Co tady objevíš?

Říkáte si, že už máte nacestováno mnoho a jen málokteré místo vás ještě dokáže překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do jednoho z nejluxusnějších míst naší planety, které svou výjimečností ohromuje takřka celý svět.

Dubaj dnes patří mezi nejbohatší města světa, a tak jen těžko uvěříte, že ještě nedávno šlo o malou rybářskou vesnici, jejíž jméno téměř nikdo neznal. Zlom nastal v roce 1966, kdy byla na poli Fateh nalezena ropa, a tak se tahle skromná osada lovců perel postupně proměnila ve špičkovou destinaci, jejíž překotný rozvoj pokračuje i nadále.

Dubaj je město, které musíte vidět, abyste uvěřili. Vedle tradičních čtvrtí zde narazíte na supermoderní stavby a vybíhající umělé ostrovy ve tvaru palmy. Ať už se sem vyrazíte kdykoli, dovolená v Dubaji pro vás bude výjimečným zážitkem, který nezažijete nikde jinde na světě. Luxusní a moderní metropole nabízí několik „nej“, včetně nejvyšší budovy světa, přepychových hotelů, zlatavých pláží, lákavých nákupních příležitostí a nekonečných možností zábavy a poznání.

Průvodce pro tebe napsal Veronika Čermáková
Připrav se na
4-7 dní
Tolik vám bude stačit na odpočinek i poznání města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - duben
V létě nejezděte kvůli extrémně vysokým teplotám.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek z Prahy. Akce se objevují 1-2x ročně.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Burj Khalifa

Jestliže v Dubaji něco nepřehlédnete, pak je to Burj Khalifa, nejvyšší budova světa, šplhající do výšky úctyhodných 828 m. Její návštěva je skutečně TOP zážitkem, který si rozhodně nesmíte nechat ujít.  Během její návštěvy se vám z vyhlídky ve 124. a 125. patře naskytne naprosto dokonalý výhled na celý Dubaj. Určitě si rezervujte svůj termín několik dní dopředu, jedině tak si vyberete požadovaný čas návštěvy, ale také ušetříte peníze za nákup online na oficiálním webu, kde zaplatíte od 135 AED.

Zavřít boční panel

Dubai Mall

V těsné blízkosti mrakodrapu Burj Khalifa naleznete rozlehlé nákupní centrum Dubai Mall, které je svou celkovou rozlohou bezkonkurenčně největším obchodním centrem na světě. Kromě 1.200 obchodů naleznete na ploše 1.124.000 m2 více než 150 restaurací, krytý zábavní park, kluziště, obrovský vnitřní vodopád, hrající venkovní fontánu či obří akvárium s podmořskou zoo.

Zavřít boční panel

Dubai Fountain

Málokterá fontána ve vás dokáže vzbudit tak nevšední zážitek jako právě ta dubajská, jež se pyšní největším choreografovým systémem fontán na světě. Tato populární vodní show nabízí jednu z nejoblíbenějších podívaných v Dubaji. Fantastické vodní představení plné hudby a světel můžete zhlédnout zcela zdarma každé odpoledne kromě pátku ve 13:00 a ve 13:30, v pátek ve 13:30 a ve 14:00 hodin. Večerní představení pak probíhají každých 30 minut od 18:00 do 24:00 hodin. Pokud byste se rádi vyhnuli davům a tlačenicím, pak můžete zhlédnout představení za příplatek AED 20 z plovoucího mola.

Cena: Zdarma

Zavřít boční panel

The Mall of the Emirates

Nákupní centrum Mall of the Emirates patří mezi největší a nejnavštěvovanější obchodní centra v Dubaji. Kromě enormního množství obchodů zde naleznete i komplex kin Cinestar, obří zábavní centrum Magic Planet s množstvím virtuálních i nevirtuálních her a mnoho dalších možností zábavy. Největší atrakcí je však sněžný park Ski Dubai, který umožňuje návštěvníkům zažít nefalšovanou zimu v kterémkoli ročním období.

Zavřít boční panel

Ski Dubai

Lyžovačka uprostřed léta? V Dubaji žádný problém! Lyžařský areál Ski Dubai, který je součástí obchodního centra Mall of the Emirates nabízí možnost zažít nefalšovanou zimu, i přesto, že jsou venku tropy. Krytý lyžařský areál o rozloze 22.500 m2 nabízí zasněženou plochu, která zahrnuje pět sjezdovek různých obtížností, ale také freestylovou část, kde si na své přijdou i snowboardisté a sáňkaři. S sebou vám postačí pouze peníze či platební karta, vše ostatní vám půjčí v rámci vstupného.

Zavřít boční panel

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Jednou z největších turistických atrakcí Dubaje je Dubajské akvárium, které se nachází v přízemní části nákupního centra centra Dubai Mall. Kromě přítomných 33.000 vodních živočichů vás uchvátí především obrovská přední stěna zapsaná v Guinessově knize rekordů. Jedná se o největší akrylovou stěnu na světě, její šíře je neuvěřitelných 75 cm. Pod celou délkou akvária vede podvodní tunel, který vás doslova vtáhne do podmořského života. Akvárium nabízí také možnost zaplavat si mezi žraloky v rámci veřejného potápění nebo se projet na loďce s proskleným dnem

  • Oficiální web
  • Cena: dospělí a děti od tří let od AED 120
  • Děti do tří let zdarma
Zavřít boční panel

Burj Al Arab

Burj Al Arab, nazývaný také jako plachetnice, je luxusní pětihvězdičkový hotel nacházející se na umělém ostrůvku nedaleko pláže Jumeirah, který se ihned po jeho otevření v roce 1999 stal neodmyslitelným symbolem Dubaje, stejně jako Eiffelova věž pro Paříž. 

Dubaj a v podstatě celé Spojené arabské emiráty jsou posedlé výškovými rekordy svých staveb, a tak není divu, že i tento hotel se svou výškou 321 metrů aktuálně patří mezi nejvyšší hotely světa a svým luxusem si dokonce zasloužil i zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Přestože hotel sám o sobě není turistům přístupný, naleznete v jeho okolí několik veřejných pláží, odkud se můžete jeho krásou z relativně blízké vzdálenosti pokochat.  

Zavřít boční panel

Ostrov Palm Jumeirah

Umělý ostrov, který svým tvarem z výšky připomíná palmu, snad jinde než v Dubaji neuvidíte. Palm Jumeirah byl první příbřežní stavbou svého druhu a je právem považován za triumf lidské vynalézavosti. Užít si zde můžete širokou škálu špičkových hotelů, plavit se kolem ostrova na jachtě či na motorovém člunu nebo se svézt jednokolejkou Palm Monorail až do resortu Atlantis.

Zavřít boční panel

Dubai Marina

Dubai Marina je luxusní přístav, který naleznete na uměle vytvořeném zálivu, jenž rozšiřuje Perský záliv o 3 kilometry a je považován za největší umělý přístav světa. Jeho výstavba byla zahájena v roce 2003 a staví se v podstatě dodnes. Právě zde můžete během procházky po místní promenádě či z paluby lodi obdivovat ty největší obytné budovy světa.  

Zavřít boční panel

Dubai Global Village

Dubai Global Village představuje největší sezónní pouť na světě nabízející obchody, restaurace i kulturní vyžití. Jedná se o velmi oblíbenou atrakci, kterou ročně navštíví více než 6.000.000 návštěvníků. Někteří si chtějí užít vzrušující jízdu na pouťových atrakcích, jiní nakoupit lákavé potraviny a produkty z celého světa. Dubai Global Village se rozkládá na 37 obřích pavilónech, kde seženete produkty téměř z celého světa. Od ruské matrjošky, přes parfémy, šperky, oblečení, až po bavlnu z Číny, oříšky ze Sýrie, koberce z Íránu, med z Jemenu, tkaniny z Indie či nábytek z Maroka.

  • Oficiální web
  • Cena: od AED 15
  • Sezóna: od 30. října 2018 do 6. dubna 2019
Zavřít boční panel

Atlantis Aquaventure Waterpark

Neopakovatelný nával adrenalinu zažijete na tobogánech a skluzavkách neoblíbenějšího vodního parku v Dubaji, který je právem považován za číslo jedna mezi aquaparky nacházející se na Středním východě. K dispozici vám bude celá řada adrenalinových vodních skluzavek včetně neoblíbenější The Leap of Faith, 27,5 metrů dlouhé skluzavky, která vás vystřelí do průhledného tunelu skrz lagunu hemžící se živými žraloky a rejnoky. Součástí parku je i dlouhá soukromá pláž, kde si po náročné jízdě můžete trochu odpočinout a zrelaxovat se. 

Zavřít boční panel

Wild Wadi Waterpark

Vyhledávaným cílem všech milovníků adrenalinu je vodní park Wild Wadi Waterpark, který nabízí 30 skluzavek a atrakcí vhodných pro celou rodinu. Jeho největší chloubou je 33 metrů vysoká skluzavka Jumeirah Sceirah, která se pyšní titulem největší vodní skluzavky nacházející se na území mimo Severní Ameriku. Už pouhý pohled na ni doslova bere dech, a co teprve, když vyšplháte až nahoru! Jen málokdo se odváží sjet dolů. Wild Wadi Waterpark kromě adrenalinových zážitků nabízí i několik surfovacích simulátorů s umělými vlnami a 360 metrů dlouhou línou řeku. 

Zavřít boční panel

Sheikh Saeed al Maktoum House

Pokud vás alespoň trochu zajímá arabská historie a kultura, pak doporučujeme navštívit dům šejka Saeeda al Maktouma, postavený v roce 1896 v zálivu Dubaj Creek, který byl v minulosti sídlem vlády a oficiální rezidencí šejka Saeeda Al Maktouma, dědečka současného vládce. Dnes slouží jako muzeum, které dokonale popisuje klasickou arabskou architekturu. Uvnitř naleznete sbírku fotografií z let 1948 a 1953, obrazy, litografie, umělecké předměty, mince, známky a písemnosti, které dokumentují vývoj města i celých emirátů.

Zavřít boční panel

Jumeirah Public Beach

Nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláží na pobřeží Perského zálivu je Jumeirah Public Beach, nádherná pláž lemovaná palmami a azurově modrou vodou, kterou můžete navštívit za 5 dirhamů na osobu. Pláž po celé délce lemují hotely, díky čemuž se stala nejoblíbenější pláží turistů.

Cena: AED 5

Zavřít boční panel

Kite Beach

Mimořádně populární je pláž Kite Beach, která se nachází hned vedle legendárního hotelu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab. Tato pláž je zároveň ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet vodní sporty.

Cena: zdarma

Zavřít boční panel

Marina Beach

Za Miami Středního východu je považována Marina Beach, kde kromě skvostných budov, mrakodrapů a luxusních hotelů najdete i plážový komplex zdarma přístupný všem turistům a návštěvníkům. Během dne si můžete vychutnávat lahodné koktejly, které vám přinesou až k lehátku, nebo se třeba projet na velbloudovi.

Cena: zdarma

Zavřít boční panel

Deira

Stará část Dubaje bývá mnohdy přehlížena kvůli atraktivnějším čtvrtím, pro turisty má však své kouzlo, a to především díky tradičním trhům, které se zde nachází. Za návštěvu stojí čtvrť Deira, bohatá na bazary a suky, které se zapsaly do dubajské historie, stejně tak jako zdejší lov perel. 

V úzkých uličkách zde najdete pytle plné opojného koření i zboží všeho druhu včetně zlata a textilu. Pouliční trhy najdete také v protilehlé části Bur Dubai. Obě tyto části jsou považovány za tradiční centrum města, tudíž zde naleznete i mnoho kulturních památek. Mezi těmito čtvrtěmi se můžete pohybovat pomocí oblíbených vodních taxi, jimž se říká abra. 

Počasí a sezóny v Dubaji

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Dubaj
Teploty během roku

24 °C

25 °C

28 °C

33 °C

39 °C

39 °C

45 °C

46 °C

42 °C

36 °C

31 °C

28 °C

Počasí

V Dubaji celoročně panuje suché tropické klima, a tak zde ani v zimě teploty neklesnou pod 25 °C. Na druhou stranu v létě zde panují extrémní horka, výjimkou nejsou ani teploty převyšující 50 °C s teplotou moře přes 30 °C. V takovém případě se v moři moc neochladíte, je tedy lepší koupat se v některém z hotelových bazénů, které bývají chlazené. Nejlépe se zde budete cítit na jaře a na podzim, kdy se denní teploty pohybují kolem 30 °C a teplota vody mívá kolem 24 °C. Vyrazit sem můžete i v zimě, kdy je však lepší přibalit si i teplejší oblečení, neboť zde teploty v noci klesají i na 15 °C a po rozpáleném dni vám může být i zima.  

Sezóny a kdy vyrazit

Pokud se rozhodujete navštívit Dubaj, vybírejte z podzimních, zimních nebo jarních termínů. Ideálními měsíci pro vycestování je říjen až prosinec nebo březen až duben, kdy zde ještě nepanují extrémní horka. Příjemně vám zde bude i v termínu od listopadu do února.

Skvělé akce do Dubaje

ušetříš až 39%
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 47%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
19 starších akcí
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu