Nová linka z Prahy do USA: Philadelphia.

Jak akci využít?

Nečekanou novinku dnes oznámila největší společnost na světě American Airlines. Od 4. května zavádí historicky první přímé spojení z Prahy do Philadelphie. Letenky bude možné rezervovat v nejbližších hodinách až dnech, vývoj cen samozřejmě bedlivě sledujeme.

Nová linka bude prozatím vedena jako sezónní od května do října na každodenní bázi letounem Boeing 767-300 s kapacitou 209 míst.

Letiště ve Philadelphii patří mezi největší v USA a je jedním z hlavních uzlů American Airlines, můžeme tak čekat zjednodušení a zrychlení cest z Prahy do více než 160 měst v USA, Kanadě, Střední Americe nebo Karibiku. Vzhledem k vhodné poloze Philadelphie můžeme linku využít i jako součást tripu po východním pobřeží. New York i Washington jsou odsud co by kamenem dohodil.

Kromě nové trasy bude zavedena i linky z Philadelphia do Budapešti, která bude provozována taktéž denně.

Letový řád:

  • Praha – Philadelphia: 11:30 – 15:10, denně
  • Philadelphia – Praha: 18:30 – 9:05 (druhého dne), denně

Časy jsou odletu a příletů jsou místní, proto zdánlivá odlišnost v době letu.

Letenky zatím nejsou v prodeji. Začátek prodeje očekáváme během následujících dní – o akčních nabídkách jak do Filadelfie, tak i do návazných destinacích budeme informovat.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Filadelfie
Spojené státy americké
Zpáteční přímý let 9 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 16. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Do kdy akce platí?

Letenky zatím nejsou v prodeji, situaci bedlivě sledujeme.

Na jaké termíny jsou letenky?

Létat se začne od 4. května 2018.

S kým poletím?

Novou aerolinkou v Praze bude American Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den,asi jsem slepy,ale kde vidite primou letenku za 18tis? Ani s prestupem,natoz primy let.

Pokud se pletu,tak mi prosim poradte. Shanim pro 2 dospele a 2 deti 9 a 5 let v terminu 30.6.-20.7. +/- 1 den. Dekuji

před 2 dny
Kryštof Hájek

O prázdninách jsou ceny vždy vyšší, na přímém letu do Philadelphie zvlášť (kolem 24 tisíc).

Nejjednodussi a nejlevnejsi spojeni do PHL je koupit si letenku na EWR, tam si pujcit auto a do Philly dojet po vlastni ose - je to cca 1.5h po dalnici..

před 2 měs
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Myslím, že nejlevnější je letět do NY a pak Megabusem za cca 12USD zpáteční/2 hodiny cesty, jezdí min. 10x denně.

Přidat odpověď
před 2 měs

Prosím od kdy bude možno koupit letenky? Děkuji.

před 2 měs
David Eiselt

Dobrý den Stanislave, linka je v prodeji – stačí po vyhledání v pravém sloupečku vybrat „pouze přímé lety“. Zatím je cena na 18 tisíci, uvidíme, zda klesne v průběhu jara.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
To bude jízda!
ušetříš až 33%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 68%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště Filadelfie

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Filadelfie