Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte stabilně levných letenek na nové lince z Bratislavy do třetího největšího bosenského města Tuzla k parádnímu tripu do zatím ještě neokoukané a o to autentičtější země. Udělejte si výlet do hor, užijte si koupání v četných jezerech, kochejte se výhledy na překrásné kaňony nebo vyrazte do Sarajeva či k památníku ve Srebrenici.

Akce nabývá lákavějšího rozměru při pohledu na termíny, kdy si můžeme vybrat prakticky libovolné datum, a to i o letních prázdninách.

Nejnižší cena 20 € platí pro členy klubu WDC, ostatní zaplatí 30 € / 812 Kč.

Kam z Tuzly...?

Nejzajímavější oblasti uvidíte směrem na jih. Tuzla je velké město a tudíž má poměrně frekventované autobusové spojení se všemi význačnými místy v okolí.

Určitě stojí za zvážení návštěva hlavního města Sarajeva, které nadchne svojí milou atmosférou, ale zároveň všudypřítomnými pozůstatky z války. Všímejte si především paneláků a znatelných stop po střelách, na chodnících se dají najít i známé "Sarajevské růže" – krátery po střelách zalité symbolicky červeným betonem.

Tuzla – Sarajevo: autobusy Centrotrans (místní pobočka Eurolines) jezdí cca jednou za hodinu a celou cestu zvládnou za 3 a čtvrt až 3 a tři čtvrtě hodiny. Rezervace jízdenek od 19 KM / 260 Kč možná online >>

Vyrazit však můžete i do bližšího okolí, například do nechvalně známé Srebrenici (cca 2 hodiny autobusem), k letovisku Zvornik u řeky Driny (cca hodina a půl) nebo do městečka Vlasenica (cca hodina), které poslouží k výletům do hor.

Pokud jste již cestu do Tuzly podnikli, sdělte nám své postřehy v diskuzi, děkujeme.

Ubytování a půjčení auta

Na bydlení v Bosně určitě nezchudnete. Je tu poměrně levno, nebojte se vybírat menší penziony či Airbnb, obvykle jsou moc hezky vybavené a místní jsou opravdu milí.

Chcete-li si půjčit auto pro maximální flexibilitu, ani to vás příliš nezruinuje. Průměrná cena se totiž pohybuje zhruba od 550 Kč na den, což zejména v případě cesty ve více lidech skoro ani nestojí za řeč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava
Bratislava BTS
Slovensko
TZL Tuzla
Bosna a Hercegovina
Tuzla
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 46 %.

Do kdy akce platí?

Akční ceny jsou platné do vyprodání nebo aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Dostupné jsou lety v pondělí, středu a pátek, a to od dubna až po polovinu srpna.

S kým poletím?

Lety operuje růžový low–cost dopravce Wizz Air .

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je pouze menší příruční zavazadlo o rozměrech 45x32x25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cestik
cestik

Ahoj, tento víkend od pátku do pondělí jsme s přítelkyní byli v Tuzle a okolí. Alespoň ve zkratce předám pár informací. Brzký ranní odlet jsme vyřešili tak, že jsme vyrazili autem do Bratislavy už ve čtvrtek, trochu si ji prošli a přespali v Aviator Garni Hotelu, který je asi 5 min. chůze od letiště.

Odlet v pátek byl na čas, na letišti v Tuzle jsme vyzvedli rezervované auto, rezervace byla za 1900 Kč na 3 dny mini (Twingo), dostali jsme úplně nové Clio. Vyrazili jsme směr Zvornik, po cestě jsme v Kalesiji vyzvedli z bankomatu peníze a dali si domácí (tureckou, bosenskou) kávu. Ve Zvorniku jsme pocourali centrum , dali si oběd (10 KM i s pitím) a vyjeli na zříceninu nad městem. Navigace nás vedla nejkratší cestou, místy podemletá, ostré serpentiny, ale výhled pak byl nádherný. Po návratu do města se zkusili smočit v řece Drině, místní se koupali, ale byla ledová.

Pak jsme jeli do Tuzly se ubytovat v Guest House Chardak, na 2 noci za 35 E dobrý, ale společná sociálka pro asi 5 pokojů není nic moc. Ani prosklené dveře hned naproti kuchyňce, všechno bylo slyšet. Večer jsme se prošli k Panonskému jezeru a do centra, poseděli, dali kávu s baklavou, pokoukali místní mumraj a šli spát. V sobotu den jsme jeli do Srebreniku (neplést se Srebrenicí) na zříceninu Stari Grad. Navigace nás vedla opět nejkratší cestou, auto dostalo zabrat. Od hradu (vstupné 2 KM) krásný výhled, celou jsme ji prochodili a něco nafotili. Do centra jsme sjeli po široké asfaltce (z centra jsou směrovky). Prošli jsme se po městě, dali oběd a jeli na Modračko jezero. Odchytil nás chlapík na loďce s nabídkou projížďky za 10 E na hodinu. Loďku pro asi 15-20 lidí jsme měli jen pro sebe, objeli jsme za 2 hod celé jezero, platili jsme 17 E. K vidění jsou vodní ptáci. Chtěli jsme se vykoupat, ale břeh je bahnitý, tak jsme se vrátili do Tuzly a šli se osvěžit na Panonské jezero (vstupné po 17. hod. 2 KM, jinak 4 KM). Je to částečně přírodní koupaliště se slanou vodou, otevřeno do 20 hod. V neděli bylo hned od rána přes 30 st. , takže jsme vyklidili pokoj a jeli opět na koupaliště, za 10 KM jsme si pronajali 2 lehátka se slunečníkem a relaxovali. Po 14. hod jsme se vydali hledat automyčku (poskytuje každá soukromá autoopravna, na benzinkách nejsou), ale to jsme narazili. Byl celostátní svátek Bajram – konec ramadánu a nikdo nedělal. Nakonec jsme museli zajet znovu až do Kalesije, kde jsme našli samoobslužnou myčku, taky jsme si tam dali pozdní oběd (2xburek s masem+pití – 9 KM). Večer jsme vrátili auto (předtím načepovali naftu za 24 KM), naštěstí si nevšimli, že jsem ho ve Zvorniku cestou na hrad v jedné zatáčce použil jako buldozer(bylo to fakt úzký). Ubytování jsme měli na dohled od letiště v Sobe Amira. V pondělí jsme v 5,15 vyšli na odlet v 6 hod, na letišti už fronta na odbavení, odlet na čas. V Bratislavě jsme auto nechali před hotelem za 15 E (5 E za noc, nechtěl jsem ho nechávat někde na ulici). Cestou domů jsme se ještě stavili v Lednici, prošli park, oběd a odpoledne jsme byli doma.

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj, nevite nahodou, jestli se da do Bosny dostat letecky z Bratislavy jen s OP? Na strankach Min.zahranicnich veci jsem se docetla, ze na cestovani staci jen OP, ale na jinych stankach jsem nasla, ze to plati pouze pri pozemnim cestovani. Mame letet za mesic, tak at si popr. stihnem vyridit pasy. Diky

Odpovědět
před 5 lety

Nejsou ten obrázek k Bosně náhodou Plitvická jezera, která jsou v Chorvatsku?

před 5 lety

Jsou to vodopády Kravice, kousek od Chorvatských hranic (cestou do Mostaru)

před 5 lety

Souhlas, je to Kravice. Vpravo na fotce je ve vodě taková homole, dá se na ní vylézt a krásně skákat do vody.

Přidat odpověď
před 5 lety

Stanovat lze kdykoliv a kdekoliv. Samozřejmostí je nechodit do strání a kopců, které jsou označeny jako minové. Ještě jich tam pár je.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
Jiří M.

Nevíte, jak je to v Bosně se stanováním? Hory jsou tam pěkný.

před 5 lety
Avatar uživatele
tonic

hlavne pozor na minove polia :)

před 5 lety
Avatar uživatele
Ladislav Adámek

Tonic> přemýšlím o stanování v horách na víkend, takový menší čundr, ale mám strach z nějakých zapomenutých min. Máte k tomu nějaké bližší info? V Bosně jsem již párkrát byl, ale vždycky jsme byly buď v Sarajevu,Mostaru a spali jsme max někde na poli u cesty.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Čajové plantáže
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 49%
Tam chceš!
Arieiro
ušetříš až 50%
Honem, dokud jsou místa!
Burano
ušetříš až 74%
Hurá za zážitky!
5161 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Do Bratislavy se dostaneme dvojicí autobusových linek. Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Na 30 minut za 0,90 €, na 60 minut za 1,20 € a na celý den za 3,50 €. Lístky koupíte v automatu na zastávce (jen mince) nebo uvnitř terminálu (mince, bankovky i platební karty).

  • číslo 61: jezdí na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za půl hodiny. Odjezdy jsou každých 15 až 20 minut,
  • číslo 96: spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
  • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu,
  • více o MHD v Bratislavě

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedeme do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na autobus 78 a pojedete do zastávky „Mlynské Nivy“, poblíž které se autobusové nádraží nachází. Zaplatíme 0,90 € a cesta potrvá asi 40 minut.

Přímo z bratislavského letiště jezdí autobusový spoj do Vídně, kde zastavuje na letišti i v centru.

  • Slovak Lines jezdí zhruba každou hodinu za ceny od 1 €. Cesta na letiště do Vídně zabere hodinu, do centra města pak hodinu a půl.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Tuzla
Bosna a Hercegovina Přílet na letiště Tuzla

MHD na letiště nejezdí, můžete využít buď společnosti WizzAir, který lze objednat při koupi letenky, nebo klasické taxi. Do 20 km vzdálené Tuzly je běžná cena kolem 8 až 10 €.

Nejbližší veřejná doprava jezdí v obci Dubrave cca 10 až 15 minut pěšky od terminálu. Je jí autobusová linka číslo 11, která jezdí zhruba jednou za hodinu do centra Tuzly (projíždí celým městem až na autobusové nádraží Istok). Jízdenka u řidiče stojí 3 KM.

Míříte-li rovnou do Sarajeva, nejčastěji využijete autobusové spojení z centra Tuzly společnosti Centrotrans (bosenská odnož Eurolines). Linka do Sarajeva jezdí zhruba jednou za hodinu až hodinu a půl, cesta zabere přes 3 hodiny a jízdenky stojí 19 KM / 260 Kč. Jízdní řády i koupi jízdenek vyřídíte na webu společnosti

Průvodce pro Bosna a Hercegovina
Průvodce pro letiště Tuzla