Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Šílenost, konkurenční boj se Smart Wings nebo geniální byznys plán? Dejte vše dohromady a máte novou přímou linku Ryanairu z Prahy do Košic!

Létat se začne již od 3. srpna dvakrát týdně, a to v pátek a pondělí. Krom cest za rodinou lze naplánovat i kratší výlet, který můžete zkrátit přímým vlakovým spojením v jednom směru.

Nejen Košice, ale také Pafos na Kypru je dnešní novinkou. Po Wizz Airu, který začne létat do Larnaky, se od 1. srpna levně dostaneme na druhou stranu ostrova. Létat se bude také dvakrát týdně, a to v úterý a sobotu.

Letenky jsou již v prodeji a cenami pěkně zatápí zmiňovaným tuzemským aerolinkám...

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
KSC Košice
Slovensko
Centrum Košic
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PFO Pafos
Kypr
Paphos
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Doufam, ze slovaci za par tydnu nebudou zavirat hranice. ??? https://dennikn.sk/1946805/dovol...u/?ref=tit

Odpovědět
před 2 lety

Spousta chyb v textu...

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Jako linka do Košic super, ale bohužel je to na úkor mé oblíbené linky do Krakowa. Zbystřil jsem, když jsem koukal na časy odletů a říkám si, že mi to je povedomé :D. Pak koukám, že jsou lety do Košic v prodeji do konce října a lety do Krakowa naopak až od konce října. A kdoví co bude v listopadu 😢

Odpovědět
před 2 lety

Jak to na letišti v Košicích vypadá? Lze to čistě pro radost proletět tam a hned zase zpátky místo pauzy na oběd? Ryan to jako zpáteční v tentýž den zdá se neprodá. Jako dvě jednosměrka samozřejmě ano.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To by u Ryanairu asi nešlo na žádném sebemenším letišti. Často se stává, že v době, kdy cestující vystupují, už je zahájen boarding a než by člověk stihl z letadla dojít do haly, boarding už může být dávno uzavřen.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele matej15
matej15

Tak nejenom pro východní Slovensko, ale pro celé ukrajinské zakarpatí to má smysl. Tohle si myslím, že bude dobře vytížená linka, rozhodne víc než takový Billund.

před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Souhlas, tohle bude úspěch.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Proč šílenost? V Praze a okolí žijí desítky tisíc lidí původem z východního Slovenska. Nejrychlejší Pendolino to dává za cca 7:20, ostatní vlaky o hodinu déle a autem pod 8 hodin dost těžko, spíš tak 9 vzhledem k dopravě. Toto je ta nejlogičtější point to point destinace, která se dá z Prahy létat. Akorát ČSA to vždy létalo jen jako feeder pro celý skyteam.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pro mě je to třeba jedno z největších překvapení na poli nových linek, pokud to beru z ekonomického hlediska. Zkrátka bych nečekal, že se najde dostatek lidí, kteří tuhle linku zaplatí, ale asi už k tomu nazrál čas.

před 2 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Tak ono vlak není už dávno za 10 euro. Teď jsem zadal, asi nejdál, co je v prodeji, 14.8.-16.8. Od pátku do neděle je to zpátečka pendolinem za 1301 Kč, pak cena dál roste. Regiojet lze ještě koupit standard za 1218 Kč, ale v relaxu už to je za 1500 Kč. A obvykle bývá ještě dražší než pendolino. Takže 30 euro jednosměrka letadlem je úplně v pohodě cena. Pokud je třeba, létá se i za těch 80 eur jednosměrka s ČSA.

před 2 lety
Avatar uživatele Rosm
Rosm

Teď si nevzpomínám, proč skončily vnitropolské lety z Wa Modlinu, ale letěl jsem s nimi z Wroclawi za 18 PLN RT a ta cena byla často v nabídce. Linka do Košic mi ji trochu připomíná a myslím, že cílí na podobné zákazníky a že ceny půjdou určitě dolu , troufám si tvrdit, že ještě přidají 1 frekvenci

před 2 lety
padrino11

Tady ani tak nejde o tu linku, jako o likvidaci Smartwings. Predátoři zavětřili pach mršiny - žebrání o peníze a chtějí konkurenci dorazit.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Matouš Saidl
Matouš Saidl

Pokud RyanAir aspoň nějaký ten rok na lince do Košic vydrží, tak totálně kupuju

před 2 lety
Avatar uživatele
zelig

To jako že budeš nějaký ten rok čekat, než si koupíš letenku? Zvláštní.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam chceš!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Centrum Košic
Slovensko Přílet na letiště Košice

Do centra a na hlavní nádraží jezdí přímá autobusová linka číslo 23 s odjezdy od 5:10 do 22:10 každou hodinu (ráno a odpoledne jednou za 30 minut). Ve směru na letiště jsou odjezdy vždy 28 minut po celé.

Cesta na nádraží trvá 23 minut a za jízdenku s platností 30 minut zaplatíte 0,90 EUR. Lístek koupíte v automatu na zastávce, lze platit pouze hotovostí. 24hodinový lístek pak vyjde na 3,20 EUR. U řidiče pořídíte pouze jízdenku na 60 minut za 1 EUR.

Taxi do centra Košic jezdí za fixní cenu 10 EUR.

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Košice

Zavřít boční panel
Paphos
Kypr Přílet na letiště Pafos

Půjčení auta

Přímo na letišti v příletové haly sídlí velké množství autopůjčoven včetně známých nadnárodních. Ceny jsou zde téměř identické jako na letišti v Larnace a liší se dle sezony a včasnosti rezervace. Zatímco za týdenní půjčení auta v Paphosu v létě zaplatíte od 5 500 Kč, během zimy ceny padají na částky od 1 700 Kč za týden.

Všechny autopůjčovny jednoduše srovnáte na jedno kliknutí například přes tyto weby:

Autobusy do Paphosu

Z letiště do centra města jezdí 2 autobusové linky místní MHD. Jízdenku koupíte u řidiče, případně v informačním stánku nebo na autobusovém nádraží, vybrat můžete z těchto typů lístků:

 • 1,50 EUR – 1 jízda kamkoliv v rámci MHD Larnaka (nepřestupní lístek)
 • 2,50 EUR – noční jízdné mezi 21:00 a 04:00, platí na 1 jízdu (nepřestupní)
 • 5 EUR – celodenní lístek na linky v rámci MHD Larnaka, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin
 • 15 EUR – celodenní lístek na všechny autobusy na Kypru, včetně dálkových meziměstských, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin

Do Paphosu se dostanete následujícími linkami, cesta do centra zabere asi 25 minut:

 • 612 (jízdní řád a mapa) – jede na stanici Kato Paphos v jižní části města, kde je hlavní plážová zóna. Autobus zastavuje na mnoha místech podél pláže a jede 1x za hodinu
 • 613 (jízdní řád a mapa) – jede na hlavní autobusové nádraží Karavella v historické části Paphosu, kde můžete navázat na většinu dalších místních i dálkových linek. Linka jezdí 6x denně

Autobus do letoviska Polis Chrysochous

Z letiště jezdí přímý spoj MHD linky 649 (jízdní řád a mapa) do letoviska Polis Chrysochous u pláže Latsi a národního parku Akamas. Jezdí 4x denně a platí zde stejné jízdenky jako u výše uvedených autobusů do Paphosu.

Autobusy do dalších měst

Přímé autobusové spoje vyjíždí od terminálu letiště Paphos také do dalších kyperských měst:

Taxi

Ceny taxíků na letiště jsou regulovány a stanoveny přesné částky. Do centra Paphosu zaplatíte 20 EUR, do letoviska Coral Bay pak 35 EUR.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Pafos