Letiště Košice

Kosice International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

KSC (IATA)
LZKZ (ICAO)
Slovensko

Druhé největší slovenské letiště se nachází asi 6 km jižně od centra Košic poblíž areálu železáren. V poslední době se rozvíjí síť linek, které do Košic pravidelně létají, kromě tradičních tras ČSA do Prahy a Austrian Airlines do Vídně, má v Košicích základnu Wizz Air s linkami do Londýna, Doncasteru, Tel Avivu a Bristolu, létají sem i Turkish Airlines z Istanbulu, LOT z Varšavy a ČSA z Kyjeva a Bratislavy.

Terminál je malý, ale moderní a plně funkční s otevírací dobou podle letového řádu.

 


Letenky

Standardní cena zpáteční letenky z Prahy se pohybuje kolem 4.000 Kč, z Bratislavy okolo 130 €. Doba letu z Prahy činí asi 75 minut, z Bratislavy 45 minut.

Nejlevnější letenky z Košic mívá tradičně Wizz Air na svých linkách do Anglie, které můžete pořídit již za ceny kolem 20 €.

Aktuálně dostupné přímé linky z Košic:

  • Austrian Airlines: Vídeň,
  • ČSA: Bratislava, Praha a Kyjev,
  • LOT: Varšava,
  • Turkish Airlines: Istanbul,
  • Wizz Air: Doncaster, Kolín nad Rýnem, Londýn (Luton), Tel Aviv.

Vyhledat letenky


Přestup

Cestující na pravidelné lince ČSA z Kyjeva do Prahy, která má některé dny v týdnu mezipřistání v Košicích, přestup řešit nemusí, po celou dobu zůstanou sedět v letadle.


Doprava z/na letiště

Do centra a na hlavní nádraží jezdí přímá autobusová linka číslo 23 s odjezdy od 5:10 do 22:10 každou hodinu (ráno a odpoledne jednou za 30 minut). Ve směru na letiště jsou odjezdy vždy 28 minut po celé.

Cesta na nádraží trvá 23 minut a za jízdenku zaplatíte 0,60 €.


Jak se sem dostat

Do Košic se nejsnadněji a nejlevněji dostanete vlakem, jezdí sem všichni tři hlavní dopravci, tedy ČD, RegioJet i Leo Express. Nejlevnější jednosměrné jízdenky začínají na 250 Kč při cestě z Prahy, případně na 190 Kč z Ostravy.


Kde parkovat

Při cestě autem po dálnici D1 ze západního Slovenska projedete přes celý obchvat Košic až na konec dálnice, odkud je letištní terminál vzdálen asi 1,5 km.

Oficiální letištní parkování přímo před terminálem stojí 36 € za 7 dní. Zdarma můžete zaparkovat kdekoli mimo centrum Košic.


Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma a bez časového omezení.

Většina restaurací a obchodů zavírá v brzkých odpoledních hodinách.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Slovensko? Nastav si hlídače