Průvodce městem

Královská Kodaň

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

V rytmu hygge se vydejte objevit hlavní město Dánska Kodaň. Město poseté několika historickými památkami, zámky a královskými zahradami vás zanese zpět do příběhů pohádkového spisovatele Hanse Christiana Andersena, který stvořil i příběh o Malé mořské víle, jejíž socha se stala ikonou města.

Půjčte si kolo a projeďte se po cyklistických trasách podél pobřeží Baltského moře, vychutnejte si kávu v přístavu Nyhavn či se vraťte do období hippies ve státě Christiánia.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–2 dny
Samotné centrum Kodaně můžete objevit za jediný den.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městské turistice nepřekáží žádné počasí.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Běžná cena zpátečních letenek. V akci ušetříte až polovinu.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Strøget

Se svými 1.100 metry je ulice Strøget jednou z nejdelších evropských nákupních tříd. Ačkoli není příliš finančně výhodné jezdit na nákupy do Kodaně, projděte si ji i tak. Žije to tu a navíc se nachází v samotném centru města a vaše kroky tudy budou směřovat tak jako tak.

Na jednom konci se nachází městská radnice Københavns Rådhus a na druhém starý přístav Nyhavn.

Zavřít boční panel

Rosenborg

Zámek Rosenborg leží mezi Královskou zahradou a botanickou zahradou. Renesanční zámek z roku 1606 ukrývá ve svých sklepeních Dánské korunovační klenoty a královské šperky.

Dostanete se sem snadno od stanice vlaků a metra Nørreport, ale i pěšky z kterékoli strany města.

Zavřít boční panel

Amalienborg

Dánský královský komplex Amalienborg je tvořen 4 paláci v rokoko stylu a náměstím. V každé poledne můžete pozorovat střídání stráží Královské gardy.

Zavřít boční panel

Christiania

Christiánie je samostatný nezávislý mikrostát na území původních vojenských kasáren, které po opuštění vojáky v roce 1971 obsadili členové hippies a založili zde stát s vlastní měnou i zákony.

Zažijte návrat do minulosti a projděte se čtvrtí z 60. let, které vévodí ulice Pusher street, kde naleznete desítku stánků s prodejci marihuany a hašiše. Fotoaparáty ponechte vypnuté.

Hlavní vstup je z rohu ulic Bådsmandsstræde a Prinsessegade, kdy nejbližší stanicí metra bude Christianshavn.

Zavřít boční panel

Malá mořská víla

Jedna z mnoha pohádkových postav dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena je zvěčněna v podobě sochy na břehu severovýchodní části Kodaně. Malá mořská víla se stala ikonou města a určitě se jedná o mustsee památku, čemuž odpovídá i vždy přítomní dav fotografů a turistů.

Malá mořská víla

Zavřít boční panel

Nørrebro

Čtvrť Kodaně nesoucí se v multikulturním rytmu nabídne desítky obchůdků, barů, kaváren či restaurací a společně s vyhlášenou ulicí Jaegersborggade vás na nejeden večer zabaví.

Najdete tu taktéž designový park Superkilen.

Zavřít boční panel

Fælledparken

Největší kodaňský park nabídne zázemí pro procházky, sportovní aktivity, slunění, koncerty a taktéž známou Copenhagen Historic Grand Prix (závody automobilových veteránů) konanou každoročně první srpnový víkend.

Zavřít boční panel

Nationalmuseet

Národní dánské muzeum, není třeba dodávat více. Otevřeno je každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin a vstupné činí 85 DKK: https://en.natmus.dk/

Zavřít boční panel

Tivoli

Zábavní park v samotném centru města byl vystaven již v roce 1843, což z něj dnes dělá druhý nejstarší zábavní park na světě (nejstarší je Dyrehavsbakken, taktéž dánský a leží asi jen 15 km severně od Kodaně).

Najdete zde krom tradičních forem zábavy i raritu v podobě nejstarší dřevěné horské dráhy Rutschebanen z roku 1914. Za zmínku stojí i horská dráha s virtuální realitou Démon, která místy přesahuje 70 km/h a přetížení 4G.

Tivoli je otevřen během teplejších měsíců zhruba od konce března do září, vždy každý den od 11 hodin do půlnoci.

Vstupné činí 120 DKK a za každou jízdu se platí žetony v hodnotě 30 DKK. Například Démon bude stát 3 žetony, tedy 90 DKK. Vybízí se proto zakoupení balíčku neomezených jízd Unlimited Ride Ticket Plus za 290 DKK.

Zavřít boční panel

Nyhavn

Starý přístav Nyhavn je nejdůležitějším středobodem Kodaně jak pro místní, tak především pro turisty. Najdete zde malebné domky, které jsou kopiemi historických budov dle dochovaných plánů, s desítkami restaurací, barů a kaváren. Místo si určitě projděte, ale na kávu si spíše zajděte do uliček mimo Nyhavn či ideálně až na konci u moře za Královským divadlem.

Přístav je okouzlující jak za dne, tak v noci.

Z Nyhavnu můžete vyrazit na hodinové organizované prohlídky na lodi za 80 DKK.

Zavřít boční panel

Christiansborg

Bývalý královský palác dnes slouží jako sídlo dánského parlamentu, Úřadu vlády a muzea. Vystavěn je na ostrově Slotsholmen.

Zavřít boční panel

Fontána Gefion

Velká a rozlehlá fontána znázorňuje norskou bohyni panen a zemědělství Gefionu, která kočíruje tlupu zvířat. V těsném sousedství můžete navštívit i kostel Svatého Albana.

Zavřít boční panel

Kastellet

Při návštěvě Malé mořské víly se vydejte i na toto území v podobě pěticípé hvězdy. Dříve vojenská pevnost Kastellet se dnes stala příjemnou lokalitou k procházkám. V centru hvězdy najdete červené budovy, původní kasárny a na jednom z cípů zachovalý větrný mlýn v obložení děl.

Zavřít boční panel

Rundetaarn

Kulatá věž Rundetaarn byla postavena v 17. století a měla sloužit jako astronomická observatoř. Dnes je z ní jedna z nejoblíbenějších vyhlídek se vstupným 25 DKK.

Počasí a sezóny v Kodani

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kodaň
Počasí pro město

3 °C

3 °C

6 °C

11 °C

16 °C

20 °C

22 °C

22 °C

17 °C

12 °C

7 °C

5 °C

Počasí

Mírné klima usměrňované Golfským proudem zaručuje počasí velmi podobné tomu našemu. Počítejte s typickými čtyřmi ročními obdobími, kdy jaro panuje v dubnu a květnu, léto od června do srpna s nejvyššími teplotami a podzim od září do listopadu, který bývá deštivý a téměř vždy je zataženo. V zimě se nevyhneme sněhovým přeháňkám ani teplotám pod bodem mrazu.

Sezóny a kdy vyrazit

Ideální dobou k návštěvě se stane bezesporu jaro a léto, kdy si dosyta užijete rozkvetlé přírody a nebudete s sebou muset tahat kufr teplého oblečení. Za městskou turistikou se však bezesporu dá vyrazit po celý rok.

Skvělé akce do Kodaně

ušetříš až 21%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 49%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 86%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 39%
Akce starší 2 týdnů
17 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu