Dubaj

Dubaj v kostce

Říkáte si, že už máte nacestováno mnoho a jen málokteré místo vás ještě dokáže překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do jednoho z nejluxusnějších míst naší planety, které svou výjimečností ohromuje takřka celý svět.

Dubaj dnes patří mezi nejbohatší města světa, a tak jen těžko uvěříte, že ještě nedávno šlo o malou rybářskou vesnici, jejíž jméno téměř nikdo neznal. Zlom nastal v roce 1966, kdy byla na poli Fateh nalezena ropa, a tak se tahle skromná osada lovců perel postupně proměnila ve špičkovou destinaci, jejíž překotný rozvoj pokračuje i nadále.

Dubaj je město, které musíte vidět, abyste uvěřili. Vedle tradičních čtvrtí zde narazíte na supermoderní stavby a vybíhající umělé ostrovy ve tvaru palmy. Ať už se sem vyrazíte kdykoli, dovolená v Dubaji pro vás bude výjimečným zážitkem, který nezažijete nikde jinde na světě. Luxusní a moderní metropole nabízí několik „nej“, včetně nejvyšší budovy světa, přepychových hotelů, zlatavých pláží, lákavých nákupních příležitostí a nekonečných možností zábavy a poznání.

IATA Kód
DXB
Aktuální počasí
22.7 °C
Místní čas
11:58 (+3)
Vzdálenost z ČR
4465 km

Jedinečné cestopisy ze Spojených arabských emirátů

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

❤️ Oblíbené
Avatar uživatele mmm
mmm
2023-03-04T21:37:45+01:00
Spojené arabské emiráty 2023
Dubaj prakticky
Štěpán Frána
2023-02-26T19:56:41+01:00
Asie 2022
Střípky z Arábie
📖 Inspirující

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Dubaji, která stojí za to vidět a navštívit