IATA (ICAO) kód letiště
TZL (LQTZ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:44
Vzdálenost od Prahy
711 km

O letišti Tuzla

Letiště ve třetím největším městě Bosny a Hercegoviny zatím slouží pouze aerolince WizzAir, která odsud provozuje lety do severní a západní Evropy a do Bratislavy určené především pro bosenské pracovníky v těchto zemích. Tuzla má výhodnou polohu poblíž chorvatských a srbských hranic, je tudíž využívána lidmi ze širokého okolí.

Letištní terminál připomíná spíše menší budovu supermarketu, a pokud se náhodou sejdou dvě letadla naráz, obvykle se stojí fronta až ven.

Otevírací doba kopíruje letový řád, není možné přenocovat.

Letenky

Díky nedávno oznámené lince Wizz Air do Bratislavy se můžeme do Tuzly dostat za ceny již od 20 €, obvyklejší cena bude kolem 50 €. 

Doba letu z Bratislavy do Tuzly trvá asi 60 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tuzly, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

MHD na letiště nejezdí, můžete využít buď společnosti WizzAir, který lze objednat při koupi letenky, nebo klasické taxi. Do 20 km vzdálené Tuzly je běžná cena kolem 8 až 10 €.

Nejbližší veřejná doprava jezdí v obci Dubrave cca 10 až 15 minut pěšky od terminálu. Je jí autobusová linka číslo 11, která jezdí zhruba jednou za hodinu do centra Tuzly (projíždí celým městem až na autobusové nádraží Istok). Jízdenka u řidiče stojí 3 KM.

Míříte-li rovnou do Sarajeva, nejčastěji využijete autobusové spojení z centra Tuzly společnosti Centrotrans (bosenská odnož Eurolines). Linka do Sarajeva jezdí zhruba jednou za hodinu až hodinu a půl, cesta zabere přes 3 hodiny a jízdenky stojí 19 KM / 260 Kč. Jízdní řády i koupi jízdenek vyřídíte na webu společnosti

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

V terminálu je pouze jeden malý duty-free-shop s velice omezeným výběrem zboží.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mıchal

Podle informací z GIPSTK, od 1.9.2019 nejezdí linka č. 11...

Obavještavamo putnike da DD „GIPS“ Tuzla prestaje saobraćati na linijama:

Linija broj 11 Kalesija – Dubrave – Tuzla

Linija broj 11 Rainci – Dubrave – Tuzla

Jestli opravdu nejezdí, nebo ji jen neprovozuje tato společnost, těžko říct.

před 2 lety
Mıchal

Provozuje ji Litvatrans. Jízdní řády v odkazu zde: http://litvatrans.com/?p=783&fbc...HTmfWTbepE

Přidat odpověď
před 2 lety

Penize lze vyměnit u autobusové zastávky na poště v gorje dubrave. BUS 11 jezdí do Tuzly, sedněte a čekejte, však on přijede. Stojí 2 marky.

Z Tuzly jsem dělal výlet k jezeru modrac. Jezdí tam bus, vystoupil jsem ve městě Lukavac a šel asi hodinu pěšky po chodníku co kopiroval silnici. Číslo busu si nepamatuju, ale je to furt ta stejná autobusova společnost jako bus 11.

Výlet do srebreniku, cesta 2 marky, busem, číslo už si nepamatuji. Všechno vám řeknou v infocentru v tuzle. Ve srebreniku cca 1,5 hodiny cesty pěšky k hradu. Vstup myslim 2 marky. Docela prima výlet. Můžete jít po celou cestu po asfaltce nebo to kombinovat s polní cestou.

Taxi jsem nevyužil. Jde to i bez něj. Autobusů jezdí hodně, jen vědět kam mají namířeno.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tady jsou jízdní řády MHD: https://gipstk.com/red-voznje/ Jsou trochu strohé, časy odjezdu jen z konečných, ale zbytek se dá dohledat zde: http://www.vladatk.kim.ba/compon...saobracaja

Akorát jsem nepochopil, kdy autobus č. 11 DOOPRAVDY jezdí. Začátkem prázdnin jsme čekali jak na zastávce u letiště, tak ve městě na opačný směr, marně.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu