Průvodce aerolinkou

Letecká společnost American Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince American Airlines

 • AA (IATA)
 • AAL (ICAO)
 • Spojené státy americké
 • Od 25. 06. 1936
 • Oneworld
 • http://www.aa.com/

American Airlines, v běžné mluvě zkracované na „American“ nebo „AA“ (ejej), jsou největší aerolinkou světa podle počtu letadel a nalétávaných destinací a druhou největší aerolinkou podle počtu přepravených pasažérů. I jejich hlavní základna, letiště Dallas, má dvě nej. Je třetím nejrušnějším letištěm světa podle počtu pohybů letadel a desátým největším podle počtu pasažérů.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Doménou AA jsou především vnitrostátní linky v USA, nicméně aerolinka provozuje kromě Afriky přímé lety na všechny kontinenty.

Ve spolupráci s partnery z aliance Oneworld (hlavně British Airways a Iberií) nabízí často nejlevnějších letenky z Evropy do USA, především ze západní Evropy a od 4. května 2018 také z Prahy, konkrétně na jednu ze svých základen ve Philadelphii.

Naopak samostatné vnitrostátní linky po USA bývají obyčejně velmi drahé při cenách startujících na 6.000 Kč za zpáteční letenku. Ideální čas na rezervaci letenek u AA je klasické 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Carry-on neboli příruční zavazadlo, si můžete vzít na palubu v počtu jednoho kusu o rozměrech 56 x 36 x 23 cm plus jeden osobní předmět velikosti 45 x 35 x 20 cm.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je zdarma na vybraných dálkových letech z Evropy, Jižní Ameriky, Asie nebo Austrálie včetně návazného vnitrostátního spoje, pokud je na jedné letence. Vše závisí na zakoupeném tarifu.

V ostatní případech, tj. čistě vnitrostátní linky a lety do Mexika a Karibiku, zaplatíte 25 USD za každý let, v případě linek do Evropy pak 60 USD za směr.

Lyže, golfové bagy, rybářské potřeby a jiné podobné sportovní potřeby se přepravují zdarma na dálkových linkách, za 25 USD na vnitrostátních.

Zvířata se přepravují pouze na linkách po Severní Americe za poplatek 200 USD. Asistenční psi cestují zdarma na všech spojích.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, většinou začíná 3 hodiny před odletem a končí 60 minut před odletem. Na amerických letištích bývají přepážky otevřeny celý den.

Online check-in startuje 24 hodin a končí 2 hodiny před odletem. S vytištěnou palubní vstupenkou jdete na letišti rovnou k bezpečnostní kontrole. Pokud máte zavazadlo, využijete ještě před tím přepážku „Baggage drop-off“.

Stáhnete-li si mobilní aplikaci, nemusíte si palubní vstupenku tisknout, ale vše vyřídíte přes náš chytrý telefon. Na letišti už pak jen necháte naskenovat QR kód.

Služby během letu

Občerstvení zdarma se podává pouze na dálkových linkách, na všech vnitrostátních letech a trasách do Kairbiku či Kanady dostanete občerestvení pouze za poplatek.

Ve velkých dálkových letadlech můžete zdarma využít systému palubní zábavy prostřednictvím individuálních obrazovek v sedačkách. 

Wifi můžete využívat ve většině modernějších letadlech. Na vnitrostátních trasách zaplatíte poplatek 16$ za den, u dálkových spojů si můžete vybrat z možností 12$ na 2 hodiny, 17$ na 4 hodiny, případně 19$ po celou délku letu. 

36 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

letíme s AA v Únoru na Floridu, ESTA máme, chci si na stránkáích vyplnit API a v posledním bodě to po mě chce "local adress" vše jde tak nějak přeskočit slovem "UNKNOWN", ale u "postal number" to nejde, zkoušel jsem samé nuly, ale nic, jde to nějak přeskočit, nebo tam mám hodit nějaké random co najdu někde na webu?

Díky,

Libor

před 15 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 391 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-06T19:11:17+01:00)

Napište tam první adresu na které budete bydlet.

Přidat odpověď
před 15 dny

Dobrý den, 16.10 letím z Prahy do Londýna přes British airways a z tama do Miami přes American airlines, chtěla jsem letět s příručním zavazadlem, ale budu muset dokoupit odbavovací zavazadlo, jen to už asi nejde? Jde přikoupit i na letišti rovnou na oba lety?

Děkuji

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadlo nelze dokoupit ani přes jeden web? Zkuste jak web British Airways, tak American Airlines. Nicméně pokud to nepůjde, jde dokoupit až na letišti v Praze na oba lety.

Dobrý den,

Můžu se zeptat jak je to se zavazadly při letu z Vídně do New Yorku s přestupem? Nic se nedoplácí?

Děkuji za odpověd.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zpravidla uz jsou odbavena zpoplatnena, a to 50$/let tusim

před měs
Kryštof Hájek

Je to 60 USD / 50 €, v nejnižších tarifech už se doplácí takřka vždy.

před měs
cali

Pořád snad platí, že už od OW ruby je na letech i v Basic economy 1 bag free...

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To asi není případ toho kdo se ptá...

před měs
cali

Třeba má, ale myslí si, že je to jako u BA... Nebo nemá a dokáže si zařídit:-)

V termínu do konce října 2018 chci letět na Barbados. S sebou chci vzít dva psy - dospělý německý ovčák. Psy nechci deklarovat jako Cargo, ale vzít je s sebou k letence jako check-in baggage. Dává AA tuto možnost? Kolik stojí přeprava psů k mé letence?

před měs
Kryštof Hájek

Pokud splníte všechny mezinárodní regule pro převoz, pak umožňují - poplatek činí 200 $ za jeden směr a jednoho psa.

Dobrý den,

letime z Vídně do New Yorku přes Madrid s AA - letenka kupovana primo přes web AA. Mezipřistání trvá 55minut, chtěla jsem se zeptat,zda je tento časový úsek dostacujici a pokud bychom přestup nestihli (vlivem zpoždění letadla),zda nám letecká společnost pokryje náklady na další letenku.

Děkuji,

Gabina

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Po tisicatyprvni, ano vlivem zpozdeni ma aerolinka povinnost Vas dat do dalsiho volneho letu.

Dobrý den, za 3 týdny odlétáme na Floridu a letíme i s dětmi. Starší syn (3 roky) má normálně sedadlo - to je v pohodě ale mladší (9 měsíců) nemá nárok na sedadlo (ještě ani nesedí, takže by mu bylo stejně k ničemu) ale řeším způsob, jak ho v letadle mít? Dovolují na palubu vzít kočárek? Letíme poprvé letadlem tak nemám ponětí jak to chodí. Děkuji za odpověď.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v zásadě jsou dvě možnosti. Buď budete mít dítě po celou dobu na klíně (kočárek není na palubě povolen), anebo vám přidělí tzv. "Bassinet Seat", tzn. sedačku za přepážkou oddělující toalety nebo kuchyňku s pevnou zdí, na kterou se dá připevnit právě bassinet (něco jako menší korbička od kočárku), ten vám zapůjčí aerolinka zdarma. Pokud vím, u AA nelze bassinet rezervovat předem a bude vám případně přidělen až přímo u gatu.

před 2 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Pokud není let plný a nevyjde na vás "bassinet", tak palubní personál se obvykle snaží udělat maximum, aby jste měla volnou sedačku i pro miminko.

před 2 měs

Děkuju mockrát za info.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na průběh odbavení , resp přeložení zavazadel na prvním americkém letišti ... trochu jsem se v tom v různých diskuzích ztratila ... (první cesta do USA). Letím s AA z Prahy do Filadelfie a dále do Greenville, také s AA. Vše v rámci jedné rezervace. Chápu, že na letišti ve Filadelfii musím projít imigrační a celní kontrolou a poté si vyzvednout zavazadla .... Musím pak zcela vyjít se zavazadlem z tranzitní zóny a jít znovu na kompletní check-in ??? Nebo stačí vyzvednout a sledovat značení "connecting flight" a jen kdesi (???) zavazadlo odevzdat na pás? Jak poznám ten správný ????

Někde jsem se dočetla, že pokud mám letenku od stejné aerolinky až do cíle, dostanu už v Praze označení na kufr s cílovou destinací, kufr musím vyzvednout, ale jen přeložit ...

Poradí někdo??? Případně jak složité / velké je letišti ve Filadelfii a jsou 2,5 hodiny dostatek času na přestup, dle vašich zkušeností (poznatky od známých jsou tak 50:50).... Díky moc. :-)

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, 2,5 hodiny na přestup je ok.

Nejprve projdete imigrační kontrolou, pak si na páse vyzvednete zavazadlo a budete sledovat nápisy "Connecting Flights", kde narazíte na přepážku American Airlines s nápisem "Connecting Baggage" nebo podobmě. Tam odevzdáte zavazadlo, nebojte, bude tam vždy fyzická osoba, tedy se můžete ujistit, zda odevzdáváte správně.

Následně vyjdete vyjdete z tranzitní zóny, po eskalátoru vyjedete o patro výš, kde projdete bezpečnostní kontrolou do odletové zóny.

před 3 měs

Děkuji za odpověď .... Koukám, že přílet bude nejspíše na Gate "A" a následný let z Gate "F" ... což je podle mapy přes celé letiště, ale snad to dám :-) Přílet je kolem 15:00-15:30, takže ve špičce, proto se ptám i na dostatečnou dobu na přestup a veškerý ten přestupový marast ... Ještě četla, že pokud je přestup se stejnou aerolinkou, pracovníci aerolinky čekají s seznamem před imigrační kontrolou, aby navedli lidi s návazným letem na kontrolu přednostně ... máte takovou zkušenost? Díky a pěkný den.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

vadí u příručního zavazadla vyšší rozměr o 2cm ? mame rozměr 58x35x18 . Děkuji za odpoveď

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je taky nějaká maximální hmotnost příručního zavazadla?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, oficiálně nijak omezena není.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den je možné si dokoupit možnost mít více zavazadel i po koupení letenky? Do londýna mám příruční a další dvě zavazadla , ale při letu do Miami a pak do Cali je jen příruční zavazadlo. Děkuji

před 4 měs
Jan Čermák
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 137 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den,

Zavazadla si můžete dokoupit dle těchto podmínek: https://www.aa.com/i18n/travel-i...policy.jsp

Zakoupíte je buď ve správě rezervace u AA na webu, nebo přes prodejce letenky.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

máme zakoupené letenky Praha-London-Charlotte-Fort Myers ( economy ) a zpět přes Philadelphia - London ( premium ) do Prahy.

Jelikož s AA letíme do USA poprvé, ráda bych si ověřila, že na všech letech je povoleno 1x příruční, palubní zavazadlo + 1x kufr 23kg?

Předem děkuji,

M.Maskova

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, vše musíte mít vyznačeno na letence. Donedávna platilo, že odbavené zavazadlo je v ceně vždy, v poslední době už i AA nabízí levnější tarify bez odbaveného kufru. Příruční se nemění, viz výše.

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 391 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-15T18:29:50+02:00)

To se musíte ptát těch kteří vám vystavili letenku... podmínky tarifů se různí.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobry den,dnes jsem priletel ze Charlotte v usa do Londyna v8.00hod rano.Let aa 730.Moje dcera 8.let nechala v letadle tablet.Sedadlo 27f.Je mozne ho jeste dohledat?Diky za odpověď

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, s tím tady určitě neporadíme, musíte se obrátit přímo na leteckou společnost.

Přidat odpověď
před 5 měs

Jak s kytarou . Jak musí být ošetřena na přepravu ? Děkuji.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možný přepis jména, byť za poplatek, na letence a kde se mám případně informovat, kolik by to stálo atp.?

Děkuji za odpověď.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak informovat se samozřejmě musíte u aerolinky, se kterou letíte. Každopádně American Airlines změnu jména na jinou osobu neumožňují, ani za poplatek.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, letím z Prahy s BA do Londýna a dále s AA do Las Vegas. Potřebuji s sebou do letadla na cestu Brufen, enzymy na zažívání a prášek na spaní. Je to problém při kontrole? Tyto léky pro pobyt v USA povezu v orig. balení v kufru. Děkuji

před 9 měs
Leoš Literák

U toho prášku na spaní by bylo lepší mít potvrzení od lékaře.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu