Mezi Evropou a Asií

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
květen - říjen
Létá jsou horká, ale oblíbená u moře. Zimy můžou být chladné.
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 46 %. Akční letenky do Turecka
Průvodce pro tebe napsal Hanka Šefránková

Praktické tipy před cestou do Turecka

Istanbul - Modrá mešita
Co vidět v Turecku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Turecku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Turecku

Hory Kačkar
Co dělat v Turecku

Co dělat v Turecku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Turecko.

Počasí v Turecku

Přehledně o počasí v Turecku a teploty během roku. Kdy jet do Turecka na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Vlak Kars
Doprava v Turecku

Jak se dopravovat a cestovat v Turecku? Cestování v Turecku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Turecká lira
Peníze a ceny v Turecku

Čím platit v Turecku a jaké jsou ceny? Místní měna je Nová turecká lira. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Turecku?
Aktuální kurz 1 TL = 1.82 Kč

Turecký kebab
Jídlo v Turecku

Co ochutnat v Turecku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Turecku a kde se stravovat.

Atatürk
Kultura a lidé v Turecku

Jak se mluví v Turecku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Turecko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Turecku

Je Turecko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Turecku + očkování a pojištění.

Víza do Turecka
Víza do Turecka

Je potřeba vízum a pas do Turecka? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Turecka?

Další průvodce v Turecku a okolí

Bulharsko
Тук ще го ползват!
Tady se ti bude líbit!
Bulharsko
Průvodce zemí
Akropole v Athénách
Καλώς ήρθατε, φίλε μου!
Vítej, příteli!
Řecko
Průvodce zemí
Venkov Karpaty
Va asteptam pentru tine!
Už na tebe čekáme!
Rumunsko
Průvodce zemí
Makedonie
Ние се чека за вас!
Už na tebe čekáme!
Severní Makedonie
Průvodce zemí
Kyjev
Тут ви будете насолоджуватися цим!
Tady se ti bude líbit!
Ukrajina
Průvodce zemí

Cestopisy z Turecka od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 32 minut
Turecký Kurdistán v lockdownu
Hanka Maturová 2021-05-25T00:01:25+02:00 4 komentáře
Turecko 2021

Proč východní TureckoNápad jet do východního Turecka se u mě zrodil na začátku roku. Přivedla mě na něj úžasná přednáška Lenky Hrabalové v rámci online cestovatelského festivalu Kolem světa o…

❤️ Oblíbené
Čtení na 17 minut
TURECKO za KAČKU
Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU 2021-02-27T21:43:37+01:00 82 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
Stopoval jsem 50 km od syrských hranic a slyšel výbuchy
Jan Vidim 2021-01-03T01:40:49+01:00 10 komentářů
Turecko 2020

Když plánuju výlet, vždy se snažím ho co nejméně naplánovat, o to větší dobrodružství to pak je. A tak jsem si stopnul blázny ve šrotu a nechal se vypískat od vojáka na hranicích se Syrií. První denOdlítáme z Istanbulu v devět hodin ráno, navzdory koronaviru je letiště plné lidí, stejně jako letadlo. Letiště v Diyarbakıru vypadá nově a překvapuje nás jeho velikost, architektura…

Čtení na 5 minut
Antická Malá Asie
Tomáš Urbaník 2020-12-15T12:47:21+01:00 0 komentářů
Turecko 2019

Turecko nejsou jen mešity a islám. Západní pobřeží Malé Asie byla po dlouhou dobu součást antického Řecka. Na 4 taková místa se podíváme: Trója, Pergamon, Efez a Helikarnassos.. Egejské moře řeky v antice neoddělovalo, naopak sloužilo jako komunikace. Proto Řekové maloasijské Řecko vnímali stejně jako evropské Řecko, jako svoji domovinu. Jejich osídlení maloasijského pobřeží…

4 další cestopisy
Avatar uživatele Hanka Šefránková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu