Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Svébytný francouzský ostrov Korsika láká cestovatele svou rozmanitostí – vysokými horskými štíty, divokým a fotogenickým pobřežím, stovkami krásných pláží, historickými městečky u moře i vysoko v horách a sítí stezek pro kratší i dlouhé treky napříč ostrovem. Odrazuje naopak obvykle vysokými cenami letenek, vyšší cenovou hladinou a nevhodným letním počasím pro pěší poznávání ostrova.

Všechny mínusy však obejdeme kombinací dvou zpátečních letenek Ryanairu z Prahy do Charleroi (1.196 Kč) a ze Charleroi na letiště Figari (44 €), které se nachází na jihu Korsiky. Mezi lety je oběma směry 5hodinový přestup, což představuje dostatečnou rezervu. Potěší i termíny, lety jsou dostupné na říjen, kdy vládne na Korsice příjemné počasí s teplotami kolem 22 stupňů.

Nejlevnější termíny:

  • Tam: 2, 9, 16. října
  • Zpět: 12, 19 října, 26. října cca o 300 Kč dražší

Co se bude hodit:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CRL Brusel
Belgie
Brusel
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)
Brusel
Brusel CRL
Belgie
FSC Figari
Francie
Silnice na Korisce
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 61 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen 2017, konkrétní data viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Dostatečně dlouhý přestup bez zbytečných stresů vás čeká na letišti Brusel.

S kým poletím?

Tipy k odbavení a informace o aerolince v našem článku o Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou zahrnuta dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ak ste clenmi WDC tak to bude este o nieco lacnejsie, prikladam link na dane lety (09-12.10.2017)

(10.580 FT = cca 35 eur)

https://wizzair.com/#/booking/se...0-12/1/0/0

Odpovědět
před 5 lety

mam tu alternativu, kto by chcel ist z BUD tak letiet sa da WIZZ AIR om za 44.43 eur spiatocne dna 09.10.2017 - 12.10.2017 spat a stiha sa na odlet z CRL do FSC , total cena potom vychadza 87.01 EUR TOTAL

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
A už tam budem?
Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
Honem, dokud jsou místa!
Agadir
ušetříš až 25%
Tam chceš!
Černá pláž
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
5452 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Brusel
Belgie Přílet na letiště Brusel Jih - Charleroi

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Flibco cca každých 30 minut a spoje pokrývají všechny odlety i přílety. Jízdenka stojí 15,50 EUR za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete. Zpáteční jízdenka nemá žádnou slevu.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží Sud jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 EUR za jízdu. V případě, že si v automatu na zastávce rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně. Autobus jede jednou za 30 minut a cesta na nádraží mu zabere 20 minut. První spoj jede po páté ranní, poslední z letiště ve 22:25.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Levné jízdenky za 5 € při koupit v předstihu již nejsou dostupné a vy tak zaplatíte standardní ceny, do Brugg například 18,20 EUR jednosměrně.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 22,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jih - Charleroi

Zavřít boční panel
Silnice na Korisce
Francie Přílet na letiště Figari Sud-Corse

Veřejnou dopravu zajišťují pouze autobusy do přístavu Porto Vecchio. Ty jezdí jen 4x denně (jízdní řád) a obvykle navazují na hlavní pravidelné linky. Na letišti stačí být zhruba 45 minut před odletem. Cesta do města zabere asi 40 minut a stojí 4 € (platí se u řidiče). Konečná zastávka v Porto Vecchio je přímo u přístavního mola. 

Nejlepší volbou dopravy na letiště Figari je půjčení auta přímo v terminálu.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Figari Sud-Corse