O aerolince Avianca

Avianca je po KLM druhou nejstarší leteckou společností na světě a zároveň jednou z největších aerolinek v Latiské Americe. Své hlavní sídlo má v kolumbijské Bogotě, ale dceřiné společnosti operující pod stejným názvem založila postupně v Peru, Kostarice, Nikaragui, Salvadoru, Guatemale, Ekvádoru, Hondurasu a Brazílii, i když posledně jmenovaná si drží v rámci skupiny vetší autonomii.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Hlavním působištěm Aviancy je především severozápadní část Jižní Ameriky a celé Střední Ameriky. Prakticky v každé zemi provozuje rozsáhlou síť vnitrostátních linek s mnoha regionálními i dalekými mezinárodními spojeními do USA a Evropy (Madrid, Barcelona a Londýn).

Nejvýhodnější letenky s Aviancou rezervujte tradičně 2–4 měsíce před odletem.

Vnitrostátní letenky po Peru nerezervujte na peruánské mutaci webu. Ta sice nabídne výrazně levnější ceny než mutace mezinárodní, ale jedná se jen o dotované ceny pro místní. Pokud si takovou letenku zakoupíte, na letišti po vás bude vyžadován příplatek. Podobné pravidlo platilo i v Kolumbii, kde však bylo zrušeno. Letenky na kolumbijské mutaci webu jsou sice stále výrazně levnější, avšak bez obav je kupte.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu si zdarma můžete vzít jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm do 10 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, notebook, apod.).

U regionálních letů po Latinské Americe si zdarma můžete vzít jedno nebo dvě odbavená zavazadla, celkem dohromady nesmí překročit váhu 23 kg. Na linkách do Evropy a USA pak můžete mít dvě zavazadla, přičemž každé z nich nesmí překročit 23 kg.

Sportovní vybavení se na mezinárodních linkách přepravuje za poplatek 100–125 $, stejně tak zvířata.

Odbavení

Preferujete-li klasické odbavení na letišti, nebudete u Aviancy platit žádný poplatek navíc.

Web check-in lze provést nejdříve 24 hodin před odletem, palubní vstupenku si buď vytiskněte, nebo si stáhněte aplikaci Avianca a jednoduše se odbavte přes mobilní telefon, palubní vstupenku pak nebudete muset ani tisknout, stačí naskenovat QR kód.

Služby během letu

Na mezinárodních linkách dostanete vždy zdarma teplé jídlo, u vnitrostátních letů alespoň malé občerstvení. Nejméně 24 hodin před odletem si prostřednictvím call centra můžete objednat speciální jídlo (hindu, bezlepkovou stravu, nízkokalorické, apod.)

V dálkových letadlech využijete palubní zábavu prostřednictvím obrazovek zabudovaných v sedačce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 110 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-02-05T13:22:57+01:00)

Ahoj, našel jsem zajímavou možnost, jak se dostat do Jižní Ameriky a potřeboval bych vědět, jestli to není blbost :D. Avianca nabízí na začátek března letenky z Barcelony do Guayaquilu za 181 USD one-way. Tam sice nechci, ale noční přestup je v Bogotě. Vzhledem k tomu, že ten přestup je noční, čekám, že mi vydají zavazadla, já se pojedu ubytovat někam na hotel a to že ráno už na let do Ekvádoru nepřijdu, by nemuselo nikomu zas až tolik vadit. Předpokládám správně? :D

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Může to tak být a taky nemusí. Já teď letěl na 16 dnů doKolumbi jen s příručakem a dalším menšim batohem a úplně bez problémů. Díval jsem se a Avianca to má stejné jako Iberia. Nevim , na co potřebuješ odbavené zavazadlo, ale pokud to neni něco speciálního, tak s přiručakem v Kolumbii bez nejmenších problému. Táhl jsem ještě třetinu věcí zbytečně. Chodil jsem po horách, takže pohory a oblečení do hor jsem měl. Ale v tom prakticky letíš když to bude v březnu. V lětě by to bylo horší. Spíš to pak musíš tahat tam v batohu, když nejsi v horách, takže jen nenaplnit batohy směrem tam naplno, abys tam pak měl místo :-).

před 4 měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Hele jako fér point. Ja teda plánuju cestu na 3 měsíce, ale tahat se s kufrem se mi nechce a nějak to punknu. Tak jsem to vzal bez zavazadla za luxusních 4000 CZK.

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak to má být. Schvaluju. Sem tam si necháš vyprat a je to. Když něco pochybi tak koupiš. Ono je to fajn i kvůli vnitrostátním přeletům, kde pak nemusíš připlácet za vyšší tarif s odbaveným zavazadlem..

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Dobrý den,

vrátil jsem se z Kolumbie kde jsem absolvoval 5 vnitrostátních letú a mám upřesňující informace o letech s Aviancou. Všechny lety jsem rezervoval přes web dopravce. V základní ekonomické třídě není odbavené zavazadlo, za příplatek cca 280 kč byl business (odbavené zavazadlo, klimatizované salonky - alkohol až po 16.00, dvě velká křesla s velkým prostorem pro nohy). Všechny lety nabízely pouze nealko pití, čaj a kávu, většinou trvají kolem hodiny. Operovány většinou staršímy A320, jednou A321neo s obrovským prostorem pro nohy.

Mezinárodní let Mnichov - Bogota starší 787, špinavá, sedadla lie flat, ale pouze cca 180 cm. Zpáteční let nová 787, čistá a sedadla cca 195 cm. Servis a jídlo nic moc🤨. Salonek v Bogotě na mezinárodnim terminálu tragedie, vnitrostátní je o něco lepší.

Pozitivní je 750 mil za každý vnitrostátní let, a 18.200 MUC-BOG-MUC. Vše připsáno do M&M

Odpovědět
před 3 lety

Diky za potvrzeni, Krystofe. A ve Stredni Americe uz tuplem ne ;-)

Odpovědět
před 3 lety

Prosim, netusi nekdo, jestli letecka spolecnost Avianca v Latinske Americe poskytuje svym zakaznikum nocleh v pripade mnohahodinoveho prestupu? Eventualne od kolika hodinoveho prestupu je narok?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Avianca neposkytuje. Dokonce si myslím, že nocleh zdarma neposkytuje pro běžné cestující v economy žádná aerolinka v Americe (Severní ani Jižní).

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu