Ptáci galapágy

Přírodní ráj Galapágy i se zastávkou v Ekvádoru z Mnichova. Letenky od 18 995 Kč

15 komentářů
2018-06-04T12:50:00+02:00

O akci

Rovníkové souostroví Galapágy rozprostírající se 1.000 km od pobřeží své mateřské země Ekvádoru je od nepaměti tajným snem mnoha cestovatelů. Důvod je prostý, i v dnešní době jsou ostrovy prakticky nenarušené člověkem, zároveň jsou dostatečně velké a leží v příhodných klimatických podmínkách. To z nich činí neopakovatelnou přírodní laboratoř a novodobou Noemovu archu. Na souostroví žije 50 endemických (tzn. nikde jinde na světě se nevyskytují) druhů živočichů a 550 druhů rostlin! Přes 97% plochy tvoří přísně chráněný národní park, na mnoho míst se však turista dostane bez problémů.

Kromě toho, že samotný pobyt na Galapágách je velmi drahý, cestovatelům nehrají do karet ani ceny letenek. Ty běžně neklesnou pod 30 tisíc Kč a příliš nepomůže ani rozdělení cesty přes Evkádor - samostatné letenky z pevniny na Galapágy bývají velmi drahé.

Díky nové lince kolumbijské aerolinka Avianca do Mnichova se však nyní nabízí srazit náklady aspoň o 10 tisíc Kč na osobu dolů. Společnost aktuálně nabízí akční zpáteční letenky z Mnichova na Galapágy za 19.000 Kč, připlatíte-li si cca 500 až 700 Kč, můžete si navolit i zastávku v pevninském Ekvádoru. A to už je cena, na kterou se při odletu z blízkého okolí ČR dostává jen jednou za několik let, pokud vůbec...

Přiletíte na ostrov Baltra, kde se nachází největší letiště. Ubytování rezervujte ve velkém předstihu. Ceny sice nejsou tak vysoké, ale nabídek je velmi málo! Jako alternativu k booking.com můžete použít Airbnb, které má pár nabídek i na Galapágách. 

Povinné poplatky, kterým se nevyhnete:

  • 20 USD: turistická karta, vyřídíte po příletu na Galapágy
  • 100 USD: Vstup do národního parku
  • Ušetříš až 37 % oproti obvyklé ceně 30 000 Kč
  • Hledej v období Od 18. listopadu do konce března s výjimkou Vánoc a Nového roku.
  • Čeká tě přestup na letišti Vždy dva přestupy v Bogota a Guayaquil nebo Quito. Pokaždé můžete letiště opustit a vyrazit do města.
  • Poletíš s aeroliniemi Avianca
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně 1 kus odbaveného zavazadla do 23 kg + standardní příruční.
MUC/Mnichov
GPS/Galapágy
Zpáteční letenky
20 hodin letu (2 přestupy)
MUC/Mnichov
UIO/Quito UIO/Quito
GPS/Galapágy GPS/Galapágy
MUC/Mnichov
3x letenky
20 hodin letu (2 přestupy)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Mnichov, letiště Galapágy, letiště Quito.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-06-04T10:57:31+02:00

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Milan V
před 5 lety

Máte už někdo proletěnou letenku z této nebo jiné akce s Aviancou z Mnichova, vystavenou Student Agency? Letíme z MUC na Galapágy příští týden, bohužel se z letenky zakoupené v této akci a s odletem příští týden stala trochu noční můra...Avianca nám údajně :-) zrušila zpáteční lety (nezrušila, pouze je zavřela pro knihování v economy), dohodli jsme se tedy se SA na odlet z Galapág do MUC o 2 dny později, sami to nabídli, letenku ale nikdy nepřevystavili. Je to dodnes v režimu open... Je to vyticketované přes APG Airlines, kód letenky 275 a ještě nějak záhadně zrušili jednu vystavenou letenku ze dvou..Řeším to se SA i s APG, údajně komunikují a dávají tomu nejvyšší prioritu, ale ta letenka je v neskutečném bordelu...Nějaké zkušenosti?

Avatar uživatele
Milan
před 5 lety

Koupeno na únor, díky..Víte prosím někdo, jak udělat dopředu seating - ideálně online? Nějaké zkušenosti? Zkoušel jsem si hrát přímo s webem Avianky, ale nevypadá to, že by zrovna výběr místa moc fungoval. Díky moc

Kryštof Hájek
před 5 lety

Mně šel u Aviancy seating až při online check-in a to jsem měl business, byť jen domestic... Tak předpokládám, že v economy to bude podobné.

Avatar uživatele
Milan
před 5 lety

Díky Kryštofe, tak nezbývá než čekat než na otevření online checkinu. Trochu jsem doufal, že si třeba budu moct vybrat dopředu..Přece jenom 12 a čtvrt hodiny Mnichov – Bogota

Avatar uživatele
Tomáš _3
před 6 lety

Muzu vas poprosit o radu, zda je vhodne obdobi pro navstevu prelom leden \ unor? Premyslime s brachou, ze bychom na cca 2 tydny vyrazili se 3 - 4 denni zastavkou v Ekvadoru. Nejaky podrobny cestopis ci pruvodce, ktery by mi pomohl v rozhodovani (zda jsou 3 dny dost na videni zajimavych mist v Ekvadoru ci nikoli a pak jak nejlepe cestovat po Galapagach (lode mezi ostrovy, dle toho resit ubytko atd...) na netu neni. Takze pokud je zde nekdo znaly, budu rad za kazdou radu. Diky

Avatar uživatele
Ondra
před 6 lety

Ahoj, Avianca na svých stránkách při bookingu vyhrožuje příplatkem 150 USD pro nerezidenty Ekvádoru, placeným na letišti. Nevíte o tom něco?

"Fare Options such as Flexi, Econo and Business Class promo for flights between Baltra, Guayaquil, Quito and San Cristobal have the following restrictions:

Are you a resident of Ecuador?

If you show your DNI or foreigner’s ID you do not have to pay additional charges at the airport

You are not a resident of Ecuador?

You can purchase your ticket with your preferred fare and pay an additional charge of USD 150 at the airport. If you do not meet these conditions, your boarding may be affected. "

Avatar uživatele
Margareta
před 6 lety

Ahoj, boli sme na Galapagach s Aviancou pred 2 tyzdnami. Leteli sme z Quita na Baltru - v Quite sa plati poplatok 20 USD a potom na Baltre dalsich 100 USD - ako vstup do narodneho parku, nie leteckej spolocnosti. :)

Avatar uživatele
Kar-el
před 6 lety

Taky jsem na to narazil. Asi je to pro případ, že by se ti nějakým způsobem např. přes vyhledávač povedlo booknout letenku pro za cenu pro místní. Ale neověřoval jsem to ještě.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Hlavně by to mělo být jen na lety začínající v Ekvádoru, ne tedy pro tenhle případ.

Avatar uživatele
Ondra
před 6 lety

Díky za reakce, podle fóra na Trip Advisoru poplatek asi mýtus není, ale nejspíš to je tak, jak píše David a nás se to nedotkne. Kdyby jo, v březnu vám dám vědět, juhůů :)

Avatar uživatele
Tomáš _3
před 6 lety

Zdravim Ondro, muzete se mi prosim ozvat (nevim, jak vam napsat zpravu) soukromou zpravou? Rad bych se vas poptal na info k vasi ceste na Galapagy. Dik, Tom

Avatar uživatele
Petra
před 6 lety

Ahoj, můžu se jenom zeptat na ty zavazadla? Na některé lety máme dva kufry a na let Quito - Galapágy je jenom jeden? Díky

Kryštof Hájek
před 6 lety

Ahoj, je to přesně tak, proto jsme uvedli, že celkově jen jeden, ten let z Quita to omezuje. U všech odletů/příletů z/do Quita se hmotnost letadla omezuje, především díky vysoké nadmořské výšce letiště, takže proto.

Avatar uživatele
Petra
před 6 lety

Má někdo zkušenosti s tou společností? Uvažuji, že bych letenky koupila, tak ať potom nejsem zklamaná :)

Kryštof Hájek
před 6 lety

Avianca je úplně normální aerolinka jako každá jiná, fakt není čeho se bát :) Letadla nová, služby dobré, letiště v Bogotě super. Naposledy jsem s nimi letěl pár vnitrostátních letů po Kolumbii minulý měsíc.

Další akce