Iquique

Z Prahy přes Houston do zářijového Chile. Letenky od 12 749 Kč

16 komentářů
2019-04-08T18:04:58+02:00

O akci

Zajímavou nabídku pro cestu z Prahy do jihoamerického Chile aktuálně nabízí společnost United Airlines. Akční letenky nás zanesou do hlavního města Santiago de Chile, přičemž cenovkou 12.749 Kč jen těžko konkurují jakékoliv jiné nabídce při odletu z Prahy nebo blízkého okolí. Navíc letenky již obsahují odbavené zavazadlo do 23 kg, což je v současnosti při cestách do Ameriky (Severní i Jižní) spíše výjimečný jev.

V září vás v Chile čeká končící zima a nastupující jaro. Cesty na jih do Patagonie přivítají milovníci zimy, naopak na severu v pouštních a neméně krásných oblastech se budete těšit z teplot kolem 25 °C. Přelety v rámci Chile lze velmi levně řešit na chilské mutaci webu aerolinky LATAM, kde jsou ceny až 3x nižší než na mutaci anglické. Nejedná se přitom o žádné speciální tarify pro místní, letenky jsou bez potíží využitelné i pro cizince a stojí od 500 do 1.000 Kč jednosměrně.

Jedinou vadou na kráse je nutnost 24hodinového stopoveru v texaském Houstonu. Tu však rychle přetavíme ve vítanou výhodu, během přestupu samozřejmě můžete opustit letiště a vyrazit na prohlídku města. Nezapomeňte mít aktivní povolení ESTA!

Letenky musíte rezervovat jako multicity "Praha – Houston – Santiago de Chile – Praha", například v následujících termínech:

  • Ušetříš až 25 % oproti obvyklé ceně 17 000 Kč
  • Hledej v období Září
  • Čeká tě přestup na letišti New York Newark Liberty a Houston George Bush
  • Poletíš s aeroliniemi United Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.
PRG/Praha
IAH/Houston IAH/Houston
SCL/Santiago de Chile SCL/Santiago de Chile
PRG/Praha
3x letenky
29 hodin letu (2 přestupy)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Houston George Bush, letiště Santiago de Chile.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2019-04-08T16:37:44+02:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Bára
před 3 lety

Víte někdo kam se dají uložit zavazadla v Houstonu na letišti? Chceme navštívit Houston, ale zároveň nechceme natahat krosny (odbavené zavazadla) s sebou. Děkuji

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

Do kufru auta?

Avatar uživatele
Bára
před 3 lety

Myslela jsem tím, že máme několika hodinovou zastávku v Houstonu před odletem do další destinace. A chystáme se do Houstonu jen na část dne. Kufr auta nepřipadá v úvahu a kdybych auto měla nebo jinou takto jednoduchou možnost, tak se tady neptám o radu.

Hledáme nějakou úschovnu zavazadel nejlépe přímo na letišti, ale nikde žádný tip neumím najít.

Všem případně za jakékoliv info, zkušenost, děkuji.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Úschovna zavazadel na žádném americkém letišti není po 11. září, ale ohledně úschoven v Houstonu zkuste tady: https://www.nannybag.com/en/lugg...ge/houston , jinak nevím kolik máte času, ale letiště je od města docela daleko.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

To jsem pochopil, že máte v Houstonu dlouhý přestup. Pokud je přestup do 12 hodin, zavazadla zpravidla* zůstávají v transitu. Při delším přestupu se o ně musíte postarat sami.

Pokud se chcete vydat "do města", tak půjčené auto bude asi lepší volba než MHD, která je v amerických městech až na ojedinělé velmi pomalá a neefektivní.

Avatar uživatele
Bára
před 3 lety

Díky oběma, máme tam 22hodin přestup, takže si myslím, že dost času i na MHD. Auto se nám půjčovat nechce. A právě zavazadla musíme znova odbavit, proto řešíme, kde je ulozit. Tak snad to nějak vyjde 😊

Avatar uživatele
Viktor
před 4 lety

Niečo mi uniká na portáli LATAM? Vyberám letové dni z tabuľky "Selecciona tu ida" tak, že cesta stojí 2x 170USD, ale pri výbere samotných letov sú všetky za 493USD...

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

O jakých letenkách se bavíme? Tahle akce je na křídlech United.

Avatar uživatele
Klára
před 4 lety

Rezervace letenky jako multicity - co to znamená v případě, kdy by nějaký z letů měl zpoždění?

Kryštof Hájek
před 4 lety

Vůbec nic, je to stále jen jedna letenka, tudíž při zpoždění má aerolinka povinnost se o vás na vlastní náklady postarat/poslat jiným spojem.

Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek
před 4 lety

Prosim,co je to za mesto zobrazeno na obrazku(banner) pro tuto akci? To nebude Santiago,protoze Santiago neni na pobrezi...dik

Avatar uživatele
Lukáš J.
před 4 lety

Iqueique?

Jakub Langer
před 4 lety

Do mesta Iquique by to ovsem bylo po zemi blize z La Pazu v znepratelene Bolivii nez ze Santiaga de Chile …

Avatar uživatele
Tomáš
před 4 lety

Dle všeho Iquique a Bolivie radši ne :)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ano ano, je to Iquique. Je pravda, že sám nemám moc rád ilustrační fotky vzdálených míst od místa příletu, tady jsem byl přesvědčen, že se jedná o místo kousek od SCL. Nicméně stejně myslím, že zrovna v září většina lidí zamíří směrem na sever na Atacamu a okolí a vzhledem k nízkým cenám letenek (+- 500 Kč ow) to není ani nic nákladného.

Další akce