Průvodce aerolinkou

Letecká společnost American Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince American Airlines

  • AA (IATA)
  • AAL (ICAO)
  • Spojené státy americké
  • Od 25. 06. 1936
  • Oneworld
  • http://www.aa.com/

American Airlines, v běžné mluvě zkracované na „American“ nebo „AA“ (ejej), jsou největší aerolinkou světa podle počtu letadel a nalétávaných destinací a druhou největší aerolinkou podle počtu přepravených pasažérů. I jejich hlavní základna, letiště Dallas, má dvě nej. Je třetím nejrušnějším letištěm světa podle počtu pohybů letadel a desátým největším podle počtu pasažérů.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Doménou AA jsou především vnitrostátní linky v USA, nicméně aerolinka provozuje kromě Afriky přímé lety na všechny kontinenty.

Ve spolupráci s partnery z aliance Oneworld (hlavně British Airways a Iberií) nabízí často nejlevnějších letenky z Evropy do USA, především ze západní Evropy a od 4. května 2018 také z Prahy, konkrétně na jednu ze svých základen ve Philadelphii.

Naopak samostatné vnitrostátní linky po USA bývají obyčejně velmi drahé při cenách startujících na 6.000 Kč za zpáteční letenku. Ideální čas na rezervaci letenek u AA je klasické 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Carry-on neboli příruční zavazadlo, si můžete vzít na palubu v počtu jednoho kusu o rozměrech 56 x 36 x 23 cm plus jeden osobní předmět velikosti 45 x 35 x 20 cm.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je zdarma na vybraných dálkových letech z Evropy, Jižní Ameriky, Asie nebo Austrálie včetně návazného vnitrostátního spoje, pokud je na jedné letence. Vše závisí na zakoupeném tarifu.

V ostatní případech, tj. čistě vnitrostátní linky a lety do Mexika a Karibiku, zaplatíte 25 USD za každý let.

Lyže, golfové bagy, rybářské potřeby a jiné podobné sportovní potřeby se přepravují zdarma na dálkových linkách, za 25 USD na vnitrostátních.

Zvířata se přepravují pouze na linkách po Severní Americe za poplatek 200 USD. Asistenční psi cestují zdarma na všech spojích.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, většinou začíná 3 hodiny před odletem a končí 60 minut před odletem. Na amerických letištích bývají přepážky otevřeny celý den.

Online check-in startuje 24 hodin a končí 2 hodiny před odletem. S vytištěnou palubní vstupenkou jdete na letišti rovnou k bezpečnostní kontrole. Pokud máte zavazadlo, využijete ještě před tím přepážku „Baggage drop-off“.

Stáhnete-li si mobilní aplikaci, nemusíte si palubní vstupenku tisknout, ale vše vyřídíte přes náš chytrý telefon. Na letišti už pak jen necháte naskenovat QR kód.

Služby během letu

Občerstvení zdarma se podává pouze na dálkových linkách, na všech vnitrostátních letech a trasách do Kairbiku či Kanady dostanete občerestvení pouze za poplatek.

Ve velkých dálkových letadlech můžete zdarma využít systému palubní zábavy prostřednictvím individuálních obrazovek v sedačkách.

Wifi můžete využívat ve většině modernějších letadlech. Na vnitrostátních trasách zaplatíte poplatek 16$ za den, u dálkových spojů si můžete vybrat z možností 12$ na 2 hodiny, 17$ na 4 hodiny, případně 19$ po celou délku letu.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

máme zakoupené letenky Praha-London-Charlotte-Fort Myers ( economy ) a zpět přes Philadelphia - London ( premium ) do Prahy.

Jelikož s AA letíme do USA poprvé, ráda bych si ověřila, že na všech letech je povoleno 1x příruční, palubní zavazadlo + 1x kufr 23kg?

Předem děkuji,

M.Maskova

včera v 18:24
Kryštof Hájek

Dobrý den, vše musíte mít vyznačeno na letence. Donedávna platilo, že odbavené zavazadlo je v ceně vždy, v poslední době už i AA nabízí levnější tarify bez odbaveného kufru. Příruční se nemění, viz výše.

včera v 18:28
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 252 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-07-15T18:29:50+02:00)

To se musíte ptát těch kteří vám vystavili letenku... podmínky tarifů se různí.

Přidat odpověď
včera v 18:29

Dobry den,dnes jsem priletel ze Charlotte v usa do Londyna v8.00hod rano.Let aa 730.Moje dcera 8.let nechala v letadle tablet.Sedadlo 27f.Je mozne ho jeste dohledat?Diky za odpověď

před 18 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, s tím tady určitě neporadíme, musíte se obrátit přímo na leteckou společnost.

Přidat odpověď
před 18 dny

Jak s kytarou . Jak musí být ošetřena na přepravu ? Děkuji.

Odpovědět
před 30 dny

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možný přepis jména, byť za poplatek, na letence a kde se mám případně informovat, kolik by to stálo atp.?

Děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak informovat se samozřejmě musíte u aerolinky, se kterou letíte. Každopádně American Airlines změnu jména na jinou osobu neumožňují, ani za poplatek.

Dobrý den, letím z Prahy s BA do Londýna a dále s AA do Las Vegas. Potřebuji s sebou do letadla na cestu Brufen, enzymy na zažívání a prášek na spaní. Je to problém při kontrole? Tyto léky pro pobyt v USA povezu v orig. balení v kufru. Děkuji

před 4 měs
Leoš Literák

U toho prášku na spaní by bylo lepší mít potvrzení od lékaře.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace včera v 18:27
Navrhni úpravu