Letiště Bratislava M. R. Štefánika

Bratislava M. R. Stefanik Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BTS (IATA)
LZIB (ICAO)
Slovensko

Největší slovenské letiště, pojmenované po Milanu Rastislavu Štefánikovi, je v současnosti jedním z početných domovů největší evropské nízkonákladové aerolinky – Ryanairu. V poslední době se letišti daří získávat i jiné low-cost dopravce, například FlyDubai nebo Wizz Air.

Štefánikovo letiště má jeden kompaktní a moderní terminál, kde je velmi snadná orientace.

 


Letenky

Především díky Ryanairu jsou letenky do významných míst v Evropě dostupné běžně od 900 Kč, ale výjimkou nejsou ani ještě nižší ceny. Omezující je nepřítomnost klasických síťových dopravců, takže do míst, kam nelétá Ryanair, se dostanete pouze linkou ČSA přes Prahu, případně linkou aerolinky Pobeda do Moskvy. Ceny s ČSA do míst po Evropě začínají na 4.000 Kč, přímo do Prahy nebo Košic se pak dají sehnat zhruba od 2.500 Kč.

Spojení s jihovýchodní Evropou pak zajišťuje Wizzair.

Přímé lety Ryanairu z Bratislavy:

  • Alghero, Athény, Berlín, Birmingham, Boloňa, Brusel (Charleroi), Burgas, Dublin, Edinburgh, Eilat, Girona (Costa Brava), Kofru, Leeds, Londýn (Stansted), Madrid, Malaga, Malta, Manchester, Niš, Palma de Mallorca, Pafos, Paříž (Beauvais), Řím (Ciampino), Soluň, Trapani

Přímé lety Wizzair z Bratislavy:

  • Kluž, Kyjev, Skopje, Sofie, Tuzla, Varšava

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Bratislavy se dostaneme dvojicí autobusových linek. Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Na 30 minut za 0,90 €, na 60 minut za 1,20 € a na celý den za 3,50 €. Lístky koupíte v automatu na zastávce (jen mince) nebo uvnitř terminálu (mince, bankovky i platební karty).

  • číslo 61: jezdí na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za půl hodiny. Odjezdy jsou každých 15 až 20 minut,
  • číslo 96: spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
  • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu,
  • více o MHD v Bratislavě

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedeme do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na autobus 78 a pojedete do zastávky „Mlynské Nivy“, poblíž které se autobusové nádraží nachází. Zaplatíme 0,90 € a cesta potrvá asi 40 minut.

Přímo z bratislavského letiště jezdí autobusový spoj do Vídně, kde zastavuje na letišti i v centru.

  • Slovak Lines jezdí zhruba každou hodinu za ceny od 1 €. Cesta na letiště do Vídně zabere hodinu, do centra města pak hodinu a půl.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Jak se sem dostat

Do Bratislavy je velmi časté pozemní spojení ze všech okolních zemí. Z Česka je nejčastější a nejlevnější formou dopravy autobus, ať už spoje RegioJet nebo Eurolines, které jezdí z Prahy (od 250 Kč) a Brna (od 165 Kč), nebo vlak, který nás maximálně s jedním přestupem rozveze prakticky do celého Česka.

Přímo na letiště zajíždí jen autobusy Slovak Lines jedoucí z Vídně, viz výše.


Kde parkovat

Za oficiální letištní parkování přímo před terminálem zaplatíte na den 20 €, na týden pak 35 €.

V okolí letiště se nachází mnoho soukromých parkovišť s odvozem k terminálu většinou zdarma, u nichž ceny za týdenní parkování začínají na 32 €. K porovnání nejlepších nabídek vám pomůže web Parkvia.


Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezená.

V levé části příletové haly najdete malou prodejnu potravin řetězce Delia, kde si můžete nakoupit občerstvení za běžné ceny.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Slovensko? Nastav si hlídače