Průvodce letištěm

Letiště Istanbul Sabiha Gokcen

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Istanbul Sabiha Gokcen

Letiště pojmenované po první turecké vojenské pilotce se nachází asi 36 km od centrálního Istanbulu v asijské části města. Není sice zdaleka tak velké jako Atatürkovo letiště na druhé straně Bosporu, ale i přes to patří k nejrušnějším v Evropě. Svoji základnu tu má velká nízkonákladovka Pegasus Airlines.

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1551 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
21:39 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Z Prahy i Vídně se na letiště Sabia Gökcen dostanete přímými lety Pegasus Airlines. Ceny začínají na 3.500 Kč, ale v akci můžete letenky sehnat i pod 3.000 Kč.

Ještě levněji se sem dostanete z Budapešti se společností Wizzair. Není výjimkou, že zpáteční letenka stojí 1.000 Kč, obvyklá cena se pohybuje okolo 2.500 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Istanbulu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti je jeden rozlehlý terminál, který je relativně přehledný. Je však nutné v určitých obdobích dne počítat s velkými davy lidí. Minimální doba na přestup činí 50 minut, jistější je ale aspoň 75 minut. 

Doprava z/na letiště

Do Istanbulu

Nejrychlejší cesta přímo do centra na náměstí Taksim vede autobusovou linkou společnosti „Havatas“. Zastávka je umístěna přímo před příletovou halou, jedna jízdenka stojí 14 TL / 113 Kč a prodává se ve stánku na zastávce. Cesta zabere asi 90–100 minut.

Další linka společnosti Havatas vede k přístavišti Kadiköy a ke stanici metra Yenisahara. Jízdné je 9 TL / 73 Kč a cesta zabere asi 60 minut.

Levnějším způsobem je doprava autobusy MHD. Jednotlivé jízdné stojí 4 TL, pokud si v automatu zakoupíte Istanbulkart za 10 TL, pak vás bude jednotlivé jízdné stát 2,30 TL a při každém přestupu pouze 1,35 TL navíc. Pokud plánujete po Istanbulu jezdit místní dopravou včetně trajektů, určitě se tato karta vyplatí.

Většina městských autobusů jezdí do čtvrtí na asijské straně města, jako jsou Bostanci nebo terminál přívozů Kadiköy.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Istanbul–Atatürk

Nejpohodlnější cesta vás čeká autobusem „Havatas“ na náměstí Taksim, odkud dojedete jinou linkou stejné společnosti na Atatürkovo letiště. Celkem vás cesta přijde na 25 TL / 202 Kč a je dobré počítat minimálně se 4 hodinovou rezervou, ideální čas na přestup mezi letišti je 5–6 hodin.

Služby na letišti

Wi-Fi je zde zdarma pouze po stažení letištní aplikace, a to na 30 minut. Jinak 10 TRY za 2 hodiny či 20 TRY za celý den.

Uschovat zavazadlo si můžete v úschovně v příletové hale za 10–15 TL / 80-125 Kč podle velikosti. Otevřeno je nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu