Bosna a Hercegovina

Prázdniny v Bosně z Bratislavy. Letenky od 540 Kč

9 komentářů
2017-03-24T09:16:00+01:00

O akci

Využijte stabilně levných letenek na nové lince z Bratislavy do třetího největšího bosenského města Tuzla k parádnímu tripu do zatím ještě neokoukané a o to autentičtější země. Udělejte si výlet do hor, užijte si koupání v četných jezerech, kochejte se výhledy na překrásné kaňony nebo vyrazte do Sarajeva či k památníku ve Srebrenici.

Akce nabývá lákavějšího rozměru při pohledu na termíny, kdy si můžeme vybrat prakticky libovolné datum, a to i o letních prázdninách.

Nejnižší cena 20 € platí pro členy klubu WDC, ostatní zaplatí 30 € / 812 Kč.

Kam z Tuzly...?

Nejzajímavější oblasti uvidíte směrem na jih. Tuzla je velké město a tudíž má poměrně frekventované autobusové spojení se všemi význačnými místy v okolí.

Určitě stojí za zvážení návštěva hlavního města Sarajeva, které nadchne svojí milou atmosférou, ale zároveň všudypřítomnými pozůstatky z války. Všímejte si především paneláků a znatelných stop po střelách, na chodnících se dají najít i známé "Sarajevské růže" – krátery po střelách zalité symbolicky červeným betonem.

Tuzla – Sarajevo: autobusy Centrotrans (místní pobočka Eurolines) jezdí cca jednou za hodinu a celou cestu zvládnou za 3 a čtvrt až 3 a tři čtvrtě hodiny. Rezervace jízdenek od 19 KM / 260 Kč možná online >>

Vyrazit však můžete i do bližšího okolí, například do nechvalně známé Srebrenici (cca 2 hodiny autobusem), k letovisku Zvornik u řeky Driny (cca hodina a půl) nebo do městečka Vlasenica (cca hodina), které poslouží k výletům do hor.

Pokud jste již cestu do Tuzly podnikli, sdělte nám své postřehy v diskuzi, děkujeme.

Ubytování a půjčení auta

Na bydlení v Bosně určitě nezchudnete. Je tu poměrně levno, nebojte se vybírat menší penziony či Airbnb, obvykle jsou moc hezky vybavené a místní jsou opravdu milí.

Chcete-li si půjčit auto pro maximální flexibilitu, ani to vás příliš nezruinuje. Průměrná cena se totiž pohybuje zhruba od 550 Kč na den, což zejména v případě cesty ve více lidech skoro ani nestojí za řeč.

BTS/Bratislava
TZL/Tuzla
Zpáteční letenky
1 hodin letu (přímý let)
  • Ušetříš až 46 % oproti obvyklé ceně 1 000 Kč
  • Hledej v období Dostupné jsou lety v pondělí, středu a pátek, a to od dubna až po polovinu srpna.
  • Poletíš s aeroliniemi Lety operuje růžový low–cost dopravce Wizz Air .
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně letenky je pouze menší příruční zavazadlo o rozměrech 45x32x25 cm.

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Bratislava, letiště Tuzla.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-03-24T09:57:00+01:00

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce