Jak akci využít?

Svébytný francouzský ostrov Korsika láká cestovatele svou rozmanitostí – vysokými horskými štíty, divokým a fotogenickým pobřežím, stovkami krásných pláží, historickými městečky u moře i vysoko v horách a sítí stezek pro kratší i dlouhé treky napříč ostrovem. Odrazuje naopak obvykle vysokými cenami letenek, vyšší cenovou hladinou a nevhodným letním počasím pro pěší poznávání ostrova.

Všechny mínusy však obejdeme kombinací dvou zpátečních letenek Ryanairu z Prahy do Charleroi (1.196 Kč) a ze Charleroi na letiště Figari (44 €), které se nachází na jihu Korsiky. Mezi lety je oběma směry 5hodinový přestup, což představuje dostatečnou rezervu. Potěší i termíny, lety jsou dostupné na říjen, kdy vládne na Korsice příjemné počasí s teplotami kolem 22 stupňů.

Nejlevnější termíny:

  • Tam: 2, 9, 16. října
  • Zpět: 12, 19 října, 26. října cca o 300 Kč dražší

Co se bude hodit:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Brusel
Belgie

od 1 192 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na ryanair.com
Brusel
Belgie
Figari
Francie

od 1 150 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

  Ukázka letenek z 01. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 61 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen 2017, konkrétní data viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Dostatečně dlouhý přestup bez zbytečných stresů vás čeká na letišti Brusel.

S kým poletím?

Tipy k odbavení a informace o aerolince v našem článku o Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou zahrnuta dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ak ste clenmi WDC tak to bude este o nieco lacnejsie, prikladam link na dane lety (09-12.10.2017)

(10.580 FT = cca 35 eur)

https://wizzair.com/#/booking/se...0-12/1/0/0

Odpovědět
před 2 lety

mam tu alternativu, kto by chcel ist z BUD tak letiet sa da WIZZ AIR om za 44.43 eur spiatocne dna 09.10.2017 - 12.10.2017 spat a stiha sa na odlet z CRL do FSC , total cena potom vychadza 87.01 EUR TOTAL

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Honem, dokud jsou místa!
Listopadové víkendy v Avignonu
1 500 Kč
2019-09-22T16:12:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 51%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 35%
Jedem!
4482 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Belgie Přílet na letiště Brusel Jih - Charleroi

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží Sud jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 EUR za jízdu. V případě, že si v automatu na zastávce rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně. Autobus jede jednou za 30 minut a cesta na nádraží mu zabere 20 minut. První spoj jede po páté ranní, poslední z letiště ve 22:25.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Brussels City Shuttle každých 30 minut. Ceny v předprodejích začínají na 5 € (při nákupu cca 3-4 měsíce dopředu) a postupně se zvedají až k ceně 14,20 EUR za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Stejně jako v případě Bruselu, také zde dosáhnete na akční jízdné ve výši 5 € v případě, že si jízdenky zakoupíte zavčas, ideálně 3 a více měsíců dopředu. K dispozici bývají také akce v podobě 3+1 zdarma a jiná zvýhodnění. Běžné ceny jízdenek pár dní až týdnů před jízdou se pohybují mezi 10 a 15 € za jednu jízdu.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jih - Charleroi

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Figari Sud-Corse

Veřejnou dopravu zajišťují pouze autobusy do přístavu Porto Vecchio. Ty jezdí jen 4x denně (jízdní řád) a obvykle navazují na hlavní pravidelné linky. Na letišti stačí být zhruba 45 minut před odletem. Cesta do města zabere asi 40 minut a stojí 4 € (platí se u řidiče). Konečná zastávka v Porto Vecchio je přímo u přístavního mola. 

Nejlepší volbou dopravy na letiště Figari je půjčení auta přímo v terminálu.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Figari Sud-Corse