Mezi Evropou a Asií

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
květen - říjen
Létá jsou horká, ale oblíbená u moře. Zimy můžou být chladné.
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 46 %. Akční letenky do Turecka
Průvodce pro tebe napsal Hanka Šefránková

Praktické tipy před cestou do Turecka

Co vidět v Turecku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Turecku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Turecku

Co dělat v Turecku

Co dělat v Turecku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Turecko.

Počasí v Turecku

Přehledně o počasí v Turecku a teploty během roku. Kdy jet do Turecka na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Turecku

Jak se dopravovat a cestovat v Turecku? Cestování v Turecku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Turecku

Čím platit v Turecku a jaké jsou ceny? Místní měna je Nová turecká lira. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Turecku?
Aktuální kurz 1 TL = 3.85 Kč

Jídlo v Turecku

Co ochutnat v Turecku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Turecku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Turecku

Jak se mluví v Turecku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Turecko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Turecku

Je Turecko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Turecku + očkování a pojištění.

Víza v Turecku

Je potřeba vízum a pas do Turecka? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Turecka?

Další průvodce v Turecku a okolí

Очакваме с нетърпение да ви!
Těšíme se na tebe!
Bulharsko
Průvodce zemí
Καλώς ήρθατε, φίλε μου!
Vítej, příteli!
Řecko
Průvodce zemí
Aici vă veți bucura!
Tady se ti bude líbit!
Rumunsko
Průvodce zemí
Здраво!
Ahoj!
Severní Makedonie
Průvodce zemí
Привіт!
Ahoj!
Ukrajina
Průvodce zemí

Cestopisy z Turecka od cestovatelů jako ty

Čtení na 4 minuty
Princovy ostrovy
Avatar uživatele divan
divan 2019-12-17T21:44:55+01:00 0 komentářů
Turecko 2010

Stačí půlhodina plavby z Istanbulu a ocitnete se v jiném světě. Pozdě, ale přeceI když se moje cesta uskutečnila už v září 2010, až teď jsem se pustil do psaní cestopisu. Proto to "pozdě, ale přece". Tehdy jsem se vypravil za mým tureckým kamarádem. Plán 10-ti…

Čtení na 4 minuty
Balónová Cappadocia (Göreme)
Klaruse 2019-11-20T13:21:38+01:00 2 komentáře
Turecko 2018

Aneb jeden den v Göreme (Cappadocia, Turecko). Cappadocia, Turecko (říjen 2018)Daleko od Prahy: 2 563 kmCappadocia vypadá jako jedno z těch míst, kam se musíte vydat, než umřete - kombinace horkovzdušných balónů a zvláštních skalních útvarů je…

Avatar uživatele Hanka Šefránková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu