Prázdniny v Bosně z Bratislavy. Letenky od 540 Kč

Bosna a Hercegovina
Zpáteční
Před 2 měs

Jak akci využít?

Využijte stabilně levných letenek na nové lince z Bratislavy do třetího největšího bosenského města Tuzla k parádnímu tripu do zatím ještě neokoukané a o to autentičtější země. Udělejte si výlet do hor, užijte si koupání v četných jezerech, kochejte se výhledy na překrásné kaňony nebo vyrazte do Sarajeva či k památníku ve Srebrenici.

Akce nabývá lákavějšího rozměru při pohledu na termíny, kdy si můžeme vybrat prakticky libovolné datum, a to i o letních prázdninách.

Nejnižší cena 20 € platí pro členy klubu WDC, ostatní zaplatí 30 € / 812 Kč.

Jak moc je tato akce výhodná?

  • Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 46 %.
  • Podobná akce se objeví 1× za měsíc.
  • Místa zmizí cca během několika dní.

Letenky

Běžná cena: 1000 Kč
  • Bratislava - Tuzla
Kam Tuzla Tuzla

Cena od 540 Kč

Vyhledej letenky od 540 Kč

wizzair.com

Ukázka letenek z 24. 03. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Platnost

Akční ceny jsou platné do vyprodání nebo aktualizace tarifu.

Termíny

Dostupné jsou lety v pondělí, středu a pátek, a to od dubna až po polovinu srpna.

Dopravce

Lety operuje růžový low–cost dopravce Wizz Air .

Zavazadla

V ceně letenky je pouze menší příruční zavazadlo o rozměrech 45x32x25 cm.

Naše tipy

Kam z Tuzly...?

Nejzajímavější oblasti uvidíte směrem na jih. Tuzla je velké město a tudíž má poměrně frekventované autobusové spojení se všemi význačnými místy v okolí.

Určitě stojí za zvážení návštěva hlavního města Sarajeva, které nadchne svojí milou atmosférou, ale zároveň všudypřítomnými pozůstatky z války. Všímejte si především paneláků a znatelných stop po střelách, na chodnících se dají najít i známé "Sarajevské růže" – krátery po střelách zalité symbolicky červeným betonem.

Tuzla – Sarajevo: autobusy Centrotrans (místní pobočka Eurolines) jezdí cca jednou za hodinu a celou cestu zvládnou za 3 a čtvrt až 3 a tři čtvrtě hodiny. Rezervace jízdenek od 19 KM / 260 Kč možná online >>

Vyrazit však můžete i do bližšího okolí, například do nechvalně známé Srebrenici (cca 2 hodiny autobusem), k letovisku Zvornik u řeky Driny (cca hodina a půl) nebo do městečka Vlasenica (cca hodina), které poslouží k výletům do hor.

Pokud jste již cestu do Tuzly podnikli, sdělte nám své postřehy v diskuzi, děkujeme.

Ubytování a půjčení auta

Na bydlení v Bosně určitě nezchudnete. Je tu poměrně levno, nebojte se vybírat menší penziony či Airbnb, obvykle jsou moc hezky vybavené a místní jsou opravdu milí.

Chcete-li si půjčit auto pro maximální flexibilitu, ani to vás příliš nezruinuje. Průměrná cena se totiž pohybuje zhruba od 550 Kč na den, což zejména v případě cesty ve více lidech skoro ani nestojí za řeč.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Ahoj, nevite nahodou, jestli se da do Bosny dostat letecky z Bratislavy jen s OP? Na strankach Min.zahranicnich veci jsem se docetla, ze na cestovani staci jen OP, ale na jinych stankach jsem nasla, ze to plati pouze pri pozemnim cestovani. Mame letet za mesic, tak at si popr. stihnem vyridit pasy. Diky

Avatar uživatele

Nejsou ten obrázek k Bosně náhodou Plitvická jezera, která jsou v Chorvatsku?

Avatar uživatele

Jsou to vodopády Kravice, kousek od Chorvatských hranic (cestou do Mostaru)

Avatar uživatele

Souhlas, je to Kravice. Vpravo na fotce je ve vodě taková homole, dá se na ní vylézt a krásně skákat do vody.

Avatar uživatele

Stanovat lze kdykoliv a kdekoliv. Samozřejmostí je nechodit do strání a kopců, které jsou označeny jako minové. Ještě jich tam pár je.

Přidal se 22. 09. 2015
Napsal 17 příspěvků
Aktivní včera v 10:58
Zobrazit profil
Avatar uživatele Jiří M.

Nevíte, jak je to v Bosně se stanováním? Hory jsou tam pěkný.

Přidal se 13. 11. 2014
Napsal 2029 příspěvků
Aktivní včera v 23:09
Zobrazit profil

hlavne pozor na minove polia :)

Přidal se 28. 11. 2014
Napsal 18 příspěvků
Aktivní před 2 měs
Zobrazit profil

Tonic> přemýšlím o stanování v horách na víkend, takový menší čundr, ale mám strach z nějakých zapomenutých min. Máte k tomu nějaké bližší info? V Bosně jsem již párkrát byl, ale vždycky jsme byly buď v Sarajevu,Mostaru a spali jsme max někde na poli u cesty.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Last–minute zájezd na Kapverdy
-54 %

Tam chceš!

Akční letenky z Prahy do celého Pobaltí
-33 %

To bude jízda!

Další snížení cen do Kalifornie z Berlína
-37 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít
Ikona pinu
Bosna a Hercegovina Přílet na letiště Tuzla

Zapomenutá perla Balkánu

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství a které to táhne na východ, či přesněji jihovýchod od České republiky, mohla by být jedním z vašich dalších cílů Bosna a Hercegovina. Tento stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou, je zapomenutou perlou Balkánu, která vás oslní svou krásou. 

Bosna a Hercegovina, někdy zvaná jednoduše Bosna, je země v jihovýchodní Evropě nacházející se na Balkánském poloostrově. Na severu, západě a jihu hraničí s Chorvatskem, na východě se Srbskem a na jihovýchodě s Černou Horou. Bosna a Hercegovina je téměř vnitrozemský stát, s výjimkou pásu 20 kilometrů na pobřeží Jaderského moře kolem města Neum. 

Průvodce pro Bosna a Hercegovina
Průvodce pro letiště Tuzla