IATA (ICAO) kód letiště
TZL (LQTZ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:34
Vzdálenost od Prahy
711 km

O letišti Tuzla

Letiště ve třetím největším městě Bosny a Hercegoviny zatím slouží pouze aerolince WizzAir, která odsud provozuje lety do severní a západní Evropy určené především pro bosenské pracovníky v těchto zemích. Tuzla má výhodnou polohu poblíž chorvatských a srbských hranic, je tudíž využívána lidmi ze širokého okolí.

Letištní prošel kompletní přestavbou, ale stále připomíná spíš budovu supermarketu, a pokud se náhodou sejdou dvě letadla naráz, často se stojí fronta až ven.

Otevírací doba kopíruje letový řád, není možné zde přenocovat.

Každý cestující musí zaplatit odletovou taxu 2 BAM u přepážky v odletové hale. Tato taxa není zahrnuta v ceně letenky. Lze platit hotovostí i kartou.

Letenky

Díky lince Wizz Air do Vídně se můžete do Tuzly dostat za ceny již od 20 EUR, obvyklejší cena bude kolem 50 EUR

Doba letu z Vídně do Tuzly trvá asi 60 minut. Wizz Air dále provozuje lety například do Berlína, Norimberka, Memmingenu nebo Milána.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tuzly, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Taxi

Cena taxíků z letiště kamkoliv do centra Tuzly je pevně stanovená na 20 BAM. Jakákoliv vyšší cena znamená, že se vás taxikář snaží natáhnout. Platit lze jen v hotovosti a taxíků je velké množství jak na letišti, tak po celé Tuzle.

Půjčení auta

Dobrou volbou v případě, že chcete poznávat bosenský venkov, je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí několik velkých mezinárodních půjčoven. Ceny 4denních pronájmů se v Tuzle pohybují kolem 2 000 Kč. Vyhledejte nejlepší auto a srovnejte ceny všech autopůjčoven.

Autobus

MHD přímo na letiště nejezdí, lze však využít příměstskou autobusovou linkou z 800 metrů vzdáleného městečka.

Nejbližší zastávka se nachází v obci Dubrave Gornje cca 20 minut pěšky od terminálu před poštou (přesně na tomto místě). Projíždí tudy autobusová linka číslo 11, která jezdí zhruba jednou za 2 hodiny do centra Tuzly (projíždí celým městem okolo meziměstského autobusového nádraží až na autobusové nádraží Istok). Jízdenka u řidiče stojí 3,50 BAM a platí se jen v přesné hotovosti.

Při cestě z Tuzly pojedete linkou číslo 11 směr Kalesija. Jízdní řád najdete na webu provozovatele Litvatrans.com. Klikněte na záložku "Preuzmi aktuelni red vožnje" a vyhledejte si linku s nadpisem "Kalesija - Dubrave - Tuzla". Časy odjezdů jsou vždy uvedeny pouze z konečné. Při cestě z letiště se tak dívejte na levý sloupeček pod Kalesijí, odkud cesta do Dubrave trvá asi 15-20 minut. Při cestě z centra Tuzly se dívejte na pravý sloupeček, kde jsou uvedené časy odjezdu z nádraží Istok, ze kterého se jede do centra Tuzly cca 10-15 minut.

Poznámka "SD" znamená, že spoj jede každý den, zatímco poznámka SNPR značí, že jede jen ve všední den.

Míříte-li rovnou do Sarajeva, nejčastěji využijete autobusové spojení z centra Tuzly společnosti Centrotrans. Linka do Sarajeva jezdí zhruba jednou za hodinu až hodinu a půl, cesta zabere přes 3 hodiny a jízdenky stojí 25 BAM. Jízdní řády i koupi jízdenek vyřídíte na webu společnosti

Služby na letišti

Wifi je k dispozici za 3 BAM na 1 hodinu. Nejprve si musíte u přepážky zakoupit papírek s heslem, pod kterým se lze přihlásit.

V terminálu je pouze jeden malý duty-free-shop s velice omezeným výběrem zboží, jedna větší restaurace a za bezpečnostní kontrolou pak jeden malý bar.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mıchal

Podle informací z GIPSTK, od 1.9.2019 nejezdí linka č. 11...

Obavještavamo putnike da DD „GIPS“ Tuzla prestaje saobraćati na linijama:

Linija broj 11 Kalesija – Dubrave – Tuzla

Linija broj 11 Rainci – Dubrave – Tuzla

Jestli opravdu nejezdí, nebo ji jen neprovozuje tato společnost, těžko říct.

před 3 lety
Mıchal

Provozuje ji Litvatrans. Jízdní řády v odkazu zde: http://litvatrans.com/?p=783&fbc...HTmfWTbepE

Přidat odpověď
před 3 lety

Penize lze vyměnit u autobusové zastávky na poště v gorje dubrave. BUS 11 jezdí do Tuzly, sedněte a čekejte, však on přijede. Stojí 2 marky.

Z Tuzly jsem dělal výlet k jezeru modrac. Jezdí tam bus, vystoupil jsem ve městě Lukavac a šel asi hodinu pěšky po chodníku co kopiroval silnici. Číslo busu si nepamatuju, ale je to furt ta stejná autobusova společnost jako bus 11.

Výlet do srebreniku, cesta 2 marky, busem, číslo už si nepamatuji. Všechno vám řeknou v infocentru v tuzle. Ve srebreniku cca 1,5 hodiny cesty pěšky k hradu. Vstup myslim 2 marky. Docela prima výlet. Můžete jít po celou cestu po asfaltce nebo to kombinovat s polní cestou.

Taxi jsem nevyužil. Jde to i bez něj. Autobusů jezdí hodně, jen vědět kam mají namířeno.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tady jsou jízdní řády MHD: https://gipstk.com/red-voznje/ Jsou trochu strohé, časy odjezdu jen z konečných, ale zbytek se dá dohledat zde: http://www.vladatk.kim.ba/compon...saobracaja

Akorát jsem nepochopil, kdy autobus č. 11 DOOPRAVDY jezdí. Začátkem prázdnin jsme čekali jak na zastávce u letiště, tak ve městě na opačný směr, marně.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu