O letišti Istanbul Sabiha Gokcen

Letiště pojmenované po první turecké vojenské pilotce se nachází asi 36 km od centrálního Istanbulu v asijské části města. Není sice zdaleka tak velké jako Atatürkovo letiště na druhé straně Bosporu, ale i přes to patří k nejrušnějším v Evropě. Svoji základnu tu má velká nízkonákladovka Pegasus Airlines.

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1551 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:41 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Z Prahy i Vídně se na letiště Sabiha Gökcen dostanete přímými lety Pegasus Airlines. Ceny začínají na 3.500 Kč, ale v akci můžete letenky sehnat i pod 3.000 Kč.

Velmi levně pořídíte z letiště Sabiha Gökcen vnitrostátní letenky s aerolinkou Pegasus Airlines, které startují zhruba na 350 Kč za jeden směr.

Inspirujte se akcemi na letenky do Istanbulu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti je jeden rozlehlý terminál, který je relativně přehledný. Je však nutné v určitých obdobích dne počítat s velkými davy lidí. Minimální doba na přestup činí 50 minut, jistější je ale aspoň 75 minut. 

Doprava z/na letiště

Do Istanbulu

Nejrychlejší cesta přímo do centra na náměstí Taksim vede autobusovou linkou společnosti „Havatas“. Zastávka je umístěna přímo před příletovou halou, jedna jízdenka stojí 15 TRY a prodává se uvnitř autobusu. Cesta zabere asi 90–100 minut.

Další linka společnosti Havatas vede k přístavišti Kadiköy a ke stanici metra Yenisahara. Jízdné je 10 TRY a cesta zabere asi 60 minut.

Levnějším způsobem je doprava autobusy MHD. Jednotlivé jízdné stojí 4 TRY, pokud si v automatu zakoupíte Istanbulkart za 10 TRY, pak vás bude jednotlivé jízdné stát 2,30 TRY a při každém přestupu pouze 1,35 TRY navíc. Pokud plánujete po Istanbulu jezdit místní dopravou včetně trajektů, určitě se tato karta vyplatí.

Většina městských autobusů jezdí do čtvrtí na asijské straně města, jako jsou Bostanci nebo terminál přívozů Kadiköy. ur

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Istanbul (IST)

Nejpohodlnější cesta vás čeká autobusem „Havatas“ na náměstí Taksim, odkud dojedete jinou linkou společnosti HavaIst na nové istanbulské letiště. Celkem vás cesta přijde na 33 TRY (15 z letiště SAW na Taksim a 18 z Taksimu na letiště IST) a je dobré počítat minimálně se 4 hodinovou rezervou, ideální čas na přestup mezi letišti je 5–6 hodin.

Služby na letišti

Wi-Fi je zde zdarma pouze po stažení letištní aplikace, a to na 30 minut. Jinak 10 TRY za 2 hodiny či 20 TRY za celý den.

Uschovat zavazadlo si můžete v úschovně v příletové hale za 10–15 TL / 80-125 Kč podle velikosti. Otevřeno je nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

pokud poletím na Sabihu, jak se dostanu na Marmara train buď do stanice Pendik nebo Tuzla. Děkuji

Odpovědět
před 6 měs

Prosím vyměním na letišti Sabiha eura za liry a koupím istanbulcard a naplním kredit? Napřed ale musím mít ty liry. Za eura to asi nepůjde. Je tam nějaký bankomat? A na zakoupení karty a dobití je zas automat nebo nějaká kancelář s člověkem? Nebo kartu koupím někde až u metra? Díky Jitka

před 10 měs
Kryštof Hájek

Na letišti je spousta bankomatů i směnáren, takže o to strach nemějte. Automat na Istanbulcard je na zastávce autobusu. Jen pozor, automat nevrací! Kartičku nabije automaticky o částku, kterou do něj vhodíte. Takže pokud hodíte 10 lir, vyjede vám prázdná istanbulcard (jelikož sama kartička stojí 10 TL), pokud ale hodíte 100 lir, nabije se vám 90 bez možnosti výběru nebo vrácení. Takže doporučuji vhodit do automatu maximálně 20 lir, to by vám na jednodenní ježdění mělo stačit a případně pak dál dobíjet ve městě.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Aktualizace: lístek na autobus na Taksim už stojí 18 lir. Lira ale dost spadla, je teď v kurzu cca 4 Kč za liru nebo 6 lir za 1€, takže cesta vyjde na cca 3€. Lístek se kupuje až v autobuse, kde si ho projde “průvodčí” před odjezdem.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu