Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Thajsko nemusí být pouze o krásných pláží jako z katalogu, ale i horské přírodě, serpentinách vedoucí napříč pralesy a kouzelných chrámech s dech beroucími výhledy při západech slunce. Odpoutejte se od představy, kdy Thajsko rovná se dovolená u moře a zaleťte si na sever země do Chiang Mai. Leťte do města, které se stalo kultovním místem mezi digitálními nomády.

Mimo pracovních sprintů v jednom z coworkingových center či kaváren na Nimman Road, kde se mimo jiné budu od zítra pár dní pohybovat a tvořit obsah do nové kategorie na Cestujlevne.com, si půjčte motorku a vydejte se do okolních národních parků a chrámů.

Do Chiang Mai začíná od prosince létat Qatar Airways a při promo cenách, které začínají na 11.448 Kč, by mohly tyto letenky s jedním přestupem zaujmout nejen pracanty z domova, fotografy zpracovávající materiál po sezóně a digitální samoživitele všeho druhu, ale i dobrodružné povahy, kterým není proti srsti podniknout noční jízdu na jih země thajskými vlaky.

Ideální by byla open–jaw letenka s Bangkokem nebo Phuketem, ale do těchto destinací aktuálně nízké ceny nenajdeme. Mějte do budoucna na paměti i tuto variantu.

Vzhledem k delšímu přestupu na letu zpět je vhodné zvážit prodloužení pobytu v Dauhá, počítejte tak minimálně s jednou nocí.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CNX Čiang Mai
Thajsko
Chiang Mai
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CNX Čiang Mai
Thajsko
Chiang Mai
Chiang Mai
Čiang Mai CNX
Thajsko
DOH Doha
Katar
Dauhá
Dauhá
Doha DOH
Katar
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
3x 15 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 24 %.

Do kdy akce platí?

Tarif je v prodeji do 11. října.

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky zakoupíte od poloviny prosince do 30. května 2018.

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup podniknete na letišti Doha Hamad.

S kým poletím?

Tipy před letem pro Qatar Airways.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je nadstandardních 30 kg zavazadel.

Co podniknu v destinaci?

Před cestou si určitě pročtěte našeho průvodce pro Thajsko.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Můžu se ještě zeptat. Nemáte nějaký tip na fajn ubytování? Nejsem náročný, jen mám rád nějakou základní útulnost a atmosféru. I tu méně viditelnou :-) Díky

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Záleží, co máš v plánu. Celou dobu v Čiang Mai? Z toho co jsem ozkoušel, tak se mi osobně nejvíc líbil nový Ibis Styles, ale je dost mimo centrum.

Nebýt moc náročný je hezký, ale každý bere limit osobní hranice jinak :)

před 5 lety

Ahoj Davide, já vím...celkem rád bych zainvestoval do místa, kde nebudu s 10ti lidmi v místnosti. Mám rád svůj klid. Pokud bude ale ideálně samostatná místnost například i v zajímavém hostelu...beru to...v chiang mai se zdržím tak týden...a pak týden na úplný jih vykoupat se...celkově pobudu v thajsku cca 15 dnů...

před 5 lety
Avatar uživatele hhh _1
hhh _1

cau Michale, já bydlel týden tady a bylo to super. Vnitřní město, stylovka, velké společenské prostory, personál vtipnej, dobrý jídlo. Vlastní pokoj s balkónem se společnou koupelnou za drobák ;) https://www.booking.com/hotel/th...aid=357024;label=gog235jc-hotel-cs-th-coincidenceNhostelNchiangmai-unspec-cz-com-L%3Acs-O%3AwindowsS10-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac-H%3As;sid=2d2d648e40c554e19cbf29e780364a7a;all_sr_blocks=161394909_105091816_1_1_0%2C161394909_105091816_1_1_0;checkin=2018-01-08;checkout=2018-01-11;dest_id=-3247115;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=161394909_105091816_1_1_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1507963955;srfid=0efa169afa0dfb5445a00fc5d8be55a3b7d6faadX1;srpvid=684e305884350029;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

před 5 lety

Díky Leonarde! já už tam ten private room nechytil, ale je to dobrý tip. Porozhlédnu se po něčem podobném. Ať se ti daří...

Přidat odpověď
před 5 lety

Chlapci, tak já si to na prosinec koupil...moje první cesta do Asie...tak doufám, že mě tam nekousne nějak had do zadnice. Díky za tip!

před 5 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Enjoy!

Přidat odpověď
před 5 lety

Určitě vřele doporučuji navštívit toto město, je nádherné, kolem krásná příroda, nejvyšší hora, Pagody atd. My jsme zde takto před dvěma lety strávili tři dny a mohu říct, že být ještě min. o celý den déle a podívat se kousek za město, kde je přírodní lom, ve kterém se dá i koupat, by stálo za to. :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Dobrá nabídka, skoro mě to láká omrknout dovolenku partnerky a zkusit udělat konečně Thajsko jen s ní a ve dvou.

Odpovědět
před 5 lety

Ahoj,

potřeboval bych let +- 29.3. Ale hledá mi to vždy dva přestupy. Poradíte proč?

před 5 lety
Avatar uživatele miro776
miro776

Pravdepodobne proto,ze na obdobi "summer2018" zatim Qatar nema sloty na letiste CNX, tak Te to asi smeruje cez BKK. Aspon tak jsem to nekde na FT cetl...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Jedem!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam to bude krásný!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Borobudur
ušetříš až 59%
Všude dobře, co doma!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Chiang Mai
Thajsko Přílet na letiště Čiang Mai

Po Chiang Mai se budete pohybovat červenými dodávkami. Stačí vyjít ven před terminál a naskočit do toho, který právě přijel a vysadil cestující. Cena z letiště činí 40 THB na osobu.

Alternativou je letištní kiosek prodávající přepravu po městě, zde se platí za celé auto. Cena dopravy přímo k hotelu do centra města činí 160 THB, případně do širšího okolí 200 THB. Výhodou je fakt, že tyto vozy jezdí cestou okolo letiště, kam ostatní nesmí a čas přesunu do centra se tak zkrátí na polovinu.

Přivolat si můžete také vůz prostřednictvím aplikace Grab.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Čiang Mai

Zavřít boční panel
Dauhá
Katar Přílet na letiště Doha Hamad

Pro dopravu z letiště je ideální objednat odvoz z hotelu, který většina poskytuje zdarma.

Nejvyužívanější alternativou jsou městské taxi. Nástupní taxa činí 4 QAR + 25 QAR v případě letiště, další kilometr jízdy stojí 1,2 QAR. Cesta do dolní části Dauhá (okolí Souq Waqif) tak vyjde na 40–50 riálů. K Doha City Center, obchodní části s mrakodrapy, dojedete v rozmezí 50–60 riálů.

MHD zastupuje při dopravě na letiště metro červené linky, které jede do centra a části města Corniche. Zbrusu nový systém metra je přehledný, vlaky jezdí od 7:00 do 23:00 každých 6 minut a cesta do centra zabere asi 20 minut. Při cestě z centra na letiště věnujte pozornost cílové destinaci. Linka se větví – polovina spojů jede na konečnou Al Wakra a polovina na letiště (Hamad International Airport). Jízdenka pro jednu cestu stojí 2 QAR, celodenní 6 QAR a lze koupit jako klasický jednorázový papírový lístek.

Nakonec budgetovou variantu v podobě autobusových linek využijte pro levný přesun k Souq Waqif i Doha City Center. Expresní linky jezdí každých 20 minut od 5:30 do 23:30 a jízdenka, kterou zakoupíte u řidiče, stojí 10 riálů. Doporučujeme ale zakoupit rovnou 24 hodinovou jízdenku za 20 riálů.

Nádraží najdete na pravém konci terminálu, konkrétně pak u stojánky 3 s názvem City Bus. Neptejte se nikoho na směr, autobusy tu nikdo nezná, všichni jezdí autem.

  • 747: expresní linka jede na autobusové nádraží Al Ghanim u Souq Waqif,
  • 777: expresní linka jede k nákupnímu centru Doha City Center ve West Bay.

Průvodce pro Katar
Průvodce pro letiště Doha Hamad