Průvodce městem

Studentský Aarhus

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Druhé největší dánské město je velmi oblíbené mezi studenty vysokých škol mířících sem na studijní pobyty a i díky tomu patří Aarhus mezi města s nejmladším obyvatelstvem. Počítat tak můžete se spoustou zábavy v podobě kaváren, hospůdek, barů, restaurací, atd.

Objevte historii v Den Gamle By, projděte se v duhové vyhlídce v oblacích, ochutnejte světovou gastronomii v Aarhus Street Food nacházející se v bývalé továrně a nalaďte se na vlnu štěstí a spokojenosti hygge.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 dny
Centrum zvládnete prozkoumat za den, ale Aarhus prostě baví i dál.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro–podzim
Nenechte počasí zkazit vaši dovolenou a vyčkejte na teplé období.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Standardní ceny zpátečních letenek s Českými aeroliniemi z Prahy.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Den Gamle By

Historický skanzen vás provede od 17. století až po současnost dánské historie a způsobu žití. Ochutnáte domácí chléb či pivo dle původních receptur, nahlédnete do všedního bydlení původních obyvatel a zavzpomínáte i na okamžiky, kdy se ve výlohách obchodů poprvé objevily barevné televizory.

Den Gamle By

Otevírá se každý den od 10 do 17 hodin a vstupné činí 135 DKK. S Aarhus Card je vstupné zdarma.

Dojdete sem buďto pěšky, nebo využijete autobusové linky jedoucí ke skanzenu na zastávky Viborgvej či Cereskrydset, například. červené 3A a 4A nebo žluté 11, 14, 15.

Zavřít boční panel

ARoS

ARoS Aarhus Museum je muzeum umění, které více než pro vystavovaná díla zaujme svou duhovou 360° vyhlídkou na střeše Rainbow Panorama, jež se stala ikonou města.

Doporučujeme samozřejmě navštívit i všechna podlaží s vystavěnými díly.

ARoS výstava

Kromě pondělků je otevřeno do 10 do 17 hodin a vstupné činí 140 DKK, alternativně s Aarhus Card zdarma.

Zavřít boční panel

Tivoli Friheden

Zábavní park Friheden nabídne prostor k vyblbnutí jak pro nejmenší, tak i pro adrenalinové nadšence. Součástí parku jsou kromě kolotočů, prolézaček a jiných atrakcí i tři horské dráhy.

Dojedete sem autobusy 11, 13, 16 a 18. Vstupné činí 120 DKK nebo s Aarhus Card zdarma. Za jízdy se platí lístky v hodnotě 10 DKK a hlavní atrakce stojí 3–5 lístků. Pro delší návštěvu doporučujeme zakoupit Turbånd (náramek) za 125 DKK, s nímž získáte neomezený počet jízd na všech atrakcích.

Zavřít boční panel

Aarhusská katedrála

Dominantou města je katedrála z 12. století Aarhus Domkirke patřící se svou výškou 96 metrů mezi největší v zemi.

Zavřít boční panel

Radnice

Aarhuská radnice (City Hall) je postavena v moderním stylu a její krásu budete obdivovat zejména v noci. Využít můžete též organizovanou prohlídku interiéru každé dopoledne od 11 hodin a 14 hodin ve všední dny nebo od 10 a 11 hodin každou sobotu za 80 DKK.

Zavřít boční panel

Aarhus Street Food

Nejlepší místo, kam se v Aarhusu dojít najíst. V bývalé tovární hale najdete na desítku stánků s občerstvením, které vaří výtečné pokrmy z různých koutů světa. Najdete tu samozřejmě dánskou kuchyni, ale třeba i indickou, mexickou, korejskou, italskou, thajskou, vietnamskou, jamajskou, americkou a pár dalších. Jídla tu stojí od 50 do 80 DKK, mojito na několik způsobů 50 DKK, domácí nanuky od 15 do 30 DKK a káva z čerstvě upražených zrnek okolo 30 DKK.

Jídla ve Street Food

Zavřít boční panel

Dokk1

Veřejná knihovna pro chvilky, kdy si potřebujete v klidu dodělat práci, pokud zrovna patříte do řad digitálních nomádů či máte home–office, který jste využili k výletu do Dánska. V okolí knihovny je ale i několik dřevěných laviček, které za jasného počasí doslova vybízí k odpočinku u moře.

Na tomto místě pořídíte Aarhus Card.

Zavřít boční panel

Åboulevarden

Vyhlášená aarhuská 975 metrů dlouhá promenáda podél řeky je každý den plná Dánů, kteří sem chodí s přáteli do místních barů a restaurací. O víkendech se bujaré noci častokrát protáhnou až do rána.

Počasí a sezóny v Aarhusu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Aarhus
Počasí v městě

2 °C

2 °C

5 °C

11 °C

16 °C

19 °C

21 °C

21 °C

16 °C

12 °C

7 °C

4 °C

Počasí

Počasí v Aarhusu se bát nemusíte. I přes severnější polohu města je klima usměrňováno teplým Golfským proudem, proto počítejte s pravidelnými čtyřmi ročními obdobími, kdy během léta se teploty pravidelně přehoupnou přes 20 °C.

Podzim bude sychravý a déšť nebude ničím zvláštním. Zimy přinesou sněhové přeháňky, kdy napadaný sníh nevydrží déle než několik dní či jen hodin.

Sezóny a kdy vyrazit

Ideálním obdobím k návštěvě Aarhusu bude období pozdního jara a léta. Zhruba od poloviny dubna do poloviny října můžete počítat s ideálním počasím.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu