Prázdniny v Bosně z Bratislavy. Letenky od 540 Kč

Jak akci využít?

Využijte stabilně levných letenek na nové lince z Bratislavy do třetího největšího bosenského města Tuzla k parádnímu tripu do zatím ještě neokoukané a o to autentičtější země. Udělejte si výlet do hor, užijte si koupání v četných jezerech, kochejte se výhledy na překrásné kaňony nebo vyrazte do Sarajeva či k památníku ve Srebrenici.

Akce nabývá lákavějšího rozměru při pohledu na termíny, kdy si můžeme vybrat prakticky libovolné datum, a to i o letních prázdninách.

Nejnižší cena 20 € platí pro členy klubu WDC, ostatní zaplatí 30 € / 812 Kč.

Kam z Tuzly...?

Nejzajímavější oblasti uvidíte směrem na jih. Tuzla je velké město a tudíž má poměrně frekventované autobusové spojení se všemi význačnými místy v okolí.

Určitě stojí za zvážení návštěva hlavního města Sarajeva, které nadchne svojí milou atmosférou, ale zároveň všudypřítomnými pozůstatky z války. Všímejte si především paneláků a znatelných stop po střelách, na chodnících se dají najít i známé "Sarajevské růže" – krátery po střelách zalité symbolicky červeným betonem.

Tuzla – Sarajevo: autobusy Centrotrans (místní pobočka Eurolines) jezdí cca jednou za hodinu a celou cestu zvládnou za 3 a čtvrt až 3 a tři čtvrtě hodiny. Rezervace jízdenek od 19 KM / 260 Kč možná online >>

Vyrazit však můžete i do bližšího okolí, například do nechvalně známé Srebrenici (cca 2 hodiny autobusem), k letovisku Zvornik u řeky Driny (cca hodina a půl) nebo do městečka Vlasenica (cca hodina), které poslouží k výletům do hor.

Pokud jste již cestu do Tuzly podnikli, sdělte nám své postřehy v diskuzi, děkujeme.

Ubytování a půjčení auta

Na bydlení v Bosně určitě nezchudnete. Je tu poměrně levno, nebojte se vybírat menší penziony či Airbnb, obvykle jsou moc hezky vybavené a místní jsou opravdu milí.

Chcete-li si půjčit auto pro maximální flexibilitu, ani to vás příliš nezruinuje. Průměrná cena se totiž pohybuje zhruba od 550 Kč na den, což zejména v případě cesty ve více lidech skoro ani nestojí za řeč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava
Slovensko
Tuzla
Bosna a Hercegovina

od 540 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 24. 03. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč. Ušetříš přibližně 46 %.

Do kdy akce platí?

Akční ceny jsou platné do vyprodání nebo aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Dostupné jsou lety v pondělí, středu a pátek, a to od dubna až po polovinu srpna.

S kým poletím?

Lety operuje růžový low–cost dopravce Wizz Air .

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je pouze menší příruční zavazadlo o rozměrech 45x32x25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cestik
cestik

Ahoj, tento víkend od pátku do pondělí jsme s přítelkyní byli v Tuzle a okolí. Alespoň ve zkratce předám pár informací. Brzký ranní odlet jsme vyřešili tak, že jsme vyrazili autem do Bratislavy už ve čtvrtek, trochu si ji prošli a přespali v Aviator Garni Hotelu, který je asi 5 min. chůze od letiště.

Odlet v pátek byl na čas, na letišti v Tuzle jsme vyzvedli rezervované auto, rezervace byla za 1900 Kč na 3 dny mini (Twingo), dostali jsme úplně nové Clio. Vyrazili jsme směr Zvornik, po cestě jsme v Kalesiji vyzvedli z bankomatu peníze a dali si domácí (tureckou, bosenskou) kávu. Ve Zvorniku jsme pocourali centrum , dali si oběd (10 KM i s pitím) a vyjeli na zříceninu nad městem. Navigace nás vedla nejkratší cestou, místy podemletá, ostré serpentiny, ale výhled pak byl nádherný. Po návratu do města se zkusili smočit v řece Drině, místní se koupali, ale byla ledová.

Pak jsme jeli do Tuzly se ubytovat v Guest House Chardak, na 2 noci za 35 E dobrý, ale společná sociálka pro asi 5 pokojů není nic moc. Ani prosklené dveře hned naproti kuchyňce, všechno bylo slyšet. Večer jsme se prošli k Panonskému jezeru a do centra, poseděli, dali kávu s baklavou, pokoukali místní mumraj a šli spát. V sobotu den jsme jeli do Srebreniku (neplést se Srebrenicí) na zříceninu Stari Grad. Navigace nás vedla opět nejkratší cestou, auto dostalo zabrat. Od hradu (vstupné 2 KM) krásný výhled, celou jsme ji prochodili a něco nafotili. Do centra jsme sjeli po široké asfaltce (z centra jsou směrovky). Prošli jsme se po městě, dali oběd a jeli na Modračko jezero. Odchytil nás chlapík na loďce s nabídkou projížďky za 10 E na hodinu. Loďku pro asi 15-20 lidí jsme měli jen pro sebe, objeli jsme za 2 hod celé jezero, platili jsme 17 E. K vidění jsou vodní ptáci. Chtěli jsme se vykoupat, ale břeh je bahnitý, tak jsme se vrátili do Tuzly a šli se osvěžit na Panonské jezero (vstupné po 17. hod. 2 KM, jinak 4 KM). Je to částečně přírodní koupaliště se slanou vodou, otevřeno do 20 hod. V neděli bylo hned od rána přes 30 st. , takže jsme vyklidili pokoj a jeli opět na koupaliště, za 10 KM jsme si pronajali 2 lehátka se slunečníkem a relaxovali. Po 14. hod jsme se vydali hledat automyčku (poskytuje každá soukromá autoopravna, na benzinkách nejsou), ale to jsme narazili. Byl celostátní svátek Bajram – konec ramadánu a nikdo nedělal. Nakonec jsme museli zajet znovu až do Kalesije, kde jsme našli samoobslužnou myčku, taky jsme si tam dali pozdní oběd (2xburek s masem+pití – 9 KM). Večer jsme vrátili auto (předtím načepovali naftu za 24 KM), naštěstí si nevšimli, že jsem ho ve Zvorniku cestou na hrad v jedné zatáčce použil jako buldozer(bylo to fakt úzký). Ubytování jsme měli na dohled od letiště v Sobe Amira. V pondělí jsme v 5,15 vyšli na odlet v 6 hod, na letišti už fronta na odbavení, odlet na čas. V Bratislavě jsme auto nechali před hotelem za 15 E (5 E za noc, nechtěl jsem ho nechávat někde na ulici). Cestou domů jsme se ještě stavili v Lednici, prošli park, oběd a odpoledne jsme byli doma.

Odpovědět
před 8 měs

Ahoj, nevite nahodou, jestli se da do Bosny dostat letecky z Bratislavy jen s OP? Na strankach Min.zahranicnich veci jsem se docetla, ze na cestovani staci jen OP, ale na jinych stankach jsem nasla, ze to plati pouze pri pozemnim cestovani. Mame letet za mesic, tak at si popr. stihnem vyridit pasy. Diky

Odpovědět
před 11 měs

Nejsou ten obrázek k Bosně náhodou Plitvická jezera, která jsou v Chorvatsku?

před 11 měs

Jsou to vodopády Kravice, kousek od Chorvatských hranic (cestou do Mostaru)

před 11 měs

Souhlas, je to Kravice. Vpravo na fotce je ve vodě taková homole, dá se na ní vylézt a krásně skákat do vody.

Přidat odpověď
před 11 měs

Stanovat lze kdykoliv a kdekoliv. Samozřejmostí je nechodit do strání a kopců, které jsou označeny jako minové. Ještě jich tam pár je.

Odpovědět
před 11 měs
Jiří M.

Nevíte, jak je to v Bosně se stanováním? Hory jsou tam pěkný.

před 11 měs
tonic
  • Právě online
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 47 komentářů
  • Poslat zprávu

hlavne pozor na minove polia :)

před 11 měs
Ladislav Adámek

Tonic> přemýšlím o stanování v horách na víkend, takový menší čundr, ale mám strach z nějakých zapomenutých min. Máte k tomu nějaké bližší info? V Bosně jsem již párkrát byl, ale vždycky jsme byly buď v Sarajevu,Mostaru a spali jsme max někde na poli u cesty.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít boční panel
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Bosna a Hercegovina Přílet na letiště Tuzla

Zapomenutá perla Balkánu

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství a které to táhne na východ, či přesněji jihovýchod od České republiky, mohla by být jedním z vašich dalších cílů Bosna a Hercegovina. Tento stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou, je zapomenutou perlou Balkánu, která vás oslní svou krásou. 

Bosna a Hercegovina, někdy zvaná jednoduše Bosna, je země v jihovýchodní Evropě nacházející se na Balkánském poloostrově. Na severu, západě a jihu hraničí s Chorvatskem, na východě se Srbskem a na jihovýchodě s Černou Horou. Bosna a Hercegovina je téměř vnitrozemský stát, s výjimkou pásu 20 kilometrů na pobřeží Jaderského moře kolem města Neum. 

Průvodce pro Bosna a Hercegovina
Průvodce pro letiště Tuzla