IATA (ICAO) kód letiště
AAR (EKAH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:07
Vzdálenost od Prahy
730 km

O letišti Aarhus

Letiště druhého největšího dánského města se nachází poblíž obce Tirstrup necelých 20 km severovýchodně od centra Aarhusu. Slouží hlavně regionální dopravě do Norska, Švédska a Velké Británie, od dubna 2017 sem však také létá přímá sezonní linka ČSA z Prahy. 

Terminál je malý a přehledný, odbavovací proces nezabere více než 10 minut.

Letenky

Díky přímé lince ČSA se dá do Aarhusu standardně dostat z Prahy za 3.500 Kč, ve dnech, kdy ČSA nelétá, pak s přestupem v Kodani zhruba od 5.500 Kč za zpáteční letenku. Ideálně nakupujte alespoň jeden měsíc před odletem.

Doba letu do Aarhusu činí z Prahy asi 1,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Aarhusu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

K hlavnímu nádraží na autobusovou zastávku Banegårdspladsen v centru Aarhusu se snadno dostanete autobusovou linkou číslo 925X (přesný jízdní řád vyhledáte na midttrafik.dk), která navazuje na každý let. Cesta do centra trvá 50 minut a za jízdenku zaplatíte 115 DKK. Platit se dá jak u řidiče v hotovosti nebo kreditní kartou. Pokud budete mít turistickou kartu Aarhus Card, uplatníte ji i na tento spoj.

Alternativní spojení s okolními obcemi zajišťuje linka 212, která jezdí zhruba jednou za hodinu.

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma po dobu jedné hodiny.

V terminálu se nachází pouze malá kavárna a menší duty–free shop. Ve veřejné zóně se ještě najdete restauraci v prvním patře.

Letištní salónek je zprovozněn pouze před odlety do Göteborgu, Stockholmu a Osla u linek operovaných British Airways / Finnair v rámci aliance One World.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu