Jak akci využít?

Turecká letecká společnost Pegasus spouští krátkodobou akční nabídku na letenky mezi Evropou a Tureckem, kdy ceny plošně snižuje o 30 %. A zatímco se standardně během roku podíváme nejlevněji do Istanbulu od 3.500 Kč či Antalye od 6.000 Kč, na vybrané termíny během června lze dosáhnout i na ceny ve výši 65 € (u Antalye 96 €) za zpáteční let. Slevu 30 % uplatněte při platbě zaškrtnutím kampaně.

Výhodou však je, že nemusíte zůstávat pouze u Istanbulu a zamířit i do jižních částí Turecka (Dalaman, Antalya, Bodrum...) vhodných k letní dovolené nebo turisty neobjevených lokalit napříč Tureckem – využijte k tomu našeho průvodce Turecka.

Lety lze koupit i jako jednosměrné či multi–city a vytěžit z akce maximum. Stejně tak si naplánujte odlet z Vídně či Mnichova.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Istanbul
Turecko

od 1 750 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2.5 hod letu Rezervace na book.flypgs.com
Praha
Česká republika
Antalya
Turecko

od 2 570 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 7 hod letu Rezervace na book.flypgs.com
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

  Ukázka letenek z 11. 04. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Do kdy akce platí?

Akce trvá do 13.dubna nebo vyprodání míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Lety se slevou 30% hledejte v období od 3.5 do 22.6.2017 (mimo 18.-22.5. a 8.-12.6.), nejvýhodněji v červnu.

Jsou během letu přestupy?

Pokud budete pokračovat dál než do Istanbulu, přestup vás čeká na letišti Istanbul Sabiha Gokcen.

S kým poletím?

Nízkonákladový dopravce Pegasus Airlines je stabilní tureckou aerolinkou.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je pouze příruční zavazadlo s rozměry 56x45x25 cm a váhou 8 kg. Odbavit si můžete kufr do 20 kg s doplatkem 12 € za cestu.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 36%
Tam chceš!
ušetříš až 51%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 35%
Hurá za zážitky!
4481 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Turecko Přílet na letiště Istanbul Sabiha Gokcen

Do Istanbulu

Nejrychlejší cesta přímo do centra na náměstí Taksim vede autobusovou linkou společnosti „Havatas“. Zastávka je umístěna přímo před příletovou halou, jedna jízdenka stojí 18 TL a prodává se uvnitř autobusu. Cesta zabere asi 90–100 minut.

Další linka společnosti Havatas vede k přístavišti Kadiköy a ke stanici metra Yenisahara. Jízdné je 10 TL a cesta zabere asi 60 minut.

Levnějším způsobem je doprava autobusy MHD. Jednotlivé jízdné stojí 4 TL, pokud si v automatu zakoupíte Istanbulkart za 10 TL, pak vás bude jednotlivé jízdné stát 2,30 TL a při každém přestupu pouze 1,35 TL navíc. Pokud plánujete po Istanbulu jezdit místní dopravou včetně trajektů, určitě se tato karta vyplatí.

Většina městských autobusů jezdí do čtvrtí na asijské straně města, jako jsou Bostanci nebo terminál přívozů Kadiköy.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1oFXjGWN1PC6k1BD_wWFZQis-i70]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Istanbul–Atatürk

Nejpohodlnější cesta vás čeká autobusem „Havatas“ na náměstí Taksim, odkud dojedete jinou linkou stejné společnosti na Atatürkovo letiště. Celkem vás cesta přijde na 32 TL  a je dobré počítat minimálně se 4 hodinovou rezervou, ideální čas na přestup mezi letišti je 5–6 hodin.

Průvodce pro Turecko
Průvodce pro letiště Istanbul Sabiha Gokcen

Zavřít boční panel
Turecko Přílet na letiště Antalya

Z letiště do centra se dostanete autobusy i tramvají, dejte však pozor, že tramvaj staví pouze u terminálu 1 a k 1 km vzdálenému terminálu 2 nezajíždí.

  • Autobus 600 spojuje oba terminály s centrem města a autobusovým nádražím Otogar, kde již přestoupíte na libovolný spoj v regionu – více informací na webu antalyaulasim.com.tr. Jediná linka do Kemeru nejezdí z Otogaru, ale ze zastávky Kemer Bus Station na západě města. Linka jede 24 hodin denně s intervaly 20 až 30 minut, cesta do centra trvá asi 40 minut.
  • Autobus 800 spojuje oba terminály s čtvrtí Lara a prakticky celým městským pobřežím. Jezdí od 5:50 do 22:50 jednou za hodinu.
  • Jízdné činí 4 liry za jednu jízdu + 5 lir za plastovou kartičku, na kterou si můžete dobít libovolný počet jízd. Pokud chcete jet jen jednou, zaplatíte pouze 7,50 TRY. Všechny jízdenky pořídíte jen u řidiče, platit lze pouze hotovostí. 
  • Zastávka u terminálu 2 se nachází před odletovým terminálem, u terminálu 1 pak úplně vpravo před vnitrostátním terminálem a je označená písmenem D.

Nově se na letiště dostanete i tramvají, která však zastavuje jen u terminálu 1. Cesta do centra trvá asi 30 minut, intervaly jsou však dlouhé a pohybují se mezi 20 a 60 minutami. Jízdenku koupíte vždy v automatu před vstupem na zastávku a za jednu jízdu zaplatíte 2,40 TRY a lze platit i kartou.

V případě, že letíte s cestovní kanceláří, bude pro vás připraven autobus do hotelu – hledejte po příletu delegáta vaší cestovky.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1tkJNiiyxfcUOmL6Ho8q8LmQKELk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Turecko
Průvodce pro letiště Antalya