Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavou nabídku pro cestu z Prahy do jihoamerického Chile aktuálně nabízí společnost United Airlines. Akční letenky nás zanesou do hlavního města Santiago de Chile, přičemž cenovkou 12.749 Kč jen těžko konkurují jakékoliv jiné nabídce při odletu z Prahy nebo blízkého okolí. Navíc letenky již obsahují odbavené zavazadlo do 23 kg, což je v současnosti při cestách do Ameriky (Severní i Jižní) spíše výjimečný jev.

V září vás v Chile čeká končící zima a nastupující jaro. Cesty na jih do Patagonie přivítají milovníci zimy, naopak na severu v pouštních a neméně krásných oblastech se budete těšit z teplot kolem 25 °C. Přelety v rámci Chile lze velmi levně řešit na chilské mutaci webu aerolinky LATAM, kde jsou ceny až 3x nižší než na mutaci anglické. Nejedná se přitom o žádné speciální tarify pro místní, letenky jsou bez potíží využitelné i pro cizince a stojí od 500 do 1.000 Kč jednosměrně.

Jedinou vadou na kráse je nutnost 24hodinového stopoveru v texaském Houstonu. Tu však rychle přetavíme ve vítanou výhodu, během přestupu samozřejmě můžete opustit letiště a vyrazit na prohlídku města. Nezapomeňte mít aktivní povolení ESTA!

Letenky musíte rezervovat jako multicity "Praha – Houston – Santiago de Chile – Praha", například v následujících termínech:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
IAH Houston
Spojené státy americké
Houston
Houston
Houston IAH
Spojené státy americké
SCL Santiago de Chile
Chile
Santiago de Chile
Santiago de Chile
Santiago de Chile SCL
Chile
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
3x 29 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 000 Kč . Ušetříš přibližně 25 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Září

S kým poletím?

United Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Víte někdo kam se dají uložit zavazadla v Houstonu na letišti? Chceme navštívit Houston, ale zároveň nechceme natahat krosny (odbavené zavazadla) s sebou. Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Do kufru auta?

před 2 lety

Myslela jsem tím, že máme několika hodinovou zastávku v Houstonu před odletem do další destinace. A chystáme se do Houstonu jen na část dne. Kufr auta nepřipadá v úvahu a kdybych auto měla nebo jinou takto jednoduchou možnost, tak se tady neptám o radu.

Hledáme nějakou úschovnu zavazadel nejlépe přímo na letišti, ale nikde žádný tip neumím najít.

Všem případně za jakékoliv info, zkušenost, děkuji.

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 716 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-09-01T15:25:27+02:00)

Úschovna zavazadel na žádném americkém letišti není po 11. září, ale ohledně úschoven v Houstonu zkuste tady: https://www.nannybag.com/en/lugg...ge/houston , jinak nevím kolik máte času, ale letiště je od města docela daleko.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To jsem pochopil, že máte v Houstonu dlouhý přestup. Pokud je přestup do 12 hodin, zavazadla zpravidla* zůstávají v transitu. Při delším přestupu se o ně musíte postarat sami.

Pokud se chcete vydat "do města", tak půjčené auto bude asi lepší volba než MHD, která je v amerických městech až na ojedinělé velmi pomalá a neefektivní.

před 2 lety

Díky oběma, máme tam 22hodin přestup, takže si myslím, že dost času i na MHD. Auto se nám půjčovat nechce. A právě zavazadla musíme znova odbavit, proto řešíme, kde je ulozit. Tak snad to nějak vyjde 😊

Přidat odpověď
před 2 lety

Niečo mi uniká na portáli LATAM? Vyberám letové dni z tabuľky "Selecciona tu ida" tak, že cesta stojí 2x 170USD, ale pri výbere samotných letov sú všetky za 493USD...

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

O jakých letenkách se bavíme? Tahle akce je na křídlech United.

Přidat odpověď
před 3 lety

Rezervace letenky jako multicity - co to znamená v případě, kdy by nějaký z letů měl zpoždění?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Vůbec nic, je to stále jen jedna letenka, tudíž při zpoždění má aerolinka povinnost se o vás na vlastní náklady postarat/poslat jiným spojem.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Prosim,co je to za mesto zobrazeno na obrazku(banner) pro tuto akci? To nebude Santiago,protoze Santiago neni na pobrezi...dik

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš J.

Iqueique?

před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Do mesta Iquique by to ovsem bylo po zemi blize z La Pazu v znepratelene Bolivii nez ze Santiaga de Chile …

před 3 lety

Dle všeho Iquique a Bolivie radši ne :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano ano, je to Iquique. Je pravda, že sám nemám moc rád ilustrační fotky vzdálených míst od místa příletu, tady jsem byl přesvědčen, že se jedná o místo kousek od SCL. Nicméně stejně myslím, že zrovna v září většina lidí zamíří směrem na sever na Atacamu a okolí a vzhledem k nízkým cenám letenek (+- 500 Kč ow) to není ani nic nákladného.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
A už tam budem?
Jambiani
ušetříš až 39%
Honem, dokud jsou místa!
Enna
ušetříš až 71%
Tam jsi ještě nebyl!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Hurá za zážitky!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Houston
Spojené státy americké Přílet na letiště Houston George Bush Intercontinental

Centrum Houstonu a jeho severní oblasti spojuje s letištěm autobusová linka 102, kterou se svezete od 5:00 do 0:30. Autobusy jezdí každých 15 minut a cesta zabere asi 90 minut. Jízdné se platí v přesném obnosu 1,25 $ řidiči.

Pro přesun z letiště Houston-Bush na letiště Houston-Hobby využijete výše zmíněnou linku 102 do stanice „Milam and McKinnley“, po ulici MacKinnley přejdete dva bloky východním směrem na křížení s ulicí „Main“, kde se nachází zastávka autobusu číslo 40, který vás doveze na letiště Hobby. Celkem cesta zabere asi 3 hodiny a bude stát 2,50 $.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Houston George Bush Intercontinental

Zavřít boční panel
Santiago de Chile
Chile Přílet na letiště Santiago de Chile

Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Průvodce pro Chile
Průvodce pro letiště Santiago de Chile