 minut. Informace o MHD v Turíně najdete na gtt.to.it.

 

Služby na letišti

Wifi je dostupná zdarma a bez časového omezení.

Ve veřejné části příletové haly najdete běžný supermarket, kde si můžete zakoupit občerstvení za normální ceny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Vlak z letiště na nádraží Dora nejezdí

Nádraží je zrušený a opuštěný.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Petr _3

Aktuální informace pro cestu z centra Turína na letiště (do Turína jsme se dostali vlakem z Bologni). Lístek na autobus společnosti Arriva z Porta Nuova, Porta Susa (a bůhví odkud ještě všude to jelo) stál 7,50 €. My ho koupili v trafice na Porta Nuova přímo u zastávky autobusu, ale dá se snad platit kartou přímo u řidiče. Cena je stejná. Doporučuju nastoupit na Porta Nuova, na Suse už si nemusíte sednout. Bus byl sice klimatizovanej (venku 35 stupňů), ale lidi nechali otevřený okýnka, takže účinek klimatizace víme... Cesta byla opravdu dlouhá, asi těch uváděných 50 minut. Co se týče spojení z nádraží Dora, to se nám nějak nepodařilo najít ani ověřit. Dle Google ani Trenitalia.it nic takovýho nejezdí. Tak snad jsme jen špatně hledali...

před měs
bidlo.martin

Vlaky nejspíš nejezdí až do centra z důvodu oprav.

https://www.aeroportoditorino.it...t/by-train

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu