Nová low-cost linka z Prahy do Kutaisi v Gruzii. Letenky od 778 Kč

Jak akci využít?

Wizz Air po delší době stagnace na pražském letišti dnes spouští do prodeje parádní novou linku do gruzínského Kutaisi. Oblíbená destinace pro milovníky přírodních krás, skvělé gastronomie a zajímavé kultury na pomezí Západu a Východu tak bude poprvé v historii přímo dostupná i z Prahy za - doufejme - skvělé ceny. V současnosti létá z ČR jen místní Georgian Airways do Tbilisi s cenami kolem 5.000 Kč.

Nejlevnější zpáteční letenky aktuálně seženeme na říjen 2018 za 778 Kč, což je bomba! Letenky na jarní měsíce zatím startují na 1.878 Kč, Wizz Air ale obvykle ceny v průběhu roku upravuje, doufejme tak, že podobných cen se ještě dočkáme. Prodej je spuštěn zatím jen pro členy klubu WDC, budeme sledovat další vývoj.

Nová linka bude v provozu dvakrát týdně vždy v úterý a sobotu.

  • Praha - Kutaisi: 20:15 – 01:55
  • Kutaisi - Praha: 18:15 – 19:45
  • První let proběhne 19. května 2018

Kutaisi je třetí největší gruzínské město se strategickou polohou takřka uprostřed země. Dostanete se odsud jak do hlavního města Tbilisi, tak na Kavkaz, ale i do letovisek u Černého moře. Více o letišti v Kutaisi, ponořte se také do našeho skvělého průvodce Gruzií.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Kutaisi
Gruzie

od 778 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 3 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 06. 10. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč. Ušetříš přibližně 83 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Létat se začne od května 2018.

S kým poletím?

Potěšující novinku přináší společnosti Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jen příruční zavazadlo.

Co podniknu v destinaci?

Gruzie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jak se stát členem WDC?

před 11 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Pri kúpe letenky navolíš cenu pre členov a systém Ťa vyzve na kúpu členstva. Poplatok za členstvo potom zaplatíš spolu s letenkou.

Přidat odpověď
před 11 měs

Nevím jestli dělám někde chybu, ale na jaro už to dá sehnat jenom lehce po 3000,-

před 12 měs
Avatar uživatele Navaja
Navaja

Asi děláte vše dobře , levné letenky byly jen na září a říjen, ale už odpoledne bylo jen pár letů , na květen a dále asi levné nebyly vůbec. Myslím, že je to dobrý reklamní tah a ted je třeba vyčkat, jestli udělají i akce na na květen a letní měsíce. Ale dost o tom pochybuju. Na Island jsou taky levné lety na říjen a dále. Davy se tam nehrnou.

před 12 měs
Kryštof Hájek

Na letní měsíce asi moc akcí nebude, ale září a říjen se, myslím, určitě ještě nějaká zajímavá cena objeví. Možná i první dny provozu v květnu. No nechme se překvapit.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele Navaja
Navaja

Za mě je to skvělá zpráva, v Gruzii jsme už byli, ale ne kolem Kutaisi, takže i když nepojedu za tu levnou cenu, je to pořád přímý let, což je pro nás priorita. Wizzair má po 29.říjnu už úplně dostačující kabinové zavazadlo zdarma. Kdyby měl někdo tipy na jednodenní túry v této oblasti, moc děkuji. Mapu a francouzského průvodce mám, ale túry tam moc v této oblasti popsané nejsou.

před 12 měs
Avatar uživatele mraziq
mraziq

My jsme byli kaňon Okatse + Kinchka vodopády, pak tam ještě okolo jsou Prometheovy jeskyně. Nevím jestli to jsou přímo túry ale výlety určitě.

před 12 měs

My byli v Gruzii loni v srpnu. Z Kutaisi jsme jeli nějakým levným taxi do Martvili Canyonu, kde jsme strávili část dne. Pak jsme jeli stopem do Zugdidi a tam si našli soukromého řidiče, který nás odvezl do Mestie. Cesta byla dlouhá, vyšla nás asi na 1200 Kč, ale jelikož jsme byli 4, tak se to dá. Řidič nám všude zastavoval a dovezl nás až před dum. Tento luxus maršrutka neposkytuje. A Svanetie už je naprosto famozní na turistiku :-) My byli na ledovci Chalaadi a v okolí. Pak jsme jeli na další noc do Martvili, což je kousek a od tama šli 22 km dlouhou túru na Ušbu. Nejkrásnější zážitek z Gruzie. Sice náročná túra, ale ty panoramata.. Letos se chystáme znovu do Gruzie a chceme jit na Kazbek :-) Nejsme horolezci, vždy jdeme jen tam, kde není potřeba vybavení :-) takže turistika..

Přidat odpověď
před 8 měs
David

Děkuji za typ!!! Sice jsem trochu zaváhal, takže letím o 2 stovky dráž než je uvedeno výše, ale i tak super!

před 12 měs

davide :) neprivezl byste me z Gruzie magnet ?? :)

Přidat odpověď
před 11 měs
Michal

Pletu se nebo je říjen na Gruzii už docela zima?

před 12 měs
David Eiselt

Jak se to vezme :) kouzlo má i zimní Gruzie. Záleží od aktivit. Tbilisi a sirné lázně jsou jistota.

před 12 měs
mirjur

Říjen asi není ani ryba, ani rak. Koukal jsem, že dnes je tam skoro 30st, ale od zítřka to má padnout o 15 a více... Značka ideál to tedy není. Zkusím počkat, jestli se neobjeví něco na květen.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele Navaja
Navaja

Prosím Vás, jak je to ted s množstvím turistů ve Svanetii? Kdo jste byl letos? My jsme byli v Gruzii před dvěma lety a turisté skoro nebyli, ale také nebyly linky low-cost. Předpokládám, že už je to jiné a bude víc a víc lidí. Děkuji za postřehy.

před 12 měs

Byl jsem na začátku července a skoro nikdo. Nicméně ke konci treku se už turismus v mestii rozbíhal. A předpokládám že v plné sezóně to bude ještě horší. Samota to už není ale nic strašného.

před 12 měs
stevej

Byl jsem v květnu a nikde nikdo. Prázdná byla Mestia i hory.

před 12 měs
cali

Tak já byl na konci srpna a třeba v Mestii bylo turistů hafo, z toho dost otravných z Izraele a ti prudili i místní. U moře také dost lidí. Když srovnám s Kyrgyzstánem, tak ten byl opravdu bez lidí...

před 12 měs

Já byl v červenci v Mestii a pak 7 denní trek Mestia > Zabeshi > Iprari > Adishi > Ushguli > Latpari průsmyk (2300 m.n.m.) > Mami.

V Mestii turisti byli, je to trochu party město, ale nic šílenýho. Na treku (Mestia > Ushguli je nejznámější vícedenní trek) jsme potkávali turisty, ale zase nic hroznýho. Spali jsme ve stanu za vesnicema a všude naprostej klid.

před 12 měs
Avatar uživatele Navaja
Navaja

Děkuji všem za postřehy, určitě příští rok pojedeme, už jen to těšení a příprava je pro mě radost. Pokud ještě někdo něco napíše, předem všem děkuji.

Přidat odpověď
před 12 měs
Petr

Pecka!!!

Odpovědět
před 12 měs
DAJ

Ale jo za tu cenu jsem neodolal, .... 16.-20.9. 2018

před 12 měs
Kryštof Hájek

"aktuálně seženeme na říjen"... viz článek výše. 16.-20.10.2018 je stále za 778 Kč pro členy WDC.

před 12 měs
Leoš Literák

2018?

Přidat odpověď
před 12 měs
Leoš Literák

Paráda. Napřesrok využiju.

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 37%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 75%
To musíš vidět!
ušetříš až 31%
A už tam budem?
ušetříš až 42%
Jedem!
3880 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Gruzie Přílet na letiště Kutaisi

Z letiště do Kutaisi na autobusové nádraží jezdí maršrutky za 1 lari. Je nutné dojít k silnici a mávnout na projíždějící maršrutku (směr doprava), řidiči ochotně zastaví. Platí se až u výstupu.

Do Tbilisi či dalších míst v Gruzii se dopravíte právě s přesednutím na další maršrutku v Kutaisi, případně využijte přímé spoje nabízené z letiště za 20 lari do Tbilisi.

Průvodce pro Gruzie
Průvodce pro letiště Kutaisi