Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte stabilně levných letenek na nové lince z Bratislavy do třetího největšího bosenského města Tuzla k parádnímu tripu do zatím ještě neokoukané a o to autentičtější země. Udělejte si výlet do hor, užijte si koupání v četných jezerech, kochejte se výhledy na překrásné kaňony nebo vyrazte do Sarajeva či k památníku ve Srebrenici.

Akce nabývá lákavějšího rozměru při pohledu na termíny, kdy si můžeme vybrat prakticky libovolné datum, a to i o letních prázdninách.

Nejnižší cena 20 € platí pro členy klubu WDC, ostatní zaplatí 30 € / 812 Kč.

Kam z Tuzly...?

Nejzajímavější oblasti uvidíte směrem na jih. Tuzla je velké město a tudíž má poměrně frekventované autobusové spojení se všemi význačnými místy v okolí.

Určitě stojí za zvážení návštěva hlavního města Sarajeva, které nadchne svojí milou atmosférou, ale zároveň všudypřítomnými pozůstatky z války. Všímejte si především paneláků a znatelných stop po střelách, na chodnících se dají najít i známé "Sarajevské růže" – krátery po střelách zalité symbolicky červeným betonem.

Tuzla – Sarajevo: autobusy Centrotrans (místní pobočka Eurolines) jezdí cca jednou za hodinu a celou cestu zvládnou za 3 a čtvrt až 3 a tři čtvrtě hodiny. Rezervace jízdenek od 19 KM / 260 Kč možná online >>

Vyrazit však můžete i do bližšího okolí, například do nechvalně známé Srebrenici (cca 2 hodiny autobusem), k letovisku Zvornik u řeky Driny (cca hodina a půl) nebo do městečka Vlasenica (cca hodina), které poslouží k výletům do hor.

Pokud jste již cestu do Tuzly podnikli, sdělte nám své postřehy v diskuzi, děkujeme.

Ubytování a půjčení auta

Na bydlení v Bosně určitě nezchudnete. Je tu poměrně levno, nebojte se vybírat menší penziony či Airbnb, obvykle jsou moc hezky vybavené a místní jsou opravdu milí.

Chcete-li si půjčit auto pro maximální flexibilitu, ani to vás příliš nezruinuje. Průměrná cena se totiž pohybuje zhruba od 550 Kč na den, což zejména v případě cesty ve více lidech skoro ani nestojí za řeč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava
Bratislava BTS
Slovensko
TZL Tuzla
Bosna a Hercegovina
Tuzla
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 46 %.

Do kdy akce platí?

Akční ceny jsou platné do vyprodání nebo aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Dostupné jsou lety v pondělí, středu a pátek, a to od dubna až po polovinu srpna.

S kým poletím?

Lety operuje růžový low–cost dopravce Wizz Air .

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je pouze menší příruční zavazadlo o rozměrech 45x32x25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cestik
cestik

Ahoj, tento víkend od pátku do pondělí jsme s přítelkyní byli v Tuzle a okolí. Alespoň ve zkratce předám pár informací. Brzký ranní odlet jsme vyřešili tak, že jsme vyrazili autem do Bratislavy už ve čtvrtek, trochu si ji prošli a přespali v Aviator Garni Hotelu, který je asi 5 min. chůze od letiště.

Odlet v pátek byl na čas, na letišti v Tuzle jsme vyzvedli rezervované auto, rezervace byla za 1900 Kč na 3 dny mini (Twingo), dostali jsme úplně nové Clio. Vyrazili jsme směr Zvornik, po cestě jsme v Kalesiji vyzvedli z bankomatu peníze a dali si domácí (tureckou, bosenskou) kávu. Ve Zvorniku jsme pocourali centrum , dali si oběd (10 KM i s pitím) a vyjeli na zříceninu nad městem. Navigace nás vedla nejkratší cestou, místy podemletá, ostré serpentiny, ale výhled pak byl nádherný. Po návratu do města se zkusili smočit v řece Drině, místní se koupali, ale byla ledová.

Pak jsme jeli do Tuzly se ubytovat v Guest House Chardak, na 2 noci za 35 E dobrý, ale společná sociálka pro asi 5 pokojů není nic moc. Ani prosklené dveře hned naproti kuchyňce, všechno bylo slyšet. Večer jsme se prošli k Panonskému jezeru a do centra, poseděli, dali kávu s baklavou, pokoukali místní mumraj a šli spát. V sobotu den jsme jeli do Srebreniku (neplést se Srebrenicí) na zříceninu Stari Grad. Navigace nás vedla opět nejkratší cestou, auto dostalo zabrat. Od hradu (vstupné 2 KM) krásný výhled, celou jsme ji prochodili a něco nafotili. Do centra jsme sjeli po široké asfaltce (z centra jsou směrovky). Prošli jsme se po městě, dali oběd a jeli na Modračko jezero. Odchytil nás chlapík na loďce s nabídkou projížďky za 10 E na hodinu. Loďku pro asi 15-20 lidí jsme měli jen pro sebe, objeli jsme za 2 hod celé jezero, platili jsme 17 E. K vidění jsou vodní ptáci. Chtěli jsme se vykoupat, ale břeh je bahnitý, tak jsme se vrátili do Tuzly a šli se osvěžit na Panonské jezero (vstupné po 17. hod. 2 KM, jinak 4 KM). Je to částečně přírodní koupaliště se slanou vodou, otevřeno do 20 hod. V neděli bylo hned od rána přes 30 st. , takže jsme vyklidili pokoj a jeli opět na koupaliště, za 10 KM jsme si pronajali 2 lehátka se slunečníkem a relaxovali. Po 14. hod jsme se vydali hledat automyčku (poskytuje každá soukromá autoopravna, na benzinkách nejsou), ale to jsme narazili. Byl celostátní svátek Bajram – konec ramadánu a nikdo nedělal. Nakonec jsme museli zajet znovu až do Kalesije, kde jsme našli samoobslužnou myčku, taky jsme si tam dali pozdní oběd (2xburek s masem+pití – 9 KM). Večer jsme vrátili auto (předtím načepovali naftu za 24 KM), naštěstí si nevšimli, že jsem ho ve Zvorniku cestou na hrad v jedné zatáčce použil jako buldozer(bylo to fakt úzký). Ubytování jsme měli na dohled od letiště v Sobe Amira. V pondělí jsme v 5,15 vyšli na odlet v 6 hod, na letišti už fronta na odbavení, odlet na čas. V Bratislavě jsme auto nechali před hotelem za 15 E (5 E za noc, nechtěl jsem ho nechávat někde na ulici). Cestou domů jsme se ještě stavili v Lednici, prošli park, oběd a odpoledne jsme byli doma.

Odpovědět
před 5 lety

Ahoj, nevite nahodou, jestli se da do Bosny dostat letecky z Bratislavy jen s OP? Na strankach Min.zahranicnich veci jsem se docetla, ze na cestovani staci jen OP, ale na jinych stankach jsem nasla, ze to plati pouze pri pozemnim cestovani. Mame letet za mesic, tak at si popr. stihnem vyridit pasy. Diky

Odpovědět
před 5 lety

Nejsou ten obrázek k Bosně náhodou Plitvická jezera, která jsou v Chorvatsku?

před 5 lety

Jsou to vodopády Kravice, kousek od Chorvatských hranic (cestou do Mostaru)

před 5 lety

Souhlas, je to Kravice. Vpravo na fotce je ve vodě taková homole, dá se na ní vylézt a krásně skákat do vody.

Přidat odpověď
před 5 lety

Stanovat lze kdykoliv a kdekoliv. Samozřejmostí je nechodit do strání a kopců, které jsou označeny jako minové. Ještě jich tam pár je.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
Jiří M.

Nevíte, jak je to v Bosně se stanováním? Hory jsou tam pěkný.

před 5 lety
Avatar uživatele
tonic

hlavne pozor na minove polia :)

před 5 lety
Avatar uživatele
Ladislav Adámek

Tonic> přemýšlím o stanování v horách na víkend, takový menší čundr, ale mám strach z nějakých zapomenutých min. Máte k tomu nějaké bližší info? V Bosně jsem již párkrát byl, ale vždycky jsme byly buď v Sarajevu,Mostaru a spali jsme max někde na poli u cesty.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Hurá za zážitky!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Všude dobře, co doma!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Sofie
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Autobusem

Do centra Bratislavy se dostanete dvojicí autobusových linek. 

Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Máte možnost zakoupit papírové jízdenky v automatu uvnitř terminálu (přijímá i karty) nebo na zastávce (přijímá jen mince), ceny papírových lístků jsou následující:

  • přestupní na 30 minut – 0,90 EUR (stačí pro cestu na hlavní nádraží)
  • přestupní na 60 minut – 1,30 EUR
  • 24hodinový – 4 EUR

Druhou možností je platba kartou přímo v autobuse u žlutého mini-automatu. Zakoupit lze pouze 45minutovou přestupní jízdenku za 1 EUR, lze však podniknout pouze 1 přestup, při kterém opět musíte přiložit kartu k označovači (už se nestrhnou žádné peníze). Kompletní informace o jízdenkách na webu dpb.sk.

Na letiště jezdí tyto autobusové linky:

  • číslo 61 (jízdní řád): jede na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za 25 minut. Odjezdy jsou každých 7 až 20 minut, první spoj na letiště jede ve 4:45, poslední z letiště pak ve 23:35
  • číslo 96 (jízdní řád): spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
  • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu.

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedete do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na trolejbus 205 a pojedete do zastávky „Autobusová stanica“. Cesta zabere asi 40 minut a zaplatíte 1 EUR při platbě kartou uvnitř autobusu nebo 1,30 EUR za papírový lístek.

Mapa všech linek bratislavské MHD ke stažení například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Tuzla
Bosna a Hercegovina Přílet na letiště Tuzla

Taxi

Cena taxíků z letiště kamkoliv do centra Tuzly je pevně stanovená na 20 BAM. Jakákoliv vyšší cena znamená, že se vás taxikář snaží natáhnout. Platit lze jen v hotovosti a taxíků je velké množství jak na letišti, tak po celé Tuzle.

Půjčení auta

Dobrou volbou v případě, že chcete poznávat bosenský venkov, je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí několik velkých mezinárodních půjčoven. Ceny 4denních pronájmů se v Tuzle pohybují kolem 2 000 Kč. Vyhledejte nejlepší auto a srovnejte ceny všech autopůjčoven.

Autobus

MHD přímo na letiště nejezdí, lze však využít příměstskou autobusovou linkou z 800 metrů vzdáleného městečka.

Nejbližší zastávka se nachází v obci Dubrave Gornje cca 20 minut pěšky od terminálu před poštou (přesně na tomto místě). Projíždí tudy autobusová linka číslo 11, která jezdí zhruba jednou za 2 hodiny do centra Tuzly (projíždí celým městem okolo meziměstského autobusového nádraží až na autobusové nádraží Istok). Jízdenka u řidiče stojí 3,50 BAM a platí se jen v přesné hotovosti.

Při cestě z Tuzly pojedete linkou číslo 11 směr Kalesija. Jízdní řád najdete na webu provozovatele Litvatrans.com. Klikněte na záložku "Preuzmi aktuelni red vožnje" a vyhledejte si linku s nadpisem "Kalesija - Dubrave - Tuzla". Časy odjezdů jsou vždy uvedeny pouze z konečné. Při cestě z letiště se tak dívejte na levý sloupeček pod Kalesijí, odkud cesta do Dubrave trvá asi 15-20 minut. Při cestě z centra Tuzly se dívejte na pravý sloupeček, kde jsou uvedené časy odjezdu z nádraží Istok, ze kterého se jede do centra Tuzly cca 10-15 minut.

Poznámka "SD" znamená, že spoj jede každý den, zatímco poznámka SNPR značí, že jede jen ve všední den.

Míříte-li rovnou do Sarajeva, nejčastěji využijete autobusové spojení z centra Tuzly společnosti Centrotrans. Linka do Sarajeva jezdí zhruba jednou za hodinu až hodinu a půl, cesta zabere přes 3 hodiny a jízdenky stojí 25 BAM. Jízdní řády i koupi jízdenek vyřídíte na webu společnosti

Průvodce pro Bosna a Hercegovina
Průvodce pro letiště Tuzla