Průvodce aerolinkou

Letecká společnost American Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince American Airlines

 • AA (IATA)
 • AAL (ICAO)
 • Spojené státy americké
 • Od 25. 06. 1936
 • Oneworld
 • http://www.aa.com/

American Airlines, v běžné mluvě zkracované na „American“ nebo „AA“ (ejej), jsou největší aerolinkou světa podle počtu letadel a nalétávaných destinací a druhou největší aerolinkou podle počtu přepravených pasažérů. I jejich hlavní základna, letiště Dallas, má dvě nej. Je třetím nejrušnějším letištěm světa podle počtu pohybů letadel a desátým největším podle počtu pasažérů.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Doménou AA jsou především vnitrostátní linky v USA, nicméně aerolinka provozuje kromě Afriky přímé lety na všechny kontinenty.

Ve spolupráci s partnery z aliance Oneworld (hlavně British Airways a Iberií) nabízí často nejlevnějších letenky z Evropy do USA, především ze západní Evropy a od 4. května 2018 také z Prahy, konkrétně na jednu ze svých základen ve Philadelphii.

Naopak samostatné vnitrostátní linky po USA bývají obyčejně velmi drahé při cenách startujících na 6.000 Kč za zpáteční letenku. Ideální čas na rezervaci letenek u AA je klasické 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Carry-on neboli příruční zavazadlo, si můžete vzít na palubu v počtu jednoho kusu o rozměrech 56 x 36 x 23 cm plus jeden osobní předmět velikosti 45 x 35 x 20 cm.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je zdarma na vybraných dálkových letech z Evropy, Jižní Ameriky, Asie nebo Austrálie včetně návazného vnitrostátního spoje, pokud je na jedné letence. Vše závisí na zakoupeném tarifu.

V ostatní případech, tj. čistě vnitrostátní linky a lety do Mexika a Karibiku, zaplatíte 25 USD za každý let, v případě linek do Evropy pak 60 USD za směr.

Lyže, golfové bagy, rybářské potřeby a jiné podobné sportovní potřeby se přepravují zdarma na dálkových linkách, za 25 USD na vnitrostátních.

Zvířata se přepravují pouze na linkách po Severní Americe za poplatek 200 USD. Asistenční psi cestují zdarma na všech spojích.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, většinou začíná 3 hodiny před odletem a končí 60 minut před odletem. Na amerických letištích bývají přepážky otevřeny celý den.

Online check-in startuje 24 hodin a končí 2 hodiny před odletem. S vytištěnou palubní vstupenkou jdete na letišti rovnou k bezpečnostní kontrole. Pokud máte zavazadlo, využijete ještě před tím přepážku „Baggage drop-off“.

Stáhnete-li si mobilní aplikaci, nemusíte si palubní vstupenku tisknout, ale vše vyřídíte přes náš chytrý telefon. Na letišti už pak jen necháte naskenovat QR kód.

Služby během letu

Občerstvení zdarma se podává pouze na dálkových linkách, na všech vnitrostátních letech a trasách do Kairbiku či Kanady dostanete občerestvení pouze za poplatek.

Ve velkých dálkových letadlech můžete zdarma využít systému palubní zábavy prostřednictvím individuálních obrazovek v sedačkách. 

Wifi můžete využívat ve většině modernějších letadlech. Na vnitrostátních trasách zaplatíte poplatek 16$ za den, u dálkových spojů si můžete vybrat z možností 12$ na 2 hodiny, 17$ na 4 hodiny, případně 19$ po celou délku letu. 

50 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, v létě 2019 letíme z Vídně přes Londýn do NY. Na cestu tam máme koupené odbavení zavazadla. Kde prosím zakoupit odbavení zavazadla u American Airlines, když s nimi letíme zpět NY - Londýn, a dále pokračujeme Londýn - Vídeň s British Airways?? Potřebuji koupit zavazadla pro 3 osoby na cestu zpět z USA do Evropy (Vídně).

před 1 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, zakoupit by měly jít na stejném místě jako zavazadla směrem tam. Na webu té aerolinky, u které jste kupovali letenky. Ni a nebo před odletem na letišti za 60 USD.

Zdravim, chci se zeptat jak je to s rezervaci u AA. Mám vytvořenou rezervaci, ale bohužel se mi nepodařila zaplatit. Tak jsem rezervovala let u jiné společnosti. Takže, když nemám rezervaci zaplacenou zruší ji u AA sami? Moc díky za odpověď. ( v emailu stálo i toto:Please allow us to advise you that failure to secure payment within 3 days of confirming your reservation will result in the cancellation of same.)

před 30 dny
Jan Čermák

Ahoj, jasně. Nezaplacená rezervace zanikne sama, není třeba nic dělat.

Přidat odpověď
před 30 dny

Dobrý den.Máme let s AA a chtěli bychom si objednat a zaplatit kufr při zpáteční cestě.Máme pouze příruční zavazadlo.Poradíte mi,kde a jak si ho objednat ke zpáteční letence?Nebo musím až na letišti a to až u přepážky při odbavování s poplatkem 60$ ?Moc děkuji

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Na webu AA v sekci My bookings?

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, půjde to nejspíš opravdu až na letišti u přepážky, pokud se něco nezměnilo, online dokoupit nelze.

Dobrý den, lze si zarezervovat u AA sedladla při ceste z Evropy do USA ? Pokud ano, kolik je poplatek ? Četla jsem, že někteří si stěžují, že každý člen rodiny seděl v letedle jinde. děkuji

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 497 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-23T19:35:09+01:00)

Záleží v jaké třídě si letenku koupíte: https://www.aa.com/i18n/travel-i...rience.jsp

před měs
Pavel Planespotter

Kdyz si otevrete svoji rezervaci je tam moznost Seat, objevi se Vam planek letadla s misty a jsou u nich ceny, kolik zaplatite.

Dobrý den, zakoupila jsem letenku od American, LA - Las Vegas. Lze dokoupit odbavené zavazadlo 23 kg na letišti? Do Manage my booking mě to nepustí, jelikož mi to píše hlášku, že existuje více pasažérů se stejným jménem (pravděpodobně moje maminka :-))

Díky

před měs
David Eiselt

Zdravím, ano můžete klasicky zaplatit na letišti. Do manage bookingu byste se měla dostat i přes další jména, pokud cestujete ve vícero lidech, nejen ve dvou.

Dobrý den, predem se omlouvam za dotaz - vím, jaké jsou rozmery palubního zavazadla u AA, ale moje příruční zavazadlo o 4 cm nesplňuje šířku (ostatní vyhovuje). Nemáte někdo praktickou zkušenost s tím, zda by to mohl byt problem ať už na transatlantickém letu či na vnitrostátní lince v USA?

Díky moc za odpověď.

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, k měření zavazadel u klasických aerolinek dochází méně často než u low-costů, ale stát se to může, pravděpodobnost vám tu bohužel nikdo neřekne. Důležité také je, zda se jedná o skořepinový kufr nebo batoh - u batohu projdou mírně větší rozměry prakticky vždycky.

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj,

letíme s AA v Únoru na Floridu, ESTA máme, chci si na stránkáích vyplnit API a v posledním bodě to po mě chce "local adress" vše jde tak nějak přeskočit slovem "UNKNOWN", ale u "postal number" to nejde, zkoušel jsem samé nuly, ale nic, jde to nějak přeskočit, nebo tam mám hodit nějaké random co najdu někde na webu?

Díky,

Libor

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 497 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-06T19:11:17+01:00)

Napište tam první adresu na které budete bydlet.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, 16.10 letím z Prahy do Londýna přes British airways a z tama do Miami přes American airlines, chtěla jsem letět s příručním zavazadlem, ale budu muset dokoupit odbavovací zavazadlo, jen to už asi nejde? Jde přikoupit i na letišti rovnou na oba lety?

Děkuji

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, zavazadlo nelze dokoupit ani přes jeden web? Zkuste jak web British Airways, tak American Airlines. Nicméně pokud to nepůjde, jde dokoupit až na letišti v Praze na oba lety.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

Můžu se zeptat jak je to se zavazadly při letu z Vídně do New Yorku s přestupem? Nic se nedoplácí?

Děkuji za odpověd.

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zpravidla uz jsou odbavena zpoplatnena, a to 50$/let tusim

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Je to 60 USD / 50 €, v nejnižších tarifech už se doplácí takřka vždy.

před 6 měs
cali

Pořád snad platí, že už od OW ruby je na letech i v Basic economy 1 bag free...

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To asi není případ toho kdo se ptá...

před 6 měs
cali

Třeba má, ale myslí si, že je to jako u BA... Nebo nemá a dokáže si zařídit:-)

Přidat odpověď
před 6 měs

V termínu do konce října 2018 chci letět na Barbados. S sebou chci vzít dva psy - dospělý německý ovčák. Psy nechci deklarovat jako Cargo, ale vzít je s sebou k letence jako check-in baggage. Dává AA tuto možnost? Kolik stojí přeprava psů k mé letence?

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Pokud splníte všechny mezinárodní regule pro převoz, pak umožňují - poplatek činí 200 $ za jeden směr a jednoho psa.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

letime z Vídně do New Yorku přes Madrid s AA - letenka kupovana primo přes web AA. Mezipřistání trvá 55minut, chtěla jsem se zeptat,zda je tento časový úsek dostacujici a pokud bychom přestup nestihli (vlivem zpoždění letadla),zda nám letecká společnost pokryje náklady na další letenku.

Děkuji,

Gabina

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Po tisicatyprvni, ano vlivem zpozdeni ma aerolinka povinnost Vas dat do dalsiho volneho letu.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, za 3 týdny odlétáme na Floridu a letíme i s dětmi. Starší syn (3 roky) má normálně sedadlo - to je v pohodě ale mladší (9 měsíců) nemá nárok na sedadlo (ještě ani nesedí, takže by mu bylo stejně k ničemu) ale řeším způsob, jak ho v letadle mít? Dovolují na palubu vzít kočárek? Letíme poprvé letadlem tak nemám ponětí jak to chodí. Děkuji za odpověď.

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, v zásadě jsou dvě možnosti. Buď budete mít dítě po celou dobu na klíně (kočárek není na palubě povolen), anebo vám přidělí tzv. "Bassinet Seat", tzn. sedačku za přepážkou oddělující toalety nebo kuchyňku s pevnou zdí, na kterou se dá připevnit právě bassinet (něco jako menší korbička od kočárku), ten vám zapůjčí aerolinka zdarma. Pokud vím, u AA nelze bassinet rezervovat předem a bude vám případně přidělen až přímo u gatu.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Pokud není let plný a nevyjde na vás "bassinet", tak palubní personál se obvykle snaží udělat maximum, aby jste měla volnou sedačku i pro miminko.

před 6 měs

Děkuju mockrát za info.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na průběh odbavení , resp přeložení zavazadel na prvním americkém letišti ... trochu jsem se v tom v různých diskuzích ztratila ... (první cesta do USA). Letím s AA z Prahy do Filadelfie a dále do Greenville, také s AA. Vše v rámci jedné rezervace. Chápu, že na letišti ve Filadelfii musím projít imigrační a celní kontrolou a poté si vyzvednout zavazadla .... Musím pak zcela vyjít se zavazadlem z tranzitní zóny a jít znovu na kompletní check-in ??? Nebo stačí vyzvednout a sledovat značení "connecting flight" a jen kdesi (???) zavazadlo odevzdat na pás? Jak poznám ten správný ????

Někde jsem se dočetla, že pokud mám letenku od stejné aerolinky až do cíle, dostanu už v Praze označení na kufr s cílovou destinací, kufr musím vyzvednout, ale jen přeložit ...

Poradí někdo??? Případně jak složité / velké je letišti ve Filadelfii a jsou 2,5 hodiny dostatek času na přestup, dle vašich zkušeností (poznatky od známých jsou tak 50:50).... Díky moc. :-)

před 7 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, 2,5 hodiny na přestup je ok.

Nejprve projdete imigrační kontrolou, pak si na páse vyzvednete zavazadlo a budete sledovat nápisy "Connecting Flights", kde narazíte na přepážku American Airlines s nápisem "Connecting Baggage" nebo podobmě. Tam odevzdáte zavazadlo, nebojte, bude tam vždy fyzická osoba, tedy se můžete ujistit, zda odevzdáváte správně.

Následně vyjdete vyjdete z tranzitní zóny, po eskalátoru vyjedete o patro výš, kde projdete bezpečnostní kontrolou do odletové zóny.

před 7 měs

Děkuji za odpověď .... Koukám, že přílet bude nejspíše na Gate "A" a následný let z Gate "F" ... což je podle mapy přes celé letiště, ale snad to dám :-) Přílet je kolem 15:00-15:30, takže ve špičce, proto se ptám i na dostatečnou dobu na přestup a veškerý ten přestupový marast ... Ještě četla, že pokud je přestup se stejnou aerolinkou, pracovníci aerolinky čekají s seznamem před imigrační kontrolou, aby navedli lidi s návazným letem na kontrolu přednostně ... máte takovou zkušenost? Díky a pěkný den.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

vadí u příručního zavazadla vyšší rozměr o 2cm ? mame rozměr 58x35x18 . Děkuji za odpoveď

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je taky nějaká maximální hmotnost příručního zavazadla?

před 8 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, oficiálně nijak omezena není.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den je možné si dokoupit možnost mít více zavazadel i po koupení letenky? Do londýna mám příruční a další dvě zavazadla , ale při letu do Miami a pak do Cali je jen příruční zavazadlo. Děkuji

před 8 měs
Jan Čermák

Dobrý den,

Zavazadla si můžete dokoupit dle těchto podmínek: https://www.aa.com/i18n/travel-i...policy.jsp

Zakoupíte je buď ve správě rezervace u AA na webu, nebo přes prodejce letenky.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

máme zakoupené letenky Praha-London-Charlotte-Fort Myers ( economy ) a zpět přes Philadelphia - London ( premium ) do Prahy.

Jelikož s AA letíme do USA poprvé, ráda bych si ověřila, že na všech letech je povoleno 1x příruční, palubní zavazadlo + 1x kufr 23kg?

Předem děkuji,

M.Maskova

před 8 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, vše musíte mít vyznačeno na letence. Donedávna platilo, že odbavené zavazadlo je v ceně vždy, v poslední době už i AA nabízí levnější tarify bez odbaveného kufru. Příruční se nemění, viz výše.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 497 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-15T18:29:50+02:00)

To se musíte ptát těch kteří vám vystavili letenku... podmínky tarifů se různí.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobry den,dnes jsem priletel ze Charlotte v usa do Londyna v8.00hod rano.Let aa 730.Moje dcera 8.let nechala v letadle tablet.Sedadlo 27f.Je mozne ho jeste dohledat?Diky za odpověď

před 9 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, s tím tady určitě neporadíme, musíte se obrátit přímo na leteckou společnost.

Přidat odpověď
před 9 měs

Jak s kytarou . Jak musí být ošetřena na přepravu ? Děkuji.

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možný přepis jména, byť za poplatek, na letence a kde se mám případně informovat, kolik by to stálo atp.?

Děkuji za odpověď.

před 10 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2774 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, tak informovat se samozřejmě musíte u aerolinky, se kterou letíte. Každopádně American Airlines změnu jména na jinou osobu neumožňují, ani za poplatek.

Přidat odpověď
před 10 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu