Babí léto v Seattlu. Letenky od 12 160 Kč

Jak akci využít?

Po čase opět letecká společnost Condor nabízí zvýhodněné letenky z Prahy na severozápad USA, konkrétně do jednoho nejdynamičtěji rostoucích měst v severní Americe, domova Microsoftu, Boeingu, Amazonu nebo třeba Starbucksu a perfektního výchozího bodu pro cesty do hor i kanadského Vancouveru – do Seattlu.

Ubytování

Standardní hotely jsou v Seattlu velmi drahé a dvoulůžkový pokoj na noc pod 1.500 Kč budete hledat jen s obtížemi. V tomto případě se rozhodně vyplatí uvažovat o Airbnb, které je v USA velmi oblíbené, nabídek je dostatek a může vám ušetřit i desítky procent. Seattle obecně není příliš rozlehlé město a MHD zde funguje na americké poměry dobře, proto se nemusíte bát bydlet i dále od centra.

Do Vancouveru

Blízkost Kanady určitě svádí k její návštěvě. Nejlevnější možnost představuje společnost Boltbus, se zhruba měsíčním předstihem se dá sehnat zpáteční jízdenka za 28 dolarů, cesta zabere 4 hodiny. Mnohem hezčí však je trasa vlakem podél pobřeží, zpáteční jízdenky se dají pořídit cca za 50 až 60 dolarů přes web amtrak.com.

Užitečné odkazy

Pro dopravu v Seattlu si v automatu na letišti zakupte Orca card, kterou si dobijete na vámi určenou částku (na den počítejte cca se 6 až 8 dolary).

  • Sound Transit: dopravce provozující mětské linky po městě
  • King County: dopravce provozující příměstské linky
  • U obou z nich je využitelná výše zmíněná Orca Card.

Prohlídku montážních hal a muzea Boeingu můžete rezervovat na webu Future of Flight.

Nezapomenout na ESTA…

Jako vždy při cestě USA nezapomeňte vyřídit elektronickou žádost o vstup do země za 14 USD na oficiálním webu. Procedura zabere maximálně 15 minut.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Seattle
Spojené státy americké

od 12 160 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 13 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 12. 03. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 16 000 Kč. Ušetříš přibližně 24 %.

Do kdy akce platí?

Akční ceny jsou platné do vyprodání volných kapacit.

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky můžete rezervovat na měsíce září a říjen 2017.

Jsou během letu přestupy?

Přestupovat budete na komfortním a přehledném letišti Frankfurt .

S kým poletím?

Letenky jsou v kombinaci ČSA Czech Airlines a Condor .

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je standardní odbavené zavazadlo do 23 kg plus příruční do 7 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele musla
musla

Mám dotaz - Praha - Vancouver/Calgary období konec dubna - začátek října, za 18 000, je OK cena? Zkouším vyhledávat i různé varianty zpátečního letu (např. San Francisco - Barcelona aj.) nebo jiného odletu než jen z Prahy, ale i přesto mi toto pořád vychází jako nejlevnější. Plán mám poměrně dost volný, pouze se potřebuji koncem dubna dostat do Britské Kolumbie. Vrátit se můžu i dřív, tak aby mi vyšlo 6 měsíců platnosti eTA. Cestuju se zavazadlem do 23kg. Děkuju ;)

před 11 měs
David Eiselt

Ano, je to ok. Na této trase ceny dolů nejdou a pokud je ještě potřeba open-jaw + takhle dlouhá doba pobytu, šance na nižší cenu je minimální, téměř žádná.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele Iveta
Iveta

na stránkách Hawaiian airlines se pravidelné akce objevují, zhruba 380 dolaru ze západního pobřeží nebo Kanady. Možná ještě Alaska Air atd. Jak říká Kryštof - nic moc.

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele david.opocensky
david.opocensky

Chtěl bych se zeptat, pořídili jsme si letenku, plánujeme cca týden na kontinentu a pak přelet na Hawaii, je nějaká šance sehnat v akci letenku? Máte nějaký typ kde? (Záměrně jsme nešli do předchozích akci přímo na Hawaii, kvůli tomu, že chceme vidět také parky na severu)

před 11 měs
Kryštof Hájek

No, popravdě letenky z kontinentálních USA na Havaj stojí téměř jako z Evropy do USA. Zpáteční kolem 10 až 12 tisíc. O akcích USA-Havaj toho moc nevím.

před 11 měs
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Tohle se moc nevyplatí, je lepší počkat na akci z Evropy. On je už diskutabilní přelet mezi východním a západním pobřežím a naopak z hlediska nákladů. Mnohdy je výhodnější letět raději do USA 2x, nebo 3x pokud chci i Havaj.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 79%
To bude jízda!
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 15%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 74%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště Seattle

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Seattle