IATA (ICAO) kód letiště
PFO (LCPH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:45 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2260 km

O letišti Pafos

Letiště Paphos (též počeštěně jako „Pafos“) je populárním vstupním bodem pro dovolenkáře na západní pobřeží Kypru. Nachází se 7 km od stejnojmenného letoviska a jeho doménou jsou především linky Ryanairu, který zde má základnu, do celé Evropy.

Letiště samotné je malé, přehledné a poměrně moderní, nicméně v letní sezoně se můžou tvořit nepříjemné fronty jak na check-in, tak na bezpečnostní kontrolu, dorazte proto alespoň 2 hodiny před odletem. Příletová i odletová část jsou na stejném podlaží, přílety v pravé části terminálu, odlety vlevo.

Terminál je otevřen 24/7.

Letenky

Paphos je základnou aerolinky Ryanair, která odsud provozuje přímé lety i do střední Evropy, konkrétně do Bratislavy, Vídně, Katowic a Krakowa. Linka do Prahy byla pozastavena během covidové pandemie a zatím není jisté, zda se obnoví. 

Zpáteční letenky do Paphosu během letní sezony se pohybují kolem 2 000 až 3 500 Kč, mimo sezonu však mohou padat až k hranici 1 000 Kč. Akční letenky Ryanair obvykle nabízí 2 měsíce před odletem.

Alternativou pro cesty na Kypr je i cca 130 km vzdálené letiště Larnaka, kam z low-costů létá zejména Wizz Air a dále mnoho klasických aerolinek.

Letenky na Kypr - vyhledávač a informace 

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Přímo na letišti v příletové haly sídlí velké množství autopůjčoven včetně známých nadnárodních. Ceny jsou zde téměř identické jako na letišti v Larnace a liší se dle sezony a včasnosti rezervace. Zatímco za týdenní půjčení auta v Paphosu v létě zaplatíte od 5 500 Kč, během zimy ceny padají na částky od 1 700 Kč za týden.

Všechny autopůjčovny jednoduše srovnáte na jedno kliknutí například přes tyto weby:

Autobusy do Paphosu

Z letiště do centra města jezdí 2 autobusové linky místní MHD. Jízdenku koupíte u řidiče, případně v informačním stánku nebo na autobusovém nádraží, vybrat můžete z těchto typů lístků:

 • 1,50 EUR – 1 jízda kamkoliv v rámci MHD Larnaka (nepřestupní lístek)
 • 2,50 EUR – noční jízdné mezi 21:00 a 04:00, platí na 1 jízdu (nepřestupní)
 • 5 EUR – celodenní lístek na linky v rámci MHD Larnaka, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin
 • 15 EUR – celodenní lístek na všechny autobusy na Kypru, včetně dálkových meziměstských, platí jen v daný kalendářní den, nikoliv po 24 hodin

Do Paphosu se dostanete následujícími linkami, cesta do centra zabere asi 25 minut:

 • 612 (jízdní řád a mapa) – jede na stanici Kato Paphos v jižní části města, kde je hlavní plážová zóna. Autobus zastavuje na mnoha místech podél pláže a jede 1x za hodinu
 • 613 (jízdní řád a mapa) – jede na hlavní autobusové nádraží Karavella v historické části Paphosu, kde můžete navázat na většinu dalších místních i dálkových linek. Linka jezdí 6x denně

Autobus do letoviska Polis Chrysochous

Z letiště jezdí přímý spoj MHD linky 649 (jízdní řád a mapa) do letoviska Polis Chrysochous u pláže Latsi a národního parku Akamas. Jezdí 4x denně a platí zde stejné jízdenky jako u výše uvedených autobusů do Paphosu.

Autobusy do dalších měst

Přímé autobusové spoje vyjíždí od terminálu letiště Paphos také do dalších kyperských měst:

Taxi

Ceny taxíků na letiště jsou regulovány a stanoveny přesné částky. Do centra Paphosu zaplatíte 20 EUR, do letoviska Coral Bay pak 35 EUR.

Služby na letišti

Wifi zdarma využijete přes síť „PaphosAirportWifi“.

Na letišti najdete kavárnu Costa Coffe, minimarket, malý Duty Free Shop, bankomaty a směnárnu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x

Linka 613 jezdí 6x denně do centra - Karavella Station, odkud pak jezdí linky do okolních vesnic. 4x denně jezdí linka 649 na Polis Chrysochous (od dubna do listopadu). Na autobusové zastávce je přehledný plánek linek.

Na letišti je spousta autopůjčoven, pár bankomatů, směnárna, Costa Coffee, minimarket, balírna zavazadel (zvenku) a turistické informace, kde možná někdo sedí a možná ne. 🙂

Na pláž je to z letiště pár set metrů.

Odpovědět
před rokem

Ahoj. V cervenci 2020 jsem byl na Kypru. Na letisti Paphos plati 2 jizdni rady. Letni a zimni. Po pristani z Katowic ve 21.00 jsme meli zato, ze bus z letiste do pristavu Paphos, ktery jede ve 21.35 v pohode stihneme. Ale kdyz jsme i v 22.40 stali porad na letisti a cekali na bus, od mistnich policistu jsem se dovedel, ze ackoli je cervenec, jizdni rady z letiste do pristavu jsou dle zimniho radu. Tzn. posledni odjezd z letiste ve 21.00...stejne jako prileta letadlo z Katowic. Berte na to zretel, taxikari s tim pocitaji jako supi a odvoz davaji za 40 euro. Kdo leti z Katowic, pocitejte s tim.

před 2 lety
Avatar uživatele hhh _1
hhh _1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 112 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-08-30T17:56:14+02:00)

Předloni jsme takhle dlouze čekali v opačném směru z města na letiště. Nakonec jsme se dozvěděli, že je stávka a že stávky řidičů autobusů jsou poměrně časté. Za taxi jsme ale platili myslím dvacku (možná těch 25), přece jenom byl větší výběr.

před 2 lety
Petr _69
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 57 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-08-30T20:14:26+02:00)

Jak to je s kontrolou COVID testu, musí být i certifikát?

před 2 lety

Klasicky Covid test v pisemne podobe s anglickym textem a originalnim razitkem. Kontrolovali nas po priletu, na letisti v Pafosu. Teda zda mame ten certifikat kontrolovali.

Přidat odpověď
před 2 lety

Prosím , jak se dostanu z letiště Paphos do Limasolu? Musíme cestovat nejprve do Paphosu a následně do Limasolu? Předem moc děkuji. Přilétáme ve 13h

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Přímo z letiště jezdí autobusová linka do Limassolu, přesný jízdní řád zde: http://www.cyprusbybus.com/Route...px?id=239, jízdenka stojí 4 EUR.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Ludek _1

Ahoj,

první týden v dubnu 2019 jsem byl na Kypru.

Pro ostatní, zde přepíši aktuální jízdní řád ( od 1.4.2019) linky 612, která jezdí z centra Paphosu - Paphos Airport

07.00, 08.10, 09.20, 10.30, 11.40, 12.50, 14.00, 15.10, 16.20, 17.30, 18.40, 19.50, 21.00, 22.10, 23.20, 00.30.

Cesta trvá cca 35 - 40 min. Jízdné stojí 1.5 Eur a platí se u řidiče. Poznámka autobus odjíždí přesně na čas - jel jsem několikrát a vždy přesně.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky, doplním.

Přidat odpověď
před 3 lety

Jede něco na letiště na brzký ranni let (6.30) od Raineru,nebo je nutno tam strávit noc? dík

před 4 lety

Ahoj , poslední noc před odletem z Pafosu v 7,00 budeme mít ubytko v městečku Timi, dle map by to měli být zhruba čtyři km na letiště. Dotaz zní , jak vám cesta dlouho trvala a zda je ta cesta bez problémů celou dobu po silnici ?

Díky

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele hhh _1
hhh _1

Ahoj, aktualizace, autobus uz stoji 1,5 € ;)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu