Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Aktuální akci společnosti SmartWings můžete využít k přímým letům z Prahy do Dubaje, a to za 4.294 Kč na velké množství termínů v září a říjnu. Nadšení shopaholici ocení 15kg odbavené + 8 kg příruční zavazadlo v ceně letenky, milovníci nepřeberného množství atrakcí od vodních parků přes lyžařské haly až po výlety do pouště, ostatně vše potřebné se dočtete v našem novém průvodci po Dubaji

Upozorňujeme, že akce je vhodná pro milovníky horkého počasí, které minimálně do počátku října dosahuje až extrémních hodnot kolem 40 stupňů. Pokud zvažujete cestu raději v zimním období, kdy jsou teploty příjemnější, mrkněte na stále platnou akci aerolinky Air Arabia za 5.170 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
DXB Dubaj
Spojené arabské emiráty
Dubaj
Zpáteční 6 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 500 Kč . Ušetříš přibližně 43 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 21. září do 24. října vždy ve středu, pátek, sobotu nebo neděli.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Dubaj.

S kým poletím?

Up Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 15 kg + standardní příruční do 8 kg.

Co podniknu v destinaci?

Spojené arabské emiráty

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

V posledních 3 letech jsem byla v Dubaji 8 x a nejlepší koupání je konec září a pro mě na al mamzar beach park

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele superweb .
superweb .

Pravidelna prestupni destinace cestou hlavne do JV Asie. Parkat jsem v Dubaji stravil den, ale uz nevim moc co bych tam dal hledal. Na zdejsim vysokym baraku jsem byl, akvarium a obchodak videl, parkrat jsme travili cekani na pripoj koupanim v mori, ktere je tak teple, ze ani neosvezi :)

Podle me je skoda litat tam jako do cilove destinace, spis si zdejsich par "atrakci" nechat na zabaveni pri delsich prestupech, co se obcas vyskytnou.

Odpovědět
před 4 lety

Ba naopak...druhá půlka října, konec října, začátek listopadu...nejlepší na koupání. More jako kafe a vzdušná vlhkost odchází... A v Dubaji je člověk stejně furt v klimatizaci. Včetně zastávek na MHD.

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

To jistě. Otázkou pak zůstává, proč tam lidé létají, když jsou pořád v klimatizaci :)) Ale chápu to, mají tam ty nákupní centra a sjezdovku a ted dokonce zase přistaví další mega nákupko, takže se turisti naklonění nakupování a trávení dovolené v klimatizaci jen pohrnou :)) A řeč byla o září, ne o říjnu a listopadu :)

před 4 lety

A byl jsi někdy? Koncem září? Já jo...a moře 34st je pro spoustu lidí fajn zážitek. I pro mě. Srpen už ale opakovat nikdy nebudu...

Já jsem taky raději třeba na horách...ale kdo má zájem, jak píše Dave, termíny nejsou žádná tragédie. V zimě třeba...super na chození venku...což toho moc k chození není, ale zase more...brrrr

před 4 lety

A do akvaparku...značka ideálu. V zimě už to vůbec není ono...do nich. V těchto termínech...super.

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Přiznám se ze nebyl nikdy. Jen asi 10x na letišti. Ja do akvaparku nechodím a klimatizaci se snažím vyhýbat :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak pozdravuj v prádelně. Každému co jeho jest. Letět dobrovolně a ještě k tomu v září do Dubaje, to musí opravdu bavit :)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak září už není červenec ani srpen :P Jako tragédii bych to opravdu neviděl.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Liborek

Výborně, výlet na prodloužený víkend na konci září tímto vyřešen.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi vždycky chtěl!
Sicílie
ušetříš až 59%
Jedem!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Honem, dokud jsou místa!
5552 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Dubaj
Spojené arabské emiráty Přílet na letiště Dubaj

Dopravní spojení z dubajského letiště zajišťuje metro, autobusy a taxislužby.

Taxi

Taxi jezdí po celé Dubaji striktně na taxametr. Při cestě z letiště je nástupní sazba 25 dirhamů a následně za každý ujetý kilometr 1,96 dirhamu. Do centra (k Dubai Mall) tedy zaplatíte kolem 70 AED.

Jízdenky na MHD

Při využití městské hromadné dopravy budete potřebovat kartu Nol, kterou se platí jízdné. Prodává se ve 4 variantách – červená, stříbrná, zlatá a modrá. Využijete buďto jednorázovou červenou za 2 AED, nebo přednabitou stříbrnou za 6 AED (prodejní cena je 25 AED, v rámci níž je již 19 AED kreditu na cestování). Ceny se pak liší v závislosti na trase a typu karty následovně:

 • 1 zóna: červená 4 AED, stříbrná 3 AED
 • 2 zóny: červená 6 AED, stříbrná 5 AED
 • 3 a více zón: červená 8,5 AED, stříbrná 7,5 AED

Jízdenky koupíte v automatech na stanici metra nebo v příletových halách všech terminálů, ve kterých lze platit jak kartou, tak hotovostí. Řidič autobusu jízdenky neprodává!

Při cestě z letiště vám vystačí cesta pro dvě, maximálně tři zóny. Více o veřejné dopravě hledejte na webu rta.ae nebo v našem průvodci po Dubaji, mapu zón v Dubaji najdete na tomto odkazu.

Doprava z/na terminály 1 a 3

Metro červené linky zajíždí pouze k terminálům 1 a 3. V provozu je denně od 5:30 do 1:00 s výjimkou pátku, kdy je v SAE víkend a jezdí se od 8 hodin. Cesta do centra a čtvrti hotelů Deira trvá 8 minut, k nákupnímu centru Dubai Mall a současně věži Burdž Chalífa 25 minut. Je však nutné počítat s dalšími 15 minutami chůze z metra k východu.

Ačkoliv metro je zdaleka nejrychlejší a nejpřehlednější formou dopravy, i od terminálů 1 a 3 můžete využít červené autobusy MHD, jízdenku je třeba mít zakoupenou dopředu z automatu v příletové hale. Většina autobusových linek kopíruje trasu metra do Deiry a do okrajových čtvrtí Dubaje (viz mapa níže), dobře využitelný však může být autobus 32C, která vás doveze do oblasti Creek Park, kde se nachází některé hotely. Jezdí však jen jednou za 30 minut.

Doprava z/na terminál 2

K terminálu 2 se nedostanete metrem, ale pouze autobusy. Lístky musíte koupit v automatu v příletové haly. Hledejte zastávku Bus RTA, která je přímo před příletovou i odletovou halou.

 • K nejbližší stanici metra zelené linky Abu Hail: linky 13B, 43, C26
 • Přímé autobusy do čtvrti Deira: linka 43
 • Přímé autobusy na hlavní třídu Sheikh Zayed Road: linka C26

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1GR2sBncbYbQLAgrRYWuthN8WaD4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Chcete-li cestovat po Spojených arabských emirátech, vhodným způsobem dopravy může být půjčené auto. Na všech terminálech sídlí naprostá většina nadnárodních půjčoven, u kterých si standardní auto můžete půjčit za částky kolem 5 500 Kč na týden.

K půjčení musíte kromě českého řidičáku mít vyřízený i mezinárodní řidičský průkaz.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty
Průvodce pro letiště Dubaj