Bratislava

Letiště Bratislava M. R. Štefánika

O letišti

Největší slovenské letiště, pojmenované po Milanu Rastislavu Štefánikovi, je v současnosti jedním z početných domovů největší evropské nízkonákladové aerolinky – Ryanairu. Poměrně silné zastoupení má na letišti i Wizz Air.

Většímu rozvoji bratislavského letiště brání blízkosti letiště Vídeň (70 km) s mnohem větším zázemím, které přitahuje aerolinky z celého světa.

Oficiální stránky letiště jsou www.bts.aero

IATA Kód
BTS
Aktuální počasí
14.4 °C
Místní čas
02:30
Vzdálenost z ČR
303 km

Letenky

Především díky Ryanairu jsou letenky do významných míst v Evropě dostupné běžně od 900 Kč, ale výjimkou nejsou ani ještě nižší ceny. Omezující je nepřítomnost klasických síťových dopravců, takže z Bratislavy kromě aerolinky Aegean Airlines létajících do Athén nelze využít návazných letů dál do světa.

Spojení s jihovýchodní Evropou pak zajišťuje Wizz Air.

Přímé lety Ryanairu z Bratislavy:

 • Alghero, Brusel (Charleroi), Burgas, Dalaman (Turecko), Dublin, Edinburgh, Eindhoven, Kaunas, Korfu, Lanzarote, Leeds, Londýn (Stansted), Malta, Manchester, Milán (Bergamo), Palma de Mallorca, Pafos, Řím (Ciampino), Sofie, Soluň, Trapani, Záhřeb

Přímé lety Wizz Air z Bratislavy:

 • Londýn (Luton), Skopje

Rozsáhlou síť zejména charterových letů pro cestovní kanceláře provozují z Bratislavy také Smartwings.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bratislavy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na bratislavské letiště se dostanete autobusem MHD do centra i k hlavnímu nádraží. Přímo k terminálu také lze zajet autem.

Autobus do centra

Do centra Bratislavy se dostanete dvojicí autobusových linek. 

Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Máte možnost zakoupit papírové jízdenky v automatu uvnitř terminálu nebo na zastávce (přijímají karty i mince). Levnější alternativa je koupě jízdenek přes mobilní aplikaci IDS BK (Google Play / App Store) po registraci.

Ceny jízdného jsou následující:

 • přestupní na 30 minut (stačí pro cestu na hlavní nádraží) – 0,90 EUR v papírové podobě / 0,81 EUR přes mobilní aplikaci
 • přestupní na 60 minut – 1,30 EUR v papírové podobě / 1,18 EUR přes mobilní aplikaci
 • 24hodinový – 4 EUR v papírové podobě / 3,70 EUR přes mobilní aplikaci

Poslední možností je platba kartou přímo v autobuse u žlutého mini-automatu. Zakoupit lze pouze 45minutovou přestupní jízdenku za 1 EUR, lze však podniknout pouze 1 přestup, při kterém opět musíte přiložit kartu k označovači (už se nestrhnou žádné peníze). Kompletní informace o jízdenkách na oficiálním webu bratislavského dopravního podniku: dpb.sk.

Na letiště jezdí tyto autobusové linky:

 • číslo 61 (jízdní řád): jede na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za 25 minut. Odjezdy jsou každých 7 až 20 minut, první spoj na letiště jede ve 4:45, poslední z letiště pak ve 23:35
 • číslo 96 (jízdní řád): spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
 • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu.

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedete do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na trolejbus 205 a pojedete do zastávky „Autobusová stanica“. Cesta zabere asi 40 minut a zaplatíte 1 EUR při platbě kartou uvnitř autobusu nebo 1,30 EUR za papírový lístek, resp. 1,18 EUR v mobilní aplikaci.

Mapa všech linek bratislavské MHD ke stažení například zde.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi / Bolt / Uber

Cena běžných taxíků do centra se pohybuje mezi 10 EUR a 15 EUR.

Prakticky vždy jsou levnější alternativní taxislužby Bolt či Uber, které při cestě na hlavní nádraží vycházejí zhruba na 7 EUR.

 

Jak se dostat na letiště

Přímo na letiště v Bratislavě nejezdí žádné autobusy ani vlaky z Česka, vždy musíte cestovat přes město s využitím MHD na letiště.

Autem

Cesta autem na bratislavské letiště je z ČR velmi jednoduchá. Po dálnici D2 přijedete do Bratislavy, po prvním přejezdu Dunaje se dáte na dálniční okruh (dálnice D1), přes který objedete Bratislavy k exitu 11 směr "Letisko". Od výjezdu z dálnice k terminálu už ujedete jen cca 500 metrů. Počítejte s tím, že potřebujete slovenskou dálniční známku

Vzdálenost z Prahy na letiště Bratislava je 340 km / 3,5 hodiny, z Brna pak 143 km / 1,5 hodiny.

Vlakem

Nejjednodušší spojení do Bratislavy vede vlakem, protože právě od hlavního nádraží jezdí přímý autobus linky 61 na letiště, viz níže. Vlaky do Bratislavy provozují České dráhy i Regiojet:

 • Regiojet – jízdenky koupíte na webu regiojet.cz
 • České dráhy – jízdenky koupíte na webu cd.cz nebo často výhodněji na webu slovenských železnic www.zssk.sk

Autobusem

Spojení autobusy je o něco komplikovanější, protože od hlavního autobusového nádraží nejezdí na letiště přímá linka MHD, ale musíte přestupovat. Navíc jezdí autobusy výrazně méně než vlaky a i ceny bývá vyšší. Jejich výhoda však může spočívat v jízdě v okrajové časy přes noc, kdy vlaky nejezdí. Z Prahy či Brna do Bratislavy jezdí autobusy Regiojet a Flixbus.

Parkování na letišti

Přímo na letišti

Nejpohodlněji zaparkujete přímo před letištním terminálem na nekrytém a nehlídaném oficiálním letištním parkovišti, ze kterého k terminálu dojdete za 1 minut. Ceny parkování jsou následující:

 • 5 minut – zdarma
 • 2-3 dny – 45 EUR
 • 4-5 dní – 59 EUR
 • 6-7 dní – 69 EUR

Detailní ceník a oficiální informace najdete na webu letiště. Parkování na letišti nelze rezervovat online, zaplatit můžete až na místě v automatu.

V okolí letiště

V okolí letiště se nachází mnoho soukromých parkovišť s odvozem k terminálu většinou zdarma, u nichž jsou ceny mírně levnější než na letišti.

Nejlevnější parkování nabízí parkoviště Monti jen asi 600 metrů od letiště v hlídaném areálu firmy Monti. Za 7 dní zaplatíte od 41 EUR do 98 EUR dle času rezervace a platby. Rezervaci místa provedete na webu airportparking.sk. Odvoz z parkoviště k letišti nebo zpět stojí 2 EUR za celou posádku auta dohromady.

Parkování zdarma

Oblíbené nehlídané parkování zdarma na libovolně dlouhou dobu bylo jen pár zastávek autobusů linek 61 i 96 u obchodního centra Avion. V současnosti je však na místě dopravní značka, že v čase mezi 22:00 – 8:00 je parkování na tomto místě zakázáno. Pokud má někdo aktuální informace, prosím, podělte se o ně do komentářů níže.

Hotely u letiště

Pokud odlétáte brzy ráno nebo přistáváte pozdě večer a nechce se vám řešit cesta z letiště domů nebo do centra, máte možnost ubytování jen asi 5 minut pěšky od terminálu ještě v areálu letiště.

K dispozici je základní, ale pohodlný a velmi čistý Aviator Garni Hotel Bratislava *** s cenami kolem 1 300 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji, což je běžná cena bratislavských hotelů.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezená.

V levé části příletové haly najdete malou prodejnu potravin řetězce Delia, kde si můžete nakoupit občerstvení za běžné ceny. Otevřeno je denně od 6:00 do 21:00.

Restaurace a kavárny najdete ve veřejné části i za bezpečnostní kontrolou. Počítejte spíš s menšími dražšími provozovnami s nabídkou lehkých jídel.

Salonek Caproni Lounge za bezpečnostní kontrolou se vstupem zdarma pro všechny držitele platebních karet MasterCard Platinum, World Elite a Elite (pouze některých bank). Detailní informace o dalším vstupu nebo otevírací době salonku najdete na oficiálním webu letiště.

Terminály a mapa

Štefánikovo letiště má jeden kompaktní a moderní terminál, kde je velmi snadná orientace. V pravé části přízemí najdete odbavovací přepážky, po eskalátorech nahoru pak vyjedete k bezpečnostní kontrole.

Za bezpečnostní kontrolou se nachází relativně prostorná část s odletovými gaty. Větší část je vyčleněna odletům do zemí Schengenského prostoru, vlevo za bezpečnostní kontrolou se pak přes pasovou kontrolu prochází ke gatům pro lety mimo Schengenský prostor.

V levé části přízemí jsou pak přílety.

Mapa terminálu je ke stažení na oficiálním webu letiště: www.bts.aero/informacie

Přílety a odlety

Letiště Bratislava je častým místem odletu nebo příletu pro velkou část Česka. Ať už si chcete jen ověřit status svého letu nebo čekáte na příbuzné a chcete vědět, jestli má let zpoždění, podívejte se online na stav vašeho konkrétního letu. Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště:

Na uvedených stránkách najdete vždy aktuální online informace o všech příletech i odletech včetně předpokládaného zpoždění nebo třeba čísla odletového gatu.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Bratislava (BTS) nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě. Konkrétní odkazy na bratislavské letiště:

naposledy aktualizováno 12. 05. 2023
Navrhni úpravu

34 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
před měs

V textu chybí zmínka o Caproni Lounge. https://bts.aero/sluzby/vip-mast...ni-lounge/ Jak se v popisu uvádí, vstup zdarma je i na MC World, ale ne všechny. Dřív například byl vstup zdarma na MC World od mBank, teď už je s ní zpoplatněn - 18 EUR.
Na letišti před časem zavedli omezení vstupu na bezpečnostní kontrolu do 2 hodin před odletem, což znamenalo, že nešlo zůstat v salonku celé dvě hodiny, pokud člověk nechtěl, aby mu uletělo letadlo. Momentálně to ale vypadá, že už dostali trochu rozum a pouští na kontrolu o něco dříve.
V salonku už nemají chlebíčky a bagety, ale jen panini a jogurty, horalky, croissanty a další drobnosti. Chlastu dosti.

Informace o absenci klasického síťového dopravce není úplně pravdivá, neboť z Bratislavy bude létat Aegean. Naopak Flydubai je fuč. Mapa linek: https://bts.aero/lety/mapa-liniek/

Info pro ty, kteří nevědí o světě: Wizz Air momentálně létá z Bratislavy jen do Skopje a Londýna, na Ukrajinu opravdu ne. Seznam destinací Ryanairu už taky není úplně aktuální.

Vlakem se dá jet do/z Bratislavy obvykle výhodněji s ŽSSK https://www.zssk.sk/ . Navíc ČD si za storno mezinárodní Včasné jízdenky účtuje 3 eura, ŽSSK při platbě jízdenky Europa Express kreditem vrátí celou částku jako kredit. Jejich tragická aplikace https://play.google.com/store/ap...pp.android už byla mírně vylepšena, takže v ní jdou koupit i některé mezinárodní jízdenky. :)

Informace o MHD na letiště přímo od zdroje: https://imhd.sk/ba/doc/sk/18002/...na-letisko
Jízdenky se dají koupit také v mobilní aplikaci IDS BK, navíc se slevou. https://play.google.com/store/ap...online.bid
Přinejmenším v některých automatech na zastávkách lze platit i kartou. Podle jejich seznamu https://dpba.blob.core.windows.n...20(1).xlsx lze na jednom ze tří automatů na zastávce před letištěm platit kartou.

Služby na letišti: několik bister před i za kontrolou, u bran za pasovkou je další a také prodejna slovenských specialit. Na branách 10+ je otravný nedostatek míst k sezení za nimi. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že se budete při čekání na autobus k letadlu mačkat vestoje, pokud si na boarding nepospíšíte.

Jakub Langer
před měs

Opravdu dosti zevrubné info o BTS.

Ještě snad doplním, že pri bratislavskom salóniku narozdíl od Vienna lounge nevisí Klimt ani Schiele, nýbrž Caproniho dvouplošník.

Avatar uživatele J0x
J0x
před měs

Visí tam v takové naučné, částečně odhalené, verzi, styl Chytrá Horákyně. 😆

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před 4 měs

Kdo spěchá - Bolt na hlavní nádraží  7 EUR za 16 min.

Avatar uživatele J0x
J0x
před měs

Kdo chce jet za tuto cenu, musí si po příletu pospíšit s rezervací, jinak pojede za 10 EUR a víc.

divan
před rokem

Ceny parkování uvedené výše už nějakou dobu neplatí jak na letišti, tak na parkovišti Monti, jsou vyšší (kdo by to byl čekal). Taky transfer z/na letiště už není u Monti v ceně, ale za příplatek.

Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1
před rokem

jen upřesnění - píšou odvoz/dovoz stojí 2 eura - vyplnil jsem rezervaci a ty dvě eura je dohromady (pro 5 osob pořád jen 2 eura)....

divan
před rokem

Jj, vím to, psal jsem jim nedavno dotaz. Ale už to zkratka není v ceně, je to platba navíc..

Avatar uživatele Kuleváloš z Brna
Kuleváloš z Brna
před rokem

To je zajímavý. Já využil Monti parking přesně před měsícem a za odvoz se nic nedoplácelo a ceny taky platily...

divan
před rokem

@ Kuleváloš z Brna: njn, změna je život. Nový ceník platí od 13.4.

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před rokem

N61 pozor - jede jinou trasou než normální 61 - přijel jsem o půlnoci a nechtělo se mi 30 min v noci čekat na tak krásném místě jako hlavní nádraží, tak jsem chtěl popojít na další zastávku a hle N61 nikde, takže jsem si udělal noční procházku na nové autobusové nádraží - v noci otevřená vyhřátá hala a jel na letiště až později.

Jinak security otevírá 2 hodiny před prvním letem, takže spaní na letišti dost omezené.

Jakub Langer
před rokem

Tedy komfortnější čekání než na letišti BTS je na autobusové stanici Mlynské Nivy, a to i v noci, zdá se. Ve dne by měla jít využít i nová Nivská lounge s nabídkou vody a kávy pro pasažéry mezinárodních autobusových spojů. Na budúce uvidíme. Ovšem na BTS v Caproni lounge se snad najde i nějaký gáblík nebo aspoň pišingr ... 😋

Avatar uživatele
cali
před 2 lety

Jak to, že ani sojka Krakonošova a ani naši slovenští soufórníci se nepochlubili významným dnem v historii letiště. 28.2. odstartoval po 10 letech druhý longhaul let, tentokrát Condor B767 do PUJ (DE8510, D-ABUC)

Tak za dalších 10 let dejte včas vědět;-)

https://ibb.co/sv6dh99

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před 3 lety

lístek na MHD již možno koupit skrze platební kartu přiložením k terminálu přímo v autobusech :)

Avatar uživatele
Pekar
před 3 lety

Dobrý den 2.7 2020 se chystáme na dovolenou z Irska do CZ jsme rezidenti IRL a máme koupené letenky do Bratislavy otázka pro nás zní jestli se dostaneme z Bratislavy do CZ bez testů na Covid 19 nebo karantény....

Coinneach
před 3 lety

Víme, kdy se bude letiště otevírat pro komerční lety?

Avatar uživatele
guessWho
před 3 lety

vyzerá že tento rok

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

21. 4. - 1. 5. 2020 bude letiště uzavřené.

Avatar uživatele Karel
Karel
před 4 lety

V 7:50 příjezd na hlavní vlakové nádraží, odlet je 9:55. Stíhá se to v klidu, nebo je to na knap? Uvádíte, že bus jezdí cca co 20 min a cesta trvá 40 min, tedy na letišti nejhůře v 8:50.

Avatar uživatele mmm
mmm
před 4 lety

Ono dost záleží na dopravní situaci, zrovna na trase na letiště se kolony tvoří docela často. Jednou jsem jel z letiště na Trnavské mýto místo 15 minut snad přes tři čtvrtě hodiny. Ale jinak by to mělo být v pohodě, letiště v BTS se dá prolítnout rychle.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
před 4 lety

V sobotu a v nedeľu bez problémov, zápchy nie sú, pondelok - piatok je to kvôli zápcham na tesno. Aby si mal istotu, radšej prespi v Bratislave, aj vlak môže meškať. Skokan, retard na priecestí alebo horiaci rušne sa môže zjaviť kedykoľvek.

Avatar uživatele Karel
Karel
před 4 lety

Tak koukám, že je to všude stejné :D Ideál spát na letisku, nebo dojet na kole :D

Avatar uživatele
Ivan
před 4 lety

Máte někdo čerstvou zkušenost teď z prázdnin, že by mohlo být parkoviště u terminálu fakt plné? V dubnu jsem zaparkoval v pohodě ale teď uprostřed sezóny dovolených se trochu bojím toho, aby nebylo narváno.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Letos ne, ale loni ano, opravdu bývá v sezóně, kdy lítají chartery, plné. Mimo sezónu je to úplně v pohodě.

Avatar uživatele
alena
před 5 lety

je letiště otevřené 24 hodin denně?

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 5 lety

Otevírají ho jen občas, když tam zrovna něco letí. Je to jen vídeňské sekundární letiště bez většího globálního významu.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

No, pro obyvatele Brna je to, obávám se, přece jen letiště většího významu. :-D

Avatar uživatele
jakob
před 5 lety

Jak je to prosím s tím MC salónkem? Na jakou kartu se tam dostanu a má to vůbec smysl?

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Minimálně na MC World se tam dá zdarma dostat. Neřekl bych, že stojí celý salonek za vyližprdel, ale oproti salonkům na větších letištích je celý takový.... úsměvný. :-)

divan
před 3 lety

S MC World údajně včetně až 4 hostů zdarma (osobně vyzkoušeno majitel karty + 2). Jsou samozřejmě výrazně lepší salonky, ale nijak hrozné to tam nebylo.

A navíc po tom, co jsem navštívil salónek v čínském Dali, se mi už ostatní budou navždycky jevit jako super a extra. K pití byl v Dali na výběr čaj, instantní káva a nějaká balená voda, z jídla pak byl výběr mezi sušenkami a instantními nudlemi. Prostředí salonku korespondovalo s nabídkou.

Avatar uživatele
Korzik
před 5 lety

Zdravím, máte někdo zkušenost s bezplatným parkovaním někde kolem bratislavského letiště ?

Podle mapy je nedaleko letiště Sconto nábytek a Bauhaus.

Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh
před 5 lety

Nám se osvědčilo parkoviště u McD u Avionu. Hned u toho je zastávka MHD busu přímo na letiště. Jsou to asi dve nebo tři stanice...

Coinneach
před 5 lety

Wi-Fi jsme tam žádnou nenašli:) V celém areálu nebyla.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí