Jak akci využít?

Po čase opět letecká společnost Condor nabízí zvýhodněné letenky z Prahy na severozápad USA, konkrétně do jednoho nejdynamičtěji rostoucích měst v severní Americe, domova Microsoftu, Boeingu, Amazonu nebo třeba Starbucksu a perfektního výchozího bodu pro cesty do hor i kanadského Vancouveru – do Seattlu.

Ubytování

Standardní hotely jsou v Seattlu velmi drahé a dvoulůžkový pokoj na noc pod 1.500 Kč budete hledat jen s obtížemi. V tomto případě se rozhodně vyplatí uvažovat o Airbnb, které je v USA velmi oblíbené, nabídek je dostatek a může vám ušetřit i desítky procent. Seattle obecně není příliš rozlehlé město a MHD zde funguje na americké poměry dobře, proto se nemusíte bát bydlet i dále od centra.

Do Vancouveru

Blízkost Kanady určitě svádí k její návštěvě. Nejlevnější možnost představuje společnost Boltbus, se zhruba měsíčním předstihem se dá sehnat zpáteční jízdenka za 28 dolarů, cesta zabere 4 hodiny. Mnohem hezčí však je trasa vlakem podél pobřeží, zpáteční jízdenky se dají pořídit cca za 50 až 60 dolarů přes web amtrak.com.

Užitečné odkazy

Pro dopravu v Seattlu si v automatu na letišti zakupte Orca card, kterou si dobijete na vámi určenou částku (na den počítejte cca se 6 až 8 dolary).

 • Sound Transit: dopravce provozující mětské linky po městě
 • King County: dopravce provozující příměstské linky
 • U obou z nich je využitelná výše zmíněná Orca Card.

Prohlídku montážních hal a muzea Boeingu můžete rezervovat na webu Future of Flight.

Nezapomenout na ESTA…

Jako vždy při cestě USA nezapomeňte vyřídit elektronickou žádost o vstup do země za 14 USD na oficiálním webu. Procedura zabere maximálně 15 minut.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Seattle
Spojené státy americké

od 12 160 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 13 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 12. 03. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 16 000 Kč . Ušetříš přibližně 24 %.

Do kdy akce platí?

Akční ceny jsou platné do vyprodání volných kapacit.

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky můžete rezervovat na měsíce září a říjen 2017.

Jsou během letu přestupy?

Přestupovat budete na komfortním a přehledném letišti Frankfurt .

S kým poletím?

Letenky jsou v kombinaci ČSA Czech Airlines a Condor .

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je standardní odbavené zavazadlo do 23 kg plus příruční do 7 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele musla
musla

Mám dotaz - Praha - Vancouver/Calgary období konec dubna - začátek října, za 18 000, je OK cena? Zkouším vyhledávat i různé varianty zpátečního letu (např. San Francisco - Barcelona aj.) nebo jiného odletu než jen z Prahy, ale i přesto mi toto pořád vychází jako nejlevnější. Plán mám poměrně dost volný, pouze se potřebuji koncem dubna dostat do Britské Kolumbie. Vrátit se můžu i dřív, tak aby mi vyšlo 6 měsíců platnosti eTA. Cestuju se zavazadlem do 23kg. Děkuju ;)

před 2 lety
David Eiselt

Ano, je to ok. Na této trase ceny dolů nejdou a pokud je ještě potřeba open-jaw + takhle dlouhá doba pobytu, šance na nižší cenu je minimální, téměř žádná.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Iveta
Iveta

na stránkách Hawaiian airlines se pravidelné akce objevují, zhruba 380 dolaru ze západního pobřeží nebo Kanady. Možná ještě Alaska Air atd. Jak říká Kryštof - nic moc.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele david.opocensky
david.opocensky

Chtěl bych se zeptat, pořídili jsme si letenku, plánujeme cca týden na kontinentu a pak přelet na Hawaii, je nějaká šance sehnat v akci letenku? Máte nějaký typ kde? (Záměrně jsme nešli do předchozích akci přímo na Hawaii, kvůli tomu, že chceme vidět také parky na severu)

před 2 lety
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3451 komentářů
 • Poslat zprávu

No, popravdě letenky z kontinentálních USA na Havaj stojí téměř jako z Evropy do USA. Zpáteční kolem 10 až 12 tisíc. O akcích USA-Havaj toho moc nevím.

před 2 lety
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Tohle se moc nevyplatí, je lepší počkat na akci z Evropy. On je už diskutabilní přelet mezi východním a západním pobřežím a naopak z hlediska nákladů. Mnohdy je výhodnější letět raději do USA 2x, nebo 3x pokud chci i Havaj.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 48%
Tam chceš!
ušetříš až 29%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 49%
To bude jízda!
4422 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště Seattle

Nejrychlejší dopravu do centra zajišťuje rychlodrážní tramvaj „Central Link“ doplněná o několik autobusových linek. Tramvaj jezdí na letiště od 5:00 do 0:50 a cesta do centra zabere cca 25 minut.

Jízdné se vypočítává podle ujeté vzdálenosti. Na tramvaj se ceny pohybují od 2,25 do 3,25 USD, na autobus pak od 2,50 do 3,75 USD.

Pokud plánujete cestovat po Seattlu MHD, kupte si v automatu ORCA card, kterou si dobijete na vámi vybranou částku a můžete cestovat bez neustálého kupování jednotlivých jízdenek.

V Seattlu a okolí operují dvě společnosti s rozdílným tarifem, nicméně ORCA Card funguje u obou z nich:

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1HjbDjqcx5A9jHRuDQAEoFOHH5z0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Seattle