Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Avianca

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Avianca

Avianca je po KLM druhou nejstarší leteckou společností na světě a zároveň jednou z největších aerolinek v Latiské Americe. Své hlavní sídlo má v kolumbijské Bogotě, ale dceřiné společnosti operující pod stejným názvem založila postupně v Peru, Kostarice, Nikaragui, Salvadoru, Guatemale, Ekvádoru, Hondurasu a Brazílii, i když posledně jmenovaná si drží v rámci skupiny vetší autonomii.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Hlavním působištěm Aviancy je především severozápadní část Jižní Ameriky a celé Střední Ameriky. Prakticky v každé zemi provozuje rozsáhlou síť vnitrostátních linek s mnoha regionálními i dalekými mezinárodními spojeními do USA a Evropy (Madrid, Barcelona a Londýn).

Nejvýhodnější letenky s Aviancou rezervujte tradičně 2–4 měsíce před odletem.

Vnitrostátní letenky po Peru nerezervujte na peruánské mutaci webu. Ta sice nabídne výrazně levnější ceny než mutace mezinárodní, ale jedná se jen o dotované ceny pro místní. Pokud si takovou letenku zakoupíte, na letišti po vás bude vyžadován příplatek. Podobné pravidlo platilo i v Kolumbii, kde však bylo zrušeno. Letenky na kolumbijské mutaci webu jsou sice stále výrazně levnější, avšak bez obav je kupte.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu si zdarma můžete vzít jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm do 10 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, notebook, apod.).

U regionálních letů po Latinské Americe si zdarma můžete vzít jedno nebo dvě odbavená zavazadla, celkem dohromady nesmí překročit váhu 23 kg. Na linkách do Evropy a USA pak můžete mít dvě zavazadla, přičemž každé z nich nesmí překročit 23 kg.

Sportovní vybavení se na mezinárodních linkách přepravuje za poplatek 100–125 $, stejně tak zvířata.

Odbavení

Preferujete-li klasické odbavení na letišti, nebudete u Aviancy platit žádný poplatek navíc.

Web check-in lze provést nejdříve 24 hodin před odletem, palubní vstupenku si buď vytiskněte, nebo si stáhněte aplikaci Avianca a jednoduše se odbavte přes mobilní telefon, palubní vstupenku pak nebudete muset ani tisknout, stačí naskenovat QR kód.

Služby během letu

Na mezinárodních linkách dostanete vždy zdarma teplé jídlo, u vnitrostátních letů alespoň malé občerstvení. Nejméně 24 hodin před odletem si prostřednictvím call centra můžete objednat speciální jídlo (hindu, bezlepkovou stravu, nízkokalorické, apod.)

V dálkových letadlech využijete palubní zábavu prostřednictvím obrazovek zabudovaných v sedačce.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Diky za potvrzeni, Krystofe. A ve Stredni Americe uz tuplem ne ;-)

Odpovědět
před měs

Prosim, netusi nekdo, jestli letecka spolecnost Avianca v Latinske Americe poskytuje svym zakaznikum nocleh v pripade mnohahodinoveho prestupu? Eventualne od kolika hodinoveho prestupu je narok?

před měs
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 2964 komentářů
  • Poslat zprávu

Avianca neposkytuje. Dokonce si myslím, že nocleh zdarma neposkytuje pro běžné cestující v economy žádná aerolinka v Americe (Severní ani Jižní).

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu