V rytmu hygge na víkend do Kodaně a Aarhusu. Letenky od 2 081 Kč

Jak akci využít?

Nechte se přemluvit levnými letenkami společnosti ČSA k návštěvě dvou nejvýznamnějších měst Dánska – Kodaně a Aarhusu. Multi–city letenky s odletem z Prahy vás na víkendové termíny od pátečního rána do nedělního večera vyjdou na 2 081 Kč.

Zatímco v Kodani budete obdivovat především historické budovy a posadíte se na nábřeží s šálkem kávy v ruce do lehátek, v Aarhusu na vás dýchne pohodová atmosféra studentského života a ochutnáte světovou gastronomii v Aarhus Street Food. Nechte se nalákat našimi průvodci z Kodaně a Aarhusu.

Mezi městy jezdí IC vlaky a jízdenka vás vyjde na 109 DKK (390 Kč). Pokud patříte k rychlocestovatelům, nebojte se v sobotu dopoledne ještě vydat do švédského Malmö a z Kodaně do Aarhusu vyrazit až navečer.

Počítejte s vysokými náklady na ubytování, nejlevnější pokoj na noc pro dva bude stát 2 000 Kč, více tipů k ubytování i dopravě naleznete právě ve výše uvedených průvodcích.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Praha
Česká republika
Kodaň
Dánsko
Aarhus
Dánsko
Praha
Česká republika

od 2 081 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw přímý let 2 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 21. 06. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od konce srpna do konce října.

S kým poletím?

ČSA Czech Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm.

Co podniknu v destinaci?

Dánsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 48%
To budou fotky!
ušetříš až 24%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 23%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 57%
A už tam budem?
4182 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Dánsko Přílet na letiště Kodaň

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 dánských korun a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 korun nebo 73hodinové za 200 korun (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 89 dánských korun.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 dánských korun. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Kodaň

Zavřít boční panel
Dánsko Přílet na letiště Aarhus

K hlavnímu nádraží na autobusovou zastávku Banegårdspladsen v centru Aarhusu se snadno dostanete autobusovou linkou číslo 925X (přesný jízdní řád vyhledáte na midttrafik.dk), která navazuje na každý let. Cesta do centra trvá 50 minut a za jízdenku zaplatíte 115 DKK. Platit se dá jak u řidiče v hotovosti nebo kreditní kartou. Pokud budete mít turistickou kartu Aarhus Card, uplatníte ji i na tento spoj.

Alternativní spojení s okolními obcemi zajišťuje linka 212, která jezdí zhruba jednou za hodinu.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Aarhus